BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > U21 VI

U21 VI (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
11
256035.264 in reply to 256035.261
Date: 10/25/2014 11:43:14 AM
Overall Posts Rated:
350350
Először is nem kéne újrakezdeni vagdalkozásunkat pl miért nem edzek u21-est. Azért, mert edztem már eleget (4-et, 4*4 = 16 szezonban) és ezt elmondtam múltkori vitánkban is, csak csukott szemmel nézted.

Másrészt mindenkinek lehet véleménye a játékról, a válogatottakról. Így nekem is , neked is meg másoknak is.
Elmondtam. Szerintem kár DH scoutolásba energiát ölni, ha 80-90%-ban nem kapja meg az esélyt a játékra vagy épp keretbe se kerül. Akkor már a kifizetődőbb ha az IR edzést nyomjuk.
Hányan edzenek magyar Ir-t, túledzés van? Nem gondolnám.
Ennyit mondtam.
Ja, és még annyit, ha sz**ból kell várat építeni persze, hogy bekerül gyenge játékos is. Nem látom a felhozatalt, de azt igen, hogy egy erősen közepes embernek indulóskilleket tekintve kisebb az esélye odaérni u21-re, ha minden klappol és elégséges jó minőségű ember edződik. De mivel, ezt nem látom, ezért a kezdőskillekből állapítom meg kinek mennyi esélye lehet hangsúlyozom viszonylag optimális körülmények között. Nem látom a lemorzsolódást sem. Tévedni előre 3 szezonra meg emberi dolog.


Last edited by ReMiX ™ ☎ at 10/25/2014 11:45:44 AM

This Post:
00
256035.265 in reply to 256035.264
Date: 10/25/2014 12:21:00 PM
Overall Posts Rated:
411411
Hogy miért kell dh-t edzeni? Azért, mert nem tudunk kiemelkedően jók lenni semmilyen poszton sem. Nincsenek kiemelkedően jó benti embereink, nincsenek kiemelkedően jó kinti embereink. Tudunk hozni egy átlagosan jó szintet mindenhol, ez a világ 20 legjobb csapatában tart minket és kész. A hülye is látja, hogy szezonok óta nem tudtunk kinti támadással menni senkire sem. Mindenki beteszi ellenünk fixre az MNF-et! Ez nagyon nem mükszik így a mai rendszerben, és a jövőben se fog működni azokon a meccseken, ahol nüanszokon múlnak dolgok. Így sose leszünk a legjobbak, maradunk átlagosak. A gyengébb csapatok beállnak 2:3-ba +mnf+ mots (kikapunk) a jobb csapatok szimplán jobbak mint mi (kikapunk). Gondolkodnom se kell azon, mit variáljak, csak a sérülések és a formák befolyásolják a jelenlegi kereteinket. Ez így nem maradhat amíg én vagyok a kapitány. Kell a változatosság, nézd meg, a mi kis ligánkban kik azok, akik ott vannak az élen, már nem menő a beállítom a 2 pontost és megyek előre. Ehhez kevesek leszünk ezzel az 50-80 aktív felhasználóval.

Remélem érthető, miért kell az, hogy kint is tudjunk legalább szezononként 2-3x támadni.

Van 25 irányítónak való a drafton, van 25 dobóhátvédnek való, nem kell mást csinálni, kinevelni 6-7-et mindkét posztra. Az legyen a legnagyobb bajom, hogy túl sok jó játékos van, és nem tudom használni őket. Jelenleg az a bajom, hogy nincs játékos, nincs taktika. Az is gondot okoz, hogy 16 játékost betegyek a keretbe. Viszont aki nem ide való, az nem lesz behívva. Tartani akarom magunkat egy szinthez, idén is ha kell 14 emberrel játszom végig a szezont. Nem akarom, hogy azt higgyék a nevelők, hogy ha nem edzenek rendesen, akkor is bekerülhet a srácok. NEM NEM és nem. Ez egy megtiszteltetés a legjobb játékosoknak és a legjobb nevelőknek. Tartom magam ehhez.

This Post:
00
256035.266 in reply to 256035.264
Date: 10/25/2014 12:30:59 PM
Overall Posts Rated:
310310
Én sem akarom újrakezdeni, úgyhogy rövidre fogom.
Elmondtam én is a véleményem a te edzettjeidről. Gondolom, engem is megillet a szabad véleménynyilvánítás joga, legalább annyira, mint téged.
Én is kiedzettem ugyanannyi (vagy több) U21-est, mint te. Csak én nem dőlök hátra, kritizálva az edzést, kapitányt, scoutokat, nevelőket, atyaúristent, hanem edzek tovább. Nekem a 4 kiedzett játékos nem "elég". Sőt nagyon kevés. Majd ha kiedzettem 40-et, talán hátradőlök kicsit, de az sem biztos.Továbbá te olyan játékosokat hiányoltál, lehülyézve mindenkit, amilyet sosem edzettél (100k-s center). Én meg ehelyett megtettem.
Nincs irányító túledzés, sőt semelyik poszton nincs túledzés. Tudod miért? Mert kevesen edzenek. Többek között azért, mert aki megtehetné, az nem edz, mert úgy gondolja, hogy kiedzett már eleget.
Szerinted kár DH scoutolásba energiát ölni, csakhogy szerinted abba a játékosba is kár volt, aki végül a tavalyi csapat összes tétmeccsén kezdő BD volt (hozzáteszem az ukrán meccs kivételével minden tétmeccsen domináltuk a BD posztot - nem rossz egy olyan játékostól, aki "teljesen esélytelen" az U21-re). Innentől kezdve nekem nem mérvadó, hogy szerinted mibe kár energiát ölni.
Tévedni 3 szezonra előre emberi dolog, tökéletesen igaz. Akkor esetleg nem lehetséges, hogy most is tévedsz? Vagy nem lehetséges, hogy megint jön valami változtatás 2 szezon múlva, ahol felértékelődnek a DH-k? Akkor mi lesz? Kimarad 3-4 korosztály, mert most éppen úgy áll, hogy jobban megéri irányítót edzeni? Kullogunk majd megint a többiek után? Előre megszopatjuk a jövőbeli kapitányt?
És igen, bekerül olykor gyengébb játékos is. De előre leírni bárkit pont ezért nagy hiba. Most ugye te leírnád az összes DH-t. Garantálod, hogy három szezon múlva sem kerülne be egyik sem? Vagy simán lemondanál róluk úgy, hogy esetleg nem lesz náluk jobb? Inkább senki ne legyen, minthogy valamivel gyengébbek legyenek bent?

Don't feed the troll
This Post:
33
256035.267 in reply to 256035.266
Date: 10/25/2014 12:35:56 PM
Overall Posts Rated:
411411
dont-feed-the-trolls

Last edited by JoeBlack at 10/25/2014 12:36:41 PM

This Post:
00
256035.268 in reply to 256035.265
Date: 10/25/2014 12:52:50 PM
Overall Posts Rated:
350350
Érthető, világos válasz. 2. fele adottságok. nincs edzőcsapat és a létszám sem túl sok. Egyféle taktikát,ha kiedzenek pl benti az már jónak mondható. Ha egyáltalán sikerül. Ezt nem is rovom fel, mert 20-30 aktív nevelővel nem könnyű. Régen jobb volt.
Az tetszik, hogy tartasz egy minőségi szintet.

Dh kérdéshez. Az oké, hogy elkezdünk nevelni, de lesz csapat , akik végigedzik? Így is gondolom probléma a lemorzsolódás a benti edzéseknél. A kinti játékos edzéshez még pluszban edzőgarnitúra kell, minimum 4 csapat 2-2 pár kinti IR és dobógép dh-ák.
De, ha most sincs elégséges számú Ir-ünk, akkor miért nem arra megyünk rá, hogy az se sorvadjon el teljesen, ami még van?
Azt akarom mondani: érzésem szerint túlaprózzuk dolgot holott még alapszintet (pl 14 2p 14 bv, 13 patt centerek) is nehéz hozni egy erős benti csapathoz.
Ha van elég edző, akkor nem gond. De az látom nincs és ez a gond.
Az meg, hogy ki edz ki nem önös érdektől függ, DE jobban megbecsülhetnék az u21/nt játékosokat pü-ileg.


Last edited by ReMiX ™ ☎ at 10/25/2014 12:53:51 PM

This Post:
00
256035.269 in reply to 256035.268
Date: 10/25/2014 1:56:00 PM
Overall Posts Rated:
411411
Bocsánatot kérek, de nem vagyok hajlandó azért visszavenni a tempót, mert régen ez nem működött vagy az nem működött! Ha valamit nem próbálok meg, nem is adok neki esélyt. Megpróbálok színt vinni az u21-be! Játékokkal aktívsággal új aktívabb scoutokkal. Ahol lehet segítek bárkinek. Ha ez nem fogja serkenteni az edzők kedvét akkor semmi. Úgy érzem jó úton haladunk, jók lesznek a scoutok. Én adok egy esélyt a DH nevelésnek és annak, hogy 2-3 szezon múlva kinti játékos is tudunk játszani. 12 ember most is adott a benti játékhoz, ezeket néne kiegészíteni kintiekkel. Az előző szezonba is az volt a gond, hogy nem tudtunk variálni, mint írtam, ez így nem maradhat hosszútávon. Ez már nem az a játék, ami 3-4 szezonnal ezelőtt volt. Vagy fejlődünk a játékkal és megugorjuk a kihívásokat, vagy semmit se fogunk elérni egyik válogatottal sem. A játék változik, én próbálom követni a változásokat. Az egyik lehetőség a több lábon állás. Több féle játékos több féle taktika nehezebb ellenünk mnf-et állítani, és olyat csinálhatunk, amire nincs berendezkedve a világ.

Azt akarom mondani: érzésem szerint túlaprózzuk dolgot holott még alapszintet (pl 14 2p 14 bv, 13 patt centerek) is nehéz hozni egy erős benti csapathoz


ezt azért hozzuk simán, ennyit elárulok.

This Post:
00
256035.270 in reply to 256035.266
Date: 10/25/2014 2:04:05 PM
Overall Posts Rated:
411411
+ nem tehetjük meg azt sem, hogy az NT-re nem edzünk tempót és dobótávot, mert oda nagyon kellenek ezek a skillek. Tavaly volt már 20 éves kész ir a keretben. 14-15-ös skilekkel. megtehettem volna, hogy idénre ezeknek 16-17-es főskilljei legyenek. de egész szezonban kieget és dobásokat kértem még akkor is, ha idén nem éppen optimális ez a csapatnak. de gondolnom kell a nagycsapatra is, így kompromisszumot kellett kötnöm, van két nagyon ígéretes srácunk akik mennek tovább nt-re.

This Post:
00
256035.271 in reply to 256035.266
Date: 10/25/2014 2:40:51 PM
Overall Posts Rated:
350350
A végén költői kérdések vagy választ vársz?
Ha változás jön, az nem jelenti feltétlen a kinti játék újjászületését. Ma csak alkotók tudják mit akarnak.
Mi a garancia hogy a dh-áknak komoly szerep jut a jövőben?
Eddig is kimaradt a dh nevelés... Akik voltak mind kukába kerültek mondván be se fér a keretbe és a helyet foglalja...
Előbb írta Dzsevasz, hogy az IR edzés is problémás jelenleg. Ill alig edzenek. Akkor nem okosabb megbecsülni a meglévő tartalékainkat? Úgy érzem elaprózzuk az edzést. Fog valaki kinti ir-et edzeni a dobógép dh mellé?
A bedobót már nem is mondom. Oda elmegy egy jobb ecs akár...
Ha egy bizonyos szinthe elég a a bázisunk (edzőcsapatok+játékosok minősége), abból nehéz feljebb/előrébb jutni.
Én lemondanék róluk mintsem egy gyenge játékossal égessük a nemzetet az u21-ben. Erre mondta dzsevasz is, hogy nem akar rontani a minőségen.
Annyit mondok tömören: ne aprózzuk el a bázisunk, így is problémás egyes posztok edzése.
Ha van rá plusz nevelő, akkor nem mondok semmit, de nem erről szólt Dzsevasz írása, hogy minden tökély lenne...
Logisztika minden alapja: hány és milyen jellegű játékost hány nevelő közt osszatok fel. Ennyi.
Amire futja futja, ha csak közepes csapat van, senki nem vár vb címet, vigaszágit.

This Post:
00
256035.272 in reply to 256035.263
Date: 10/25/2014 2:53:27 PM
Overall Posts Rated:
350350
Kinti ir edzés u21-re problémás volt régen, ma még inkább az. Túl lassú. Ezen már rágódtunk régen is, pont emitt. Még példát is hoztam mi hozható ki belőlük...
De, ha kínlódni akartok, üsse kő. Én tudom hogy semmit sem gyorsult Az Aponyi-félék (kinti ir) edzésüteme.
Többen panaszkodtok hogy lassú az edzés. Nem hiszem , h jó ötlet lekötni 2 csapatot erre.
Így sincsenek túl sokan edzők.

Az egyik korábbi kapitány el sem olvasta a leveleim, nem kívánok ilyen emberrel szóba állni. Ez is lerágott csont...
Másik (ww)i meg lassan bot lesz.

Sok szerencsét a tervekhez. Egyet azért mondok minden rosszindulat nélkül. Szép és jó tervezgetni, de ha nincs rá kapacitás, akkor marad a régiben (benti csapat) minden Ember tervez, isten végez...

This Post:
00
256035.273 in reply to 256035.270
Date: 10/25/2014 3:01:45 PM
Overall Posts Rated:
350350
Az nt esélyeseket teljesen külön edzetném, ahogy számos esetben példa volt rá pl Novák, Fazekas, Borgulya.
Ha odaér u21-re, az jó, ha nem, akkor meg extrém módon is specializálható az edzése.

This Post:
11
256035.274 in reply to 256035.272
Date: 10/25/2014 5:39:35 PM
Overall Posts Rated:
411411
Te nem tudsz rosszindulat nélkül írni semmit, mert árad belőled a rosszindulat a negativitás a rossz energia. Maradjon a régi eredménytelen szar? Mit is értünk el a bazi jó rendszerünkkel az elmúlt 29 szezonban? JA SEMMIT! Bocsánatot kérek, hogy ezen változtatni akarok. Lehet, nem a megfelelő irányba, de látszik az elmúlt 29 szezonban, hogy nem volt eredményes az amit eddig csináltunk. Ha ugyan azt csinálnám, bolond ember lennék, változtatás kell. Majd ha lesz konkrét építő pozitív ötleted, mit kell változtatni, keress meg PM-ben addig meg: Remix inkább ne írj, mert amit ide írsz az kiábrándító, szar, és többet árt az u21-nek mint amit használ. Semmi olyant nem írsz ami előre vinne minket. Szakmaiatlan vagy és hozzá nem értő. Miért lenne kapacitás lekötés egy olyan játékos edzése, aki 5-ös passzolás alatt született (vagy ezekből is IR-t edzenél?)? Eddig az ilyenekkel nem foglalkozott senki, most elkezdünk foglalkozni velük. Ez +30 ember szezononként. Eddig kukába kerültek. Nem veszünk el embert a benti ir edzéstől, mivel te ezt hitted, ebből látszik, mennyire nem értesz ehhez az egészhez és mennyire a sötétbe tapogatózol. Egy csomó olyan játékos van aki 7/7 dobással születik 3-4-es passzolással. Ezekből hogy akarsz benti irányítót edzeni amikor elmondásod szerint túl lassú az edzés? Ne is válaszolj, ez mind költői kérdés. Szimplán ne írj ide többet semmi fölösleges butaságot. Ennyit kérek nem többet. Kérlek tartsd tiszteletben a kérésemet. Nem nagy dolog. Ne vedd el az edzéstől a kedvét annak a kevés embernek, aki még hajlandó.

A többieknek meg csak annyit írok és annyit kérek tőlük, ne adjanak olyan ember írásaira, aki nincs képben az egésszel, és aki nem ért ahhoz amibe bele akar szólni. Csak okoskodik, de nem okos!

Advertisement