BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 31

Sezon 31 (thread closed)

Set priority
Show messages by
Message deleted
From: Otis

This Post:
00
269221.28 in reply to 269221.27
Date: 06/19/2015 07:12:02
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
446446
Second Team:
The D-fenders
super star este si in raport cu salariu.
un jucator cu aceleasi nr de skilluri dar salariu 85k vs 130k costa mult mai mult.

si eu am nimerit meciuri ca tine. boston a fost cea mai mare victima a acestui ghinion cand a retrogradat.

cred ca tine mai mult de timing cand il prinzi.


This Post:
00
269221.29 in reply to 269221.26
Date: 06/20/2015 03:13:52
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Corect sau nu, si cu mine a jucat la potential maxim. e treaba fiecarui manager ce face cu echipa lui. datoria ta era sa nu-l subestimezi. nici mine nu mi-a placut ca l-am batut la 15 puncte iar jibou la peste 50 dar asta e viata. joci cu ce iti vine. ca sa dau un exemplu destul de relevant, in sezonul 29 cand am luat cupa nu aveam cu siguranta echipa asa de buna ca in sezonul urmator sau in sezonul acesta, si nu am castigat nici sezonul trecut si nu stiu daca voi putea castiga nici acest sezon, dar atunci am tratat fiecare meci cu maxima seriozitate chiar si atunci cand simteam ca in semifinala Indiana ma va bate. Ce a facut el atunci cu meciul e un mister si pentru el, dar vorba aia norocul tine cu cei buni (a se intelege cei care se straduiesc).

Atitudinea lui Synergi e ok. Omul e hotarat sa joace cu ce are mai bun acasa pentru ca are cele mai mari sanse sa castige, si nu are suficienti jucatori sa joace si in meciul din deplasare la fel si sa-si mai pastreze si forme.

Ce presupui tu si ce joaca adversarul sunt doua lucruri diferite. Si eu am facut aceasi greseala cu defenders sezonul trecut, cand i-a dat flagrant meciul lui Nankatsu si pe mine m-a batut la 2-3 puncte, dar nu am inceput sa spun ca nu e corect. Aici e vina ta pentru ca ai presupus incorect.

From: Otis

This Post:
00
269221.32 in reply to 269221.31
Date: 06/27/2015 14:04:45
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
446446
Second Team:
The D-fenders
tin sa il felicit pe nankatsu pentru a doua victorie fara PG de NT. imresionant. ma asteptam sa scufunde ca un topor dar a reusit sa scape si indiferent ce face in meciul urmator, va fi in pole position pt a prinde locul 5.

smar are prea mare avans ca sa ajunga pe 5, deci nu mai dezvolt.

iar surpriza etapei i-a revenit lui jokeru. la momentul mesajului nu imi e cunoscut ce efort a bagat fiecare echipa, dar e clar ca ambii ati dat macar normal fiindca era meci televizat si cu miza de ambele parti pozitie PO vs retrogradare.

in rest, incetul cu incetul conferinta noastra rezista in cupa si sunt toate premisele ca a noastra conferinta sa reintre in posesia cupei.
referitor la conferinta adversa tot ce imi sare in ochi e cum BV pistons e vaduvit in meciul urmator de wing players. brutal

Last edited by Otis at 06/28/2015 00:55:24

This Post:
33
269221.34 in reply to 269221.32
Date: 06/28/2015 13:25:02
Overall Posts Rated:
807807
Primul meci cu Synergy nu se pune. Am avut noroc acolo. Pe mine m-a surprins victoria ta, dar mai ales a lui jokeru. Nu l-am vazut pe Maldonado sa faca 6 greseli personale de mult. Finalul de campionat o sa fie incins.

This Post:
11
269221.36 in reply to 269221.34
Date: 06/28/2015 15:33:24
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
446446
Second Team:
The D-fenders
Eu am crezut in echipa mea. E prima oara cand am avut toti titularij intregi si in forma strong.
Jibou a folosit prima echipa. Nu ma asteptam. Are televizat si cupa urmatoarele meciuri, de aceea crewdeam ca va aborda altfel lucrurile. Iws are prima sansa cu el.
inyeleg ca a jucat fara Vaduva si un alt sg i s a accidentat devreme dar asta e paete din joc. Pana una alta eu am salarii de 640 el de 840, cu acee accidentari avea *doar* 720 salarii la dispositie.
la nivel de titulari consider ca sunt in top dar rezeeve nu am nici de dicizia a 2 a.

Alte echipe merg pe alta ruta. Danube a cheltuit 10 milioane pe tru o sumedenie de jucatoru cu skilluri multe ai salarii under control. Personal as prefera acea ruta dar el a economisit multi ani si a phtut sa aleaga. Eu abia am cheltuit 6 mil iar aia in 2 focuri.

La diverse cred ca a fost la mijloc si faptu ca ny a avut suficieby enthusiasm. Speculez.

From: Dacian

To: Otis
This Post:
00
269221.37 in reply to 269221.36
Date: 06/29/2015 02:22:39
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
De fapt nu-s asa de extraordinari, inca trebuie sa-i antrenez.
Ca dovada ca nu fac fata. Am ratinguri slabute.

E drept ca am tot cautat o anume tipologie dar sunt f rari si f scumpi, mai ales ca eu m-am uitat dupa jucatori sub 29 ani.

Advertisement