BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > U21 VI

U21 VI (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
256035.272 in reply to 256035.263
Date: 10/25/2014 2:53:27 PM
Overall Posts Rated:
350350
Kinti ir edzés u21-re problémás volt régen, ma még inkább az. Túl lassú. Ezen már rágódtunk régen is, pont emitt. Még példát is hoztam mi hozható ki belőlük...
De, ha kínlódni akartok, üsse kő. Én tudom hogy semmit sem gyorsult Az Aponyi-félék (kinti ir) edzésüteme.
Többen panaszkodtok hogy lassú az edzés. Nem hiszem , h jó ötlet lekötni 2 csapatot erre.
Így sincsenek túl sokan edzők.

Az egyik korábbi kapitány el sem olvasta a leveleim, nem kívánok ilyen emberrel szóba állni. Ez is lerágott csont...
Másik (ww)i meg lassan bot lesz.

Sok szerencsét a tervekhez. Egyet azért mondok minden rosszindulat nélkül. Szép és jó tervezgetni, de ha nincs rá kapacitás, akkor marad a régiben (benti csapat) minden Ember tervez, isten végez...

This Post:
00
256035.273 in reply to 256035.270
Date: 10/25/2014 3:01:45 PM
Overall Posts Rated:
350350
Az nt esélyeseket teljesen külön edzetném, ahogy számos esetben példa volt rá pl Novák, Fazekas, Borgulya.
Ha odaér u21-re, az jó, ha nem, akkor meg extrém módon is specializálható az edzése.

This Post:
11
256035.274 in reply to 256035.272
Date: 10/25/2014 5:39:35 PM
Overall Posts Rated:
411411
Te nem tudsz rosszindulat nélkül írni semmit, mert árad belőled a rosszindulat a negativitás a rossz energia. Maradjon a régi eredménytelen szar? Mit is értünk el a bazi jó rendszerünkkel az elmúlt 29 szezonban? JA SEMMIT! Bocsánatot kérek, hogy ezen változtatni akarok. Lehet, nem a megfelelő irányba, de látszik az elmúlt 29 szezonban, hogy nem volt eredményes az amit eddig csináltunk. Ha ugyan azt csinálnám, bolond ember lennék, változtatás kell. Majd ha lesz konkrét építő pozitív ötleted, mit kell változtatni, keress meg PM-ben addig meg: Remix inkább ne írj, mert amit ide írsz az kiábrándító, szar, és többet árt az u21-nek mint amit használ. Semmi olyant nem írsz ami előre vinne minket. Szakmaiatlan vagy és hozzá nem értő. Miért lenne kapacitás lekötés egy olyan játékos edzése, aki 5-ös passzolás alatt született (vagy ezekből is IR-t edzenél?)? Eddig az ilyenekkel nem foglalkozott senki, most elkezdünk foglalkozni velük. Ez +30 ember szezononként. Eddig kukába kerültek. Nem veszünk el embert a benti ir edzéstől, mivel te ezt hitted, ebből látszik, mennyire nem értesz ehhez az egészhez és mennyire a sötétbe tapogatózol. Egy csomó olyan játékos van aki 7/7 dobással születik 3-4-es passzolással. Ezekből hogy akarsz benti irányítót edzeni amikor elmondásod szerint túl lassú az edzés? Ne is válaszolj, ez mind költői kérdés. Szimplán ne írj ide többet semmi fölösleges butaságot. Ennyit kérek nem többet. Kérlek tartsd tiszteletben a kérésemet. Nem nagy dolog. Ne vedd el az edzéstől a kedvét annak a kevés embernek, aki még hajlandó.

A többieknek meg csak annyit írok és annyit kérek tőlük, ne adjanak olyan ember írásaira, aki nincs képben az egésszel, és aki nem ért ahhoz amibe bele akar szólni. Csak okoskodik, de nem okos!

This Post:
00
256035.275 in reply to 256035.273
Date: 10/25/2014 5:48:53 PM
Overall Posts Rated:
411411
Az nt esélyeseket teljesen külön edzetném, ahogy számos esetben példa volt rá pl Novák, Fazekas, Borgulya.
Ha odaér u21-re, az jó, ha nem, akkor meg extrém módon is specializálható az edzése.




számos esetben példa volt a külön edzésre? és felsoroltad Fazit és Borgulyát? Pont akiket én scoutoltam u21-re? LOL Mindkettő odaért, nem volt külön edzve NT-re egyik sem, oda volt figyelve rájuk és ennyi semmi több. Azt az edzést kapták, hogy oda érjenek u21-re is és jók legyenek NT-re is. Tudod ki volt külön edzve? Plotár! És még ő is odaért a végére u21-re. Azt mondod kék az ég? Szerinted mi nem tudjuk? Minden nap látom amikor felnézek. Ugyan az kell egy tökéletes u21-es játékosnak edzés, mint ami kell egy tökéletes NT-re menő játékosnak edzés! Pont Fazi és Borgulya az élő példa. Vagy akár Radnai Plotár Oszkár és még sorolhatnám. Rengeteg játékost scoutoltam ki NT-re u21-re nem csak a régi rendszerben, a mostaniban is.

This Post:
00
256035.276 in reply to 256035.271
Date: 10/26/2014 2:12:37 AM
Overall Posts Rated:
310310
A végén lévő kérdések komolyak, de igazából nem számítok rá, hogy értelmes választ kapok rá.
Nincs garancia, hogy szükség lesz dh-kra, de nem értem, miért kérdezel vissza. Mondtam bármi olyasmit, hogy ezt ne csináljuk, vagy abba ne fektessünk energiát, mert úgysem kell? Pont azt mondtam, hogy minden lehetséges, ezért mindenre fel kell készülni és ebbe nekem beletartozik az is, hogy kiedzünk pár dh-t, hátha.
Abban meg tévedésben vagy, hogy az irányító edző bázis rovására megy a dh edzés. Senki nincs belekényszerítve a dh edzésbe, az edz, aki vállalja. Olyan nem volt még, hogy valaki irányítót akar edzeni és megkérjük, hogy dh-t eddzen. Olyan sem, hogy valaki jelentkezik nevelőnek, mindegy neki a poszt és dh-ra irányítjuk, ezek kivétel nélkül irányító, vagy center neveltet kapnak. Csak az edz dh-t, aki kimondottan dh-t akar edzeni.
A logisztikád ott megbukik, hogy nem mindenki úgy jelentkezik, hogy bármilyen posztra tud edzeni. Ha pl jelentkezik 15 ember, hogy irányítót edz, 5 ember center-ecs nevelésre jelentkezik és ketten azt mondják, hogy mindegy milyen posztra, azt logisztikázhatod, ameddig akarod, akkor sem lesz normális magasember állomány. Továbbá aki tapasztalt nevelő, azzal a scout max pr-tevékenységet folytat, mert egyrészt nem tud neki a scout újat mondani, másrészt nem is nagyon engedné a beleszólást. A gond pont az, hogy a tapasztalt nevelők vannak kevesen. Belefásultak, vagy sosem érdekelte őket, vagy éppen úgy gondolják, hogy ők már kineveltek eleget. Nem jó a helyzet, de ez van, ebből kell főzni. Akit tényleg érdekel a válogatott sorsa, az úgyis tesz érte, amit tud.
Amúgy meg dh-ból sem csak dobógép van. Lehet pl kimondottan védekező dh-t, vagy bent támadó dh-t edzeni.

Don't feed the troll
This Post:
00
256035.277 in reply to 256035.270
Date: 10/26/2014 2:50:39 AM
Overall Posts Rated:
310310
Ha a régebbi vitánkra gondolsz, ott nem azt mondtam ám, hogy egyáltalán senkinek ne eddzünk dobótávot. Speciális esetekre gondoltam, példát is hoztam, a hongkongi válogatott gyereket aki anno így nézett ki:

20 10
18 20
20 12
19 11
5 5
5 3

NT-nél max 2-3 ilyen "félreedzettet" kéne tartani, nyilván ez egy nagyon speciális eset. Amúgy anyagilag is megéri kiedzeni, mert 7 milláért ment el anno. Ráadásul - dh témához kötve - ez kb pont úgy indulhatott, amit az előző hsz-emben írtam. U21-ig csak kv, támadó tempó, támadó 1-1 elleni orrvérzésig.

A téma maga egyébként az eltarthatóság miatt merült fel, ha jól emlékszem. Nyilván, aki megengedheti magának, hogy eltartson 200k+ fizetésű játékost, az tegye, csak annyit mondtam ugye, hogy aki szeretne válogatottat tartani, de nincs heti 200k+ pénze rá, azzal edzessünk eltarthatót (pl dobótáv nélkül). A fent említett hongkongi kollega fizetése akkor 115 k volt, azóta ha jól tudom ugrott egy 2pontost (Emtee-nek biztos frissebb infója van róla) és jelenleg 120k a fizuja.

(Remélem, nem kezdjük újra a amit anno a privát fórumban lezártunk, most hogy végre közös nevezőre jutottunk valamennyire)

Last edited by LA-Charlie50 at 10/26/2014 3:15:34 AM

Don't feed the troll
This Post:
00
256035.278 in reply to 256035.274
Date: 10/26/2014 2:57:56 AM
Overall Posts Rated:
310310
Ööö, remélem nem érted félre, nem kötözködni akarok, de azért elértünk dolgokat, pl EB-elődöntő 3 szezonnal ezelőtt, szerintem az hatalmas eredmény volt. Persze most nagyobbak a problémák, főleg az edzéskedv terén, nyilván senki nem várja el ugyanazt a teljesítményt, főleg nem az első szezonodban. Csak folytasd tovább és majd jönnek az eredmények. Te vagy a kapitány, te döntöd el, mi legyen (és tartsd magad az elképzeléseidhez légyszi). Mi meg majd kritizálunk, ha 2-4 szezon múlva gyengébbek leszünk, mert az a dolgunk

Don't feed the troll
This Post:
00
256035.279 in reply to 256035.277
Date: 10/26/2014 3:33:05 AM
Overall Posts Rated:
411411
engem nem érdekelnek a régi viták. nem foglalkozok a múlttal. csak a jelennel és jövővel. amit írtam meg infónak szántam. semmi másnak.

This Post:
00
256035.280 in reply to 256035.278
Date: 10/26/2014 3:37:09 AM
Overall Posts Rated:
411411
29 szezon alatt nem tudtunk EB döntőt játszani, és nem jutottunk VB elődöntőbe. VB-n eddig még sose szerepeltünk megfelelően. 29 szezon alatt ez elkeserítő ahhoz képest, milyen jó nevelőink vannak voltak, milyen képzettek voltak és vannak a scoutjaink, és milyen jó kapitányaink voltak eddig. Ha összefogunk és nekiállunk tudom, hogy többre vagyunk képesek. KÖZÖSEN egy hajóba egy irányba evezve!

This Post:
00
256035.281 in reply to 256035.280
Date: 10/26/2014 3:50:49 AM
Overall Posts Rated:
310310
Igen, így nézve valóban nem sokat értünk el. Mondjuk én azért kiegyeznék első körben azzal, ha minden második szezonban EB-elődöntőt játszanánk
Sajnos vannak nagyobb/jobban szervezett országok, de reméljük javul a helyzet nálunk. Nevelők kellenek, ez az első lépés.

Last edited by LA-Charlie50 at 10/26/2014 3:52:28 AM

Don't feed the troll
This Post:
00
256035.282 in reply to 256035.281
Date: 10/26/2014 5:41:26 AM
Overall Posts Rated:
411411
Szerintem jó hangulat kell, és az, hogy a tulajok érezzék, fontosak nekünk, legalább annyira értük vagyunk, mint az u21-ért. Bizalmat kell szereznünk felőlük, és ha látják, hogy kompetensek, aktívak, ügyesek vagyunk, visszatérnek és remélhetőleg jó hírünket keltik ismerősöknél haveroknál. Az a fontos, ha valaki nem kerül be, akkor is megérje eladni, nevelni. Fontos, hogy úgy alakítsuk a dolgainkat, hogy mindenki jól járjon. Én ezt kérem a scoutoktól. Ha elindulunk pozitív irányban, egy idő után majd érezzük a változás nyújtotta pozitív hatásokat mindenhol. A lényeg, hogy a managerek szívesen járjanak fel ide játszani, legyen sikerélményük valahol, ha nem abban, hogy bekerült a játékosuk akkor abba, hogy jó pénzért adják el, vagy jól tudja használni a csapatában stb stb.! Ha észrevettétek, nem kértem elnézést, mert nem jutottunk EB-re. Nem kérek elnézést, mert nincs 16 játékos a csapatban. Nem kérek elnézést olyan dolgokért amik szerintem vagy így vagy úgy, de a csapat a közösség fejlődését szolgálják még akkor is ha éppen egy negatív dolog! Ez egy rögös út, de valamikor valakinek el kell kezdenie végig járni. Ha nem tetszik az irány, majd választanak jobb kapitányt nálam. Én változást ígértem, nehéz kemény szezonokat. Nem ígértem jó eredményt, csak egy lehetőséget a jobb eredmény elérésére. Tartom magam ehhez. Semmi mást nem kérek, csak bizalmat, türelmet, és segítséget mindenkitől abba, amiben tud, amiben jó. Ha valaki jó nevelő tegye azt, ha valaki jól tud bánni az emberekkel legyen scout, ha valaki le tud bonyolítani egy játékot segítsen ebben. Ha valakinek vannak jó ötletei, írja meg levélben. Ha valaki taktikázni akar írjon nekem, megbeszéljük a részleteket. Semmilyen pozitív építő dologra nem mondok nemet. Egy valamit nem szeretek, a múlttal foglalkozást, a siránkozást a negatív dolgokat! Ezt hagyjuk meg más nemzeteknek. Mi egy győztes nemzet vagyunk nyertes felhasználókkal, nevelőkkel!

Advertisement