BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Center

[NT] Center

Set priority
Show messages by
From: kozlik4

This Post:
00
31516.277 in reply to 31516.275
Date: 9/24/2009 6:26:26 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Jeśli ktoś nie umie przypilnować licytacji takiego gracza to wątpię aby dopilnował on treningu tego gracza więc uważam, że dobrze się stało, że filipińczyk się nim zajmie bo jak sam twierdzisz, jest zainteresowany treningiem i wykazał zaangazowanie a to jest podstawa.

Dla jasności...nigdzie nie napisałem, że filipińczyk jest zainteresowany treningiem:) Narazie się jeszcze nawet do mnie nie odezwał:/ No ale jeszcze dajmy mu czas...niedawno skończyła się licytacja i ledwo co zdążył dostać info ode mnie.

Poza tym chyba się ogólnie nie zrozumieliśmy bo to z mojej inicjatywy Wolski został uratowany, także uważałem i ciągle jestem tego samego zdania, że to był dobry pomysł:)...Chyba, że ta wiadomość nie do mnie?:P

Dobranoc:)

Last edited by kozlik4 at 9/24/2009 6:27:06 PM

From: al_said
This Post:
00
31516.278 in reply to 31516.277
Date: 9/25/2009 1:28:40 AM
Overall Posts Rated:
88
Dobrze to ja może podsumuję moje rozważania, zwłaszcza, że było do mnie kilka postów (plus jeden niby nie do mnie, a jakby też do mnie:)) tak więc reasumujmy.

Po pierwsze 47 graczy to nadal ponad 10 na jedno miejsce w kadrze, bo chyba 4 C + kilku PFów wystarczy?

Po drugie najpierw z tego co przeczytałem na forum zawęziliście kryteria przy przeszukiwaniu draftu, przynajmniej te dotyczące C, a teraz narzekacie (no może nie narzekacie, ale się posiłkujecie argumentem), że graczy jest mało. No chyba zawężając kryteria dało się to przewidzieć, więc mało w tym wszystkim sensu.

Po trzecie czemu mi to przeszkadza? Cóż śledząc kolejne etapy radosnej twórczości pankol102_ w wątku PG mam wrażenie, że akcja ratowania zatacza powoli coraz większe kręgi, a przynajmniej jego zdaniem powinna zataczać, co prawda selekcjonerzy na razie nie dali się w to wciągnąć i chwała im za to, bo imho nie tędy droga.
Rozumiem uratować jednego wybitnego gracza z pensją ~7k i potencjałem mvp+, ale nie widzę sensu ratować graczy z średnią pensją i niewyróżniającym się potencjałem (a takich nie raz nie dwa ratowano).

m4ti_ oczywiście są przypadki, że ktoś kupuje gracza za granicę i Ci gracze grają w kadrze, no i mnie to osobiście nie dziwi, ale tyle samo razy, a nawet mam wrażenie częściej, gracze którzy po drafcie mają niższą pensję niż nasze sito, dzięki zapałowi właścicieli przebijają konkurencję i łapią się do kadry młodzieżowej, i takie przypadki są mi bliższe (pewnie też dlatego, że ja Moritza prowadzę od pensji 3.5k) niż ratowanie graczy dla samego ratowania.

Po czwarte uratowany gracz to C, niby jak to ujął skaut jego trening jest nieskomplikowany, ale jak dla mnie C powinni, właśnie dlatego, że ich trening jest mało skomplikowany, być trenowani przez rodzimych właścicieli, bo prędzej to na ich sentyment możemy liczyć gdy wzrośnie im pensja ponad zdroworozsądkowe jak na realia III ligi wartości.

This Post:
00
31516.279 in reply to 31516.278
Date: 9/25/2009 3:37:04 AM
Overall Posts Rated:
7676
Hmmm??
Co do mojej radosnej twórczości?? Ja tylko pokazuje jacy zawodnicy są , a może zaraz ich nie być równo znacznie dając propozycje trenerom reprezentacji . I Al nie przesadzaj pisząc , że warto ratować tylko tych z pensją powyżej 7k !
Bo na przykładzie tego historyka kolegi z Bogatyni to widać , że warto choć ma pensję ledwo powyżej 4k , a miał by może 7k gdyby dół jego był lepszy bo górę jak na PG ma fajną , a pamiętam posta gdzie trener reprezentacji pisał , że nic się nie dzieje z entuzjazmem przy rotacji powołania jednego zawodnika , a jednocześnie nikt nie ma do zaoferowania jakiegokolwiek dobrego gracza do odratowania to ino daję przykłady :PPP

A jeszcze dodam , że P.Świątczak , który jest jednym z najlepszych obwodowych w BB też chyba nie wyglądał najlepiej na początku , a potencjał ma zaje..... umożliwiający dłuższy trening .

PS.Jest jeszcze jeden historyk w bazie (11031777) który też niebawem będzie botem :PP I wydaje mi się , że od przybytku głowa nie boli :PP

Message deleted
This Post:
00
31516.281 in reply to 31516.279
Date: 9/25/2009 4:26:54 AM
Overall Posts Rated:
88
Co do tego czy nic się nie dzieje, to nie jestem do końca przekonany, rozmawiałem swego czasu z byłym selekcjonerem Hiszpanii i jego zdaniem traci się dziesiętne części entuzjazmu (przynajmniej w jego wersji raz spadli z 10 na 9 po wywaleniu gracza). Poza tym ogranicza się w ten sposób swoboda działania selekcjonera, który nie może usuwać graczy (np. z powodu kontuzji, notorycznego braku formy ...).

Pensja nie odgrywa aż takiej roli to fakt (choć pod to stwierdzenie można podciągnąć opinię, że w takim razie nie ma sensu ratowanie graczy:)), ale czy uważasz, że ma sens ratowanie graczy dla samego ratowania? Jak dla mnie ewentualne ratowanie powinno wyglądać tak, że mamy gracza, mamy chętnego do jego zakupu i wtedy zastanawiamy się czy jest sens go uratować. W twoim modelu ratujemy grajka on wpada na TL, a jak ktoś go kupi martwimy się czy będzie trenowany, taki model mi nie pasuje w całej rozciągłości i tyle w tym temacie.

I żeby była jasność, ja was nie atakuję (u jednej osoby mam wrażenie coś takiego się pojawiło), specjalnie napisałem o tym, że pierwszego gracza uratował hatchet, żeby wam pokazać, że mam na to szersze spojrzenie niż tylko przez pryzmat osób które aktualnie to robią.

This Post:
00
31516.282 in reply to 31516.273
Date: 9/25/2009 4:36:00 AM
Overall Posts Rated:
6363
a dzis 6 fauli zlapal w 11 min :D Niezly z niego agresor :)
Bo to będzie tak zwany zadaniowiec w reprezentacji, wypuszczany po to żeby zdemolować centrów rywali :)

This Post:
00
31516.283 in reply to 31516.281
Date: 9/25/2009 4:41:48 AM
Overall Posts Rated:
7676
Ja wiem , że ty mnie nie atakujesz :) Ale twoje podejście do sprawy mnie trochę zastanawia :PP
Skoro jest to jakikolwiek gracz dajmy na to 18 latek z potencjałem MVP lub Historyk , nie zostaje w Polsce i zakładamy , że ten zagraniczny prezes , który wykłada za niego dużo kasy nie będzie go trenował ????
Skoro tak uważasz to spoko , nie będę się obrażał :PP Ale wydaję mi się , że lepiej niech taki historyk będzie aktywny , a nie by widniał koło jego nazwiska napis "retired". Zawsze są szanse , że naprawdę może coś z niego być :))

This Post:
00
31516.284 in reply to 31516.283
Date: 9/25/2009 5:04:55 AM
Overall Posts Rated:
88
Cóż, lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu:) jeżeli ktoś kto ma gracza z pensją 3.5k i potencjałem no niech będzie allstar, zobaczy takiego hof'a z pensją 5k, który idzie do zagranicznego klubu za ciężkie miliony, to może sobie pomyśleć, że nie ma sensu się szarpać z trenowaniem swojego gracza pod ewentualne powołanie do kadry i to jest błąd. Bo ja bym wolał tego słabszego ale u naszego lokalnego Prezesa i tyle.

From: cortez

This Post:
00
31516.285 in reply to 31516.284
Date: 9/25/2009 5:49:30 AM
Overall Posts Rated:
22
wogóle przy Centrach początkowa pensja nie jest ważna bo to jest trening krótszy i bardziej monotonny, ale napewno warto szukać centrów z dobrą górą, nie jestem w 100% pewny ale chyba Otton nie miał tej góry najgorszej, wogóle wkurza mnie to strasznie, najpierw wydawanie na nadzieje 1,5m a później zostawianie takiego gracza bez treningu.
Ja jeszcze chciałbym się odnieść do treningu młodych zawodnikow z draftu, chciałbym żeby jak najmniej grajków było napoczątku przypisywanych do treningu na pozycji SF, bo decyzje że jakis zawodnik będzie w przyszłości SFem powinno się podejmować nie od razu, a najwcześniej po pół sezonu np. Skautuje teraz SG i widze że 90% zawodników pochodzi z piątych lig, nie wierze w to, że jak Juniorro napisze menagerowi dzisiaj trenuj rzut, a za tydzień zbiórki, a za dwa presje to wszyscy się na to zgodzą, szczegolnie że mogą mieć w kadrze innych potencjalnych kadrowiczów na innych pozycjach. Takie skakanie z treningiem zrujnuje tym menagerom zespół a poza tym nie każdy menedzer ale i zawodnik nadaje sie do treningu SF. Dlatego wszystkich 210cm albo w pobliżu, tam gdzie sie tylko da trzeba przekazywać pod trening centrów, a te nawet początkowe górne skille nie będą najgorsze skoro komp nazwał kogoś napoczątku SF. Wiem, że Mr.President przerzucał dobrze zawodników, ale chciałbym się dowiedzieć ilu zawodników w bazie ma Juniorro:) nie chce żeby to odebral jako jakis atak, poprostu SF to najtrudniejsza pozycja i trzeba jak najwiecej o tej pozycji dyskutowac, jakby jakies mądre głowy w tym temacie sie wypowiedziały to myśle że byłoby to z korzyścią dla kadry, bo rezerwy co do trenowania SFów są napewno duże.
oops nie zajrzałem do watku SF 150 to sporo jak na początek

Last edited by cortez at 9/25/2009 6:17:10 AM

From: m4ti_

This Post:
00
31516.286 in reply to 31516.285
Date: 9/25/2009 6:11:33 AM
Overall Posts Rated:
2121
ale chciałbym się dowiedzieć ilu zawodników w bazie ma Juniorro:) nie chce żeby to odebral jako jakis atak, poprostu SF to najtrudniejsza pozycja i trzeba jak najwiecej o tej pozycji dyskutowac


To ja proponuje napisać do niego bb@:) nie powinien jakiś bulwersów z tego tytułu do Ciebie kierować;p

Co do częstych zmian treningów to ja nie jestem za tym, lepiej potrenować do pewnej granicy jakąś umiejętność np. ID do poziomu sprawnego i dopiero potem zmienić trening na naprzykład rzuty i też do jakiegoś poziomu je trenować, bo takie skakanie to zbyt skomplikowane może się wydawać dla managerów zwłaszcza z niższych lig

e: a Wy macie oddzielne bazy na każdą pozycję? Bo ja zawsze dostawałem całą bazę ze wszystkimi zawodnikami i mogłem sobie popatrzeć jakich tam inni skautowie mają grajków

Last edited by m4ti_ at 9/25/2009 6:15:18 AM

From: Juniorro

This Post:
00
31516.287 in reply to 31516.285
Date: 9/25/2009 10:19:15 AM
Overall Posts Rated:
2222
Cześć

Nie będzie burzy. Popieram Twoje podejście i wrecz namacalnie czuję że musimy współpracować. Zgadza się Mr.President zapodał sporo bazy SF. Zgadza się - ten trening jest morderczy. Najpierw zawodnik gra sezon jako C, potem jako PG, a nigdzie nie spisuje się dobrze. Dlatego najlepiej trenuje się SF w niskich ligach. Tam są większe możliwości rotacji składu i grania nie optymalnym ustawieniem. Ale to jak przekonać managerów do treningu będącego de facto poświęceniem to mój problem. I nie narzekam.

Zastanawia mnie co da przypisanie "być może kiedyś SF" do C czy do innych pozycji? Co to zmieni? Ułatwi trening managerowi bo kto inny będzie się z nim kontaktował? Chyba nie. Zmniejszy rotacje pozycji dla danego zawodnika? Też nie. Wiec nie widze w tym sensu.

Inna sprawa że mam w bazie paru PG, jakiś SG, a i C się znajdzie. Kończę ustalać wizję z ich właścicielami i niebawem odpowiednim skautom podeślę dane tych zawodników wraz z błogosławieństwem. Wypatruj mnie :)

Mariusz

Advertisement