BuzzerBeater Forums

BB Poland > [Wyb] B.B.King

[Wyb] B.B.King

Set priority
Show messages by
This Post:
00
170529.28 in reply to 170529.23
Date: 1/14/2011 5:30:40 PM
Overall Posts Rated:
12061206
1. Czy uważasz U21 za zło wcielone, które należy zmarginalizować? Jaki masz pomysł na zagospodarowanie tych zawodników, którzy w momencie zakończenia kariery w U21, są wytrenowani w kilku podstawowych skillach, pensje mają wysokie itp.?
Czy w Twoich planach jest zapewnienie ich dalszego rozwoju? Czy raczej skłaniasz się ku opinii Hawka?

Po pierwsze chciałbym przypomnieć jedną rzecz. To ja jako pierwszy poruszyłem temat, że warto trenować skille w innej kolejności. A więc najpierw te, które trenuje się mniej wygodnie (na pozycji niedocelowej) które nie nabijają pensji. Czyli boki generalnie boki.
To także ja jako pierwszy pisałem o tym, że w NT każdy zawodnik (nieodwrócony) powinien mieć wszystkie boki co najmniej przeciętne-porządne. Dopuszczałem bodajże tylko jeden wyjątek - zbiórki SG bo to obniża pensje. Ale na takie ustępstwo byłem skłonny tylko pod warunkiem, że w zamian taki kandydat będzie miał inne skille wytrenowane odpowiednio wyżej.
W przypadku zawodników odwróconych byłem skłonny na większe ustępstwa, ale pod warunkiem, że tą drugą (nominalnie przeciwną, a po zamianie krycia swoją główną) obronę wytrenują wyżej.
Tak więc trenowanie boków najpierw jest czymś o czym dawno mówiłem i oczywiście jak najbardziej popieram taki trening.

Ale na pewno nie jestem za marginalizacją kadry U21. Mogę powiedzieć, że obie są tak samo ważne. Co prawda NT niby bardziej prestiżowa, ale sukcesy lub porażki U21 mają takie same znaczenie.
Na pewno można pogodzić oba interesy a nie wzajemnie siebie zwalczać.
W pierwszej kolejności jestem za tym, żeby zawodnicy trenowali w klubach macierzystych (jestem fanem wychowanków). I chciałbym, żeby jeśli user wylosuje ciekawego grajka, to żeby dostał rzeczowe informacje - z czym wiąże się trening do U21 a z czym do NT. I żeby sam podjął decyzję. I tą decyzję należy respektować. Z niewolnika nie ma pracownika. Najlepsze efekty można osiągnąć w ten sposób, że user jest sam przekonany do tego, co robi i chce tego.
W ten sposób część zawodników już będziemy mieli podzielonych.
Pozostanie grupa niepodzielona. Tutaj w pierwszej kolejności dałbym prawo wyboru U21. Oczywiście w granicach rozsądku - żeby nie było tak, że weźmie wszystkich. Dlaczego? A to dlatego, że łatwiej wytrenować zawodnika do U21. Jest mniejsze ryzyko, że zawodnik się wykruszy.
Popatrz na taką rzecz. Trening do NT trwa 8 sezonów. To bardzo długo. Jest spore ryzyko, że do tego czasu user zrezygnuje z gry. Weźmy przykład pierwszy z brzegu - taki Hatchet. Wszędzie było go pełno i nagle mu się przejadło. A są userzy mniej zaangażowani. Oni mogą się zniechęcić po pięciu sezonach. I wtedy dupa zbita - zawodnik ani nie zagrał w U21 ani nie dotrwał do NT.
Dlatego wybieram opcję obarczoną mniejszym ryzykiem.
Na pewno się dogadamy z U21. Dzięki szybszym listom z draftu potrafimy teraz o wiele szybciej dotrzeć do najlepszych zawodników. Więc jest czym się dzielić. A ja mam w tym swój udział, więc moje argumenty na pewno będą brane pod uwagę ;-)

2. Proszę o opinie Jasnej Str Mocy o nowych taktykach. Oczywiście w nawiązaniu do kadry.

Odkryłem bardzo silne zaklęcia, które można wykorzystać w kadrze.

3. Czym wytłumaczysz wzrost popularności/skuteczności wolniejszych taktyk? To trwały trend czy też wynikający z takiej a nie innej filozofii treningu w klubach?

Teoria Darwina ;-) Zawsze jest tak, że większe szanse na przetrwanie mają osobniki, które mają korzystniejsze cechy i/lub potrafią przystosować ;-)
I tak samo z taktykami. Być może zespoły, które zawsze grały tylko szybko, to zaczęły więcej przegrywać i pospadały niżej. Być może zespoły, które grały wolniej zaczęły wygrywać i awansowały. Być może także część managerów zobaczyła, że to się opłaca i zweryfikowała swoje poglądy i uznała, że warto czasem wolniej a z pomyślunkiem a nie szybko i bez głowy ;-)

Last edited by B.B.King at 1/14/2011 5:45:14 PM

This Post:
00
170529.29 in reply to 170529.23
Date: 1/14/2011 5:41:04 PM
Overall Posts Rated:
12061206
4. Jak oceniasz obecny potencjał kadry, czy jesteśmy w stanie wyjść z grupy, rozpoczynających się właśnie kolejnych ME?

Nie znam wszystkich danych. Ale.
Uważam, że potencjał jest najmocniejszy jaki mieliśmy w historii. Jednak trzeba pamiętać, że inne kadry też się rozwijają i zapewne też mają wyższy potencjał niż w innych sezonach. Pytanie tylko kto rozwijał się szybciej?

Co do naszej grupy. Nigdy w historii nie mieliśmy tak silniej grupy już na etapie eliminacji ME. To efekt spadku do trzeciego koszyka. Przeglądałem poprzednie turnieje i było kilka takich, że w grupie nie mieliśmy żadnego potentata. Bywało też tak, że była jedna potęga, potem my, a potem długo nic.
Nigdy nie mieliśmy takiej sytuacji, że w grupie mieliśmy dwa zespoły z medalami. Aż do teraz. Mamy Serbię i Hiszpanie. Serbia to aktualny medalista ME i uczestnik MŚ. No a Hiszpanii nie trzeba przedstawiać. W ostatniej kadencji się pogubili, ale przecież w przedostatniej zdominowali rozgrywki na wszystkich frontach (zdobyli Mistrzostwo Europy a potem Mistrzostwo Świata).

Co to dla nas oznacza? Będzie trudno. Ale w jednym z tych krajów będzie po eliminacjach płacz i zgrzytanie zębów ;-)

Czy warto inwestować we wszystkich obecnych kadrowiczów? tzn. dbać o ich trening, formę itd.

Aż tak szczegółowych informacji Ci nie udzielę bo po prostu nie znam aż tak dokładnie wszystkich szczegółów. A nie chcę ściemniać. Przyjrzę się każdemu zawodnikowi i zobaczę jak wygląda na tle konkurencji. Jeśli staruchy są o hektary przed młodzieżą to nie ma zmiłuj, młody musi znać swoje miejsce w szyku. Ale jeśli staruch jest jest na takim samym poziomie co młody lub też tylko minimalnie lepszy, to dla niego nie będzie zmiłuj - trzeba będzie się z nim pożegnać ;-)

Czy skoro poprzednicy tymi zawodnikami nic nie osiągnęli to lepiej poświęcić tą kadencję na wprowadzanie do kadry młodszych, wszechstronniejszych?

To nie ma żadnego znaczenia, powinni grać najlepsi. Jeśli lepszy będzie ze starszej gwardii to on będzie grał. I nie będę patrzył na to, że wcześniej słabo mu poszło. Teraz mamy nowe rozdanie i wszystko zaczyna się od nowa. Ale jeśli lepszy będzie młodziak, to nie będę patrzył na to, że stary jest zasłużony. Tu nie ma miejsca na sentymenty. Jak da się coś z zawodnika wycisnąć, to trzeba to wykorzystać. A jak już nic się nie da, to trzeba go wywalić na tzw. zbity łeb ;-)

A Ty i tak wyciągniesz z nich przy użyciu JSMu, 150%;)

Wystarczy mi tylko, że wyciągnę tyle, że w każdym meczu rzucą o jeden punkt więcej od rywala ;-)

From: B.B.King

To: Joa
This Post:
00
170529.30 in reply to 170529.27
Date: 1/14/2011 5:44:18 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Łokej, łokej, ale dobre głosowanie to nie wszystko ;-)
Jak możesz pomóc? Nie kadź tylko poproszę o konkrety!
Chwali się, że najlepszym zawodnikiem w Twoim klubie jest Polak ;-)

From: Joa

This Post:
00
170529.31 in reply to 170529.30
Date: 1/14/2011 5:49:24 PM
Overall Posts Rated:
382382
Heh moge tylko na Ciebie zaglosować, resztę zostawiam Tobie ;) ale do pomocy zawsze chętny jestem o ile tylko będę mógł coś zrobić bo narazie nie wiem co ;)
Ba, to nie byle jaki Polak, sieje postrach u wszystkich zespołów które miały przyjemność go poznać ;)

From: Big Z

This Post:
00
170529.32 in reply to 170529.24
Date: 1/14/2011 6:38:19 PM
Overall Posts Rated:
6363
Od tego czasu nie zmieniło się NIC w sprawie tempa w taktykach
Ja mam nadzieję, że cały czas coś zmieniają w silniku, żeby było jak najwięcej dróg do zwycięstwa :)

Ten błąd o którym piszesz, powodował że przy wolnych taktykach było więcej strat niż przy szybkich. Pewnie różnych błędów (nie tylko dotyczących tempa) pojawiło się w międzyczasie dużo więcej więcej, ale nikt nas o nich nie informował.

Wolne tempo ma oczywiście dużo innych zalet (i wad) niż tylko niwelowanie dysproporcji w zbiórkach, ale to kwestia na odrębną dyskusję.




Last edited by Big Z at 1/14/2011 7:14:20 PM

From: Mario

This Post:
00
170529.33 in reply to 170529.32
Date: 1/14/2011 6:44:25 PM
Overall Posts Rated:
605605
i po co tu politykę mieszać?

From: Big Z

This Post:
00
170529.34 in reply to 170529.33
Date: 1/14/2011 6:46:03 PM
Overall Posts Rated:
6363
i po co tu politykę mieszać?
No przecież wybory są. :)

From: Mario

This Post:
00
170529.35 in reply to 170529.34
Date: 1/14/2011 6:50:59 PM
Overall Posts Rated:
605605
Mnie akurat to nie bawi, mam dość polityki w tv, w prasie, na ulicach, etc. Wolałbym by się ti nie pokazywała, bo to zawsze powód di kłótni.

From: Big Z

This Post:
00
170529.36 in reply to 170529.35
Date: 1/14/2011 6:58:13 PM
Overall Posts Rated:
6363
autocenzura: post o Jarosławie wykasowany :)

Last edited by Big Z at 1/14/2011 7:13:58 PM

From: B.B.King

This Post:
00
170529.37 in reply to 170529.32
Date: 1/14/2011 8:17:56 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Nie było żadnych ogłaszanych zmian. I nie sądzę, żeby były jakieś znaczące kombinowania w silniku, jeśli już, to detaliczne.
Być może doszła jeszcze jedna rzecz - obecnie zawodnicy mają lepsze boki. Co bardziej pomaga w wolnych taktykach.
Masz rację - to temat na bardzo dużą dyskusję, może być odrębna, może był połączona.
Ale nie do ruszenia jest takie podsumowanie, że... wyszło na moje ;-)
Bo przypominam, że wtedy mierzyłem się nie z opinią, że czasem wolne taktyki są lepsze a czasem gorsze. Wtedy mierzyłem się z opinią, że w ogóle nie opłaca się wolno grać, że należy grać szybko, a ja jestem szkodnikiem i heretykiem, bo komuś poradziłem grać wolno ;-)

Tego T_Maca w końcu przydałoby się, żebyś strącił trochę, bo to już jest od dawna nudne ;-) Tak więc nie wątpię, że jeszcze nie raz wejdę sobie na Twój mecz i będę sobie mruczał pod nosem, że wyszło na moje ;-)

--
O co biega z tym Jarkiem? ;-) Mam kogoś poszczuć Alikiem? ;-)

Last edited by B.B.King at 1/14/2011 8:20:21 PM

From: Big Z

This Post:
00
170529.38 in reply to 170529.37
Date: 1/15/2011 4:13:22 AM
Overall Posts Rated:
6363
Być może doszła jeszcze jedna rzecz - obecnie zawodnicy mają lepsze boki.
Ja bym do tego dorzucił, że dobre drużyny coraz lepiej bronią i mają mniej dziur. Te najlepsze drużyny potrafią wyciągnąć np. obydwie obrony wybitne. Atak chyba aż tak nie poszedł do przodu. W każdym razie coraz trudniej jest się przebić przez dobrą defensywę i wolne taktyki ze swoimi lepszymi jakościowo rzutami i mniejszym zmęczeniem zawodników często lepiej się sprawdzają.

Ale nie do ruszenia jest takie podsumowanie, że... wyszło na moje ;-)
Nie pamiętam dokładnie tamtej dyskusji. Wiem tylko, że kiedyś jak grałem wolno przegrywałem, a dzisiaj wygrywam. Jednak w tym czasie zmieniło się bardzo dużo: zawodnicy w BB są coraz lepsi, a ja wymieniłem 90% składu, no i zmian w silniku też nie możemy wykluczyć.

A teraz pytanie wyborcze na które nie musisz odpowiadać:
Jak wiadomo wszyscy popełniamy błędy i uczymy się na nich. Podaj przykład kiedy w BB dyskusji nie miałeś w czymś racji i na przykład ktoś Cię przekonał do swojej tezy. (i nie chodzi mi o przykład w stylu: "myślałem że wszyscy są tak dobrzy i mądrzy jak ja, ale się pomyliłem" :)

PS Cieszę się, że pomagasz kadrom i coraz więcej osób zmienia o Tobie negatywne zdanie, ale ja w tych wyborach zagłosuję na Jaxa lub koźlika.

Pozdrawiam

Z.

Advertisement