BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Mistrzostwa Świata- sezon 19

[U21] Mistrzostwa Świata- sezon 19

Set priority
Show messages by
This Post:
00
211672.28 in reply to 211672.27
Date: 3/12/2012 4:21:06 PM
Overall Posts Rated:
382382
Graty ;) choc i tak było to wiadome :P coraz prostsza droga do sukcesu,kolejnego ;)

This Post:
11
211672.29 in reply to 211672.1
Date: 3/14/2012 1:17:52 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Pora podsumować nasz poniedziałkowy mecz z gospodarzami turnieju. Udało nam się odnieść niezwykle cenne zwycięstwo, które wszystko wskazuje na to będzie się już liczyło w drugiej fazie turnieju. Mecz tak jak się spodziewałem był bardzo ciężki, bo Hong Kong wyjątkowo prestiżowo potraktował rywalizację z Polską. Myślę, że kluczową sprawą była na pewno lepsza forma naszych zawodników oraz co by nie mówić, chyba lepsze umiejętności. Mimo, że HK miał przewagę własnego parkietu i grał z wyższym nastawieniem, nasi młodzieżowcy stanęli na wysokości zadania i pokonali swoich rywali. Na ten mecz zostało powołanych trzech nowych zawodników: Stokowy, Zub oraz Prochaski i cała trójka zagrała naprawdę fajne zawody. Trochę martwi mniejsza liczba asyst i większa liczba strat od gospodarzy, trzeba przyznać, że trochę dopisało nam też szczęście, bo dwaj świetni podkoszowi Zeng Zheng Yang i Freddie Chong nie pograli za długo z powodu fauli. Koniec końców jest taki, że mamy dwa zwycięstwa na koncie i możemy z nadziejami patrzeć w przyszłość.

Kluczowe będą dwa najbliższe mecze z Hiszpanią i USA, mam nadzieję, że zwycięskie dla nas! W pozostałych dwóch meczach USA zgodnie z planem rozgromiło Senegal, natomiast Hiszpania otrząsnęła się po falstarcie w pierwszym meczu i pokonała Australię, mimo, że ci zagrali CT. W sąsiedniej grupie bez niespodzianek, Włosi oraz Szwjcarzy pewnie wygrali swoje mecze, natomiast Brazylia strasznie męczyła się z Algierią, choć ostatecznie odnieśli zwycięstwo.

Oceny:

PG:

Maciejczak- przeciwik był trudny, ale od tego zawodnika trzeba dużo wymagać, dobrze zbierał, nieźle asystował, ale słabo rzutowo. Ocena 8,5

Spierewka- bliźniaczy występ jak w przypadku Maciejczaka. Ocena 8,5

Żebrak- zagrał krótko i na pewno nie była to jakaś super zmiana. Na pewno wymagamy więcej od zmienników. Ocena 7

SG:

Kaliszczak- obaj nasi SG zagrali dobre zawody, Kaliszczak rzucał na dobrej skuteczności, szkoda tylko że tak rzadko. Ocena 8,5

Cala- słabiej z gry, za to wytrzymał nerwowo na linii rzutów osobistych. Było to bardzo ważne w kontekście gonienia wyniku przez gospodarzy. Ocena 8,5

SF:

Fojcik- świetna skuteczność okraszona kilkoma cennymi zbiórkami. Bardzo, bardzo fajnie! Ocena 9

Zub- pokazuje, że pensje nie grają ;-) I rzeczywiście klasa zawodnika nie zawsze musi iść w parze z jego wynagrodzeniem. Ocena 8,5

Kordyl- nasi SF robili różnicę w tym meczu i Kordyl jak najbardziej wpasował się w ten scenariusz. Brawo! Ocena 8,5

PF:

Sniecikowski- wyszła słaba forma. Może być tylko lepiej, bo rzutowo tragedia, pod tablicami też nie najlepiej. Ocena 7

C:

Siwecki- bardzo ważny zawodnik naszego teamu, walczył dzielnie, grał stosunkowo długo i mógł schodzić z parkietu z podniesioną głową. Dobrze wykonana robota. Ocena 9

Stokowy- bardzo udany debiut, mocne nerwy na linii rzutów wolnych oraz dobra skuteczność. Ocena 8,5

Prochaski:- kolejny z naszych chłopaków, który pokazał jak powinno się rzucać osobiste. To była jedna z kluczowych spraw, które dały nam w poniedziałek zwycięstwo. Ocena 8

Najlepszy zawodnik: Fojcik- w przekroju całego meczu grał najrówniej i zasłużył na miano MVP meczu.

This Post:
22
211672.30 in reply to 211672.29
Date: 3/19/2012 11:07:21 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Wszystkich kibiców kadry przepraszam za brak prezentacji na temat Hiszpanii. Dopiero co wróciłem z targów i po prostu nie miałem fizycznej możliwości siąść dłużej niż 2 min. do neta. Zapraszam dzisiaj do kibicowania naszym chłopakom!

Do boju Polska!

This Post:
00
211672.31 in reply to 211672.30
Date: 3/19/2012 4:02:38 PM
Overall Posts Rated:
168168
Ważne, że jest kolejna wygrana ;)
Hiszpania postawiła twarde warunki ale na szczęście nasi w 4q pokazali charakter ;]

This Post:
00
211672.32 in reply to 211672.31
Date: 3/19/2012 4:14:02 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
No daliśmy rady, ale rzeczywiście Hiszpania była cholernie ciężkim rywalem. Super, że jest zwycięstwo ;-)

This Post:
00
211672.33 in reply to 211672.32
Date: 3/19/2012 6:55:31 PM
Overall Posts Rated:
605605
Gratulacje!
Dobrym rozwiązaniem jest granie LP gdy rywal ma lepszą płynność w ataku?

From: Ray Jay

This Post:
00
211672.34 in reply to 211672.33
Date: 3/19/2012 11:14:47 PM
Overall Posts Rated:
168168
Wygraliśmy więc dla naszej kadry się sprawdza ;P
A i tak wszystko zależy od tego jakich masz zawodników...podobno każdą taktyką możemy wygrywać jeśli dobierzemy odpowiednich grajków ;)

This Post:
00
211672.35 in reply to 211672.33
Date: 3/20/2012 1:21:04 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Gratulacje!
Dobrym rozwiązaniem jest granie LP gdy rywal ma lepszą płynność w ataku?



Nie wiem czy dobrą, w każdym razie skuteczną ;-)
Mimo mniejszej płynności mieliśmy tyle samo asyst i połowę mniej strat, także tragedii nie było, w każdym razie nic lepszego nie wymyśliłem.

This Post:
00
211672.36 in reply to 211672.35
Date: 3/20/2012 3:16:09 AM
Overall Posts Rated:
605605
No właśnie nie wiem, czy nie zbawienne było dla nas 23 Hiszpanów przy tym układzie. Ale ja się nie znam:)

From: luki_raku

This Post:
00
211672.37 in reply to 211672.33
Date: 3/20/2012 4:57:18 AM
Overall Posts Rated:
1919
Co do LP i LI :) To ja sobie tak myślałem, że dzieki temu, że LP jest wolniejsza niż LI to jest mniejsza ilość strat :) Wydaje mi się, że LP lepiej się sprawdza niż LI przy szybszych taktykach obronnych bo te akcje są starannie rozgrywane ;) Wydaje mi się również, że LP napewno jest lepsze przy pressingu i możliwe, że przy obronie Każdy Swego ale tutaj nie wiadomo bo jest normalne tempo a nie szybsze a LI np: przy 2-3, 3-2 bo tutaj jest zwolnione tempo :) Ale jak wiadomo... zawodnicy przeciwnika i ich umiejętności też są ważne :)

Chciałbym, żeby ktoś z dłuższym stażem wypowiedział się na ten temat :P

Last edited by luki_raku at 3/30/2012 11:07:14 AM

This Post:
22
211672.38 in reply to 211672.37
Date: 3/23/2012 5:41:48 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Lepiej późno niż wcale :-) Pora podsumować nasz ostatni mecz na MŚ z Hiszpanią.
Muszę przyznać, że bardzo obawiałem się tego spotkania, ponieważ Hiszpanie dysponują wyjątkowo silną drużyną w tym sezonie. Nie bez znaczenia był też fakt, że przegrali bardzo ważny mecz z Hong Kongiem, a przed nimi jeszcze starcie z USA, więc każda porażka oddala ich od awansu do strefy medalowej. Dysponowali dobrą formą i wyrównanym składem, dlatego szykowało się nam naprawdę bardzo ostre starcie i takie rzeczywiście było. Ostatecznie po raz drugi z rzędu trochę dopisało nam szczęście w końcówce i wytrzymaliśmy presję związaną z rzutami osobistymi, które były konsekwencją faulujących nas rywali. W ostatnich dwóch meczach wykonaliśmy ich aż 74! Mecz był bardzo emocjonujący i dopiero w ostatniej kwarcie udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Zwycięstwo to jest bezcenne, jeśli chodzi o naszą sytuację w perspektywie medalu. Cieszymy się bardzo!

PG:

Spierewka- absolutny bohater meczu, wziął na siebie ciężar zdobywania punktów oraz dołożył po 7 zbiórek i asyst. W dodatku świetnie rzucał osobiste. Ocena 9,5

Kaliszczak- nie jest to typowy playmaker, ale na tej pozycji grał przez większą część meczu i trzeba przyznać, że pokazał swoją uniwersalność. Ocena 9

SG:

Maciejczak- zamienił się pozycjami z Remikiem Kaliszczakiem. Chyba jednak wolą ich na swoich optymalnych pozycjach, chociaż obaj byli czołowymi postaciami naszej drużyny. Ocena 9

Cala- pracował dla zespołu, indywidualnie trochę bezbarwnie. Ocena 8,5

SF:

Stempnowski- no cóż, Mariusz zadebiutował i to w tak ważnym meczu. W dodatku w nietypowej dla siebie roli. Wygraliśmy, a więc jak najbardziej występ pozytywny. Ocena 8,5

Miszkiel- występ całkiem fajny, grał krótko, ale dobrze. Szkoda, że beznadziejne minuty w tym tygodniu z niezrozumiałych dla mnie względów. Ocena 8

Kordyl- można powiedzieć, że grał. I tylko tyle. Ocena 7,5

PF:

Sniecikowski- grał najdłużej, starał się walczył, pokazał że jest bardzo cennym i wartościowym zawodnikiem. Ocena 8,5

Fojcik- również bardzo pracowity, nie do końca widać to w statystykach. Generalnie nasi silni skrzydłowi kiepsko w defensywie i na tablicach. Ocena 8

C:

Siewiecki- bardzo dobry mecz, co widać po ilości punktów jakie nasza drużyna zdobywała kiedy Siewecki był na parkiecie. Ocena 9

Stokowy- tym razem Rudolf gorzej niż w debiucie, no ale i tak mecz z Hiszpanią zapamiętamy jako udany :-) Ocena 8

Zawodnik meczu: Dominik Spierewka- wybór był prosty, bezapelacyjnie nr 1!


Advertisement