BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Small Forward

[NT] Small Forward

Set priority
Show messages by
This Post:
00
8770.284 in reply to 8770.283
Date: 10/16/2009 5:13:09 PM
Overall Posts Rated:
3030
No więc mamy bardzo ciekawą informację - dwoje menadżerów z którymi posiadam kontakt sugeruje aby już w tym tygodniu skupić się na "Zasięgu rzutu", natomiast Ty proponujesz aby jednak wybrać "Rzut z dystansu". Tak więc jak widać zaczynają się powoli małe rozbieżności

Naturalne jest, iż chciałbym aby owy zawodnik został wytrenowany jak najdoskonalej pod kadrę. Do następnego treningu mamy jeszcze tydzień, więc mam nadzieję, że tutaj (lub na BB-mailu tudzież w nowym temacie) najbardziej doświadczeni menadżerowie zaczną debatować nad tym co powinienem dalej zrobić.

Oczywiście nie chce aby wszyscy myśleli, że mój zawodnik ma być waszym oczkiem w głowie - nic z tych rzeczy, dla mnie on już jest ponad to co sobie wymarzyłem "łowiąc" gwiazdeczki z draftu. Chciałbym po prostu aby idealnie wpasował się w kadrę/kadry i pomógł naszym reprezentacjom poprawić swoje i tak już całkiem niezłe światowe rankingi.

Pozdrawiam i zapraszam do włączenia się do rozmowy,
Karol

This Post:
00
8770.286 in reply to 8770.284
Date: 10/16/2009 5:48:23 PM
Overall Posts Rated:
112112
Trening nazywa się Rzuty z dystansu, a odpowiada przede wszystkim za poprawę Zasięgu rzutu :)

I to chyba wyjaśnia rozbieżności ;)

This Post:
00
8770.287 in reply to 8770.285
Date: 10/16/2009 5:51:35 PM
Overall Posts Rated:
3030
No tak patrząc teraz dokładniej na zakładkę "Trening" zauważyłem, że od niektórych menadżerów dostałem informacje co wybrać w zakładce treningowej a od innych jaką umiejętność wybrać (a jak widać wychodzi na to samo)

Właśnie dzięki takiej rozmowie, mogę bardzo łatwo podciągnąć swoje braki w BB.

Tak więc suma sumarum wychodzi na to iż powinienem poświecić teraz czas na trening umiejętności (zasięg rzutu =JR) poprzez zaznaczenie w zakładce treningowej "rzut z dystansu dla SG" ???? No chyba, że ktoś jest innego zdania, lub ktoś uważa, że powinienem popracować jeszcze tydzień nad Presją dla PG.

Pozdrawiam i przy okazji przepraszam za małe zamieszanie,
Karol

This Post:
00
8770.288 in reply to 8770.286
Date: 10/16/2009 5:56:17 PM
Overall Posts Rated:
3030
Naprawdę nie wiem czemu próbowałem doszukiwać się w tak prostym schemacie jakiś podtekstów Dzięki za klarowne wytłumaczenie i uzupełnienie moich BB-owych braków (no w końcu nie zaliczyłem jeszcze w tej grze jednego całego sezonu, więc wiele jeszcze mam do nadrobienia)

Pozdrawiam,
Karol

From: Big Z

To: MuzG
This Post:
00
8770.289 in reply to 8770.288
Date: 10/16/2009 6:08:17 PM
Overall Posts Rated:
6363
Tak naprawdę to nie ma większego znaczenia w jakiej kolejności będziesz trenował OD, JR czy JS. Zrób tak żeby nie przeszkadzało to Twojej drużynie. Jeśli masz 3 gości do treningu to z OD łatwo będzie Ci się przerzucić na JR.

Jak zaczniesz trenować JS, DR lub RB to wypadałoby tak przemeblować resztę składu żebyś miał 5-6 młodych zawodników do treningu...
No a jak zaczniesz kiedyś trenować mu umiejętności podkoszowe typu: IS, ID to będziesz musiał zrobić rewolucję w składzie, żeby na jego treningu też korzystali inni w drużynie, np. jacyś młodzi C.

Tak się zastanawiam za ile poszedłby taki grajek na TLu? Jak myślicie? 6 mln?

This Post:
00
8770.290 in reply to 8770.289
Date: 10/16/2009 6:21:34 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
6 baniek to chyba nie ale 4-4,5 całkiem realne:)

From: Mysza
This Post:
00
8770.291 in reply to 8770.290
Date: 10/17/2009 3:45:28 AM
Overall Posts Rated:
1717
Witam cieszę się, że sprawa się wyjaśniła i wszystko jest na swoim miejscu :). Może wyjaśnię też czemu proponujemy trening Rzut z dystansu ( który podnosi głównie umiejętność zasięg rzutu ), a nie jakiś inny. Może się komuś to przyda.

1) Zasięg rzutu jest najsłabszą umiejętnością naszej gwiazdy, a jak wiemy gdy mamy wiele umiejętności na zbliżonym poziomie zawodnik trenuje szybciej ( niewiele ale zawsze :), więc jeśli trenujecie zawodników na swoje potrzeby warto podnosić im równomiernie umiejętności, a nie każdą z osobna. Oczywiście gdy trenujemy na sprzedaż podnosi się to za co płacą ludzie :).

Link do Tomka http://http://img202.imageshack.us/img202/7379/warchp.png...

2) W BB istnieje dość mocny trening osmotyczny ( czyli trenujemy rzut z bliska, a skacze nam rzut z wyskoku :) i najmocniejszy trening osmotyczny zawodnik otrzymuje w umiejętności rzut z wyskoku. Sprawia to, że tą umiejętność najtrudniej kontrolować, a to grozi przetrenowaniem zawodnika i wywindowania mu pensji do niebotycznych rozmiarów :(. Dlatego rzut z wyskoku w miarę możliwości powinien być podnoszony jako ostatni.

Pozdrawiam

From: N0body

This Post:
00
8770.292 in reply to 8770.291
Date: 10/17/2009 4:35:49 AM
Overall Posts Rated:
00
Jak tacy gracze graja w 4 lidze to z czym ja tam do ludzi haha ;P

This Post:
00
8770.293 in reply to 8770.292
Date: 10/17/2009 5:02:31 AM
Overall Posts Rated:
2222
Witam

Cieszę się że parę osób się odezwało. Sam znam tego zawodnika dość dobrze, bo też i jestem skautem 18to letnich SF i jak do tej pory muszę przyznać żę trening Tomka jest idealny (brawa dla managera). Mam dwa spostrzeżenia z gatunku oczywistych:
1. Każdy zawodnik musi szkolić wiele umiejętności. Ten? Zasięg rzutu, obrona pod koszem, obrona na dystansie, rzuty z bliska. Później można pomyśleć o kozłowaniu, wejściu pod kosz, zbiórkach. Sporo tego.
2. W jakiej kolejności co szkolić? Mówimy o optymalizacji. Aby zawodnik miał największe szanse. A prawdą jest że 18to latek trenuje szybciej niż 20 latek. Więc i trochę szybciej niż 18to latek. Wniosek?
Zawodnik zaraz po drafcie powinien szkolić najtrudniejsze umiejętności. Te, które najwolniej skaczą. Myślę że trudno się z tym nie zgodzić. Dlatego moja sugestia jest niezmienna: Obrona na dystansie, Zasięg rzutu i Obrona pod koszem to wszystko na ten sezon. Może jakiś rzut z bliska, ale pamiętajmy że omawiany zawodnik ma tylko 190 cm, więc siłą rzeczy będzie musiał specjalizować się w grze z dala od kosza (co nadal wymusza rzut z bliska na poziomie 10+).

Taka jest moja opinia. Co teraz będzie trenowane ma małe znaczenie. Jeszcze tydzień presja? Jeszcze dwa? Bez znaczenia. Byle by w tym sezonie nie trenował niczego "łatwego" jak 1na1, zbiórki czy kozłowanie.

From: MuzG

This Post:
00
8770.294 in reply to 8770.293
Date: 10/17/2009 5:43:57 AM
Overall Posts Rated:
3030
Ciesze się, że rozwinęła się tutaj taka ciekawa rozmowa Studiując dokładnie wasze wypowiedzi i uzupełniając swoje braki dochodzę do wniosku iż w tym tygodniu należało by już rozpocząć trening "Zasięg rzutu dla SG". Wielu z was jest właśnie za tym rozwiązaniem, ale słychać również głosy, że można by Tomka jeszcze na tydzień pozostawić przy treningu "Presja dla PG".
I tutaj moje pytania do tych najbardziej doświadczonych - już Zasięg Rzutu czy jeszcze Presja ?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź do godziny 18:15 dnia dzisiejszego, gdyż ewentualnie muszę przerzucić w składzie Tomka z PG na SG.

Pozdrawiam i dziękuje za wasze wskazówki,
Karol

Advertisement