BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Sezon 26

[U21] Sezon 26

Set priority
Show messages by
This Post:
11
252021.286 in reply to 252021.282
Date: 3/17/2014 2:26:34 PM
Warsaw Mutants
III.4
Overall Posts Rated:
10801080
Gratuluję :)

From: protason

This Post:
11
252021.287 in reply to 252021.282
Date: 3/17/2014 2:29:30 PM
Overall Posts Rated:
1616
Wszystko zgodnie z planem, gratki :)

From: borczi
This Post:
55
252021.289 in reply to 252021.288
Date: 3/17/2014 6:02:16 PM
Overall Posts Rated:
593593
POLSKA - Włochy 89:78 (25:23, 15:15, 25:13, 24:27) (27707)

Najważniejsze - mamy pierwsze miejsce w grupie i co najmniej brązowy medal!!!

DZIĘKUJĘ Wam za gratulacje i wsparcie!!! W końcu POLSKA wraca na należne nam miejsce;) Powoli, powoli, ale do przodu...


Najpierw powodu dla których nie pisałem w weekend szerszej zapowiedzi... podchodziłem do tego kilka razy, ale w końcu się poddałem. Pierwszy raz bowiem znaleźliśmy się w impasie taktycznym... Włosi generalnie wiedzieli co zagramy, a my nie do końca... Ale po kolei - czyli o planie taktycznym;) Czyli skąd znowu Low Post i 2-3...

Nie będę ściemniać... obstawiałem szanse na to, że Włosi zagrają znowu pod kosz na jakieś 30%... pozostałe dawałem jednak jakiemuś pushowi... To dlaczemu taka strefa i przewidywanie? No bo analizując skład Włochów i porównując do naszego to tak naprawdę przy równym nastawieniu i naszym HCA jedyny strach przed porażką budziło u mnie zagranie przez Włochów dokładnie tego co my... Low Post i strefa 2-3... i pokazanie nam, że te stado ich centrów w sprawnej jest od naszych jednak silniejsze. Nie bałem się aż tak bardzo innej taktyki, bo:

1. Jak się nie ma typowych strzelców (SG), to nawet najfajniejszy PG nie pomoże na SG i SFie;
2. Jak się nie ma SFa z dobrymi obronami, to wiem, że nasz Woźniak ZAWSZE przy każdej taktyce zrobi różnice - jedyny wyjątek to jakiś center z IS rzędu 17. Jednocześnie też odpada strefa 2-3 jeśli się chce grać coś obwodowego - miałem więc pewność, że wygramy zdecydowanie zbiórkę... a to już co najmniej 80% sukcesu.
3. Włoscy centrzy nie mają takiej góry, której byśmy się mogli mocno bać przy taktyce obwodowej.


Zaryzykowałem więc i ustawiłem "lekarstwo" na ewentualne najmocniejsze zagrożenie... czyli przygotowałem nas w obronie na atak pod kosz... w ten sposób niestety przy takiej taktyce, jaka na nas została ustawiona, nie mieliśmy aż takiej przewagi, jaka pewnie by była przy Look Inside/Low Post i mtm... no ale najważniejsze zwycięstwo. Co prawda przyznam się, że liczyłem na około 20 punktów przewagi... a było mocno nerwowo... ale Włochy to jednak klasa sama w sobie!!! W ataku oczywistym było, że jesteśmy zbyt silni, żeby kombinować w takim meczu... stąd też nasz impas taktyczny - mam nadzieję, że ostatni w tym sezonie;)

Co do meczu... zadecydował początek drugiej połowy... odjechaliśmy wtedy na +15 i właściwie już do końca (z małymi przerwami na nerwowe zbliżenia na +7 i +5) kontrolowaliśmy wynik. Różnicę oczywiście robił jak zwykle Wyrazik i nasze zbiórki (62:39 i aż 18 naszych zebranych piłek w ataku). Niezwykle ważne było też to, że Włosi faulowali... a my nie... 8 naszych fauli i aż 28 Włochów. Oni rzucali 8 wolnych, a my aż 48. I tu niestety element, który powinien dać nam większą przewagę - nasze wolne. Tylko 50% skuteczności (24/48) to niestety marny wynik.

Niestety bunga uparcie zmienia nam hierarchię rozgrywających... minuta na parkiecie Ościłowskiego to jakaś masakra:( Trudne to do zrozumienia... dlatego już pierwsza zapowiedź na przyszły tydzień - rezygnuję z bungi... porównamy jak wyglądamy w składzie, który ja ustalę;))


Oceny indywidualne:

Wyrazik (18,0) - moja ocena: 10 - 25 punktów (10/16), 10 zbiórek (4 w ataku), 2 bloki, 0 strat, 0 fauli... jak zwykle nasza opoka... nie do zatrzymania przez rywali... sam natomiast jak zwykle nie do przejścia. Najlepszy zawodnik na świecie;))

Woźniak (16,0) - moja ocena: 10 - moim zdaniem to klucz do naszych zwycięstw (oczywiście obok Wyrazika). Taki SF pozwala nam zatrzymywać i PG i Centrów, których rywale wystawiają na SFie... oczywiście w strefie 2-3 to trochę inna sprawa... ale Woźniak po prostu robi różnicę;) Dziś 16 punktów (7/11) - bez strat i bez fauli.

Jur (17,0) - moja ocena: 8,5 - zaczął od 1/5 z gry... przy Low Post jego skuteczność nie porażała. Ogólnie 9 punktów + 9 zbiórek... ale jak był na boisku to przegraliśmy ten fragment dwoma punktami. Bez szału jakoś

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi
This Post:
11
252021.290 in reply to 252021.289
Date: 3/17/2014 6:36:51 PM
Overall Posts Rated:
593593
cd

Dominiak (15,0) - moja ocena: 9 - zaskakuje... to nie on miał być naszym najważniejszym obwodowym... a takim się staje... 8 punktów (3/8), 5 zbiórek, 3 asysty... a zagrał na SGie... kolejny dobry mecz!

Żmudka (15,0) - moja ocena: 9,5 - forma ledwie porządna (fakt, że wysoka - prawie solidna)... a mimo to ani przez moment się nie zastanawiałem, czy on, czy szukać kogoś w sprawnej... No i Łukasz w tej formie zaliczył 8 punktów i aż 10 zbiórek! Trudno sobie wyobrazić nasz zespół bez niego... a Szef Łukasza obiecał dopilnować minut dla Polski! Aż strach pomyśleć jak zagra w sprawnej;)

Borski (14,5) - moja ocena: 9 - nasz ulubiony "zapchajdziura" na SFie przy taktykach podkoszowych;) Mieszkaniec Hongkongu znowu potwierdza, że jego powołanie to był świetny pomysł! 7 punktów + 7 zbiórek (3 w ataku) to bardzo solidny występ!

Marsov (15,0) - moja ocena: 6 - cóż... te kombinacje taktyczne (zwłaszcza Włochów:P) nie pomogły mu... skuteczność 1/10 mówi sama za siebie... na szczęście 4 asysty... czyli najwięcej w drużynie podań zalicza rozgrywający z PS w wysokości... "przeciętny" ;) Cuda, cudaaaaa... Czas kiedy był na parkiecie wygraliśmy jednak 10 punktami.

Kielin (14,0) - moja ocena: 8,5 - rezerwowy rozgrywający wypadł lepiej niż nasz "pierwszy" (Karlinski). Grał co prawda tylko 13 minut, ale w tym czasie zdobył 5 punktów, zaliczył 2 asysty i 3 przechwyty... gdyby tylko trafiał wolne:/

Talaska (17,5) - moja ocena: 9,5 - czy już mówiłem o cudach?;) hehe... no to kolejny... mamy w składzie zawodników o zbiórkach na poziomie "15"... ale to nie Talaska;) Dziś w 26 minut zaliczył 13 zbiórek ... a jego RB=11 !!! Cudaaaaa;) Gdy Staszek był na parkiecie, to ten fragment wygrywaliśmy najwyżej (14 punktów przewagi). Gdyby nie skuteczność, to by była dyszka w ocenie.

Karlinski (15,0) - moja ocena: 8 - hmmmm... co ja mogę powiedzieć:/ ... 20 minut na parkiecie... 2 punkty (0/3), 3 zbiórki, 3 asysty... niby dobrze, ale jakoś bez szału:( No to może półfinał?;)

Koblynski i Ościłowski grali za krótko... co dziwi zwłaszcza w tym drugim przypadku... rozgrywający o SS10=102... ze świetnym dołem i "9" w IS ... i bunga nam mówi, że w sprawnej formie i z DMI powyżej miliona zasługuje na minutę w naszej Kadrze?:( Nie łapię tego...



A co w innych meczach?

- przede wszystkim zaskoczenie, bo już jest aktualizacja tabel;) YUPPPPIIII!!! DZIĘKUJĘ;)

(http://www.buzzerbeater.com/world/standings.aspx?teamid=1...)

- w drugiej grupie Estonia najpewniej normalem (bo raczej nie CT) ograła Rosję - atakując pushem ( (27724) ). Tym samym podtrzymała swoje szanse na awans. W ostatnim meczu - o wszystko - zmierzy się a Hiszpanią, która mocno poprawiła sobie bilans małych punktów gromiąc mistrzów świata Francję ( (27723) ). Nie pomogło nawet CT Francji.

W ostatnich meczach Rosja zmierzy się z Chorwacją (rozbitą dziś przez "naszych" Finów!). I właściwie może już przymierzać się do świętowania wygrania grupy. Jeśli w drugim spotkaniu Hiszpania wygra z Estonią co najmniej 12 punktami to awansuje z drugiej pozycji... w innym przypadku awansuje Estonia. Patrząc na enta (dziś normal Estonii), to można się spodziewać cudów... ustawka chyba nie wchodzi w grę... ale jakieś CT mogą nadciągnąć... ;) Dla nas to dobrze... oczywiście pod warunkiem, że Rosja odrobi te 13 małych punktów do Estonii. Szkoda, że dziś Rosja nie wygrała...

A u nas w grupie... ciasno, zacięta walka i dogrywka w pojedynku Łotwy z Izraelem ( (27709) ). Węgrzy tracąc enta wymęczyli wygraną z Serbią ( (27708) ). Jeśli za tydzień wymęczą wygraną z nami, to awansują do półfinału.


POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi
This Post:
00
252021.291 in reply to 252021.290
Date: 3/17/2014 7:06:36 PM
Overall Posts Rated:
593593
A tak swoją drogą to miałem cichutką nadzieję, że chociaż o procent wzrośnie poparcie...

http://www.buzzerbeater.com/country/58/jnt/overview.aspx

bo jakoś dziwnie mi, że wszyscy rywale w Europie, z którymi wygrywam mają większe

taki żarcik)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
This Post:
00
252021.292 in reply to 252021.291
Date: 3/18/2014 2:48:18 AM
Warsaw Mutants
III.4
Overall Posts Rated:
10801080
Nie przejmuj się. Mnie jeszcze bardziej nie doceniają :)

This Post:
22
252021.293 in reply to 252021.292
Date: 3/18/2014 3:46:22 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
bo każdy wiem ze mamy i starych i młodych na takim poziomie że wygracie, więc żadnych niespodziewanych "cudownych" wygranych nie ma, a co za tym idzie stagnacja, zblazowanie managerów i okopywanie się :)

This Post:
33
252021.294 in reply to 252021.293
Date: 3/18/2014 11:43:50 AM
Overall Posts Rated:
593593
Ojjjj, co do "młodych" to trudna sprawa... tu każdy tydzień, zmiana taktyki, błąd w ustawieniu może zrobić różnice... niestety to tylko częściowo "samograj"... na dodatek nasza kadra naprawdę wąska - Włosi mogli sobie pozwolić na powołanie dwóch centrów o pensjach pod 80 tysięcy i powyżej 40 tysięcy... my... przemilczę temat co by się stało, gdyby nie wsparcie Szefów-Prowadzących z dbaniem o formę... lub w przypadku dwóch, trzech kontuzji;))

Dlatego już reklamuję Kadrę U21 przyszłemu następcy! Tu zawsze się coś dzieje... nie tylko co roku nowy skład (co oczywiste), ale tak naprawdę to każde 10 minut w ligowym meczu ekscytuje, bo oznaczać może decydujące różnice w formie.

Ps. No i jak dla mnie to jednak nasz mecz z Łotwą, jego otoczka, przygotowanie i decyzje taktyczne... a w ostatecznym rachunku końcowy wyniki... były "cudowne";)))) hehe

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
This Post:
33
252021.295 in reply to 252021.291
Date: 3/18/2014 6:43:40 PM
Overall Posts Rated:
124124
:D A tak swoją drogą to miałem cichutką nadzieję, że chociaż o procent wzrośnie poparcie...

http://www.buzzerbeater.com/country/58/jnt/overview.aspx

bo jakoś dziwnie mi, że wszyscy rywale w Europie, z którymi wygrywam mają większe B)

taki żarcik :P)



No to masz +1 poparcie, jak Ci tak zależy:) Ogólnie graty za wszystko, nie za bardzo się udzielam na forum, ale wspieram Cię duchowo i na zjeździe odpowiednio dużo wypiję za Twoje zdrowie:)

This Post:
00
252021.296 in reply to 252021.295
Date: 3/19/2014 4:05:17 PM
Overall Posts Rated:
593593
<piwo>



hehehe


... a z innej beczki - Włosi na swoim forum burzliwie dyskutują na temat przyczyn porażki... jednak większość uważa, że błędem była rezygnacja z Look Inside na rzecz Princeton ... i przede wszystkim wybór w obronie mtm zamiast strefy 2-3.

A Wy jak sądzicie?:)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
Advertisement