BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Small Forward

[NT] Small Forward

Set priority
Show messages by
This Post:
00
8770.286 in reply to 8770.284
Date: 10/16/2009 5:48:23 PM
Overall Posts Rated:
112112
Trening nazywa się Rzuty z dystansu, a odpowiada przede wszystkim za poprawę Zasięgu rzutu :)

I to chyba wyjaśnia rozbieżności ;)

This Post:
00
8770.287 in reply to 8770.285
Date: 10/16/2009 5:51:35 PM
Overall Posts Rated:
3030
No tak patrząc teraz dokładniej na zakładkę "Trening" zauważyłem, że od niektórych menadżerów dostałem informacje co wybrać w zakładce treningowej a od innych jaką umiejętność wybrać (a jak widać wychodzi na to samo)

Właśnie dzięki takiej rozmowie, mogę bardzo łatwo podciągnąć swoje braki w BB.

Tak więc suma sumarum wychodzi na to iż powinienem poświecić teraz czas na trening umiejętności (zasięg rzutu =JR) poprzez zaznaczenie w zakładce treningowej "rzut z dystansu dla SG" ???? No chyba, że ktoś jest innego zdania, lub ktoś uważa, że powinienem popracować jeszcze tydzień nad Presją dla PG.

Pozdrawiam i przy okazji przepraszam za małe zamieszanie,
Karol

This Post:
00
8770.288 in reply to 8770.286
Date: 10/16/2009 5:56:17 PM
Overall Posts Rated:
3030
Naprawdę nie wiem czemu próbowałem doszukiwać się w tak prostym schemacie jakiś podtekstów Dzięki za klarowne wytłumaczenie i uzupełnienie moich BB-owych braków (no w końcu nie zaliczyłem jeszcze w tej grze jednego całego sezonu, więc wiele jeszcze mam do nadrobienia)

Pozdrawiam,
Karol

From: Big Z

To: MuzG
This Post:
00
8770.289 in reply to 8770.288
Date: 10/16/2009 6:08:17 PM
Overall Posts Rated:
6363
Tak naprawdę to nie ma większego znaczenia w jakiej kolejności będziesz trenował OD, JR czy JS. Zrób tak żeby nie przeszkadzało to Twojej drużynie. Jeśli masz 3 gości do treningu to z OD łatwo będzie Ci się przerzucić na JR.

Jak zaczniesz trenować JS, DR lub RB to wypadałoby tak przemeblować resztę składu żebyś miał 5-6 młodych zawodników do treningu...
No a jak zaczniesz kiedyś trenować mu umiejętności podkoszowe typu: IS, ID to będziesz musiał zrobić rewolucję w składzie, żeby na jego treningu też korzystali inni w drużynie, np. jacyś młodzi C.

Tak się zastanawiam za ile poszedłby taki grajek na TLu? Jak myślicie? 6 mln?

This Post:
00
8770.290 in reply to 8770.289
Date: 10/16/2009 6:21:34 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
6 baniek to chyba nie ale 4-4,5 całkiem realne:)

From: Mysza
This Post:
00
8770.291 in reply to 8770.290
Date: 10/17/2009 3:45:28 AM
Overall Posts Rated:
1717
Witam cieszę się, że sprawa się wyjaśniła i wszystko jest na swoim miejscu :). Może wyjaśnię też czemu proponujemy trening Rzut z dystansu ( który podnosi głównie umiejętność zasięg rzutu ), a nie jakiś inny. Może się komuś to przyda.

1) Zasięg rzutu jest najsłabszą umiejętnością naszej gwiazdy, a jak wiemy gdy mamy wiele umiejętności na zbliżonym poziomie zawodnik trenuje szybciej ( niewiele ale zawsze :), więc jeśli trenujecie zawodników na swoje potrzeby warto podnosić im równomiernie umiejętności, a nie każdą z osobna. Oczywiście gdy trenujemy na sprzedaż podnosi się to za co płacą ludzie :).

Link do Tomka http://http://img202.imageshack.us/img202/7379/warchp.png...

2) W BB istnieje dość mocny trening osmotyczny ( czyli trenujemy rzut z bliska, a skacze nam rzut z wyskoku :) i najmocniejszy trening osmotyczny zawodnik otrzymuje w umiejętności rzut z wyskoku. Sprawia to, że tą umiejętność najtrudniej kontrolować, a to grozi przetrenowaniem zawodnika i wywindowania mu pensji do niebotycznych rozmiarów :(. Dlatego rzut z wyskoku w miarę możliwości powinien być podnoszony jako ostatni.

Pozdrawiam

From: N0body

This Post:
00
8770.292 in reply to 8770.291
Date: 10/17/2009 4:35:49 AM
Overall Posts Rated:
00
Jak tacy gracze graja w 4 lidze to z czym ja tam do ludzi haha ;P

This Post:
00
8770.293 in reply to 8770.292
Date: 10/17/2009 5:02:31 AM
Overall Posts Rated:
2222
Witam

Cieszę się że parę osób się odezwało. Sam znam tego zawodnika dość dobrze, bo też i jestem skautem 18to letnich SF i jak do tej pory muszę przyznać żę trening Tomka jest idealny (brawa dla managera). Mam dwa spostrzeżenia z gatunku oczywistych:
1. Każdy zawodnik musi szkolić wiele umiejętności. Ten? Zasięg rzutu, obrona pod koszem, obrona na dystansie, rzuty z bliska. Później można pomyśleć o kozłowaniu, wejściu pod kosz, zbiórkach. Sporo tego.
2. W jakiej kolejności co szkolić? Mówimy o optymalizacji. Aby zawodnik miał największe szanse. A prawdą jest że 18to latek trenuje szybciej niż 20 latek. Więc i trochę szybciej niż 18to latek. Wniosek?
Zawodnik zaraz po drafcie powinien szkolić najtrudniejsze umiejętności. Te, które najwolniej skaczą. Myślę że trudno się z tym nie zgodzić. Dlatego moja sugestia jest niezmienna: Obrona na dystansie, Zasięg rzutu i Obrona pod koszem to wszystko na ten sezon. Może jakiś rzut z bliska, ale pamiętajmy że omawiany zawodnik ma tylko 190 cm, więc siłą rzeczy będzie musiał specjalizować się w grze z dala od kosza (co nadal wymusza rzut z bliska na poziomie 10+).

Taka jest moja opinia. Co teraz będzie trenowane ma małe znaczenie. Jeszcze tydzień presja? Jeszcze dwa? Bez znaczenia. Byle by w tym sezonie nie trenował niczego "łatwego" jak 1na1, zbiórki czy kozłowanie.

From: MuzG

This Post:
00
8770.294 in reply to 8770.293
Date: 10/17/2009 5:43:57 AM
Overall Posts Rated:
3030
Ciesze się, że rozwinęła się tutaj taka ciekawa rozmowa Studiując dokładnie wasze wypowiedzi i uzupełniając swoje braki dochodzę do wniosku iż w tym tygodniu należało by już rozpocząć trening "Zasięg rzutu dla SG". Wielu z was jest właśnie za tym rozwiązaniem, ale słychać również głosy, że można by Tomka jeszcze na tydzień pozostawić przy treningu "Presja dla PG".
I tutaj moje pytania do tych najbardziej doświadczonych - już Zasięg Rzutu czy jeszcze Presja ?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź do godziny 18:15 dnia dzisiejszego, gdyż ewentualnie muszę przerzucić w składzie Tomka z PG na SG.

Pozdrawiam i dziękuje za wasze wskazówki,
Karol

From: Laczek

To: MuzG
This Post:
00
8770.295 in reply to 8770.294
Date: 10/17/2009 6:16:05 AM
Overall Posts Rated:
00
Moim zdaniem nie ma az tak ogromnej roznicy, czy dasz mu jeden trening OD czy JR. Jezeli w tym tygodniu skoczyl w OD, to lepiej bedzie jezeli wrzucisz mu juz teraz JR. W tak mlodym wieku pojedyncze treningi nie robia wiekszej roznicy (oczywiscie oprocz tych, ktore w ogole sie nie odbeda ;)).

Message deleted
Advertisement