BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > Nagyválogatott/U21 átigazolás 7.

Nagyválogatott/U21 átigazolás 7.

Set priority
Show messages by
This Post:
00
268439.287 in reply to 268439.1
Date: 8/18/2019 8:25:33 AM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
(47421221) Nem drága, U21-re teljesen jó.

HUNGARY!
This Post:
00
268439.288 in reply to 268439.287
Date: 8/18/2019 1:39:22 PM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Mondanam hogy szivesen edzek nektek, de annyira eltero a felfogasunk, igenyunk es elgondolasunk edzes teren hogy nem.

This Post:
00
268439.289 in reply to 268439.288
Date: 8/18/2019 1:59:51 PM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Szívesen meghallgatom, ha kifejted.
Egyvalamit ne felejts el, a prémium kezdőskillekkel rendelkező magas potenciálú játékosokat, nem fogják soha U21-re edzeni.

HUNGARY!
This Post:
00
268439.290 in reply to 268439.289
Date: 8/19/2019 3:21:33 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Egy-ket honapja atbeszeltuk ezt itt valamelyik topicba, lehet nem veled, amikor az edzesrol beszeltunk, meg adtam javaslatot valakinek aki kerdezett, aztan ugyancsak valaki mas meg lehurrogott azert amit mondtam.
De alapvetoen en azt latom hosszu evek ota, hogy az U21-hez kizarolag azt keritek attol aki nevel hogy a fo skilleket tornazza fel az egekbe ahogy cska lehet, akar 7-es edzovel is.
Ezaltal a fiatal 20-21 eves jatekosok is mar igen-igen dragak lesznek es mivel nem sok masodlagost kapnak szamomra elegge hasznalhatatlanok is.
Arrol is beszeltunk mar szamtalanszor hogy kezdo managereket, meg 1-2 szezon ota letezoket IV meg III ligaban belerantgatni U21 nevelesbe nem eppen jo, hiszen se normalis beveteluk, stadionjuk, csapatuk nincs, viszont 20-21 eves korukra ezek a jatekosok felemesztik majd az o kereteiket. A jatekmenetuk lelassul, mert sok eredmenyt nem tudnak elerni, talan jo esellyel eladjak majd X haszonert.

Amit en csinalok az pedig total az ellenkezoje, a koltseghatekony es specko edzes ahhoz a strategiahoz amit "kitalalok"
Nalam az elso 1, de van hogy masfel 2 szezonban nem kapnak mast csak technikat es labdavezetest, igy 19 vege fele serulesmentesen, kis szerencsevel, 5-os edzovel megvan az a masodlagos skill amit kb elkepzelek a jatekosaimnak, es a fizujuk van hogy meg a 10k at is eppen surolja. Lehet mellette, csapatot epiteni, fejleszteni, strategiazni.

Utana kapnak tempot, kis passzt (nem latom ertelmet a magas passznak), a legjobban passzolo jatekosom is 11-es, es nem latom hogy karat szenvednem egyatalan.
Majd jon a posztjara szant, es strategia fuggo KV vagy BV es fo skillek. Igy lesznek olyan jatekosok, mint pl o aki mar durvan 24 eves kora korul talan 1-2 buntivel alacosnyabban de kesz volt 27 ezres fizuval:
Meg I ligaban is remekul hasznalhato jatekos, II- ben III ban pedig maximalisan huzoember tud lenni.

Tempódobás: csodálatos (14) Dobótáv: megfelelő (6)
Külső védekezés: lenyűgöző (12) Technika: földöntúli (16)
Labdavezetés: varázslatos (18) Passzolás: nagyszerű (9)
2 pontos: világklasszis (13) Belső védekezés: kiemelkedő (10)
Lepattanózás: jó (7) Blokkolás: középszerű (5)
Erőnlét: nagyszerű (9) Büntető: csodálatos (14)

Szoval all in all, mas a koncepcio es en az elmult 6-7 evben nem emlekszem valaha is probalkoztunk volna e U21-ben valami hasonlo (picit modositott persze) elkepzelessel.
Sz.

This Post:
11
268439.291 in reply to 268439.290
Date: 8/19/2019 5:40:28 AM
Overall Posts Rated:
3333
Nem beleokoskodni akarok, de U21-re olyan nevel rendszeresen, aki 21 éves kora végéig neveli a játékosait, aztán jön az új garnitúra, szóval az nem releváns, hogy 24 éves korára hogy néz ki a játékos. Én pl nem tudnám alkalmazni a te stratégiádat, de nyilván te ezért vagy 1. osztályban, én meg csak 2.-ban.

Azt mondod, fiatal harmad- és negyedosztályú csapat ne eddzen U21-re. Rendben és ki eddzen? Ligás csapat nem fog, másodosztályúból nem jön ki egy csapat, a többiek meg lesz*rják. Amúgy elég nagy bajban lenne az U21 válogatott, ha nem edzenének az alacsonyabb osztályban játszók U21-re. Jelenleg 7 válogatottunk játszik másodosztályban, 5 játékos harmadosztályban, négyen külföldön(!) és egyetlen egy sincs első osztályból.

Egyébként én az újrakezdésem óta edzek U21-re, negyedosztályból kezdve, idén a hetedik és nyolcadik emberem lett U21 válogatott 15 szezon alatt és ők adják a csapatom gerincét (7 jelenlegi és egykori U21 válogatott van a csapatomban, mind saját nevelés). Nekem pl az a stratégiám, hogy a 4 éves edzési periódusokkal folyamatosan fenntartom/frissítem a csapatom nagy részét, konkrétan ha mindenkit 18 éves korban kezdek edzeni, és 4 évente más és más posztra edzek, akkor 4 posztot 16 szezon alatt tudok teljesen feltölteni/lecserélni. Most pl az erőcsatáraim 21 évesek, a bedobóm 25 éves, a centereim 28 és 29 évesek, az irányítóim 33 és 34 évesek (mind saját nevelésű U21-es). Lemegy ez az év és jövőre megint irányítókat fogok edzeni U21-re, lecserélve a kiöregedőfélben lévőket, 4 szezonnal később centert, 8 szezon múlva bedobót, vagy dobóhátvédet, utána megint erőcsatárt, stb. Konkrétan egy posztot kell megoldanom piacról, meg pár cserét.

Azzal sem értek egyet, hogy kezdő csapatban ne lehetne U21-re edzeni, én is így kezdtem az első pillanattól kezdve és emellett azért sikerült húszezres stadiont építeni, 2. osztályban stabil rájátszó csapatot összehozni. Oké, nem vagyok teljesen kezdő, csak újrakezdő, de mivel újak szinte nincsenek is, ezért ez nem releváns vitapont, akit lehet, be kell vonni a nevelésbe.

This Post:
00
268439.292 in reply to 268439.291
Date: 8/19/2019 12:28:36 PM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
En azt irtam es vallom hogy "kezdo" elso, masodik szezonos uj csapatokkal total kar elkezdetni, mert elkoltik a penzuket 3 vagy 4 fiatalra, meg edzore, edzenek neked az instrukciok alapjan 3 vagy 4 szezont, ahol mar joesellyel a fo skilles huzas miatt 20 evesen annyit fognak keresni hogy lehet el se birja. Bele vannak kenyszeritve arra hogy nme tudjak megtartani maguknak ezeket a jatekosokat, es kezdhetik elorol.

Az elso mondatod nem ertem... a 24 eves kor relevans, mert "barhogyan is edzed" akkora lesz olyan amilyennek lennie kell egy jatekosnak.
Az "ut ahogy odaersz" nem mindegy, es az U21 elvarasok, vagy az en strategiam total mas.
A tieddel dragak es monoskillesek lesznek (U21 utan jo esetben kevesbe hasznalhatok mint az en 21 eveseim mondjuk) Illetve amikorra en felepitem oket teljesnek, addig abban a 6-7 szezonban folyamatosan sporolok, es erot gyujtok.

Ha egy jo hatterrel rendelkezo akar III akar IV osztalyos csapat csinalja neki belefer, mert van bar bevetele hozza, meg tartaleka, kezdo csapattal nem.
I ligaban gyakorlatilag lehetetlen edzeni 18 evest, mert akkor azt jelentene, hogy vagy a bajnoksagot, vagy a kupat biztosan dobod es mondjuk 1 db fiatalt ott annak a helyen edzel. Tobbet nem tudsz forgatni, mert olyan csapatod nem lesz akivel 4 emberrel, plusz cserekkel, es fixen mindig egy edzett 18 evessel I ligaban nem kerulsz kieses szelere.

En azt gondolom az idealis "U21" edzotabor a mar legalabb 3-4 szezonos IV es III osztalyos csapatok, vagy az I vagy II ligabol visszaeso, esetleg ott eredmenyt elerni nem akarok csapatai lehetnek.

Mert ha nem akarok feljutni akkor barmelyik ligaba kvazi (talan az I liga a kivetel, mert itt koncentraltabban sok az eros) eleg egy "3 db jo kezdos + 2 jo cseres" csapat, es lehet edzegetni, biztosan nem esel ki, sot valoszinu stabil kozepmezony. Es akkor penzed is lesz, gyujtogetsz is, edzel is, de nem tudsz feljutni.
Amugy ha nem atomtitkos, kuldj mar kerlek 1-2 olyan sracot akik U21 edzettek es mondjuk most lettek 21, hogyan neznek ki.
Koszi,
Sz.


This Post:
00
268439.293 in reply to 268439.290
Date: 8/19/2019 2:43:29 PM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Először is.
Senki nem kényszerít bele senkit semmilyen edzésbe. A legjobb draftokat (általában külföldön kötnek ki), már az elején közlik, hogy nagyválogatottra edzik, amit én elfogadok és békén hagyom.
Másodszor.
Szerinted egy ilyennel mire megyünk U21 szinten? (és tele vagyunk ilyenekkel)
Tempódobás: ragyogó (11) Dobótáv: remek (8)
Külső védekezés: ragyogó (11) Technika: nagyszerű (9)
Labdavezetés: lenyűgöző (12) ↑ Passzolás: középszerű (5)
2 pontos: kiemelkedő (10) Belső védekezés: remek (8)
Lepattanózás: jó (7) Blokkolás: jó (7)
Erőnlét: gyenge (4) Büntető: csapnivaló (3)
Elárulom. Nem sokra.
Így tehát, ha valaki szívesen edz U21-re, akkor tegye, ha pedig nem, akkor ne tegye.

Azt meg nekem senki ne mondja, hogy ebben a játékban a nagyválogatott az U21-re épül, mert pont nem. Már leírtam, hogy miért, de megismétlem, mert már az elejétől úgy edzik. Nekünk az nem annyira jó, de ez nem is számít annyira. Megteszünk, amit tudunk.
Ha másra nem, legalább egy U21-re nevelő 3-4 szezon alatt kitapasztalja az edzés és a vele járó pénzügyek dolgát (amiben bárkinek szívesen segítettem eddig is, és ezután is fogok), így később profitál belőle.
Egyébként a játékosából is profitál.
A tavalyi U21-es magyar tulajok 1 kivételével azt mondták, hogy nagyon szívesen edzenek továbbra is és büszkék a játékosaikra és hogy ők nevelték.
Én is büszke vagyok rájuk. Nem mentek csődbe, sőt.
És egyik sem Utópiában készült.

Meg hát még véletlenül sem akarlak megsérteni, de ha U21-ről beszélünk, akkor nem mutass be példaként egy 24 éves játékost.

De. Szívesen venném Tőled is és mástól is, hogy írjátok le konkrét skillekkel, hogy melyik poszton hogyan kellene kinéznie egy játékosnak 20 éves kora végére.
Folytathatjuk az U21 topikban.

HUNGARY!
This Post:
00
268439.294 in reply to 268439.292
Date: 8/19/2019 3:53:04 PM
Overall Posts Rated:
3333
Tényleg nem akarok komolyabban belemenni, úgyhogy csak pár dolog:

- Egy kezdő is tud egyből U21-re edzeni ÉS csapatot építeni, stadiont felhúzni. Csak megfelelő mentor kell hozzá.

- Az első mondatom arra vonatkozott, hogy aki folyamatosan edz direkt U21-re (és így építi fel a saját csapatát is), annak nem opció, hogy 24 éves korára hogy néz ki egy játékos, mert max 4 szezon edzést tol be egy (két) játékosba.

- Nyilván, aki 1. osztályba akar felkerülni, meg ott megragadni, annak nem ez az útja. De ha jól emlékszem, összesen 16 csapat lehet ott, tehát ez sokaknak nem reális elvárás, meg mondjuk az nem is fog U21-re edzeni, ez tisztán látszik abból, hogy hány játékost adnak az első osztályú csapatok az U21-nek. Hozzáteszem, sem nem dolguk és nem is az ő szintjük ez, hozzájuk inkább a jelenlegi és bekerüléshez közel lévő nagyválogatott szintű játékosok illenek.

Küldöm a skilleket, de előrebocsájtom, nem leszel tőlük elájulva. Ez is azt mutatja sajnos, hogy mennyire nem edz senki U21-re.

This Post:
00
268439.295 in reply to 268439.294
Date: 8/20/2019 1:49:59 AM
Overall Posts Rated:
145145
Minden szezonban leírja, hogy mennyire nem éri meg edzeni az u21-nek, pedig rengeteg a járható út a játékban.

Valakit érdekel is hogy az u21-nek nevel, amíg kapitány voltam voltak állandó csapatok.
A magyar bajnok csapatában is ott van Steinmetz Tomi aki u21-ben jobbára foskkilleket kapott, utána került fiatalon jelenlegi csapatába, és jó eredmények mellett kaphatott kiegészítő skilleket.

Kezdő managereknek pedig kifejezetten jó dolog edzeni az u21-re, megtanulják az edzést, jobb eredményeket érnek el mint akik segítség nélkül nekiállnak edzeni egy 185 centis kispadmelegítőt potot center poszton. Én személy szerint legalább 4-és edzőt szoktam nekik javasoni, szinte ingyen megvan és egy húzóembert is fel lehet edzeni vele szép szintre u21-re.
MVP-pot-tól pedig szoktam javasolni a multit, de csak akiknél nem 1-es a passz és a labdavezetés egyszerre pl, mert az megint felesleges, piaci értéke sosem lesz.

A legjobb játékosok 28-29 éves korukig is edződnek és főskillekben és kieg-ekben is erősek, tehát szepiz-éhez hasonló edzésmódszer jelenleg is használatos a felnőtt válogatott utánpótlás nevelésben és u21-Ben is volt már kezdő center 10-12-es labdavezetéssel, de nyilván ő nem látja át ezt a részét.
Egyébként pedig örülök hogy vendebal átvette az u21-et, láthatóan komolyan veszi és nagy lelkesedéssel csinálja.



This Post:
00
268439.296 in reply to 268439.295
Date: 8/20/2019 4:11:46 AM
Overall Posts Rated:
3333
Hát ez csapatfüggő, aki 1. osztályban van és bajnoki címre, meg kupagyőzelemre hajt, annak nyilván nem jó az U21-es edzés. Aki a trade-elésben leli örömét, annak sem opció. Engem meg kb kizárólag az U21-nek edzés tart a játékban.

This Post:
00
268439.297 in reply to 268439.294
Date: 8/20/2019 4:30:32 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Koszi a jatekosokat.
Igen pontosan az van amire gondoltam, elegge monoskillesek. Nem rosszak, ezt szeretnem tisztazni, sosem mondtam azt hogy rosszak, csak az "utat" vesezgetjuk itt mar sokadszorra. Az en jatekfelfogasomban oket pl sosem vennem meg a csapatomba ha kiteszi valaki mondjuk U21 utan hogy kioregedtek, mert nalam ilyen himi humi 6-8-as masodlagos skillekkel elrontanak a taktikam.

Es tavol aljon tolem titeket bantani, orulok hogy vagytok.
En magam is voltam U21 scout, anno.
Mentoralas, iden is ebben a szezonban volt aki kert segitseget, par honapon at dolgoztunk, segitettem, feljutott most siman, agyonverve a ligajat, de nyar kozepe ota egy levelre sem valaszol, se emailra. Par eve pont ezert hagytam abba a mentoralast, mert akkor is beleszartak azok akiknek segitettem.

Ettol fuggetlenul azert kivancsi lennek egy olyan U21 ciklusra amikor azt mondjuk "aldozzuk kiserletezesre" es felepitunk egy pl olyan csapatot mint az enyim, csak nyilvan annak az u21 megfelelojet.
Nem tudom valaha volt e ilyen csapatunk. Nem 1-2 multis jatekosrol beszelek, hanem speckon, adott taktikara kihegyezett, multis csapatarol.

Advertisement