BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Bazy roczników

[U21] Bazy roczników

Set priority
Show messages by
This Post:
00
247409.29 in reply to 247409.26
Date: 9/16/2013 7:28:08 PM
Overall Posts Rated:
593593
szczerze po tej bazie to jeden HoF pod kosz fajny ale SS10 z potencjałem 9+ nie rozpieszcza


Kilku ciekawych by się znalazło;)

10 7 3 7 2 6 6 6 7 6 5 7 2 8 1 16.09.2013 30 25 55
10 7 7 5 6 6 7 6 6 3 7 3 4 7 1 16.09.2013 37 19 56
10 7 2 7 6 7 7 7 5 7 5 1 2 6 2 16.09.2013 36 18 54
10 7 4 5 7 6 7 7 4 3 5 4 7 7 1 16.09.2013 36 16 52

Oczywiście baza trafi też do nowego (starego?:) ) trenera kadry seniorskiej i właściwych skautów:)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
This Post:
00
247409.30 in reply to 247409.29
Date: 9/17/2013 3:26:48 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
może bym sprzedał jednego i kupił młodziaka?

From: kozlik4

This Post:
00
247409.31 in reply to 247409.30
Date: 9/17/2013 6:09:08 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Moim zdaniem po tej zmianie algorytmu naliczania pensji dla najmłodszych która weszła bodaj jakieś 3 sezony temu to na oku U-21 powinni być grajki przynajmniej od pensji 2500, a może nawet w porywach do 2000. Niżej już chyba nie ma co. Poza tym sprawdzanie grajków z potencjałem 6 to według mnie mija się z celem. Żaden allastar nie zbawi kadry. No i żeby potem nie było płaczu, że grajek ma 20 lat, a potencjał się kończy:P

From: Czesław

This Post:
11
247409.32 in reply to 247409.1
Date: 9/17/2013 11:53:22 AM
Overall Posts Rated:
179179
Wprawdzie nie do końca zadowala mnie taka forma rankingu, ale rozumiem Twoje racje. Fajnie że chciało Ci to zrobić. Patrząc na to wszystko stwierdzam że mój trenowany grajek jest bardzo wysoko w rankingu 19-latków. To cieszy;)

From: borczi

This Post:
00
247409.33 in reply to 247409.31
Date: 9/18/2013 4:15:46 PM
Overall Posts Rated:
593593
Kozlik...

Poza tym sprawdzanie grajków z potencjałem 6 to według mnie mija się z celem. Żaden allastar nie zbawi kadry.


Bardzo proszę, ale nie wprowadzaj w błąd ogółu co do rzeczywistości reprezentacji U21. Jesteś tu autorytetem, więc Twoje zdanie wiele osób może wziąć za wyrok.

Prostuję więc tę kompletnie fałszywą teorię!!! Wszyscy właściciele zawodników o potencjale Allstar - TRENUJCIE MOCNO!!! Nasz najlepszy zawodnik w SS10 w poprzednim roku to właśnie allstar! Jego SS10 to aktualnie 105 - wyprzedza następnych o cztery skoki... a ciągle jeszcze ma potencjał!!!

Wrzucam aktualne skille tego allstara:

12 5 17 16 17 7 13 10 3 5

Błagam - wytrebnujcie dla Polski w każdym roku takich trzech, a na pozycji SF będziemy ZBAWIENI:)))) hehe

A potencjał jest ważny dla wysokich (tu moim zdaniem jeśli się chce być najlepszym w roczniku, to supergwiazda to minimum).


Co do drugiej sprawy - sprawdzania zawodników o pensji 2000 ... w bazie od około 3000 jest aktualnie 400 zawodników. Uważam, że w pierwszym roku wysłanie przez skautów 400 maili z prośbą o dostosowanie treningu pod kadry, to naprawdę dużo. Oczywiście sprawdzam też zawodników z niższą pensją - ale tylko z potencjałem od MVP wzwyż - w tym wypadku robię to bardziej pod kadrę dorosłą... przynajmniej zrobiłem w zeszłym sezonie na prośbę Asty. Zawodnik z pensją niższą niż 3000 oczywiście ma spore szanse na występy w kadrze U21, ale musiałbym mieć niestety do rocznika 18-latków więcej skautów... tylko wtedy będzie miało sens ich wsparcie - jeśli jeden człowiek miałby wysłać 800 maili i potem pomóc tym ludziom w treningu, to taka "praca" będzie kompletnie nieefektywna. A na moje pytanie/prośbę o to, czy jest ktoś chętny do pomocy i skautowania nie dostałem ani PÓŁ maila:)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi

This Post:
00
247409.34 in reply to 247409.32
Date: 9/18/2013 5:48:31 PM
Overall Posts Rated:
593593
Wprawdzie nie do końca zadowala mnie taka forma rankingu, ale rozumiem Twoje racje.


Napisz, jaki byś chciał.

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: kozlik4

This Post:
11
247409.35 in reply to 247409.33
Date: 9/18/2013 7:08:46 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zrobisz jak zechcesz...ale ja Cię przestrzegam. Możesz mnie olać, zbesztać, cokolwiek;-) Nie mniej piszę to z dobrej woli i mam nadzieję, że to odczujesz. Według mnie robisz strategiczne błędy w najważniejszym momencie pracy selekcjonera czyli podczas przeglądania i selekcji grajków z draftu i to może się potem fatalnie odbić na kondycji całego rocznika.

1. Od kilkunastu sezonów allstarzy nie są pod obserwacją scautów
2. Żaden allstar nie ma prawa zbawić U-21. W U-21 liczą się przede wszystkim główne skille. To nie nowość. Allstarom w dobrej drużynie U-21 musi brakować potencjału. Allstar w kadrze to ewidentny przejaw słabości drużyny.
3.Szczerze mówiąc nie podoba mi się ten SF mimo wysokiego SS10. Dziwnie to jest rozłożony zawodnik. W zasadzie to najbliżej mu do PG. SS nabija mu OD, HN i DV. Brakuje tylko PS i byłby świetnym rozgrywającym. DV i HN to umiejętnośc, które nie są jakoś specjalnie potrzebne SFowi, a podejrzewam że były trenowane tylko dlatego, że ograniczał go potencjał. OD nigdy za wiele ale do U-21 jest mało czasu więc według mnie jest za duże jak na SFa. 10 spokojnie by wystarczyło. Za to brakuje RB, IS i ID!
4. Nie podniecałbym się specjalnie sumą skilli...a Ty to nagminnie robisz tak jakbyś w ogóle nie wyciągnąłeś wniosków, a przecież miałeś już okazję zobaczyć na TLu zawodników włoskich, rosyjskich czy łotewskich. Czym nas zlali? SS10, czy głównymi skillami?

Co do drugiej sprawy - sprawdzania zawodników o pensji 2000 ... w bazie od około 3000 jest aktualnie 400 zawodników. Uważam, że w pierwszym roku wysłanie przez skautów 400 maili z prośbą o dostosowanie treningu pod kadry, to naprawdę dużo.

Tutaj wychodzi właśnie Twój brak doświadczenia...ale masz prawo. Żeby nie było za gorzko to muszę przyznać, że jak na menadżera grającego właśnie swój 6 sezon i tak jesteś całkiem wprawiony:-)

1. Od przybytku głowa nie boli. Twoim zadaniem jest wyselekcjonowanie wszystkich, którzy mają szansę na U-21. Zobaczysz ilu grajków z tych 400 później odpadnie...Żeby się nie okazało, że po 4 sezonach treningu nie ma kim grać. Tym bardziej, że tam pewnie pełno allstarów, którzy o ile na SF jeszcze od biedy mogą się przydać to już na pozostałych pozycjach są kompletnie bezużyteczni.
2. Nawet sobie zapewne nie zdajesz sprawy jak wielu wartościowych graczy o pensji między 2000-3000 pomijasz sprawdzając tylko grajków od 3000. To jest masa pożytecznych grajków, z których każdy może być potencjalnym reprezentantem U-21/ Wystarczy popatrzeć na TLu jacy zawodnicy mogą się kryć pod takimi pensjami.

Oczywiście nie wszyscy to Polacy. Wartych uwagi U-21 Polaków jest zdecydowanie więcej na TLu, ale przecież nie chodzi o to by tu teraz wszystkich pominiętych Polaków z TLa wklejać, tylko by pokazać przykłady tego co się może kryć pod pensją nawet minimalnie przekraczającą 2 000. Nie mówię już o tych bliżej 3 000.

Ok sprawdziłeś tych allstarów. Niech już będą jak nie szkoda czasu na koordynowanie ich treningu, ale zobacz jak wielu grajków z większym potencjałem i zdecydowanie bardziej pożytecznych dla U-21 ominąłeś? Wkleiłem tylko kilku pierwszych losowo wybranych z TLa. Ilu jeszcze jest grajków, którzy nie są wystawieni na sprzedaż? Nie lepiej ich "odkryć" a tych allstarów sobie darować?

Last edited by alicja at 9/19/2013 4:12:30 AM

From: borczi

This Post:
44
247409.36 in reply to 247409.35
Date: 9/18/2013 7:57:13 PM
Overall Posts Rated:
593593
Nie besztam Cię - masz prawo do swojego zdania z wyżyn doświadczenia wieloletniego - tak jak ja mam prawo bronić swojego.

Bardzo szkoda, że pominąłeś kolejny raz ważną rzecz, którą napisałem - powtórzę trzeci raz już na forum - sprawdzam (tak, jak rok temu) zawodników z niższą pensją. Powtórzę jeszcze raz - sprawdzam... i jeszcze raz - sprawdzam...

Masz rację co do jednego - obniżę potencjał tych sprawdzanych z niższą pensją - wcześniej jak pisałem szukałem od mvp.

Do tego coś co jest na tyle oczywiste, że nie pisałem - staram się codziennie sprawdzać całą TL i wyszukiwać graczy z Polski. Skauci niektórzy wspierają. Nie chcę przesadnie spamować wątku z "potencjalnymi kadrowiczami", bo i tak tylko ja tam piszę - chętnych do zakupu równie wielu, jak do pomocy w skautowaniu.

Co do Poradzisza... akurat Twoje zdanie kompletnie nie znajduje pokrycia w rzeczywistości. Wystąpił w sześciu meczach - raz był pierwszym strzelcem, dwa razy drugim, dwa razy trzecim, raz czwartym. Możesz znowu snuć fantastyczne rozważania, jakich skillów nam brakuje w kadrze U21, ale nie przekreślaj wartości takiego gracza dla kadry. Nie pisz bzdur o tym, że taki zawodnik "nie zbawi kadry", skoro był zdecydowanie najlepszym naszym zawodnikiem na SFie i jednym z najlepszych w każdym meczu. Dodam jeszcze słówko - w meczu z Francją Poradzisz był jedynym naszym zawodnikiem, który podczas swojego pobytu na boisku zanotował dodatni bilans +/-. Oczywiście super by było, gdybyśmy mieli pięciu lepszych od niego... ale nie mieliśmy ani jednego i w tym sezonie również nie będziemy mieli.

Piszesz o innych zespołach - i tu też wybiórczo niestety - jeszcze raz pokazuję, kto u Łotyszy grał na SFie w meczu z nami:

(26647537)

A u francuzów - oprócz Baude - jako podstawowy zawodnik na SFie grał w meczu z nami on:

(26358630)

Mówisz, że "pokonali Poradzisza głównymi skillami"? Ciekawe jakimi... akurat szukanie słabości w Poradziszu, to strzał kulą w płot.

Mam nieodparte wrażenie, że sporo Twoich uwag jest dlatego tak oddalonych od rzeczywistości U21, ponieważ patrzysz przez pryzmat wielkiego doświadczenia z dorosłą kadrą. A to jednak zupełnie inna bajka.

Last edited by borczi at 9/18/2013 8:08:49 PM

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: kozlik4

This Post:
11
247409.37 in reply to 247409.36
Date: 9/19/2013 4:05:10 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Co do Poradzisza... akurat Twoje zdanie kompletnie nie znajduje pokrycia w rzeczywistości.

Ok. Zgadzam się, że w tej rzeczywistości w jakiej byliśmy sezon temu Poradzisz był bardzo przydatny. Tylko jaka to była rzeczywistość skoro po 8 medalowych sezonach nie dość, że nie łapiemy się na pudło to nawet nie udaje się zająć 5-6 miejsca gwarantującego udział w barażach MŚ?

Ja nawiązuje do tej medalowej rzeczywistości. Podpowiadam by wrócić na właściwe tory, by zrobić krok do przodu w stosunku do ostatniego sezonu...a Ty się upierasz, że to co miałeś jest bardzo dobre i byłbyś szczęśliwy gdybyś miał tego więcej:/

Trochę szkoda, że swój debiut zaliczyłeś w takiej dosyć słabej rzeczywistości, bo teraz będzie to dla Ciebie punkt odniesienia. Gdybyś zaczął z lepszymi grajkami to pewnie teraz ta poprzeczka wymagań co do grajków byłaby znacznie wyżej.
w meczu z Francją Poradzisz był jedynym naszym zawodnikiem, który podczas swojego pobytu na boisku zanotował dodatni bilans +/-

Świetnie. Tylko, że to jest akurat najmniej istotna statystyka. Zobacz ile punktów i na jakiej skuteczności nawrzucał mu kompletny ogór jakim jest Baude. Ciekawi mnie ile jest różnicy pomiędzy nimi w SS10...W takim razie jaki jest sens robienia takich grajków jak ten Poradzisz? Nie mówię, że zaraz muszą to być takie ogóry jak ten Baude. Nawet nie koniecznie muszą mieć IS...ale niech mają wypas OD, ID i RB zamiast tego mało potrzebnego DV i HN.

Jeszcze raz podkreślam, że U-21 jest specyficzne...i będę się upierał, że ten Poradzisz jest złym przykładem na rozłożenie skilli do U-21. W każdym bądź razie na pewno nie podawałbym go jako przykład. W zasadzie DV i HN to są skille, które nie powinny być w ogóle ruszane w treningu do U-21. Tymczasem on ma tych skilli najwięcej. To w mojej opinii duża strata, bo gdyby ten grajek miał lepszy potencjał to te 15 skilli można by ulokować dużo lepiej.

Nie odbierz mnie źle. Oczywiście doceniam trening właściciela bo na pewno włożył w to dużo wysiłku. Nie deprecjonuję tego. Doceniam też jego ID, IS, czy OD (chociaż tutaj tak jak pisałem nie robiłbym aż 17). Brakuje mi bardzo RB. Natomiast na przyszłość można jeszcze lepiej ten trening ulokować i o to mi chodzi. Skupiam się tylko na wadach tak by móc wyciągnąć wnioski i się poprawić...Być może oddźwięk tego co piszę może się wydać dla kogoś krzywdzący. Natomiast mi nie chodzi o przeszłość tylko o przyszłość.

Mam nieodparte wrażenie, że sporo Twoich uwag jest dlatego tak oddalonych od rzeczywistości U21, ponieważ patrzysz przez pryzmat wielkiego doświadczenia z dorosłą kadrą. A to jednak zupełnie inna bajka.

Nie są to Twoje czasy więc masz prawo nie wiedzieć...Doświadczenie z U-21 mam chyba nawet większe niż z NT. Zanim przez 4 sezony byłem selekcjonerem NT to przez wiele sezonów byłem scautem U-21 i doradcą selekcjonerów. W zasadzie to swoją przygodę z BB zaczynałem od scautowania w U-21 i przez to też dałem się poznać polskiej społeczności BB. Miałem swój udział w tworzeniu wielu grajków, którzy później udanie reprezentowali U-21. Wielu z nich grało czy nawet gra do dzisiaj w NT. Pomagałem m.in. vinniemu jonesowi...Myślę, że są menadżerowie, którzy nawet bardziej kojarzą mnie z U-21 niż z NT.

Last edited by kozlik4 at 9/19/2013 4:06:35 AM

From: kozlik4

This Post:
00
247409.38 in reply to 247409.36
Date: 9/19/2013 6:31:13 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Bardzo szkoda, że pominąłeś kolejny raz ważną rzecz, którą napisałem - powtórzę trzeci raz już na forum - sprawdzam (tak, jak rok temu) zawodników z niższą pensją. Powtórzę jeszcze raz - sprawdzam... i jeszcze raz - sprawdzam...

Masz rację co do jednego - obniżę potencjał tych sprawdzanych z niższą pensją - wcześniej jak pisałem szukałem od mvp.

Właśnie dlatego pominąłem, że sprawdzasz MVP i wyżej bo napisałeś, że ich sprawdzasz:-) Nie chciałem pisać o tym, których grajków sprawdziłeś, tylko chciałem zwrócić Twoją uwagę na tych których NIE SPRAWDZŁEŚ i przekonać się, że warto ich sprawdzić i dorzucić do bazy. Taki był cel mojego postu. Cieszę się, że się ze mną zgodziłeś:-)

Jeśli w poprzednim sezonie (nie wiem jak było i kto sprawdzał grajków z draftu) nie zostali sprawdzeni i dołączeni do bazy grajki z potencjałem 7-8 o pensji od 2000-3000 to według mnie to jest ogromny błąd.

Do tego coś co jest na tyle oczywiste, że nie pisałem - staram się codziennie sprawdzać całą TL i wyszukiwać graczy z Polski. Skauci niektórzy wspierają. Nie chcę przesadnie spamować wątku z "potencjalnymi kadrowiczami", bo i tak tylko ja tam piszę - chętnych do zakupu równie wielu, jak do pomocy w skautowaniu.
Świetnie. Doceniam. Z resztą tak jak wiele innych rzeczy, które robisz. Z tym, że nie wiem za bardzo dlaczego o tym teraz piszesz? Nie przypominam sobie bym Ci zarzucał, że TLa nie sprawdzasz:-)

Last edited by kozlik4 at 9/19/2013 6:32:19 AM

From: Pewu

This Post:
00
247409.39 in reply to 247409.37
Date: 9/19/2013 6:33:17 AM
Overall Posts Rated:
914914
Ok. Zgadzam się, że w tej rzeczywistości w jakiej byliśmy sezon temu Poradzisz był bardzo przydatny. Tylko jaka to była rzeczywistość skoro po 8 medalowych sezonach nie dość, że nie łapiemy się na pudło to nawet nie udaje się zająć 5-6 miejsca gwarantującego udział w barażach MŚ?


Chyba złej osobie zadajesz to pytanie.

Advertisement