BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > Nagyválogatott/U21 átigazolás 7.

Nagyválogatott/U21 átigazolás 7.

Set priority
Show messages by
This Post:
00
268439.298 in reply to 268439.297
Date: 8/20/2019 11:21:22 AM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Hacsak nem államtitok, elküldenéd a csapatod játékosainak skilljeit BB-mailben? Csak hogy tudjam, miről is beszélünk, mert így nehéz. Mindenre nyitott vagyok.

HUNGARY!
This Post:
00
268439.299 in reply to 268439.288
Date: 8/20/2019 11:23:03 AM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Csak egy tipikus példája a pocsékolásnak, akármilyen szinten.
(47113670)

HUNGARY!
This Post:
11
268439.300 in reply to 268439.297
Date: 8/20/2019 11:24:22 AM
Overall Posts Rated:
3333
Értelek és köszi a véleményt, csak megint itt látom a véleménykülönbség okát: szerinted eladhatatlanok, ezért nem éri meg fiatal csapatnak ilyeneket nevelnie. Én meg nem is akartam eladni, hanem belőlük építettem fel a csapatom. 8 U21-est neveltem ki 15 szezon alatt, ebből egyet adtam el eddig (ő mondjuk amúgy is csak kerettag volt, de pályára nem került sosem az U21-ben), a többi 7 jelenleg is nálam játszik (10 fős a keretem). Erre mondtam, hogy szerintem nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy nem éri meg, vagy kész öngyilkosság fiatal csapatnak U21-re nevelni. Lehet, csak más úton, más stratégiával. Nekem is belefért, hogy közben felhúzzak egy ugyanakkora stadiont, mint a tiéd, folyamatosan fenntartsak ötös-hatos edzőt, orvost, managert, legyen félretett pénzem és kiegészítőket vegyek a csapatba, még úgy is, hogy elvből nem vettem soha külföldi játékost, pedig úgy tuti olcsóbban és eredményesebb csapatot tudtam volna építeni.

Érdekes lenne egyébként megpróbálni a te utadat U21 szinten, csak hát ugye szerinted is 24 éves korukra készülnek el a te játékosaid. Ami edzéstervet leírtál, az tuti gazdaságos, meg nagyválogatottnak tökéletes edzésterv, de szerintem 21 éves koruk elején az ilyen edzéstervvel edzett embereket megeszik a velük egyidős monoskillesek (<-magánvélemény, nincs róla statisztikám, vagy tapasztalatom). Te is látod, hogy milyen főskillekkel lehet bekerülni U21-be (sajnos), most gondold el, hogy ha nem 6-9 körüli másodlagos skilleket akarok kiedzeni, hanem összességében mondjuk plusz 6-10 skillpontot szeretnék rádobni (tempóra, labdavezetésre, technikára esetleg passzra), az minimum mínusz 10-15 fő skillpontot jelent. Egy U21-es centernél szerintem nem fér bele, hogy a 2pontosa, pattanója és bv-je is épp csak átlépje a 10-et a szezon kezdetére, márpedig ha az első 1,5-2 szezonjában csak tempó és 1-1 elleni edzést kap, akkor sokkal több nem jön ki belőle.

This Post:
00
268439.301 in reply to 268439.300
Date: 8/20/2019 11:36:14 AM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Egy U21-es centernél szerintem nem fér bele, hogy a 2pontosa, pattanója és bv-je is épp csak átlépje a 10-et a szezon kezdetére, márpedig ha az első 1,5-2 szezonjában csak tempó és 1-1 elleni edzést kap, akkor sokkal több nem jön ki belőle.


Így igaz, pofozógépek lennénk.

Arról nincs infóm, hogy a nagyválogatott kapitánya mennyire irányítja az edzést az arra alkalmasoknál.

HUNGARY!
This Post:
00
268439.302 in reply to 268439.301
Date: 8/20/2019 11:43:22 AM
Sziasztok!

Eladósorba fog kerülni az egyik jelenleg 19 éves edzettem.

Ha valakit érdekel keressen itt vagy privátban.

TSI 19900
Kor: 19
Magasság: 7'1" / 216 cm
Tehetség MVP
Forma: jó (7)
Tempódobás: pocsék (2) Dobótáv: gyenge (4)
Külső védekezés: középszerű (5) Technika: gyenge (4)
Labdavezetés: pocsék (2) Passzolás: katasztrofális (1)
2 pontos: megfelelő (6) Belső védekezés: remek (8)
Lepattanózás: lenyűgöző (12) Blokkolás: gyenge (4)
Erőnlét: pocsék (2) ↑ Büntető: megfelelő (6)

Olyanoknak tudnám ajánlani akik alacsonyabb ligákban vitézkednek és/vagy egy héten több meccs alatt tudják neki megadni a 48 percet az edzéshez, mert az átlagnál többet faltol.

This Post:
00
268439.303 in reply to 268439.300
Date: 8/20/2019 2:09:13 PM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Nem biztos az hogy megennenek, pont azert mert megint egy emberben, egy poszton gondolkoztok en pedig egy meccsmotorban es csapatban, minden elemeben.

Ha aranyokat nezunk a jatekmotor, strategia ugyanaz kell legyen igaz?
Ami nalam 24-28 evesen van osszerakva skillsetben az U21-re ugyanugy meglehet aranyait tekintve.

Namost ha en a jelenlegi csapatommal stabil POs csapat vagyok I ligaban, sot nem titkolt celom megnyerni (konkretan elfelejtettem meccset allitani az elozo szezon elodontojeben...... gratula nekem tudom, dehat a 7 honapos kisfiam elvitte a figyelmem, meg az idom), akkor ez U21 szinten is mukodhet.

Az elmult honapokban volt mar jopar "hokkoles" amikor bemasoltam skilleket es konkretan a fejemet is lehurrogtak egyesek hogy mit akarok en ilyen jatekosokkal I ligaban. Nos ezek a skillsettek siman bajnokeselyesse tesznek.

Nezzunk nehany adatot:
Ligaatlag: Játékosok fizetése: $ 670 646
Az en csapatom: Játékosok fizetése: $ 588 094
(Minimális összfizetés $ 563 530)

Hoppa akkor most hogy is van ez? kozel 100k val "olcsobb" a csapatom, eppencsak a minimalis osszfizu felett, megis stabil PO, es akar bajnokesely?
Nem kene hogy a a monoskilles jatekosok amik legyunk oszintek tele vannak a csapatok veluk megegyenek?
Ahogy irtam 1-2 hsz-el korabban pl a passzom, 11 a legmagasabb. (I ligaban????????? Igen)
Vagy az egyik sajat neveltemnek, a legmagasabb fo skillje 15. Whaaaat?? Igen 15 es a 45. szezonban hozott 17.5 pontos meccsatlagot, 14.7-es mutatoval 54%-os ketpontossal es 9 pattanoval kezdokent 70k alatti fizuval. Szerintem vallalhato.
Sz.




This Post:
00
268439.304 in reply to 268439.303
Date: 8/20/2019 2:19:00 PM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
De U21 válogatott szinten nincs ezzel esélyünk, szvsz.

HUNGARY!
This Post:
00
268439.305 in reply to 268439.304
Date: 8/21/2019 3:40:08 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Ok, akkor ennyiben maradunk.
Sz.

This Post:
00
268439.306 in reply to 268439.305
Date: 8/21/2019 3:45:16 AM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Nem vagyok semmi jónak az elrontója. Ha vállalja egy pár ember, hogy ezt leteszteli, ám legyen.

HUNGARY!
This Post:
11
268439.307 in reply to 268439.306
Date: 8/21/2019 12:12:44 PM
Carpathian Bears
Magyar Kosárlabda Liga
Overall Posts Rated:
940940
Second Team:
Carpathian Cubs
Már egy ideje figyelgetem ennek a témának a kibontakozását, gondoltam én is hozzászólok.

Először is kis háttér, hogy milyen szemszögből nézem, mert nem voltam túl aktív a fórumon mostanában:
- Néhány szezon óta játszom és kipróbáltam pár dolgot, de mondhatnám úgy is hogy nem csak pár dolgot, de azok ellenkezőjét is.
- Elég sok felfogásban meg válogatottnak nevelgettem
- Sok nevelési és fejlődési stratégiát kirpróbáltam amik itt vagy ott elvéreztek
- És a mostani viszonylag sikeres pár szezonomat nagyon masszív felkészülés előzte meg, ez takar pénzgyűjtést, kitartó nevelést, és minden kapcsolódó dolgot

Először is néhány azonnali reakció:
- Szerintem zseniális a stratégia amit Szepiz kitalált sok szempontból, gazdaságosság, eredményesség, stb. Szigorúan célok függvényében még ajánlanám is embereknek.
- De hogy ennek a másik oldalát is nézzem, szerintem kb ez a max amit ki lehet hozni belőle, stabil gazdaságos playoff csapat. És ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet összehozni egy bajnoki címet, de úgy gondolom hogy minden ami a stabil playoff csapat fölött jönne, az inkább a körülmények hozadéka lenne, ellenfeleknél újraszervezés, sérülések, stb. És ezt most légyszi mindenki értse jól, ez a vélemény nem Szepiz érdemeire és képességeire vonatkozik, hanem a módszerére.
- A nevelés terén nincs A vagy B válasz, mindenkinek a céljaitól függ - bajnoki cím, kupa, nemzetközi sikerek, válogatott támogatása, ifi válogatott támogatása, stb... Szerintem ebből kb 2 választható egyszerre (erről a vicc jut eszembe, hogy a mester mondja, hogy gyorsan, jól és olcsón dolgozunk, de ebből egyszerre csak 2 választható). És akkor ott az örök kihívás, megtalálni az egyensúlyt, hogy egyéni sikerek is legyenek, de támogassa is az ember a közösséget, a válogatottat. Például én most egy fiatalt sem edzek a válogatottnak. Egyiknek sem. Nekem most a 2 választott a bajnoki és a nemzetközi eredmények. Tény hogy a csapatom két alapembere a válogatottban is pattogtatnak, de a saját terveimet nem rendeltem alá velük válogatott érdekeknek, szóval ezt nem tekintem annak.

És akkor előre nézve: nekem is komoly kételyeim vannak a módszer lefelé skálázhatósága szempontjából, de elvetni nem tudom. Szóval a következő szezontól nyitott lennék egy kísérletre pár vállalkozó szellemű managerrel, Szepiz koordinációja mellett. Kitalálni a taktikát ami köré építünk, és belerakni 3 szezon edzést, lássuk mi jön ki belőle. Ha boxzsák akkor az ha nem akkor meg az. Ehhez viszont kell a stáb részéről is az elköteleződés, hogy igen, abban az utolsó szezonban ezek az emberek ott lesznek a keretben és a megálmodott taktikában játszani is fognak több meccsen többféle ellenfél ellen, hogy lássuk mi a helyzet.

Szepiz - Amúgy felfelé skálázható szerinted a dolog? Mondjuk ligaátlag körüli összfizura?

This Post:
00
268439.308 in reply to 268439.307
Date: 8/21/2019 12:28:29 PM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Rendben!
Köszönöm, hogy írtál.
Igen, találó a hasonlatod.
Örülök, hogy elindítottad a kísérletet, szívesen segítek én is bármiben.
Részemről rendben van az U21-es tesztelés majd.

Viszont akkor el lehetne kezdeni ötletelni, hogy milyenek legyenek a megálmodott játékosok.

HUNGARY!
Advertisement