BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Small Forward

[NT] Small Forward

Set priority
Show messages by
This Post:
00
8770.299 in reply to 8770.297
Date: 10/17/2009 8:43:21 AM
Overall Posts Rated:
299299
Z tym się nie zgodzę umiejętności podkoszowe u graczy niskich też są trenowane szybko różncę oceniam na ok 1-2 skille w ciągu 2 sezonów. Teraz np. pawfer trenuje Twaroga na PF i ma lepsze wyniki niż ja z moim 18-latkiem, a jego ma tylko 188 cm Krasnale mnie biją :). W przeszłości bywali już C z 190 cm. Zresztą Klaczyński też nie jest wielkoludem.


IS i ID trenują się normalnie, widzę to po Niedzwieckim, zwolnienie jest tylko przy treningu zbiórek (nie wiem jeszcze do końca jak jest z blokami) :)

From: MuzG

This Post:
00
8770.300 in reply to 8770.297
Date: 10/17/2009 8:54:37 AM
Overall Posts Rated:
3030
Tutaj masz racje na razie wlaśnie to mu trenowano ( choć przyznam, że plan treningowy ulożyłem bardziej pod wskazania ekonomiczne ) ale dobrze, że zwrócileś na to uwagę na pewno pod koniec sezonu dostanie obronę pod koszem. Choć będziemy pilować żeby nam prezes nie zbankrutował


Oczywiście świadom tego, że już po tym sezonie to Warchałowski będzie zjadał największą ilość pensji już od początku sezonu rozpocząłem akcje "zaciskamy pasa" (jedynym zakupem był trener 5-tego poziomu, ale to było jeszcze przed pierwszym w sezonie meczem). Oprócz tego w tym tygodniu po treningu za pomocą kalkulatora-BB podliczyłem jak w chwili obecnej wyglądała by pensja Tomka i wskazania są w granicach $7144 (czyżby kalkulator wskazywał zbyt niskie liczby ???)

Pozdrawiam,
Karol

From: Czesław

This Post:
00
8770.301 in reply to 8770.291
Date: 10/17/2009 9:36:22 AM
Overall Posts Rated:
179179


2) W BB istnieje dość mocny trening osmotyczny ( czyli trenujemy rzut z bliska, a skacze nam rzut z wyskoku i najmocniejszy trening osmotyczny zawodnik otrzymuje w umiejętności rzut z wyskoku. Sprawia to, że tą umiejętność najtrudniej kontrolować, a to grozi przetrenowaniem zawodnika i wywindowania mu pensji do niebotycznych rozmiarów. Dlatego rzut z wyskoku w miarę możliwości powinien być podnoszony jako ostatni.

Pozdrawiam



Witam. Nie ma żadnego treningu osmotycznego, BBecy kilka razy o tym pisali. W BB trenując cokolwiek, nie podnosisz wyłącznie jednej umiejętności licz kilka ( oczywiście główną w największym stopniu ). Np. trenując Jeden na Jednego podnosisz min. DV, HN, JS. BB jest tak zbudowany że gdy trenujesz jakąś umiejętność to nie odbywa się to w "próżni", w oderwaniu od pozostałych umiejętności. Np. Gdy trenujesz OD to poprawia się po iluś tam treningach także ID. Podobnie ma się rzecz z wspomnianym przez Ciebie treningiem IS dla PF/C. Zajrzyj tutaj : (78242.1). Rozpisują tam co powinno skakać i w jakim czasie dla danego treningu.

Po za tym ten tzw. "trening osmotyczny" miałby miejsce gdyby skoki zaliczał zawodnik na nie trenowanej pozycji. Pozdrawiam

This Post:
00
8770.302 in reply to 8770.299
Date: 10/17/2009 9:43:52 AM
Overall Posts Rated:
1717
Z tym się nie zgodzę umiejętności podkoszowe u graczy niskich też są trenowane szybko różncę oceniam na ok 1-2 skille w ciągu 2 sezonów. Teraz np. pawfer trenuje Twaroga na PF i ma lepsze wyniki niż ja z moim 18-latkiem, a jego ma tylko 188 cm Krasnale mnie biją :). W przeszłości bywali już C z 190 cm. Zresztą Klaczyński też nie jest wielkoludem.


IS i ID trenują się normalnie, widzę to po Niedzwieckim, zwolnienie jest tylko przy treningu zbiórek (nie wiem jeszcze do końca jak jest z blokami) :)



W blokach nie zauważyłem spowolnienia ale trenowałem tylko 4 tygodnie bez przerwy, więc mógł na to wpłynąć stan początkowy poziomu bloków. Ale teraz będe miał serię długiego treningu, więc się przekonam :).

From: Mysza

To: MuzG
This Post:
00
8770.303 in reply to 8770.300
Date: 10/17/2009 9:49:41 AM
Overall Posts Rated:
1717
Tutaj masz racje na razie wlaśnie to mu trenowano ( choć przyznam, że plan treningowy ulożyłem bardziej pod wskazania ekonomiczne ) ale dobrze, że zwrócileś na to uwagę na pewno pod koniec sezonu dostanie obronę pod koszem. Choć będziemy pilować żeby nam prezes nie zbankrutował :)


Oczywiście świadom tego, że już po tym sezonie to Warchałowski będzie zjadał największą ilość pensji już od początku sezonu rozpocząłem akcje "zaciskamy pasa" (jedynym zakupem był trener 5-tego poziomu, ale to było jeszcze przed pierwszym w sezonie meczem). Oprócz tego w tym tygodniu po treningu za pomocą kalkulatora-BB podliczyłem jak w chwili obecnej wyglądała by pensja Tomka i wskazania są w granicach $7144 (czyżby kalkulator wskazywał zbyt niskie liczby ???)

Pozdrawiam,
Karol



Mówisz o chińskim ? Tak dobrze liczy nawet niskie poziomy. Myśle, że w tym i przyszłym sezonie nie masz czego się obawiać pensja bedzie spokojnie do udzwignięcia i w przyszłym sezonie bedzie w granicach 12-15 tyś. Obciążeniem dla ciebie bedzie zapewne 3 sezon treningu pensja w granicach 35-45 tyś. No i kolejny pensja ok. 50 tys może więcej ale wtedy powinieneś mieć już solidne podstawy ekonomiczne więc mnie martw się dasz radę :).

From: Mysza

This Post:
00
8770.304 in reply to 8770.301
Date: 10/17/2009 9:52:34 AM
Overall Posts Rated:
1717


2) W BB istnieje dość mocny trening osmotyczny ( czyli trenujemy rzut z bliska, a skacze nam rzut z wyskoku :) i najmocniejszy trening osmotyczny zawodnik otrzymuje w umiejętności rzut z wyskoku. Sprawia to, że tą umiejętność najtrudniej kontrolować, a to grozi przetrenowaniem zawodnika i wywindowania mu pensji do niebotycznych rozmiarów :(. Dlatego rzut z wyskoku w miarę możliwości powinien być podnoszony jako ostatni.

Pozdrawiam



Witam. Nie ma żadnego treningu osmotycznego, BBecy kilka razy o tym pisali. W BB trenując cokolwiek, nie podnosisz wyłącznie jednej umiejętności licz kilka ( oczywiście główną w największym stopniu ). Np. trenując Jeden na Jednego podnosisz min. DV, HN, JS. BB jest tak zbudowany że gdy trenujesz jakąś umiejętność to nie odbywa się to w "próżni", w oderwaniu od pozostałych umiejętności. Np. Gdy trenujesz OD to poprawia się po iluś tam treningach także ID. Podobnie ma się rzecz z wspomnianym przez Ciebie treningiem IS dla PF/C. Zajrzyj tutaj : (78242.1). Rozpisują tam co powinno skakać i w jakim czasie dla danego treningu.

Po za tym ten tzw. "trening osmotyczny" miałby miejsce gdyby skoki zaliczał zawodnik na nie trenowanej pozycji. Pozdrawiam



Faktycznie masz rację to nie jest osmoza w ścisłym znaczeniu tylko nie wiem zabardzo jak to nazwać. Może poboczny ? A watek ciekawy swego czasu czytałem.

Pozdrawiam

From: N0body

This Post:
00
8770.305 in reply to 8770.304
Date: 10/17/2009 11:42:06 AM
Overall Posts Rated:
00
E tam takiego to się nie boje już mi takich 2 z drafta rośnie :) może nie są tacy super jak twój ale jak wyciagne na 10 w głównych skilach do konca sezonu to będę mógł powalczyć ale to chyba nie ten temat o tym chyba w C dla kadry :P

From: Mysza

This Post:
00
8770.306 in reply to 8770.305
Date: 10/17/2009 3:52:32 PM
Overall Posts Rated:
1717
E tam takiego to się nie boje już mi takich 2 z drafta rośnie :) może nie są tacy super jak twój ale jak wyciagne na 10 w głównych skilach do konca sezonu to będę mógł powalczyć ale to chyba nie ten temat o tym chyba w C dla kadry :P


Czemu potrenuje mu OD skoczy do sprawnego i będzie śmigał jako SF w taktyce LI aż miło :). Mieć takich trzech i PLK moje :).

From: Big Z
This Post:
00
8770.307 in reply to 8770.306
Date: 10/24/2009 8:03:42 AM
Overall Posts Rated:
6363
Na TLu jest perspektywiczny SF Otto Libicki (11028693)
Nie jestem w stanie zapewnić mu tak intensywnych treningów jak potrzeba więc wystawiam. Jeśli nie będzie chętnych to będę go dalej trenował, aż kiedyś trafi do NT i będzie Wam szkoda, żeście go nie kupili :)

Pensja (tygodniowo): $ 4 192

DMI: 10100
Wiek: 18
Wzrost: 6'7" / 201 cm
Potencjał: wieloletnia gwiazda
Stan formy: przeciętny

Rzut z wyskoku: przeciętny-- Zasięg rzutu: porządny
Obr. na dystansie: przeciętny-- Kozłowanie: tragiczny
Wejście pod kosz: porządny-- Podania: przeciętny
Rzut z bliska: słaby-- Obr. pod koszem: słaby
Zbieranie: porządny-- Blokowanie: niezdarny
Kondycja: niezdarny-- Rzuty osobiste: żałosny

This Post:
00
8770.309 in reply to 8770.308
Date: 10/24/2009 3:25:18 PM
Overall Posts Rated:
22
skacze jak murzyn:)

Advertisement