BuzzerBeater Forums

BB Poland > Proszę o pomoc w trenowaniu mojego PF'a.

Proszę o pomoc w trenowaniu mojego PF'a.

Set priority
Show messages by
From: Sztuker

This Post:
00
286430.3 in reply to 286430.2
Date: 4/29/2017 7:28:38 AM
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12931293
Second Team:
Szerszony II

Jeżeli jednak chcesz koniecznie wycisnąć coś z niego, to ja bym zaczął od treningu 1na1 dla PG/SG. Będzie on trenował w głównej mierze kozłowanie i wejście na kosz i w nieco mniejszym stopniu rzut z wyskoku oraz właśnie zasięg rzutu.


Małe sprostowanie: 1v1 dla obrońców trenuje kozioł, wejście na kosz i trochę rzut z wyskoku, jednakże nie trenuje zasięgu rzutu. Od tego są rzuty z wyskoku, bo trenują w głównej mierze rzut z wyskoku, trochę zasięg i w jeszcze mniejszym stopniu wejście na kosz i kozioł. Przy takim JS i JR, zasięg zdecydowanie więcej dostanie treningu zasięgu rzutu, aniżeli JS (rzutów z wyskoku). Może trzeba by było mieszać te dwa treningi, żeby jednak coś w rzucie z wyskoku i zasięgu coś weszło?
Poza tym, zgadzam się - trenowanie zasięgu rzutu "od zera" przy takim wzroście i niezbyt dobrą resztą górnych umiejętności będzie ciężkim zadaniem. Z drugiej strony, gdy zrobiłoby się tyle kozła i wejścia na kosz, o którym wspomniałeś i zostałaby tylko ta dziura w zasięgu rzutu, to sporo dałoby się podciągnąć efektem elastyczności. Pytanie czy da się zrobić wtedy więcej niż zasięg rzutu >= 5 i czy jest sens to robić, zaniedbując resztę umiejętności.

OG.
From: gooziec

This Post:
00
286430.4 in reply to 286430.3
Date: 4/29/2017 7:35:02 AM
Overall Posts Rated:
543543
Fakt, z pamięci pisałem i po sprawdzeniu faktycznie okazało się, że 1na1 nie trenuje zasięgu. Dzięki za sprostowanie.
Ja raczej bym sie nie pchał w trening rzutowy przy takim wzroście zwłaszcza przy takiej dziurze. Jakby miał na starcie dobry zasięg, to można było coś pomyśleć.