BuzzerBeater Forums

Poland - II.3 > Sezon 47

Sezon 47

Set priority
Show messages by
From: Siwy

To: Siwy
This Post:
22
300921.3 in reply to 300921.2
Date: 8/15/2019 5:23:12 PM
Overall Posts Rated:
15061506
6. Anwil Broniszew ($ 430 911)

W Broniszewie można zacząć mówić o pewnej klątwie - tamtejszy Anwil po raz czwarty z rzędu awansował do play-off tylko po to, by odpaść z nich po I rundzie. Mimo to i tak jeden z czołowych użytkowników forum tej ligi może mówić o szczęściu - na początku lipca zespół przeżywał olbrzymi kryzys formy i tylko dzięki kryzysowym wzmocnieniom udało się wejść do czołowej 8-ki.

Przewidywania GMa: Jeżeli statystyki z końcówki sezonu miałyby mieć jakieś znaczenie, Anwil powinien mieć największe problemy spośród drużyn środka tabeli. Nie zdziwię się, jeśli zobaczę Anwil w barażach - ale podobnie nie zaskoczy mnie kontynuacja serii udziałów w play-off.

5. Gsquad ($ 430 955)

Słowo, którym spróbuję opisać Gsquad, to "mały". Gi81 to najkrótszy nick menedżera w II.3 (ex aequo z Tomem. z Wake Forest). Przygoda z PLK Gsquadu też była niewielkim, trwającym 1 sezon epizodem. Hala oczywiście najmniejsza w lidze - 16 666 miejsc. Kadra? Też najkrótsza - tylko 9 osób. Transfery? Z reguły też małe, ale ile ich jest - Gsquad w zeszłym sezonie kupił aż 29 zawodników za minimalną kwotę odstępnego - 1 000 $.

Przewidywania GMa: Półfinał jest tutaj możliwy, ale najpierw któryś z rywali o większych możliwościach musi się potknąć lub zrezygnować.

4. SUPERLIGOTA ($ 447 307)

Leszek już nic w BB nie musi. Nikt nie odbierze mu mistrzostwa świata z polską NT, podobnie jak półfinału BBB lub paru mistrzostw PLK/Pucharów Polski. Pytanie brzmi - czy starczy mu motywacji i szczęścia? O tym drugim warto wspomnieć, bo analizując poprzedni sezon w BM, miałem wrażenie, że gdyby nie pechowy początek sezonu (i konieczność rywalizowania z Pruszczem), Leszek mógłby spokojnie walczyć o prymat w lidze.

Przewidywania GMa: Może i Superligota ma starą kadrę, ale na ten moment wydaje się zdecydowanie najsilniejszą ekipą w czerwonej konferencji. Na razie trzeba uważać ją za głównego faworyta przynajmniej do gry w finale.

3. Wake Forest College ($ 458 403)

Zanim przejdę dalej, skupmy się na chwilę na nazwie drużyny Toma. - choćby dlatego, że nawiązuje o alma mater Muggsy'ego Bougesa, Tima Duncana i Chrisa Paula. Zeszłoroczni półfinaliści czerwonej konfy nie lubią kominów płacowych - aż 6 zawodników zarabia co najmniej 80% tego, co najlepiej opłacany w zespole Arik Shoham.

Przewidywania GMa: Powiem tak - styl prezentowany w końcówce sezonu przez Wake Forest nie powalał na kolana. Nie powala też wiek niektórych starterów. Nie wygląda to oczywiście na tyle źle, by widzieć Toma. poza play-off, ale poza półfinałami? Na tą chwilę jak najbardziej.

2. Lucky Loosers ($ 486 274)

Ponieważ już powoli zmierzam do końca tej ściany tekstu, nie będę się wysilał z pisaniem, tylko wrzucę listę niektórych osiągnięć Pimpka:
- jeden z niewielu ludzi, którzy zremisowali w dyskusji z szewaą
- najwyżej sklasyfikowany w rankingu krajowym user (13. miejsce)
- posiadacz najwyższego kontraktu w lidze (Roman Jarząbek, 180 000$ tygodniowo, wnuk znanego z "Misia" Wacława, odziedziczył niezwykle ujmujący wokal)
- oczywiście, najlepiej blokująca drużyna w lidze (8,5 bloku na mecz, prawie 2 razy tyle, co ich rywale)

Przewidywania GMa: Zeszłoroczne wyniki sugerowałyby, że będzie faworytem niebieskiej konferencji, ale warto zauważyć, że awans do finału był w dużej mierze kwestią HCA, które Pimpek wywalczył nieco lepszym składem, niż obecny.
Lucky Loosersów można w tym sezonie ograć w play-off. Może to być jednak trudniejsze, niż się wydaje.



Last edited by Siwy at 8/15/2019 5:27:58 PM

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Siwy

To: Siwy
This Post:
00
300921.4 in reply to 300921.3
Date: 8/15/2019 5:25:36 PM
Overall Posts Rated:
15061506
1. LZS Niemysłowice ($ 493 974)

toshii miał być zwyczajnym, nudnym beniaminkiem.
I wtedy wydał 6 milionów na 2 utalentowanych PF-ów. Krótko mówiąc - na razie jest on królem obecnego okienka transferowego. LZS może chcieć zdominować II ligę tak, jak zdominował III. Z bilansem 22-0 (+641) Niemysłowice miały najlepszy bilans spośród 256 drużyn z tego szczebla rozgrywek.
Przewidywania GMa: Posunięcia toshiiego nie muszą jeszcze oznaczać, że będzie on zdecydowanym faworytem w tym sezonie, ale jeśli w pierwszych kolejkach Niemysłowice pokażą, że stoi za nimi coś więcej, to mogą być głównym faworytem w tym sezonie. Zwłaszcza, że droga do finału po lewej stronie tabeli jest znacznie, znacznie prostsza...

---

Statystyki Worda mówią, że przekroczyłem 1750 słów... no, powiem tak, jeśli w życiu napiszę coś jeszcze dłuższego, to chyba tylko magisterkę Teraz wasza pora, żeby podjąć polemikę z moimi wypocinami!


Last edited by Siwy at 8/15/2019 5:29:47 PM

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Tom.

To: Siwy
This Post:
00
300921.6 in reply to 300921.3
Date: 8/16/2019 5:42:04 AM
Overall Posts Rated:
9696
Świetna lektura herbata jak najbardziej smakowała. Co do mojej nazwy drużyny? Tim Duncan oto cała tajemnica :-)

From: Grucha

To: Siwy
This Post:
00
300921.7 in reply to 300921.1
Date: 8/16/2019 6:42:56 AM
Overall Posts Rated:
9797
Powiem Ci, że jestem w szoku :) Nigdy nie czytałem tak fajnie opisanych zespołów plus Twoje przewidywania, dla mnie majstersztyk. Do tego porównanie dwóch Polonii :)
Co do mnie to mój plan zakładał grę w 3 lidze jeszcze przez 2 sezony, ale jako, że pojawiła się szansa na awans to czemu jej nie wykorzystać :) Dlatego w tej chwili planuję dalszy trening zawodników i liczę na spokojne utrzymanie, jak moje grajki będę wyglądać zadowalająco to jedziemy wyżej. Dlatego jak ktoś chce awansować to proszę robić to jak najszybciej, gdyż za 2-3 sezony wyciągam zaskórniaki i idę spróbować podbić 1 ligę :)

This Post:
11
300921.8 in reply to 300921.4
Date: 8/16/2019 2:10:09 PM
Overall Posts Rated:
299299
super przewidywania zespołów, pierwszy raz coś tak długiego przeczytałem od dawien dawna :) dobra robota Siwy :D po Twoim opisie chyba muszę kiedyś poswięcić z 1h coś kupić i walczyć o awans :P

From: Pimpek

To: Siwy
This Post:
00
300921.9 in reply to 300921.7
Date: 8/17/2019 7:43:02 AM
Overall Posts Rated:
387387
i takie rozpoczęcie sezonu to ja rozumiem :D

From: Siwy

This Post:
00
300921.10 in reply to 300921.7
Date: 8/17/2019 2:12:12 PM
Overall Posts Rated:
15061506
Ech... liczyłem na lepszy start. Na pewno szkoda GDP, bo zapomniałem strzelić i ciebie - ale i tak przy takim rozmiarze porażki to niewiele by zmieniło.

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: toshii

To: Siwy
This Post:
00
300921.11 in reply to 300921.10
Date: 8/17/2019 3:01:20 PM
LZS Niemyslowice
IV.6
Overall Posts Rated:
11161116
Second Team:
Wellingborough Town F.C.
Dzień 1 (Sobota 17 Sierpień 2019) : Występy za pośrednictwem http://www.buzzer-manager.com

Wyniki kolejki
Companeros 104 - Diabloz 121
Lucky Loosers 108 - Warsaw Predators 100
KK Falcons 74 - Anwil Broniszew 93
LZS Niemyslowice 88 - Gsquad 74
CaramelAnton Team 94 - Bursztyn Kalisz 110
KS "Powiśle" 64 - Polonia Fordon 77
Wake Forest College 87 - SUPERLIGOTA 102
Legnica Stallions 117 - Jastrzębie 89

Najlepsze drużynowe osiągnięcia kolejki
Punkty : 121 : Diabloz
Zbiórki : 60 : Anwil Broniszew
Asysty : 29 : Legnica Stallions
Przechwyty : 12 : Legnica Stallions
Zablokowane rzuty : 7 : Lucky Loosers

Najlepsze indywidualne osiągnięcia kolejki
Punkty : 38 : I. Rebenok (SUPERLIGOTA)
Zbiórki : 25 : M. Naidja (Anwil Broniszew)
Asysty : 11 : P. Cousseau (SUPERLIGOTA)
Przechwyty : 4 : B. Przeor (Diabloz), J. Naharro (LZS Niemyslowice), A. Letina (Legnica Stallions)
Zablokowane rzuty : 4 : A. Heilbronn (Lucky Loosers)

Najlepsza piątka kolejki
Point Guard : D. Jewell (Warsaw Predators) (36 Punkty, 2 Zbiórki, 4 Asysty, 1 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 36
Shooting Guard : E. Syla (Bursztyn Kalisz) (34 Punkty, 4 Zbiórki, 6 Asysty, 1 Przechwyty, 2 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 34
Small Forward : B. Przeor (Diabloz) (26 Punkty, 3 Zbiórki, 3 Asysty, 4 Przechwyty, 2 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 27
Power Forward : I. Rebenok (SUPERLIGOTA) (38 Punkty, 9 Zbiórki, 0 Asysty, 0 Przechwyty, 1 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 41
Center : M. Naidja (Anwil Broniszew) (16 Punkty, 25 Zbiórki, 0 Asysty, 0 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 35

MVP kolejki
I. Rebenok (SUPERLIGOTA) (38 Punkty, 9 Zbiórki, 0 Asysty, 0 Przechwyty, 1 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 41

Najsłabszy występ kolejki
C. Labayen Aranzabe (KK Falcons) (5 Punkty, 4 Zbiórki, 2 Asysty, 2 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : -5

Wszystkie rodzaje statystyk
Zawodnik, który zapomniał zdjąć rękawic zimowych : A. Heilbronn (Lucky Loosers) : 7 Straty

Zawodnik dostrzeżony przez sędziego : A. Cerdon (Companeros), I. Landman (Warsaw Predators), M. Vujanić (KK Falcons), P. Pujol (Gsquad), G. Csupra (Jastrzębie) : 6 Faule

Iron man : R. Starzl (Lucky Loosers), P. Zátrok (Lucky Loosers), R. Jarząbek (Lucky Loosers), A. Heilbronn (Lucky Loosers), P. Reese (Warsaw Predators), R. Naklicki (Polonia Fordon), T. Fajth (Jastrzębie), O. Silvestroni (Jastrzębie), P. Fleming (Jastrzębie), K. Szczurowski (Jastrzębie) : 48 Minuty

Snajper : D. Jewell (Warsaw Predators) : 6 3 punkty

Najlepszy zawodnik : W. Misiołek (Diabloz) : Ocena : 16.0

Najsłabszy zawodnik : K. Buterski (Legnica Stallions) : Ocena : 4.5


From: toshii
This Post:
11
300921.12 in reply to 300921.11
Date: 8/21/2019 3:47:09 AM
LZS Niemyslowice
IV.6
Overall Posts Rated:
11161116
Second Team:
Wellingborough Town F.C.
Dzień 2 (Wtorek 20 Sierpień 2019) : Występy za pośrednictwem http://www.buzzer-manager.com

Wyniki kolejki
Diabloz 111 - Lucky Loosers 105
Warsaw Predators 94 - KK Falcons 79
Anwil Broniszew 71 - LZS Niemyslowice 95
Gsquad 94 - Companeros 86
Bursztyn Kalisz 104 - KS "Powiśle" 122
Polonia Fordon 74 - Wake Forest College 86
SUPERLIGOTA 111 - Legnica Stallions 95
Jastrzębie 71 - CaramelAnton Team 116

Najlepsze drużynowe osiągnięcia kolejki
Punkty : 122 : KS "Powiśle"
Zbiórki : 56 : Warsaw Predators
Asysty : 33 : KS "Powiśle"
Przechwyty : 10 : CaramelAnton Team
Zablokowane rzuty : 8 : Polonia Fordon

Najlepsze indywidualne osiągnięcia kolejki
Punkty : 35 : B. Przeor (Diabloz), W. Misiołek (Diabloz)
Zbiórki : 22 : I. Landman (Warsaw Predators)
Asysty : 11 : E. Syla (Bursztyn Kalisz)
Przechwyty : 3 : H. Byman (Lucky Loosers), B. Przeor (Diabloz), M. Vujanić (KK Falcons), N. Alavantas (Gsquad), M. Tikva (KS "Powiśle"), C. Mize (Wake Forest College), S. Grzybiecki (Legnica Stallions), M. Kuchniak (SUPERLIGOTA), W. Dolny (CaramelAnton Team)
Zablokowane rzuty : 3 : R. Jarząbek (Lucky Loosers), G. Snow (CaramelAnton Team)

Najlepsza piątka kolejki
Point Guard : J. Serwatka (LZS Niemyslowice) (28 Punkty, 8 Zbiórki, 3 Asysty, 0 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 33
Shooting Guard : M. Tikva (KS "Powiśle") (28 Punkty, 10 Zbiórki, 5 Asysty, 3 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 35
Small Forward : G. Young (KS "Powiśle") (30 Punkty, 4 Zbiórki, 5 Asysty, 1 Przechwyty, 1 Zablokowane rzuty), P. Cousseau (SUPERLIGOTA) (23 Punkty, 10 Zbiórki, 2 Asysty, 1 Przechwyty, 1 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 31
Power Forward : M. Besiktepeli (Legnica Stallions) (32 Punkty, 14 Zbiórki, 2 Asysty, 0 Przechwyty, 2 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 36
Center : R. Jarząbek (Lucky Loosers) (16 Punkty, 14 Zbiórki, 6 Asysty, 2 Przechwyty, 3 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 30

MVP kolejki
M. Besiktepeli (Legnica Stallions) (32 Punkty, 14 Zbiórki, 2 Asysty, 0 Przechwyty, 2 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 36

Najsłabszy występ kolejki
K. Maciukiewicz (Legnica Stallions) (1 Punkty, 0 Zbiórki, 0 Asysty, 0 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : -3

Wszystkie rodzaje statystyk
Zawodnik, który zapomniał zdjąć rękawic zimowych : A. López López (Wake Forest College) : 6 Straty

Zawodnik dostrzeżony przez sędziego : C. Benini (Lucky Loosers), A. Cerdon (Companeros), P. Pujol (Gsquad), B. Misić (Legnica Stallions), G. Csupra (Jastrzębie), J. Xereu (CaramelAnton Team) : 6 Faule

Iron man : L. Gwizdak (Warsaw Predators), E. Syla (Bursztyn Kalisz), E. Rengren (Bursztyn Kalisz), H. Ulanowski (Polonia Fordon), O. Silvestroni (Jastrzębie), P. Fleming (Jastrzębie), K. Szczurowski (Jastrzębie) : 48 Minuty

Snajper : B. Przeor (Diabloz), J. Serwatka (LZS Niemyslowice) : 6 3 punkty

Najlepszy zawodnik : R. Jarząbek (Lucky Loosers) : Ocena : 17.0

Najsłabszy zawodnik : M. Stodulski (Legnica Stallions) : Ocena : 4.5


From: Siwy

This Post:
00
300921.13 in reply to 300921.12
Date: 8/24/2019 4:36:07 PM
Overall Posts Rated:
15061506
Trochę cicho (bo statów z BM jako aktywności na forum nie uznaję), więc spróbuję wrzucić jakieś krótkie podsumowanie pierwszych 3 kolejek w punktach:
- nie ma co jeszcze się rozpływać nad Diabloz, bo to dopiero 3. kolejka, ale 3-0 to bilans, który sugeruje, że zbyt pochopnie powiedziałem, że mogą spaść z ligi
- Falconsi wyglądają, jakby naprawdę wzięli kurs na III ligę
- po Pimpku spodziewałem się więcej, niż 1-2 na tym etapie sezonu
- po toshiim spodziewałem się dokładnie 3-0 na tym etapie sezonu
- Polonia spisuje się całkiem nieźle, jeśli weźmie się poprawkę na nastawienia, to naprawdę podjęła walkę z Wake Forest na wyjeździe, a poza tym 2 pewne wygrane ze średniakami ligi u siebie - na razie pachnie play-offami
- mam niby bilans 2-1, ale, z całym szacunkiem, to były wygrane nad Jastrzębiami i z Bursztynem u siebie; mecze prawdy dopiero się zaczną od wtorku

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
Advertisement