BuzzerBeater Forums

BB Hrvatska > U21 Vodic

U21 Vodic

Set priority
Show messages by
From: Jukic

This Post:
00
318267.3 in reply to 318267.2
Date: 2/20/2023 5:45:50 PM
Zivine
II.1
Overall Posts Rated:
459459
E sada kada smo prošli neku osnovu moj savjet iz trenutne perspektive je ukoliko zelite igraca dovesti u mladu repku (naglašavam - ne ciljamo stariju) igrace trebate trenirati ovako.


C – Centar
Unutarnja obrana
Šut iznutra
Skok
Blokairanje – nije imperativ ali nije ni loše da ga ima

Upravo blokiranje se najcesce dize zajedno sa unutarnjom obranom i upravo iz toga razloga ga toliko neforsiram kao solo trening.

PF – Krilni centar
Unutarnja obrana
Šut iznutra
Skok
Skok šut
Ulaz
Vođenje

Dakle ovo najcesce bivaju centri kojima su dodani i treninzi 1 na 1.

SF – Krilo
Skok šut
Vanjska obrana
Domet šuta
Unutarnja obrana
Šut iznutra

Po meni i najkompleksnija pozicija u momcadi stoga ni necudi da su najskuplji igraci upravo na ovoj poziciji. U praksi se pokazalo da zbog zahtjeva velike raznolikosti ocjena ti igracu budu nesto nize place od ostatka momcadi dok se prodaju dosta skuplje. Ukoliko trenirate ovu poziciju najpametnije je poceti sa treningom 1 na 1 koji ce ubrzati kasnije podizanje vanjske obrane a kroz nju cete ustedjeti nesto vremena i na podizanju unutarnje.
Ova pozicija se dijeli na dva tipa krila ili SF-ova: Unutarnje i vanjske. Unutranji imaju nesto jace unutarnje skillove dok vanjski imaju vanjske. (citaj - obrana i sut)

SG – Bek šuter
Skok šut
Vanjska obrana
Domet šuta
Dodavanje
Šut iznutra

Nisam navodio ulaz i vođenje lopte jer podrazumjevam da ce ih svaki manager podizati kroz trening 1 na 1 koji je krucijalne vaznosti za bekove kao i za plajeve. Dodavanje i unutarnji šut nemoraju biti toliko visoko ali dolaze kao bonus s kojim kasnije vrsimo u nekim slucajevima prevagu koji igrac je starter a koji zamjena.

PG – Play
Vanjska obrana
Dodavanje
Skok šut
Domet šuta

Još jedna pozicija koja ovisi dosta o ulazu i vođenju lopte stoga nepreskacite trening 1 na 1.


Sada kada smo postavili temelje ja cu jos jednom naglasiti da je ovo pozeljna situacija za igraca koji cilja u21 repku pa ce se kasnije transformirati i prilagođavati za stariju.
Ukoliko igrac ima superstar potencijal velika je šansa da nikada nece dospjeti u stariju repku stoga takve igrace treba pretvarati u zvijeri koje ce raditi prevagu u mladoj repci i vlastitom klubu. U ovomu slucaju treba zanemariti pokušavanje balansiranja place nedizanjem određenih ocjena i praznim treninzima sekundaraca, jednostavno udarite po najbitnijim ocjenama i uzivajte.

Ukoliko neko zeli napraviti igraca iskljucivo za stariju repku i nije spreman riskirati sa kasnijim doradivanjima i prilagodavanjima moj je savjet da se pogleda tema sa treningom reprezentativaca i zahtjeva za stariju repku koju je napravio kinez tadasnji izbornik nase repke.

From: Jukic

This Post:
00
318267.4 in reply to 318267.3
Date: 2/20/2023 5:47:52 PM
Zivine
II.1
Overall Posts Rated:
459459
Svrha ovoga tutorija je pomoc zajednici i pokusaj vracanja mlade reprezentacije u svjetsku elitu.

Nadam se da sam odgovorio barem na neka pitanja u ovoj temi iako sam ih puno ostavio i neodgovorenim.
Ispricavam se za gramatiku i pokoju praznu rijec, dosta se tesko bilo skoncentrirati i nesto smisleno napisati.
Ukoliko bude kakvih pitanja moj DM je dostupan.



molio bih MODOVE za sticky ukoliko je moguce
LP

Last edited by Jukic at 2/20/2023 5:51:54 PM

Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Advertisement