BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > Nagyválogatott/U21 átigazolás 7.

Nagyválogatott/U21 átigazolás 7.

Set priority
Show messages by
This Post:
11
268439.300 in reply to 268439.297
Date: 8/20/2019 11:24:22 AM
Overall Posts Rated:
3333
Értelek és köszi a véleményt, csak megint itt látom a véleménykülönbség okát: szerinted eladhatatlanok, ezért nem éri meg fiatal csapatnak ilyeneket nevelnie. Én meg nem is akartam eladni, hanem belőlük építettem fel a csapatom. 8 U21-est neveltem ki 15 szezon alatt, ebből egyet adtam el eddig (ő mondjuk amúgy is csak kerettag volt, de pályára nem került sosem az U21-ben), a többi 7 jelenleg is nálam játszik (10 fős a keretem). Erre mondtam, hogy szerintem nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy nem éri meg, vagy kész öngyilkosság fiatal csapatnak U21-re nevelni. Lehet, csak más úton, más stratégiával. Nekem is belefért, hogy közben felhúzzak egy ugyanakkora stadiont, mint a tiéd, folyamatosan fenntartsak ötös-hatos edzőt, orvost, managert, legyen félretett pénzem és kiegészítőket vegyek a csapatba, még úgy is, hogy elvből nem vettem soha külföldi játékost, pedig úgy tuti olcsóbban és eredményesebb csapatot tudtam volna építeni.

Érdekes lenne egyébként megpróbálni a te utadat U21 szinten, csak hát ugye szerinted is 24 éves korukra készülnek el a te játékosaid. Ami edzéstervet leírtál, az tuti gazdaságos, meg nagyválogatottnak tökéletes edzésterv, de szerintem 21 éves koruk elején az ilyen edzéstervvel edzett embereket megeszik a velük egyidős monoskillesek (<-magánvélemény, nincs róla statisztikám, vagy tapasztalatom). Te is látod, hogy milyen főskillekkel lehet bekerülni U21-be (sajnos), most gondold el, hogy ha nem 6-9 körüli másodlagos skilleket akarok kiedzeni, hanem összességében mondjuk plusz 6-10 skillpontot szeretnék rádobni (tempóra, labdavezetésre, technikára esetleg passzra), az minimum mínusz 10-15 fő skillpontot jelent. Egy U21-es centernél szerintem nem fér bele, hogy a 2pontosa, pattanója és bv-je is épp csak átlépje a 10-et a szezon kezdetére, márpedig ha az első 1,5-2 szezonjában csak tempó és 1-1 elleni edzést kap, akkor sokkal több nem jön ki belőle.

This Post:
00
268439.301 in reply to 268439.300
Date: 8/20/2019 11:36:14 AM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Egy U21-es centernél szerintem nem fér bele, hogy a 2pontosa, pattanója és bv-je is épp csak átlépje a 10-et a szezon kezdetére, márpedig ha az első 1,5-2 szezonjában csak tempó és 1-1 elleni edzést kap, akkor sokkal több nem jön ki belőle.


Így igaz, pofozógépek lennénk.

Arról nincs infóm, hogy a nagyválogatott kapitánya mennyire irányítja az edzést az arra alkalmasoknál.

HUNGARY!
This Post:
00
268439.302 in reply to 268439.301
Date: 8/20/2019 11:43:22 AM
Sziasztok!

Eladósorba fog kerülni az egyik jelenleg 19 éves edzettem.

Ha valakit érdekel keressen itt vagy privátban.

TSI 19900
Kor: 19
Magasság: 7'1" / 216 cm
Tehetség MVP
Forma: jó (7)
Tempódobás: pocsék (2) Dobótáv: gyenge (4)
Külső védekezés: középszerű (5) Technika: gyenge (4)
Labdavezetés: pocsék (2) Passzolás: katasztrofális (1)
2 pontos: megfelelő (6) Belső védekezés: remek (8)
Lepattanózás: lenyűgöző (12) Blokkolás: gyenge (4)
Erőnlét: pocsék (2) ↑ Büntető: megfelelő (6)

Olyanoknak tudnám ajánlani akik alacsonyabb ligákban vitézkednek és/vagy egy héten több meccs alatt tudják neki megadni a 48 percet az edzéshez, mert az átlagnál többet faltol.

This Post:
00
268439.303 in reply to 268439.300
Date: 8/20/2019 2:09:13 PM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Nem biztos az hogy megennenek, pont azert mert megint egy emberben, egy poszton gondolkoztok en pedig egy meccsmotorban es csapatban, minden elemeben.

Ha aranyokat nezunk a jatekmotor, strategia ugyanaz kell legyen igaz?
Ami nalam 24-28 evesen van osszerakva skillsetben az U21-re ugyanugy meglehet aranyait tekintve.

Namost ha en a jelenlegi csapatommal stabil POs csapat vagyok I ligaban, sot nem titkolt celom megnyerni (konkretan elfelejtettem meccset allitani az elozo szezon elodontojeben...... gratula nekem tudom, dehat a 7 honapos kisfiam elvitte a figyelmem, meg az idom), akkor ez U21 szinten is mukodhet.

Az elmult honapokban volt mar jopar "hokkoles" amikor bemasoltam skilleket es konkretan a fejemet is lehurrogtak egyesek hogy mit akarok en ilyen jatekosokkal I ligaban. Nos ezek a skillsettek siman bajnokeselyesse tesznek.

Nezzunk nehany adatot:
Ligaatlag: Játékosok fizetése: $ 670 646
Az en csapatom: Játékosok fizetése: $ 588 094
(Minimális összfizetés $ 563 530)

Hoppa akkor most hogy is van ez? kozel 100k val "olcsobb" a csapatom, eppencsak a minimalis osszfizu felett, megis stabil PO, es akar bajnokesely?
Nem kene hogy a a monoskilles jatekosok amik legyunk oszintek tele vannak a csapatok veluk megegyenek?
Ahogy irtam 1-2 hsz-el korabban pl a passzom, 11 a legmagasabb. (I ligaban????????? Igen)
Vagy az egyik sajat neveltemnek, a legmagasabb fo skillje 15. Whaaaat?? Igen 15 es a 45. szezonban hozott 17.5 pontos meccsatlagot, 14.7-es mutatoval 54%-os ketpontossal es 9 pattanoval kezdokent 70k alatti fizuval. Szerintem vallalhato.
Sz.




This Post:
00
268439.304 in reply to 268439.303
Date: 8/20/2019 2:19:00 PM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
De U21 válogatott szinten nincs ezzel esélyünk, szvsz.

HUNGARY!
This Post:
00
268439.305 in reply to 268439.304
Date: 8/21/2019 3:40:08 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Ok, akkor ennyiben maradunk.
Sz.

This Post:
00
268439.306 in reply to 268439.305
Date: 8/21/2019 3:45:16 AM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Nem vagyok semmi jónak az elrontója. Ha vállalja egy pár ember, hogy ezt leteszteli, ám legyen.

HUNGARY!
This Post:
11
268439.307 in reply to 268439.306
Date: 8/21/2019 12:12:44 PM
Carpathian Bears
Magyar Kosárlabda Liga
Overall Posts Rated:
940940
Second Team:
Carpathian Cubs
Már egy ideje figyelgetem ennek a témának a kibontakozását, gondoltam én is hozzászólok.

Először is kis háttér, hogy milyen szemszögből nézem, mert nem voltam túl aktív a fórumon mostanában:
- Néhány szezon óta játszom és kipróbáltam pár dolgot, de mondhatnám úgy is hogy nem csak pár dolgot, de azok ellenkezőjét is.
- Elég sok felfogásban meg válogatottnak nevelgettem
- Sok nevelési és fejlődési stratégiát kirpróbáltam amik itt vagy ott elvéreztek
- És a mostani viszonylag sikeres pár szezonomat nagyon masszív felkészülés előzte meg, ez takar pénzgyűjtést, kitartó nevelést, és minden kapcsolódó dolgot

Először is néhány azonnali reakció:
- Szerintem zseniális a stratégia amit Szepiz kitalált sok szempontból, gazdaságosság, eredményesség, stb. Szigorúan célok függvényében még ajánlanám is embereknek.
- De hogy ennek a másik oldalát is nézzem, szerintem kb ez a max amit ki lehet hozni belőle, stabil gazdaságos playoff csapat. És ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet összehozni egy bajnoki címet, de úgy gondolom hogy minden ami a stabil playoff csapat fölött jönne, az inkább a körülmények hozadéka lenne, ellenfeleknél újraszervezés, sérülések, stb. És ezt most légyszi mindenki értse jól, ez a vélemény nem Szepiz érdemeire és képességeire vonatkozik, hanem a módszerére.
- A nevelés terén nincs A vagy B válasz, mindenkinek a céljaitól függ - bajnoki cím, kupa, nemzetközi sikerek, válogatott támogatása, ifi válogatott támogatása, stb... Szerintem ebből kb 2 választható egyszerre (erről a vicc jut eszembe, hogy a mester mondja, hogy gyorsan, jól és olcsón dolgozunk, de ebből egyszerre csak 2 választható). És akkor ott az örök kihívás, megtalálni az egyensúlyt, hogy egyéni sikerek is legyenek, de támogassa is az ember a közösséget, a válogatottat. Például én most egy fiatalt sem edzek a válogatottnak. Egyiknek sem. Nekem most a 2 választott a bajnoki és a nemzetközi eredmények. Tény hogy a csapatom két alapembere a válogatottban is pattogtatnak, de a saját terveimet nem rendeltem alá velük válogatott érdekeknek, szóval ezt nem tekintem annak.

És akkor előre nézve: nekem is komoly kételyeim vannak a módszer lefelé skálázhatósága szempontjából, de elvetni nem tudom. Szóval a következő szezontól nyitott lennék egy kísérletre pár vállalkozó szellemű managerrel, Szepiz koordinációja mellett. Kitalálni a taktikát ami köré építünk, és belerakni 3 szezon edzést, lássuk mi jön ki belőle. Ha boxzsák akkor az ha nem akkor meg az. Ehhez viszont kell a stáb részéről is az elköteleződés, hogy igen, abban az utolsó szezonban ezek az emberek ott lesznek a keretben és a megálmodott taktikában játszani is fognak több meccsen többféle ellenfél ellen, hogy lássuk mi a helyzet.

Szepiz - Amúgy felfelé skálázható szerinted a dolog? Mondjuk ligaátlag körüli összfizura?

This Post:
00
268439.308 in reply to 268439.307
Date: 8/21/2019 12:28:29 PM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Rendben!
Köszönöm, hogy írtál.
Igen, találó a hasonlatod.
Örülök, hogy elindítottad a kísérletet, szívesen segítek én is bármiben.
Részemről rendben van az U21-es tesztelés majd.

Viszont akkor el lehetne kezdeni ötletelni, hogy milyenek legyenek a megálmodott játékosok.

HUNGARY!
This Post:
00
268439.309 in reply to 268439.308
Date: 8/22/2019 3:10:46 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Orommel olvasom ezeket a sorokat, es szerintem ez a helyes felfogas.
Ha nem jon be, legalabb lesz adatunk hozza, ha igen akkor orulunk, plusz "valami ujitas, kihivas" ujra a jatekban nem?

Ne ott kezdjuk hogy milyenek legyenek a jatekosok, hanem hogy milyen strategiat akarunk jatszani veluk, az majd behatarolja hogy milyen skillekkel akarjuk azt megvalositani.
(nagyon sajnalom, hogy az elozo szezonban levo mentoraltam valaszra sem meltat, akinel az en elgondolasom szerint edzettunk, mert ott most lennenek relevans tapasztalatok hol tartanak 5 edzovel a fiataljai igy masfel szezont kovetoen)
Nekem Junius 23.-i adataim vannak amig meg szoba allt velem.....

En ahogy nemzetkozi forumokon is olvasgatom, es sajat csapatomon is latom hosszu szezonok ota, meg mindig a 2 pontos a leghatasosabb es leg ar/ertek megfelelobb set up. (volt nekem evekkel ezelott kinti taktias csapatom...az isten penzet elvitte es fel sem jutottam vele I-be.)
A speckon osszerakott skillekkel, multis jatekosokkal pedig lehet a 2 pontos melle a jatek talan egyik legjobb fegyveret is jatszani az alap tamadast, ami meccsmotor szempontjabol (ellentetben a higgadt jatekkal ahol csak egy poszton kreal missmatchet) itt bizony mind az 5 poszton hasznalja es mind az 5 embert dobatja.
Kell meg az atlagnal magasabb blokk minden poszton es egy specko jatekos kifejezetten magas blokkal (ez nyitja meg annak a lehetoseget, hogy ha valami teljesen elborult tamadas ellen kell vedekezni akkor be lehet huzni a 2-3 zonat, ahol ugye nem effektive a BV, KV szamitodik, hanem a blokk ami rontja a dobas kiserleteket.)

Es hat a magas masodlagos skillek, hogy a jatekosok meg tudjak csinalni a sajat helyzetuket tamadasban, ezaltal mind az 5 ember, de legalabb 3 fog aranyosan dobni, nehezebb vedeni, es vedekezesben pedig sokkal masszivabbak.
Sz.

From: kintar
This Post:
00
268439.310 in reply to 268439.309
Date: 8/22/2019 7:19:59 AM
Overall Posts Rated:
00
Megint piacon Zelimir, korrekt áron, ha kell vkinek továbbnevelésre, viheti

Advertisement