BuzzerBeater Forums

Poland - II.2 > Sezon 16

Sezon 16

Set priority
Show messages by
This Post:
00
181556.302 in reply to 181556.301
Date: 7/25/2011 1:01:08 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Bo Ty zawsze ( nawet jak nie pracowałeś w koncernie General Motors ) miałeś do draftu specjalne guziczki ;)

From: Hawkeyed

To: Jax
This Post:
00
181556.303 in reply to 181556.290
Date: 7/25/2011 4:28:06 PM
Overall Posts Rated:
7474
Wyjadaczom PLK-owym ta dynamika rozwoju polskiego BB nie dokońca musi się podobać - mało kto lubi być odpychany od suto zastawionego stołu, więc trudno byłoby im się dziwić ;) Wg mnie nie tylko w PLK przyszły sezon będzie niezwykle ciężki. W każdej niższej lidze od II poprzez III, pewnie i w IV również każdy kolejny sezon jest trudniejszy od poprzedniego i następne będą jeszcze trudniejsze. Rywalizacja się zaostrza. Te wszystkie młode wilczki oraz menadżerowie z pomysłami na tworzenie klubu powoli pną się w górę i będą starali się sobie i wszystkim coś tam udowodnić. I bardzo dobrze.

Z czasem coraz bardziej zaczyna się również liczyć nie tylko taktyka prowadzenia zespołu w pojedynczych meczach czy w przekroju całego sezonu, nie tylko wszelakie ruchy transferowe, ale ogólnie strategia prowadzenia klubu. Ze szczególnym naciskiem na zasoby ludzkie w postaci zawodników. Widać to wg mnie bardzo wyraźnie chociażby na podstawie spadkowiczów z II lig minionego sezonu. Niektóre kluby po prostu gorzej sobie radzą z wymienianiem kadry. Ale ta cała cykliczność (raz na wozie, raz pod wozem) przypominająca kluby NBA będzie w polskim BB coraz bardziej powszechna. Jest to już widoczne w krajach, które swoje ligi mają od 1 sezonu a nie od 3 jak Polska. To też wg mnie bardzo dobry sygnał podnoszący zainteresowanie tą grą. Rotacja jest zawsze lepsza od stagnacji. Pobudza do działań innych. Rodzi swego rodzaju motywację. Chociażby taką: skoro on mógł/dał radę - mogę i ja. Szefciu mam nadzieję rozpalił podobną iskrę

Co do mistrzostwa Szefcia to upadek dominatora kiedyś musiał nastąpić , nic nie trenować , wciskac formę długo sie jednak nie da . Wcześniej taka strategia jeszcze zdawała egzamin bo sie na PO zarabiało a reszta płaciła pensje teraz po tych zmianach gdzie reszta nie placi pensji ( moim zdaniem bardzo dobra decyzja twórców gry ) wszystko sie finansowo bardziej wyrównuje i bardziej zaczynaja lliczyc sie pomysły na grę i jakieś strategie .

Dokładnie. Nic dodać, nic ująć.

Z angielskim u mnie cieniutko ale ostatnio zaczałem tłumaczyć sobie wątek o BBB i coraz bardziej naciskają wlaściciele aby wprowadzić Solary Cap , aby nie było takich pomysłów jak miał ten irańczyk . Powinni to też wpowadzić moim zdaniem nie tylko w BBB ale i na każdym poziomie ligowym aby własnie nie było sytuacji ze se na PO ktos kupuje 2 mutantów i robi awans . Myśle że to moze być niegłupi pomysł .

Masz pod ręką link do tego wątku? Salary Cap wg mnie wyznaczały wpływy, ale jak widać niektórzy jak Venormous Scorpions próbują to obejść gromadząc gotówkę wcześniej, by potem ją przejadać. Skoro poprzedni zwycięzcy B3 zmusili do wprowadzenia zmian w płatnościach pensji oraz wprowadzenia fazy grupowej i deadline'u transferowego to i pewnie najnowszy triumfator przyczyni się do kolejnych korzystnych rozwiązań.

Nie wiem jak Waszym zdaniem, ale wg mnie BB się całkiem interesująco rozwija.

From: Hawkeyed

This Post:
00
181556.304 in reply to 181556.291
Date: 7/25/2011 4:41:13 PM
Overall Posts Rated:
7474
Andrzej Wileński (21337158) Power Forward

Pensja (tygodniowo): $ 5 115
Rola: Podawacz ręczników
(BuzzerBeta)

DMI: 0
Wiek: 19
Wzrost: 6'9" / 206 cm
Potencjał: historyczny zawodnik
Stan formy: porządny
Rzut z wyskoku: przeciętny Zasięg rzutu: przeciętny
Obr. na dystansie: okropny Kozłowanie: niezdarny
Wejście pod kosz: tragiczny Podania: porządny
Rzut z bliska: słaby Obr. pod koszem: porządny
Zbieranie: porządny Blokowanie: przeciętny
Kondycja: porządny Rzuty osobiste: okropny

Doświadczenie: okropny


dzieki chłopaki za tego pana

Wybierałeś dwa numery za mną! Że też cholera niespecjalnie inwestowałem w draft w tym sezonie

Mój patałach:

Wiek: 18
Wzrost: 6'4" / 193 cm
Potencjał: wieloletnia gwiazda
Stan formy: porządny

Rzut z wyskoku: przeciętny Zasięg rzutu: żałosny
Obr. na dystansie: słaby Kozłowanie: słaby
Wejście pod kosz: porządny Podania: tragiczny
Rzut z bliska: słaby Obr. pod koszem: porządny
Zbieranie: żałosny Blokowanie: okropny
Kondycja: żałosny Rzuty osobiste: porządny

Doświadczenie: okropny

Nie wiem co z tym fantem zrobić. Teoretycznie powinien mieć priorytet nad Żółtczakiem z racji potencjału. Logicznie zaś powinien zostać odrzucony już w przedbiegach z racji niskich umiejętności wyjściowych. Ponadto Jerzy ma za sobą już pewne minuty treningu. No i sloty niespecjalnie wolne.

Szkoda gościa, bo tak fajnie się nazywa... Emanuel... Aż mi przypomniał:
(http://www.youtube.com/watch?v=H-oH-TELcLE)

A Tomek wyciągnął prawdziwego giganta:
(21337150)

From: Hawkeyed

This Post:
00
181556.305 in reply to 181556.293
Date: 7/25/2011 4:44:29 PM
Overall Posts Rated:
7474
Toż on ma 59 punktów umiejętności! Jedyny lepszy którego kiedykolwiek posiadałem po drafcie miał ich 63. Musiałem go jednak kupić. I potencjał też miał niestety o wiele, wiele niższy.

W ligach w których przyszło mi grać nigdy nie widziałem po drafcie lepszego zawodnika

This Post:
00
181556.306 in reply to 181556.304
Date: 7/25/2011 4:55:51 PM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II

A Tomek wyciągnął prawdziwego giganta:
(21337150)


No to Hawky patrz na tego giganta i nie spadnij z krzesła, bo ja spadłem!!!!

Dominik Lepieszko (21337150) Center

Pensja (tygodniowo): $ 4 996
Wiek: 19
Wzrost: 7'5" / 226 cm
Potencjał: supergwiazda

Rzut z wyskoku: okropny Zasięg rzutu: tragiczny
Obr. na dystansie:okropny Kozłowanie:okropny
Wejście pod kosz:okropny Podania:okropny
Rzut z bliska: słaby Obr. pod koszem: przeciętny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny
Kondycja:okropny Rzuty osobiste: żałosny


Niezły gigant co???? Chcesz go za 50k?


This Post:
00
181556.307 in reply to 181556.306
Date: 7/25/2011 4:58:44 PM
Overall Posts Rated:
7474
Miałem na myśli wzrost

Za 50k to ja wolę lekarza i rzecznika ;)))

I już tak nie narzekaj, to idealny kandydat na... Węgrzyna))
Niestety Tobie nawet do odwracania się nie przyda - nijako.

This Post:
00
181556.308 in reply to 181556.307
Date: 7/25/2011 5:24:04 PM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II
No tak może go tylko uratować ksywka "Brat Węgrzyna" i hasło "Zrób sobie swojego własnego Węgrzyna"- Adam Słodowy poleca...

From: Jax

This Post:
00
181556.309 in reply to 181556.303
Date: 7/26/2011 3:05:16 AM
Overall Posts Rated:
773773
http://www.buzzerbeater.com/community/forum/read.aspx?thr...

tu masz ten wątek , ja to tak tłumaczyłem sobie od połowy powiedzmy i tam własnie pisali o wprowadzeniu solary Cap . Nie wszyscy oczywiście ale wiekszośc jest za tym aby to wprowadzić żeby szanse w meczach były równe pensjowo a nie tak jak było teraz że 5 mutantów z pensjami od 1,5 do 2 mln wygrywa ze wszystkimi :) .

From: Hawkeyed

To: Jax
This Post:
00
181556.310 in reply to 181556.309
Date: 7/26/2011 4:57:55 PM
Overall Posts Rated:
7474
Czytałem ten wątek i wcale jego rozwojem zadowolony nie jestem. Idea salary cap sama w sobie jest słuszna - uatrakcyjniła by rozgrywkę i ograniczyła możliwość "kupowania trofeów" przez tych, których aktualnie (za sprawą pewnych zmiennych) na to stać. I taka możliwość powinna być nie tylko zablokowana w B3 ale na każdym poziomie rozgrywkowym. Nie wszyscy jednak ideę takowych ograniczeń jednogłośnie popierali. Z różnych powodów. Na koniec natomiast menadżer BC Hostivar wg mnie strzelał już sobie jedynie w stopy, dyskredytując wiedzę i umiejętności taktyczne zwycięzcy B3. Nie wokół tego powinna obracać się dyskusja.

Zawiodła mnie natomiast wypowiedź jednego z BB-ków który stwierdził, iż to pojedynczy wypadek i zareagują dopiero, gdy okaże się to rzeczywistym problemem. Niespecjalnie lubię rozwiązywanie sytuacji potencjalnie konfliktowych po tym, gdy one wystąpią. Pewne rzeczy powinno się przewidywać, że mogą nastąpić (naśladowcy Irańczyka) zamiast oczekiwać aż nastąpią - i wtedy pomyślimy co z tym zrobić. BB-cy nie widzą problemu, bo stworzyli grę i ciułają sobie chleb ligowy a taki np. właściciel BC Hostivar co roku rywalizujący w B3 może być obrotem tego typu sytuacji poważnie zaniepokojony. Gdyż zamiast możliwości rywalizowania nie tylko na krajowym podwórku w lidze i pucharze, może mu to (i jemu podobnym) odebrać przyjemność z konfrontacji z innymi tryumfatorami z pozostałych części świata. A dla wielokrotnych mistrzów (typu t_mac jeszcze niedawno) B3 może być najbardziej interesującym wyzwaniem w przeciągu sezonu.
A już na pewno większe społeczności BB nie powinny być karane konsekwencją tego, iż w mniejszych krajach łatwiej wygrywać ligę, jednocześnie oszczędzając znacznie większe pieniądze niż w o wiele bardziej konkurencyjnych ligach.

From: Hawkeyed

To: Jax
This Post:
00
181556.311 in reply to 181556.309
Date: 7/26/2011 6:51:35 PM
Overall Posts Rated:
7474
A tak w ogóle to zastanawiałem się dlaczego nie zaimplementują czegoś wg mnie całkiem równie sensownego jak Salary Cap, ale niezupełnie będącego twardą granicą. Bo Salary Cap rozumiem jako równe ograniczenie dla wszystkich. Twórcy starają się ratować kluby przed zadłużaniem się - te informacje o konieczności wyjścia z długu czy nawet wystawianie przymusowe wszystkich zawodników na TL. Wiadomo, że bankructwo może prowadzić gracza do zniechęcenia grą. Nawet jeśli klub uda się uratować przed bankructwem to właściciel może być niezadowolony ze straty swojego pupilka na skutek konieczności sprzedaży i... w efekcie i tak opuścić świat BB. A tego twórcy nie chcą.

Co za tym idzie dlaczego nie wprowadzą np. ograniczenia którego idea polegałaby na tym, że Twoje wydatki nie mogą być wyższe niż przychody (z jakimś marginesem błędu) albo nieco bardziej liberalnie - wydatki nie mogą przekraczać 500 tys. w skali sezonu. Uniemożliwiałoby to klubom najpierw gromadzenie pieniędzy a potem przejadanie ich na pensje. Dawałoby też pewien próg różnorodności w tworzeniu kadry tzn. ten który zarabia więcej może też i nieco więcej wydać na wypłaty swoich zawodników. Ma to sens?

This Post:
00
181556.312 in reply to 181556.311
Date: 7/27/2011 4:50:30 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838

Co za tym idzie dlaczego nie wprowadzą np. ograniczenia którego idea polegałaby na tym, że Twoje wydatki nie mogą być wyższe niż przychody

Istnieją gry gdzie tak właśnie jest to rozwiązane
A licytacja wolnych agentów nie dotyczy tego ile zapłacisz za transfer (komu skoro nie ma klubu) a tego ile będzie zarabiał...czyli licytujesz z innym i graczami kwotę jego zarobków

Advertisement