BuzzerBeater Forums

Poland - II.2 > Sezon 16

Sezon 16

Set priority
Show messages by
From: Hawkeyed

To: Jax
This Post:
00
181556.317 in reply to 181556.316
Date: 7/28/2011 4:42:42 PM
Overall Posts Rated:
7474
No to dziwne maja podejście w takim razie bo takich krótkoterminowców wystarczy że będzie co sezon jeden i taka ekipa jak Hostivar czy jemu podobni nie wygra BBB nigdy bo ta gra wyrażnie pokazuje ze multiskilowość jak najbardziej tak ale jak przeciwnik przebija cię pensjami 2-3 krotnie i gra na 3-4 mutantów pod koszem i na obwodzie też pensjożenych ma dwóch graczy i niezłego SF-a to możemy sie tylko przyglądać .

Sęk w tym, że żaden klub w normalnych warunkach nie byłby w stanie takich mutantów utrzymać. Kluby to nie reprezentacja i stanowczo powinni coś z tym fantem zrobić.

Do tego jest jeszcze jeden czynik a mianowicie ent . Gdzie go łatwiej nabić ? w kraju dużym czy kraju małym ??? Nikt mi nie wmówi że w takiej Polsce czy w Czechach Hiszpani czy Włoszech , łatwiej mistrzowi grającemu w BBB nabić enta w lidze niż w malutkim Barbadosie czy nawet takim Iranie .

Dokładnie tak. Dlatego poruszono też pomysł który zaproponował swego czasu właściciel byłych Sharman Globetrotters, iż małe kraje (np. do 100 użytkowników) nie powinny mieć swoich lig tylko grać w lidze międzynarodowej specjalnie dla nich stworzonej. I tylko zwycięzca tej ligi i zdobywca jej pucharu występowałby w B3.

Następna sprawa która mnie dziwi to odwoływanie sie do tego że taki gość który nazbiera kasy na taką krótkowzroczną jednosezonową wygraną BBB , bedzie wydawał ja na TL-u robiąc jakieś drogie zakupy . Dla mnie to kompletna bzdura bo przykład irańczyka dobitnie pokazał wystarczy kupić 3 wartościowych graczy obwodowych i 4 mutantów podkoszowych . Czyli tak naprawdę na TL-u dużo tej kasy wydawać nie potrzebujemy , bardziej jej potrzebujemy do tego aby tych darmozjadów utrzymać potem . Moim zdaniem aby zrobić ekipe na wygranie BBB tendencja powinna być jednak troszkę inna , że trzeba zbudować / kupić 8-9 super grajków a nie za 500 tysi mutantów z TL-u .

Wg mnie ta wzmianka o transferach to było raczej życzeniowe myślenie. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem, żeby kluby mogły wydawać więcej niż zarabiają. Wg mnie tak nie powinno być. Niech inwestują te pieniądze w lepszych zawodników a nie w pensje mutantów.

Co do ostatniej edycji liczyłem na to ze ktoś nosa temu irańczykowi utrze , liczyłem na Hostivar ale niestety nie udało mu się głównie przez brak podstawowego PG który miał kontuzję , a szansa na to była spora .

Właściciel Hostivar po porażce zaczął marudzić na Irańczyka i jego umiejętności, co tylko niepotrzebnie doprowadziło do zakończenia dyskusji. I zapewne wzbudzenia niechęci części użytkowników.

Nie wiem jak wg Ciebie, ale wg mnie uniemożliwienie klubom wydawania klubowych pieniędzy ponad stan oraz zamiana sposobu pozyskiwania wolnych agentów byłyby korzystnymi rozwiązaniami. Nie byłoby marudzenia, że wolni agenci psują rynek bo pieniądze z ich transferów trafiają w próżnię.