BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] TURCJA - POLSKA (półfinał ME)

[NT] TURCJA - POLSKA (półfinał ME)

Set priority
Show messages by
From: repta2

This Post:
00
215867.32 in reply to 215867.31
Date: 5/13/2012 8:24:48 AM
Overall Posts Rated:
1414
No i właśnie o to mi chodzi, ale jak rozumiem tworzy się już obwód i w niedalekiej przyszłości będzie lepiej ;) Cóż widać, półfinał ME to na tę chwilę poziom, którego nie możemy przeskoczyć, teraz trzeba spokojnie przeskoczyć repasaże i wywalczyć medal MŚ. Fajnie, że mamy dobrych graczy pod koszem bo to w obecnej chwili w BB podstawa, nikt z najlepszych praktycznie nie gra taktyk obwodowych więc to jest podstawa sukcesu.

This Post:
00
215867.33 in reply to 215867.30
Date: 5/13/2012 8:32:26 AM
Overall Posts Rated:
1919
To LP tak gryzie bo wcześniej cały czas wygrywaliśmy jak graliśmy LI :) Gdybyśmy wcześniej wygrywali tyle samo grając LP to by problemu niebyło :) Jak ja patrze na to co piszesz kozlik to też myśle, że masz racje :) Sam sobie sprawdzam wszystko i wszystko idealnie pasuje tak jak mówisz :) Ale :) Może jest coś o czym nie wiemy ? Coś co daje przewage LI przeciwko obronie Każdy Swego ? :)

This Post:
00
215867.34 in reply to 215867.30
Date: 5/13/2012 8:35:43 AM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II
Dalej uważam, że LI byłoby lepsze.

Według mnie jeśli chodzi o BB rzuty podczas meczu można podzielić na trzy kategorie: wyższej jakości(wolna taktyka dąży do takich rzutów), średniej jakości (szybka taktyka dąży do takich rzutów), kasztany (rzuty w ostatnich sekundach akcji w których nie udało się oddać rzutu lepszej lub średniej jakości w zależności od przyjętej taktyki).

I skoro na obwodzie nie mamy multi, którzy są w stanie oddawać rzuty "lepszej jakości" blisko kosza, granie LP spowodowało, że mieliśmy stosunkowo mało rzutów "lepszej jakości" (mało asyst) i więcej kasztanów, które nie wpadały...
Jeśli zagralibyśmy LI zrezygnowalibyśmy z rzutów "lepszej jakości", których i tak mieliśmy stosunkowo mało (mało asyst) ale za to mielibyśmy dużo rzutów średniej jakości, które dużo częściej wpadają niż kasztany, które musieliśmy rzucać grając LP.

Takie jest moje zdanie i więcej juz na ten temat nie będę pisał bo mi się średnio chce pisać takie długie wypracowania;-)

This Post:
00
215867.35 in reply to 215867.27
Date: 5/13/2012 8:39:28 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
ja nie wiem robicie wielkie halo z przegranego meczu, i co z tego, następny sezon czas zaczać i wygrać MŚ po raz 3

Tak jak napisałem wcześniej...niedosyt jest olbrzymi bo zabrakło naprawdę niewiele. Taki jest sport. Czasami o zwycięstwie decydują ułamki sekundy i tak też było tym razem. Przegraliśmy o taki ułamek sekundy właśnie.

Gdybyśmy wygrali ten półfinał to już w finale byłoby na pewno łatwiej. Czech po meczach półfinałowych napisał mi, że nie przegraliśmy z Turkami tylko z HCA;-) Swoją drogą ciekawe czy Czechom uda się pokonać Turków...

W ogóle to liczyłem, że uda się uniknąć gospodarzy w półfinale i zagramy ze Słowacją, która dwie kolejki przed półfinałem prawdopodobnie grała CT...ale ułożyło się jak się ułożyło. Ostatnia kolejka grupowa była bardzo gorąca więc nie ma co narzekać;-)

W każdym bądź razie można sobie pogdybać;-)...Kto wie co by było gdyby na te 35 sekund do końca przy remisie 81-81 swój rzut trafił Gurak;-) Nawet na 18 sekund do końca przy wyniku 82-81 dla Turków mieliśmy akcję na zwycięstwo, ale wtedy piłkę na wolnej pozycji na półdystansie dostał (no właśnie) JW:/ Gdyby to był taki Stańczak albo Luder to kto wie;-)

No ale nic...Mimo, że pocieszony nie jestem to uważam, że sezon nie był zły. Na dobrą sprawę nigdy jeszcze tak blisko finału ME nie byliśmy. Szkoda, że się jeszcze nie udało.

This Post:
00
215867.36 in reply to 215867.35
Date: 5/13/2012 8:43:24 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
dokładnie tak jak piszesz :) i rwystyrk napisał, przegraliśmy z HCA, za dużo własne trybuny dają do gry, no ale trzeba wygrać z każdym żeby być najlepszym :) Czekamy na MŚ :)

This Post:
00
215867.37 in reply to 215867.36
Date: 5/13/2012 9:18:43 AM
Overall Posts Rated:
1919
HCA ?

This Post:
00
215867.38 in reply to 215867.34
Date: 5/13/2012 9:22:23 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Według mnie jeśli chodzi o BB rzuty podczas meczu można podzielić na trzy kategorie: wyższej jakości(wolna taktyka dąży do takich rzutów), średniej jakości (szybka taktyka dąży do takich rzutów), kasztany (rzuty w ostatnich sekundach akcji w których nie udało się oddać rzutu lepszej lub średniej jakości w zależności od przyjętej taktyki).


Ciężko mi się z tym zgodzić, ani nie zgodzić. To jest wszystko takie trochę gdybanie. Mi się z kolei wydaje, że w każdej taktyce zawodnicy dążą do oddawania rzutów wysokiej jakości. Po prostu różnica jest tylko taka, że wolne tempo pozwala dokładniej przygotować akcję. Jeśli zawodnicy przewyższają umiejętnościami kreowania akcji swojego rywala, to przy wolnej grze powinni według mnie spokojnie kreować dobre pozycje do rzutu. Tak było z np. z bardzo podobnymi do Turków (jeżeli chodzi o skille) Litwinami.

Zwróć uwagę, że do tej pory przy LP notowaliśmy bardzo dużo asyst.

Trudno powiedzieć dlaczego z Turcją szło tak ciężko. Litwini na obwodzie też mieli bardzo wysokie OD. Możliwe, że to HCA daje aż tak dużo. Turcy przecież wcześniej na turniejach tej rangi nie istnieli, a też jakichś postępów wielkich nie zrobili.

I skoro na obwodzie nie mamy multi, którzy są w stanie oddawać rzuty "lepszej jakości" blisko kosza, granie LP spowodowało, że mieliśmy stosunkowo mało rzutów "lepszej jakości" (mało asyst) i więcej kasztanów, które nie wpadały...

Wydaje mi się, że mylisz kreowanie akcji z wykańczaniem akcji. IS obwodowych nie ma wpływu na kreowanie tylko na wykańczanie. To, że oddawane są tak zwane kasztany w ostatnich sekundach akcji nie wynika ze słabej umiejętności wykańczania akcji tylko z nieudolności kreowania. Słaby IS mógłby powodować pudłowanie rzutów "dobrej jakości" po podaniu pod kosz, a nie na rzucanie z daleka w końcówce akcji.



From: Joa

This Post:
00
215867.39 in reply to 215867.37
Date: 5/13/2012 9:26:08 AM
Overall Posts Rated:
382382
HCA - przewaga parkietu, Turcy grali u siebie przecież ;)

This Post:
00
215867.40 in reply to 215867.33
Date: 5/13/2012 9:36:51 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
To LP tak gryzie bo wcześniej cały czas wygrywaliśmy jak graliśmy LI Gdybyśmy wcześniej wygrywali tyle samo grając LP to by problemu niebyło

No chyba właśnie LP gryzie;-) Z tym, że wynik z tych ME nie jest wcale gorszy od poprzednich, a byliśmy zdecydowanie bliżej finału niż poprzednio.

Trzeba też pamiętać, że turniej to nie liga. By wygrać turniej zawsze oprócz umiejętności potrzeba mieć trochę szczęścia. O podziale medali często decyduje dyspozycja dnia jak to się mówi, a nie dyspozycja przez cały sezon. Dlatego każdy medal (nieważne z jakiego kruszcu) na turnieju mistrzowskim to duży sukces i potwierdzenie przynależności do najlepszych drużyn.

This Post:
00
215867.41 in reply to 215867.38
Date: 5/13/2012 10:02:35 AM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II

Wydaje mi się, że mylisz kreowanie akcji z wykańczaniem akcji. IS obwodowych nie ma wpływu na kreowanie tylko na wykańczanie. To, że oddawane są tak zwane kasztany w ostatnich sekundach akcji nie wynika ze słabej umiejętności wykańczania akcji tylko z nieudolności kreowania. Słaby IS mógłby powodować pudłowanie rzutów "dobrej jakości" po podaniu pod kosz, a nie na rzucanie z daleka w końcówce akcji.


Na mój gust to teraz Ty się strasznie w tym wszystkim pogubiłeś...

Jakie kreowanie akcji i wykańczanie? Chyba nie uważasz, że kolesiowi kompletnie bez ISa silnik jest w stanie wykreować rzut dobrej jakości spod kosza, to nie możliwe jak on nie umie rzucać spod tego kosza!!! Tak samo jak masz super płynność i silnik "wykreuje" samotnego pozostawionego Centra bez JRa za linią trzech punktów i on oczywiście nie trafi tego rzutu to znaczy, że jest dobrze "wykreowana" akcja, tylko źle wykończona??? come on...

Advertisement