BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > Basketbol

Basketbol (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
219622.33 in reply to 219622.32
Date: 6/29/2012 5:26:35 AM
Overall Posts Rated:
1818
Merhaba arkadaşlar ,

3 oyuncumuz NBA Draftlarında seçildi.Bu sabaha karşı New Jersey'de gerçekleştirilen 2012 NBA Drafti'nde ilk kez aynı anda üç Türk Milli Takım oyucusu draft edildi. Banvit'in genç oyuncusu İzzet Türkyılmaz'ı (1990- 2.10 m) Denver Nuggets ikinci tur 50.'inci sırada seçerken, Galatasaray Medical Park'ın başarılı pivotu Furkan Aldemir (Foto/ 1991- 2.07 m)'i Los Angeles Clippers ikinci tur 53.'üncü sırada tercih etti. Bir diğer oyuncu İlkan Karaman (Pınar Karşıyaka)'yı ise Brooklyn Nets ikinci tur 57.'inci sırada seçildi. Bu sonuçla NBA tarihinde draftlerde seçilen Türk oyuncu sayısı 13'e ulaşmış oldu.Bu 3 çok değerli oyuncularımızın bu sezonki takımlarındaki şansı nedir?Görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.....

This Post:
00
219622.34 in reply to 219622.33
Date: 6/29/2012 5:39:43 AM
Çevik Adamlar Basketbol
II.2
Overall Posts Rated:
225225
bence ilerisi için Furkan ile İlkan bu takımlarda süre alabilir ama en az 2 sene Avrupa deneyimi lazım ikiside Galatasaray oyuncusu Eurocup da oynayacak olması bir dezavantaj olabilir İlkan yakından tanıdığım bir oyuncu inanılmaz atlet ve şutunu geliştirmeye devam ediyor hedefi Nba 2 sene sonra bu iki oyuncumuzda kenardan gelip süre bulabilirler diye düşünüyorum bu arada Furkanın draftı takas olabilir diye bir iki yerden okudum Detroit Furkanı istiyormuş

This Post:
00
219622.35 in reply to 219622.34
Date: 6/29/2012 6:47:50 AM
Overall Posts Rated:
198198
Furkan zaten sözlesmem bitmeden gs ile gitmem diyodu nba e yani tecrübe kazanmaya devam etcek hocam avrupada ilkan belki gs oyuncusu degildir mahmudiyle birlikte efese gidiyo anlastı haberleri okudum bizim için kötü olsada ilkan için iyi olur eurolig tecrübesi

This Post:
00
219622.36 in reply to 219622.34
Date: 6/29/2012 6:48:58 AM
Overall Posts Rated:
2323
Furkan ve İlkan 2 sezon daha Galatasaray'da oynayacaklarını söylemişti. Bu onlar için iyi bir tercih. Furkan da takas olacak; Detroit dışında Cavs da onu istiyor. İzzet'in NBA düzeyine asla çıkamayacağını düşünüyorum ama Furkan ve İlkan için ciddi umutlarım var. Umarım bu sene ki Eurocup'tan sonra takımda bulunacakları belirtilen son sene Euroleague'de oynayabilirler. Böylece her sezon basamak çıkmış olurlar.

Oktay Mahmuti'yi çok seven biriyim ama bu sezon Galatasaray'ın planlarını altüst ediyor :) Birkan-Gordon sonrasında şimdide anlaşmak üzere olunan Kerem Gönlüm'le birebir bir görüşme gerçekleştirip kalması için ikna etmiş. Efes doğru hamlelere devam ediyor 3 de 3 yaptılar, doğru transferde.

Hawkins kesinlikle gidiyor Beşiktaş'tan. Erceg de CSKA'ya transfer oldu.

Last edited by Kastamonulu at 6/29/2012 6:49:32 AM

From: gocku13
This Post:
00
219622.37 in reply to 219622.36
Date: 6/29/2012 7:24:24 AM
Overall Posts Rated:
5656
Furkan'ın sözleşmesinde 2. yıldan sonra "NBA option-out" maddesi var. 1 yılı gitti en az 1 yılda buralarda seneye kontrat teklifi alırsa gider diye düşünüyorum. izzet içinse daha çok çok erken. ilkan'ın durumu hakkında bir fikrim yok.

This Post:
00
219622.38 in reply to 219622.33
Date: 6/30/2012 3:59:38 AM
Overall Posts Rated:
1818
Gelelim bizi temsil eden 4 oyuncumuza. Benim draft başında Furkan dışında bir oyuncumuzun daha seçileceğine dair bir umudum vardı fakat toplam üç oyuncuyu beklemiyordum.

İlk seçilen oyuncumuz İzzet Türkyılmaz ile başlayalım. Beni en çok şaşırtan seçim bu oldu açıkçası. Beklemesine bekliyordum ama olursa diye umudum son 2-3 sıraydı. Asıl şaşırtan ilk seçilen oyuncumuz olması oldu. Ekranda Denver’ın seçimi olarak İzzet’i okuduğumda birkaç saniye tepkisiz kaldım. Bundan sonra kendisine büyük görevler düşüyor. 2.16 metre boyunda 3-4 numara oynayabilen bir oyuncudan bahsediyoruz. Draft’ta seçilmesinin en önemli etkeni bu. NBA böyle bir oyuncu görmedi çünkü şimdiye kadar. Artık bir şekilde kilo alıp biraz kuvvetlenmesi gerekiyor. Ancak hepsinden önemlisi oynaması gerekiyor. Banvit’te geçen yıl play-off’lar dahil 28 maçta sadece 9.1 dakika ve 2.2 sayı ortalamaları ile oynadı ki bu hedefi NBA olan bir oyuncu için çok yetersiz. Artık ya Banvit’te ya da başka bir takımda oynaması gerekiyor. Eğer oturacaksa gidip Denver’da otursun en azından daha faydalı olur. Yaz Ligi’ne katılabileceği konuşuluyor. Oradaki performansı takım yetkililerine bazı ipuçları verecektir.

Ardından da Furkan Aldemir seçildi. Bazı sitelere göre 30’larda, bazılarına göre 40’larda seçilmesi beklenen Furkan 53.sıraya kadar düştü. Bu yıl Euroleague’de kendisini çok geliştirdi, özellikle savunma anlamında. Bu yıl biraz daha hücumuna önem vermesi gerekiyor. Zaten Galatasaray’da kalacağını daha önce belirtmişti. Bu süre zarfında etkili bir post oyunu ve orta mesafe şutu eklerse oyununa, NBA’de başarılı olma olasılığı daha da artar. Çalışkanlığını bildiğimiz bir oyuncu olduğu için bu sene Eurocup’ta ve TBL’de zirveye oynayacak bir Galatasaray’da kazanacağı tecrübeler çok önemli olacaktır.

Son olarak İlkan Karaman. O da İzzet gibi kendisini İtalya’daki Eurocamp’ta gösterdi. Atletizmi ve şutu ön plana çıkan özellikleri. Ancak yine de şutunu biraz daha geliştirmesi lazım. Ayrıca savunmada pozisyon alma üzerine de çalışması gerekiyor. Fazla blok kovalarken savunma pozisyonunda hata yapabiliyor. Nets de zaten İlkan konusunda acele etmeyeceklerini söyledi. Furkan’ın daha üst düzeyde geçirdiği bir senenin kendisine ne kadar iyi geldiğini gördük. İlkan da o seviyeyi bu yıl atlayacak. Furkan gibi Eurocup ve TBL’de zirveye oynadıkça, oyununu da geliştirecektir.

Draft’a giren diğer temsilcimiz hakkında açıkçası okuduklarımız hariç pek bişey bilmiyoruz. Efes’te oynama şansı bulamadı Mega Vizura’ya kiralandı. Son 10 sıraya bu kadar damga vurmuşken, 60.sıra için içimden bir umut geçti ama maalesef olmadı. Draft edilip gitmeyen tek oyuncumuz Cenk Akyol. O’nun da özellikle son iki yıldır kendini geliştirdiğini görüyoruz. Daha önceki yıllarda kendisini seçen Hawks yetkilileriyle görüşmüştü. Hazır bu yıl kontratı da bitiyor. Umarım Yaz Ligi’nde şansını dener ve önümüzdeki yıl O’nu da Hawks formasıyla izleriz.

Yorum: Rıdvan Taner Gül
ridvantaner_552@hotmail.com
twitter.com/ridvantanergul..

This Post:
00
219622.39 in reply to 219622.38
Date: 6/30/2012 7:57:10 AM
Overall Posts Rated:
2323
NBA Draft’ında 53.sıradan Los Angeles Clippers tarafından seçilen Furkan Aldemir’in hakları, Houston Rockets-Dallas Mavericks-Utah Jazz-Los Angeles Clippers’ı kapsayan takas sonucu Houston Rockets’a geçti.

Galatasaray Engin Atsür'le anlaştı. Şubenin başına eski koçu Murat Özyer'i getirdi. Cenk Akyol da önümüzdeki hafta açıklanabilir. Hawkins'e 3 yıl için 4 milyon euro önerildi, cevap bekleniyor. Sofoklis Schortsanitis'e de yıllık 900 bin euro teklif verildiği söylentisi var ama bu ne kadar doğru bilemiyorum. Galatasaray da hareketli saatler yaşanıyor, yaşanacağa da benziyor.

Last edited by Kastamonulu at 6/30/2012 7:58:00 AM

This Post:
00
219622.40 in reply to 219622.39
Date: 6/30/2012 8:16:16 AM
Overall Posts Rated:
33
Lİgimizde ilginç şeyler oluyor. Şu duruma bakaarsam kimseyi iyi görmüyorum. Daha doğrusu transfer sezonun bitmesini beklemek lazım.

This Post:
00
219622.41 in reply to 219622.38
Date: 6/30/2012 6:14:11 PM
Overall Posts Rated:
1818
Zoran Erceg'i CSKA Moskova'ya kaptıran Beşiktaş, Sırp power forvetin yerine Miha Zupan (1982- 2.05 m)'ı düşünüyor. Geride kalan sezon Rusya'nın Spartak St. Petersburg takımında forma giyen Sloven oyuncunun menajerinin siyah-beyazlılarla temasta olduğu öğrenildi. Doğuştan işitme engelli olan Zupan, 14 yaşında başladığı basketbol kariyerinde Slovan Ljubljana (2000–06), Union Olimpija (2006-09) ve Trikala (2009–10 / Yunanistan) takımlarında forma giydi. Daha sonra transfer olduğu Rusya'nın Spartak St. Petersburg takımında 2 sezon görev yaptı. Sloven oyuncu, geride kalan sezonda 3 kategorideki performansları ise şöyle gerçekleşti:

Rusya Süper Ligi: 22 maç, 14.0 dakika, 6.1 sayı, 2.5 ribaund, 0.5 asist, 0.3 top çalma, 1.0 top kaybı.

Eurocup: 18 maç, 15.8 dakika, 6.7 sayı, 3.2 ribaund, 0.7 asist, 0.2 top çalma, 0.2 blok, 1.1 top kaybı.

VTB United League: 18 maç, 13.7 dakika, 6.4 sayı, 2.4 ribaund, 0.6 asist, 0.2 blok, 0.3 top çalma, 0.8 top kaybı...
Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Ülker, geçen yıl Yunanistan’ın Panathinaikos takımında forma giyen Romain Sato (1981- 1.95 m)’yu renklerine bağladı. Coach Simone Pianigiani ile Siena’da uzun yıllar çalışan Sato, sözleşmeyi imzalarken, İtalyan Kulübü’nün bir diğer oyuncusu BoMcCalebb (1985- 1.83 m)’le de görüşmeler sürüyor. İlk görüşmelerin çok olumlu geçtiği ve Amerikalı oyun kurucunun önümüzdeki günlerde resmi imzayı atacağı öğrenildi.

Öte yandan Pianigiani eski oyuncuları Ksistof Lavrinoviç (1979- 2.09 m) ve Benjamin Eze (1981- 2.08 m)’nin de transfer edilmelerini istedi. Ancak bu isimlere yönetim sıcak bakmıyor.

This Post:
00
219622.42 in reply to 219622.41
Date: 7/1/2012 4:25:15 PM
Overall Posts Rated:
1818
Zeljko Obradovic'in 13 yıldır başında olduğu Panathinaikos'dan ayrılmasının ardından yeniden yapılanmaya giden Yunan ekibinde başarılı forvet Kostas Kaimakoglou'nun Galatasaray Medical Park'a oldukça yakın olduğu iddia edildi. 29 yaşında ve 2.05 metre boyundaki Yunanlı oyuncunun, ailesinin İzmir kökenli olması bu transferin gerçekleşmesine oldukça olumlu etki ettiği bildirildi.

Panathinaikos'da yılda 500 bin euro ücret alan Kaimakoglou'na sarı-kırmızılıların 1 milyon euro önerdiği ileri sürüldü. Başarılı oyuncu, geride kalan sezon THY Euroleague'de 7.9 sayı ve 4.1 ribaund, Yunanistan Ligi'nde ise 7.8 sayı ve 4.2 ribaund istatistiklerini yakalamıştı. Euroleague'de yüzde 44.1 (3s: 30/68) üç sayılık atış yüzdesiyle oynayan Kaimakoglou Avrupa'nın en etkili şutörleri arasında yer aldığı öğrenildi...

Message deleted
Advertisement