BuzzerBeater Forums

Hellas - III.3 > "Χρυσή" Σεζόν 50

"Χρυσή" Σεζόν 50

Set priority
Show messages by
This Post:
00
305065.34 in reply to 305065.33
Date: 07/02/2020 17:19:11
Overall Posts Rated:
9999
Το πάλεψες στα ίσια, οριακό παιχνίδι που πιθανότατα να είχε διαφορετικό αποτέλεσμα αν παίζατε στην έδρα σου. Πάντως ο αποκλεισμός αυτός μπορεί να σου στερεί χρήματα αλλά μπορεί να σου εξασφαλίσει το συνολικό πλεονέκτημα έδρας γιατί πλέον δεν θα χρειαστεί να αφήσεις παιχνίδι για να μείνεις στο Κύπελλο, ενώ ο κύριος ανταγωνιστής σου από την κόκκινη πλευρά από την επόμενη βδομάδα κιόλας πρέπει να διαλέξει αν θα θυσιάσει ένα παιχνίδι για να συνεχίσει στο Κύπελλο ή θα χτυπήσει και τα τρία με το ρίσκο να καταποντιστούν οι αγωνιστικές καταστάσεις.

This Post:
11
305065.36 in reply to 305065.35
Date: 07/02/2020 20:01:31
Overall Posts Rated:
9999
Καλά δε νομίζω κάποιος να μη διάλεγε τα σίγουρα 50 χιλιάρικα για 2-3 βδομάδες ακόμα από ένα πλεονέκτημα έδρας που θέλει πολύ κόπο για να επιτευχθεί. Αν όμως έχεις εμπιστοσύνη στην ομάδα σου και καταφέρεις να εξασφαλίσεις το πλεονέκτημα έδρας, που σχεδόν πάντα είναι συνώνυμο με την άνοδο, τότε αυτά τα 100-150 χιλιάρικα από το Κύπελλο θα γίνουν 750 χιλιάρικα από το μπόνους ανόδου!

This Post:
00
305065.37 in reply to 305065.36
Date: 07/04/2020 13:23:27
Overall Posts Rated:
9999
Παρά λίγο να έχουμε δύο απίστευτες εκπλήξεις στη σημερινή αγωνιστική ο λόγος φυσικά για το παιχνίδι μεταξύ του PAIN και του PAOK που από το πουθενά ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος αλλά και για το δικό μου παιχνίδι εναντίον των Sharks που παρά λίγο να κλέψω τη νίκη χάρη στο μπόνους από τη μαντεψιά. Δυστυχώς ο Τούρκος γκαρντ μου έγινε ο μοιραίος παίκτης μετά από ένα μετριότατο παιχνίδι έκανε λάθος στα 25 δευτερόλεπτα πριν το τέλος που ήμουν πίσω με 2 και είχα το μομέντουμ με διαδοχικά κερδισμένα φάουλ και 4 εύστοχες βολές. Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι με την ομάδα μου για τον Τούρκο καθώς θα ακολουθήσει το Γάλλο φόργουορντ που πουλήθηκε την προηγούμενη Κυριακή.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχώρισε η νίκη του Belbento στο ντέρμπι της αγωνιστικής εναντίον της Zvezda, που πλέον φαντάζει αδύνατον να διεκδικήσει την πρώτη θέση του κόκκινου ομίλου.

Last edited by Nick Manetos at 07/04/2020 13:24:39

This Post:
00
305065.38 in reply to 305065.37
Date: 07/19/2020 04:18:41
Overall Posts Rated:
9999
Φτάσαμε αισίως στα μέσα της σεζόν με τις δυναμικές των ομάδων να έχουν πλέον διαμορφωθεί λίγο πολύ.

Ο μπλε όμιλος είναι με διαφορά ο πιο ανταγωνιστικός, τουλάχιστον οι 6 πρώτες ομάδες του, κάτι που δυσκολεύει το έργο των βασικών διεκδικητών της ανόδου AEK, UNDERWATER και Belbento. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον η μάχη των τριών ομάδων για την πρώτη θέση, με τους Sharks να ακολουθούν αλλά λόγω του δύσκολου προγράμματος τους στο υπόλοιπο της σεζόν και της αδυναμίας τους στους ψηλούς, που όμως προπονούν, έχουν τις λιγότερες πιθανότητες για ένα ευνοϊκό πλασάρισμα στα play-offs πόσο μάλλον για την πρώτη θέση.

Στην κόκκινη πλευρά με την εξαίρεση του First24 οι ομάδες είναι χωρισμένες σε 3 ταχύτητες. Στο αδιαφιλονίκητο φαβορί για το πλεονέκτημα έδρας και την άνοδο Ocarina, τον PAIN και τον Trstenik Zvezda που είναι 2 κλικ πιο κάτω από τον πρωτοπόρο και 1 κλικ πιο πάνω από το μεγάλο γκρουπ ομάδων που ακολουθεί και διεκδικεί την 4η και 5η θέση που εξασφαλίζουν την παραμονή στην κατηγορία.

Εγώ ήμουν πολύ κοντά στο να κάνω μια μεταγραφή που θα μου επέτρεπε να διεκδικήσω πιθανότατα τη δεύτερη θέση στον κόκκινο όμιλο αλλά τελικά επέλεξα να ακολουθήσω το αρχικό μου πλάνο και να είμαι ελάχιστα πάνω από το salary floor την φετινή σεζόν.