BuzzerBeater Forums

BB Slovensko > [NT] Diskusia II

[NT] Diskusia II (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
78832.34 in reply to 78832.33
Date: 3/10/2009 3:56:46 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11821182
Second Team:
Jirkov
:D Já se fakt bavím. Samozřejmě jsem nikomu neradil. Možná na Tebe působím dojmem, že něco proti Slovensku mám, ale všechny moje příspěvky jsou motivované tím, abych vás naopak někam posunul ve vnímání hry. Ale je to asi zbytečné a raději toho nechám, hrejte si to jak chcete a když považujete prohru o 5 bodů za dobrý výsledek, vaše věc.

A proč si myslíš, že teda hrál Look Inside? Protože vsadil na to, že obranu vysuneš, jinak asi neměl důvod to dělat (vycházím pouze z toho, co tady píšete, nijak jsem Anglii nestudoval). Prostě to risknul a vyšlo mu.
Jde mi prostě jen o to, aby si k tomu přistoupil zhruba takto: "Risknul jsem 3-2 Zone, bohužel to nevyšlo a je to zřejmě jedna z příčin prohry, s jinou obranou bychom dopadli lépe". To je všechno, o co mi jde. Jenže ty se k tomu stavíš i po zápase tak jako že "3-2 Zone byla ideální volba a zápas to neovlivnilo".

Jen pro zajímavost, jak jsem postupoval já v české U21 ve velmi úspěšné sezoně 6, kdy jsme za celou kvalifikaci z 11 zápasů prohráli jen s Německem a Francií. V té sezoně jsem ještě dost používal různé taktiky, protože jsem ještě v té době kouzlo Push the Ball a Man to Man neměl zcela objeveno. Kromě jiného jsem studoval všechny předchozí zápasy soupeřů podle toho, jaké nastavují taktiky podle toho s kým hrají, tzn. studoval jsem nejen jejich zápasy, ale i předchozí zápasy jejich soupeřů. A to za účelem toho, abych poznal, do jaké míry nastavují taktiku podle sebe a do jaké podle soupeře.

Nevím, jak to děláš Ty. A taky samozřejmě neumím říct, jestli to od Angličana byl kalkulovaný záměr nebo jen prostě štěstí náhodně zvolené taktiky.

This Post:
00
78832.35 in reply to 78832.1
Date: 3/10/2009 3:59:04 AM
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
991991
Second Team:
Nitra Urpiners
tak pozrel som si zaver 57s pred koncom sme viedli o 95-93..20s pred koncom sme prehravali 95-96 a mali sme loptu..vtedy macejik nedal cez Parisa dva body a zafaulovali sme..
v novinkach sa pisalo ze engine na konci zapasu bude inteligentnejsi a ze hraci budu drzat loptu az do konca ako v reale, ale zial nie mohli sme drzat loptu do konca a vystrelit v posl.sekunde ale my sme strielali 8s pred koncom..

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
This Post:
00
78832.36 in reply to 78832.35
Date: 3/10/2009 6:37:05 AM
Overall Posts Rated:
154154
tak pozrel som si zaver 57s pred koncom sme viedli o 95-93..20s pred koncom sme prehravali 95-96 a mali sme loptu..vtedy macejik nedal cez Parisa dva body a zafaulovali sme..
v novinkach sa pisalo ze engine na konci zapasu bude inteligentnejsi a ze hraci budu drzat loptu az do konca ako v reale, ale zial nie mohli sme drzat loptu do konca a vystrelit v posl.sekunde ale my sme strielali 8s pred koncom..

Tak na tohle bych to nesváděl, tma může být dost příčin, které by to spravedlnili, zvlášť pokud jste už třeba neměli time out (pouštět si to nebudu), nevím jak dobré máte šestkaře, tohle zase není žádná hrůza enginu, raději open look střela než ztráta:) Dělávalo to horší věci. U toho faulu není zřejmé jestli byl úmyslný, takže to se dá těžko komentovat. Ale stávají se v reálu v koncovkách i horší věci (třeba trojka s faulem).

This Post:
00
78832.37 in reply to 78832.36
Date: 3/10/2009 6:42:45 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11821182
Second Team:
Jirkov
Tady bych se zajina trochu zastal. Já jsem si teda zatím nevšiml v zápasech, že by nastávalo něco z toho, co před sezonou avizovali (a teď myslím všechny změny, nejen tuhle jednu). Nicméně v tomto konkrétním případě, kdyby držel míč do poslední sekundy, tak by pravděpodobně rozdíl byl jen v tom, že by prohráli jen o 1 bod.

This Post:
00
78832.38 in reply to 78832.37
Date: 3/10/2009 6:52:13 AM
Overall Posts Rated:
154154
U mě zatím dobrý, když už jsem nějakou koncovku sledoval.

Já bych zase na druhou stranu Zajinovi zase tolik nevyčítal tu obranu, ale je fakt, že na reprezentační úrovni už je větší šance potakt soupeře, co je schopen efektivně měnit taktiku. Na klubové úrovni se v některých soutěžích vyplatí i ty extrémy 1-3-1 a proti těm co kašlou na kontrolu lopty a prihrávky i full court press. Ono to beztak projde velkou změnou až bude možnost hrát jinou pozioi v obraně a jinou v útoku (rerspektive bránit konkrétní post, abych nemátl).

This Post:
00
78832.39 in reply to 78832.35
Date: 3/10/2009 7:01:12 AM
Overall Posts Rated:
154154
tak pozrel som si zaver 57s pred koncom sme viedli o 95-93..20s pred koncom sme prehravali 95-96 a mali sme loptu..vtedy macejik nedal cez Parisa dva body a zafaulovali sme..
v novinkach sa pisalo ze engine na konci zapasu bude inteligentnejsi a ze hraci budu drzat loptu az do konca ako v reale, ale zial nie mohli sme drzat loptu do konca a vystrelit v posl.sekunde ale my sme strielali 8s pred koncom..

Tak beru zpět, špatně jsem to přečetl, myslel jsem, že jste vedli, ale vy jste prohrávali o bod - tak tady fakt nevím na co si stěžuješ, prostě zkusili takovou střelu jaká se naskytla - tady můžeš akorát zpochybňovat, jestli ten který hráč měl dobrý výběr střely a že mu to tam nespadlo. Ale v téhle situaci prostě bereš, co ti obrana umožní, tady nejde čekat až do konce, to by se jim taky nemuselo podařit vystřelit vůbec, obzvláště pokud by souúpeř ještě měl "foul to give".

This Post:
00
78832.40 in reply to 78832.38
Date: 3/10/2009 7:05:19 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11821182
Second Team:
Jirkov
Tady jde o nepochopení. Já mu obranu nevyčítám. Já bych sice 3-2 Zone nejspíše nehrál, ale o to mi nejde.
Jde mi o to, že ani po zápase sportovně nepřiznal, že ho angličan doběhl tím, že zahrál Look Inside, zatímco on postavil obranu 3-2 Zone, protože čekal Run and Gun.

This Post:
00
78832.41 in reply to 78832.34
Date: 3/10/2009 7:06:18 AM
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
991991
Second Team:
Nitra Urpiners
ja to robim tak ze si zoberiem klasicky A4 papier a prejdem si celeho supera s jeho poslednymi zapasmi a ratingami a zostavou. mam zoznam vsetkych nasich ratingov samozrejme atd..
pred zapasom mal anglican 5 hracov pod kos, jeden mal mediocre formu druhy mal avarage formu, cize mu ostali 3ja s platom na urovni nasich.
na obvode mal hracov 6 s formou lepsou ako pod kosom aj s vyssimi platmi v porovnani s nami..
ano cakal som skor ze pojde vonkajskom, ale taktika bola nastavena tak, aby som to mal istene troma centrami resp. naopak.
tazko sa to asi vysvetluje ked nechcem odkryt verejne vsetky nase karty..
tato taktika nebola klasicka taktika teraz dam 3-2 lebo on zahra zvonka to bola taktika pri ktorej mame najvyssie obranne ratingy OBA.
vo vseobecnosti je viac moznosti ako hrat ked mas jeden smer lepsi ako druhy a to ze posilnis ten slabsi a oslabis silnejsi cim ziskas vyrovnanost teoreticku alebo to nechas tak a budes stale niekde slabsi a niekde lepsi alebo posilnis este ten lepsi co nedava asi moc casto zmysel..
pred zapasom som si vybral moznost c.1 lebo nebola to sice najsilnejsia podkosova obrana aku sme schopni hrat ale bola to kombinacia obrany pri danom utoku kedy mame najvacsi zaber proti vsetkym moznym taktikam supera..
ja netvrdim ze nas potrebujes znemoznit alebo co, ale zasa nieco spochybnujes na zaklade odohrateho zapasu a nie ako sa k tomu clovek stavia pred zapasom ked nevie co ma hrat. taki co si to precitaju a su "radovi" manazeri potom nadobudnu dojem ze to bola nespravne pouzita taktika.
po zapase tvrdim ano boli by sme vyhrali keby dam 2-3 ale to nikto pred zapasom nevie to je risk..
ps: anglicky manazer nestudoval nasu historiu zapasov..


Last edited by LA-zajino at 3/10/2009 7:07:54 AM

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
This Post:
00
78832.42 in reply to 78832.40
Date: 3/10/2009 7:15:27 AM
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
991991
Second Team:
Nitra Urpiners
ja som necakal run and gun. vysvetlenie vyssie

PS: podla tohto zapasu sa ti to posnazim vysvetlit (3393).
obisiel som superovu obranu a tu som RISKOL jeho obranu ale nevyslo.
a) taliansko som ako vravis dobehol ze som zahral nieco ine ale ked sa pozries na tie ratingy asi nebudes so mnou suhlasit ze som ho dobehol ale ze prisposobil nastavenie hracov a taktiku tomu aby si ma positil pekne a nemal som kade
b) toto bol absolutny risk v mojej obrane a to som priznal kdezto teraz s anglickom to bol pripad a)

Last edited by LA-zajino at 3/10/2009 7:20:35 AM

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
This Post:
00
78832.43 in reply to 78832.41
Date: 3/10/2009 7:22:32 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11821182
Second Team:
Jirkov
Samozřejmě nevím, jaké hráče máte k dispozici. Pokud nemáte takové hráče, že jste schopni zahrát na Man to Man slušné obě obrany, pak to samozřejmě komplikuje situaci a musí člověk dělat nějaké kompromisy a riskovat. Jen si nejsem jistý, jestli Anglie byla až tak silný soupeř, že to bylo zapotřebí, podle mne je Evropa dost vyrovnaná až na pár nejlepších top týmů.

Ale respektuju, že ses z nějakých důvodů rozhodl hrát tak, jak jsi hrál. Přesto to na mě pořád působí, že absolutně nejsi ochoten přiznat, že angličan tě tím, že hrál "Look Inside" trochu doběhl a získal tím (menší či větší) výhodu, která průběh zápasu ovlivnila v jeho prospěch. I když Tvoje věta v poslední zprávě "po zapase tvrdim ano boli by sme vyhrali keby dam 2-3 ale to nikto pred zapasom nevie to je risk.." se aspoň trochu tomu začíná blížit.

Z čeho soudíš, že angličan nestudoval vaše zápasy?

Jinak ještě doporučuji sledovat zvyky soupeřů (pokud je to možné a soupeři jsou dostatečně dopředu známí) ve výběru sestavy v závislosti na formě. Někteří tam cpou nejlepší hráče, ať jsou nebo nejsou ve formě, jiní naopak formu zohledňují.

This Post:
00
78832.44 in reply to 78832.42
Date: 3/10/2009 7:29:06 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11821182
Second Team:
Jirkov
Tak abych pravdu řekl, tak teď už ti nerozumím vůbec. Takže jen 2 glosy:
1) Itálie je úplně jiná liga než Slovensko nebo Anglie, takže porovnávat setupy na Itálii a Anglii mi přijde dost nerelevantní. S Itálii by si mohl dát cokoli, Itálie taky cokoli a nejspíš by si nikdy neměl šanci.
2) ať si teda měl s Anglií záměr jakýkoli, tak ti zřejmě nevyšel (pokud záměr nebyl minimalizovat velikost prohry)

Advertisement