BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Transfery

[U21] Transfery (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
138252.341 in reply to 138252.340
Date: 5/31/2010 8:37:06 AM
Overall Posts Rated:
12061206
przyzwyczajenie ;-)

This Post:
00
138252.342 in reply to 138252.330
Date: 5/31/2010 8:49:34 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Jeżeli chodzi o Mielecha to są od niego lepsi i bardziej perspektywiczni, chociaż po 21 roku życia to już tak naprawdę w 80 % wszystko zależy od chęci, możliwości finansowych i determinacji właściciela. Po prostu czy chce i ma możliwości trenować gracza do NT?

Jak dla mnie Osiadacz to znakomity materiał na SG/SF. Super zawodnik, choć cena z kosmosu ;)

Last edited by vinnie_jones at 5/31/2010 8:49:54 AM

From: kozlik4
This Post:
00
138252.343 in reply to 138252.342
Date: 5/31/2010 9:15:32 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ten C Norbet Matuszak jest jednym z najlepszych w roczniku...jakby ktoś chciał wyłożyć te 4mln;-)

From: Big Z

This Post:
00
138252.344 in reply to 138252.339
Date: 5/31/2010 2:35:21 PM
Overall Posts Rated:
6363
ten wątek ma tytuł "[U20] Transfery" a nie "[Rosomaki] Transfery"
Te wątki mają wiele wspólnego, bo ostatnio kolekcjonuję reprezentantów. Mam już 2 :)

Ja widzę rozwój talentu tak:
18-21 lat - intensywny trening w klubie III-V ligowym pod opieką skauta
>21 lat - transfer do klubu II, PLK i maksymalne wykorzystanie potencjału. Tutaj już skaut nie jest niezbędny, choć dobrze żeby był pod ręką.

W każdym razie z Mielecha też można zrobić gwiazdę. Grali już w naszych reprezentacjach gracze z okropnymi FT. Gdyby M. zrobić JS 18 JR 16 i OD 18 to na pewno przydałby się w jakimś meczu kadrze.

O. to wielki talent, ale przed nim jeszcze daleka droga, zwłaszcza że zmienia klub w wieku 19 lat i nie wiadomo na jakiego prezesa trafi. Życzę mu oczywiście jak najlepiej.

From: B.B.King

This Post:
00
138252.345 in reply to 138252.344
Date: 5/31/2010 4:02:51 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Gdyby M. zrobić JS 18 JR 16 i OD 18 to na pewno przydałby się w jakimś meczu kadrze.
A po zrobieniu JS=18, JR=16 i OD=18 co dalej? Trening okropnego dołu?
To nie lepiej, jakby miał już go gotowy. Tak jak mówiłem, gdyby ci gracze byli w tym samym wieku to zastanawiałbym się nad Osiadaczem. Bo skille górne łatwiej nadrobić ze względu na wzrost niż dolne.
A zrobienie skilli 18+16+18 nie jest wielkim problemem. To można zrobić nawet z zawodnikiem wydraftowanym jako 19-latek ze skillami równymi 5 na starcie.
Grali już w naszych reprezentacjach gracze z okropnymi FT.
Ale kadra powinna iść do przodu. Jeśli będzie stała to znaczy, że będzie sie cofać. A FT właśnie dlatego fajnie mieć na starcie, bo szkoda na nie treningu. Treningu szkoda, ale korzyść z nich jest. W meczu myślę, że każda drużyna spokojnie otrzymuje średnio co najmniej 15 osobistych. Jeśliby wszycy mieli okropne FT tak jak ten, to wykorzystają średnio maksymalnie jednego w meczu. A z solidnymi to już myślę, że można liczyć na skuteczność ponad 50%, czyli minimum 9 punktów. I niby nic a robi się lekko licząc 8 punktów różnicy (a wg mnie mogłoby to być nawet kilkanaście, ale szacuję najgorszy przypadek). A teraz sobie policz ile meczów kadr kończy się wynikiem, gdzie różnica jest mniejsza niż 8...
W każdym razie z Mielecha też można zrobić gwiazdę.
Teoretycznie można. Ale jeśliby on zagrał w kadrze, to by oznaczało porażkę skautingu, bo wynikałoby z tego, że wielu o niebo lepszych zostało zmarnowanych.
Suma dziesięciu skilli równa 71 w wieku 21 lat to jest przeciętność. Połowa draftowanych zawodników (z w cale nie wyżyłowaną sumą 50 na starcie) trenując na dwóch pozycjach i robiąc marne 5 skoków w sezonie będzie taka sama.
Ja trenuję tylko dwie pozycje i mam trenera 5 (czyli raczej minimalnego jeśli mówimy w kontekście treningu kadrowicza). A oprócz tego bardzo często nie pilnuję minut (trenuję sześciu zawodników i staram się, żeby większość miała ponad 40 minut, ale w związku z tym najczęściej 2-3 ma mniej niż 48). I w ciągu półtorej sezonu mój 18-latek (teraz 19-latek) allstar zrobił 16 skoków... A jeszcze chyba w międzyczasie były ze 2 treningi kondycji i 1 lub 2 osobistych, więc skoków skilli mogło być więcej.
Tak więc ten Mielech jest po prostu bardzo słaby. Wg mnie w tym wieku to potencjalny obwodowy kadrowicz powinien mieć SS ponad 80, najlepiej wyraźnie i najlepiej, jakby FT i/lub chociaż ST też było przyzwoite.

From: Big Z

This Post:
00
138252.346 in reply to 138252.345
Date: 6/1/2010 3:55:11 AM
Overall Posts Rated:
6363
A zrobienie skilli 18+16+18 nie jest wielkim problemem.
No właśnie okazuje się, że jest. Takie skile oznaczają pensję grubo ponad 200 tys. i takich obwodowych w Polsce nie mamy. Po prostu większość młodych zdolnych dochodzi z pensją do 100-150 tys. i właściciele kończą trening ze względu na pensje. Odwróceni byliby tu jakimś rozwązaniem, ale to temat na inną dyskusję :)

ss10: 71 rzeczywiście nie przeraża w tym wieku (moi trenowani 21 MVP mają odpowiednio: 92 i 80), ale u Mielecha statystykę zaniżają okropne bloki i IS. Gdyby wziąć pod uwagę kluczowe dla obwodowego 6 pierwszych skili to wychodzi mu ss6: 61 i nie ma się czego wstydzić poza podaniami...

Drobna różnica zdań między nami wynika z tego, że wg. mnie o tym, czy zawodnik będzie wybitny i zachowa szansę na NT decyduje w głównej mierze determinacja prezesa, a nie początkowe umiejętności zawodnika. Nie mam dokładnych danych, ale tak na oko to: 90% zdolnych obwodowych 18 latków się marnuje. 10% jest intensywnie trenowanych z czego większość kończy trening przed osiągnięciem 100 tys. pensji. I kandydatów do kadry zostaje kilku. Zobaczymy jaka będzie przyszłość naszych 21 letnich gwiazd z U21. Po sezonie Ci najlepsi będą musieli znaleźć lepszy klub i być dalej trenowani. Falborskiemu się udało (choć przepłaciłem :). Czy Podniesiński, Mędoń i spółka będą mieli tyle samo szczęścia? Zobaczymy.

Dzięki za dyskusję.

PS Prywatnie nie cierpię okropnych osobistych

From: B.B.King

This Post:
00
138252.347 in reply to 138252.346
Date: 6/1/2010 4:24:55 AM
Overall Posts Rated:
12061206
No właśnie okazuje się, że jest. Takie skile oznaczają pensję grubo ponad 200 tys. i takich obwodowych w Polsce nie mamy. Po prostu większość młodych zdolnych dochodzi z pensją do 100-150 tys. i właściciele kończą trening ze względu na pensje.
Chodziło mi o to, że nie jest problemem jeśli chodzi techniczne warunki wytrenowania. Nawet gdyby ten zawodnik miał sumę sześciu górnych skilli równą nie 61 a 51 to też byłoby możliwe wytrenowanie. Po prostu zrobiłby to dwa sezony później. Ale nie ma problemu i nie ma pośpiechu z zawodnikami do kadry. Oni mają być gotowi nie jutro i nie za sezon, ale np. za pięć.
I tak jak mówiłem - dla takich zawodników nie ma sensu zupełnie patrzeć na rozkład skilli lub wybrane - jest za wcześnie.
I tak przyjdzie moment, że będzie problem z treningiem i trzeba będzie trenować boki. I na wyciągnięcie ich chociażby do słabego poziomu trzeba będzie marnować treningi. Dlatego lepiej, żeby już takie miał.
Drobna różnica zdań między nami wynika z tego, że wg. mnie o tym, czy zawodnik będzie wybitny i zachowa szansę na NT decyduje w głównej mierze determinacja prezesa, a nie początkowe umiejętności zawodnika.
I właśnie dlatego skautom powinno zależeć na tym, żeby determinacja prezesów szła w kierunku treningu topowych zawodników a nie patałachów. Bo jeśli się okaże, że jest jakiś prezes, który jest zdeterminowany zrobić kadrowicza, i jeśli weźmie tego Mielecha zamiast Osiadacza, to będzie to porażka skautingu. Zasoby (czyli kluby chętne do poświęcenia się dla treningu kadrowiczów) są ograniczone. I dlatego szalenie istotne jest, żeby tymi zasobami dysponować rozsądnie. A zmarnowanie farmy na tego zawodnika byłoby bardzo nierozsądne.
Dlatego apeluję jeszcze raz, żeby w takim wieku zupełnie nie patrzeć na rozkład skilli. Liczy się praktycznie tylko suma.
ale u Mielecha statystykę zaniżają okropne bloki i IS.
Każdy skill się liczy. Nawet bloki u PG. Ja mam SG z porządnymi blokami i grając w meczu średnio poniżej 24 minut robi średnio prawie jeden blok. Zakładając, że rywal rzucałby ze skutecznością 40-50% no to dzięki temu bronię średnio jeden punkt. Tu punkcik dzięki blokom, tu punkciki dzięki FT, i tak się wszystko ciuła i nagle tych punkcików robi się kilkanaście. IS u obwodowych też się przydaje i to nawet bardzo. Nawet jak grasz RnG i masz dobre podania i driving, to i tak ponad połowa rzutów w meczu jest za 2. W tym także obwodowych. Bardzo często kończy kelnerem, wsadem lub o tablicę, bo taktyka zmienia rozkład rzutów o 30%, może przy niesamowitej płynności o 50%, ale nie o 100%. Dodatkowo nawet jeśli podkoszowy nie rzuca z bliska, to jednak podbija zespołową ocenę rzutów z bliska, co pomaga rzucać kolegom.
Tak samo się przydają zbiórki, nawet kilka takich niby nieistotnych poziomów może dać 1-2 zbiórki w meczu więcej. No i oczywiście ID też się przydaje. Wystarczy poczytać relacje i widać, że kilka razy w meczu PG/SG kryją pod koszem. I to zarówno przy strefie (gdy rywal znajduje słaby punkt) albo MtM (gdy kryty zawodnik wchodzi pod kosz).

From: R-Allen
This Post:
00
138252.348 in reply to 138252.347
Date: 6/1/2010 10:55:18 AM
Overall Posts Rated:
2020
Witam,

Już zdecydowałem, że po mistrzostwach Europy U21 na TL pojawi się Radosław Podniesiński(9661485). Cena wywoławcza to 7 mln. Na razie wiadomo że nie mogę ujawnić jego skilli bo dalej gramy w ME (i to jak gramy ;)). Proszę o zbieranie kasy, bo grajek naprawdę obiecujący i zależy mi żeby został w Polsce. I jakby ktoś był taki dobry, to chciałbym raz na jakiś czas sprawdzić jakie Radek zrobił postępy. Taki sentyment ;))

This Post:
00
138252.349 in reply to 138252.348
Date: 6/1/2010 5:39:07 PM
Overall Posts Rated:
2727
oj, oj, coś czuję, że mój Adam na emeryturę po tym sezonie odejdzie :)

Powodzenia w szukaniu klubu dla Radka!

Message deleted
From: MuzG

This Post:
00
138252.351 in reply to 138252.350
Date: 6/2/2010 2:56:14 PM
Overall Posts Rated:
3030
zapraszam, cena po promocji 2 mln ;p

To żeś promocję zrobił ...

Advertisement