BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.40 > Season 23

Season 23

Set priority
Show messages by
From: Templare

This Post:
00
238336.35 in reply to 238336.34
Date: 5/6/2013 5:29:42 PM
Overall Posts Rated:
5050
Η δική μου πέρα απο ψόφια είναι ή καλύτερα ήταν και κλικαδόρικη.. Εκεί να δείς πονηρά παιχνίδια...εκεί να δεις στησήματα...

This Post:
00
238336.36 in reply to 238336.35
Date: 5/7/2013 6:35:24 PM
Overall Posts Rated:
99
προς αποφυγη παρεξηγησης με τον παλια πολη.σήμερα τον ηπια απο τον ρεμπελς όχι για να σου δυσκολεψω την ζωη(που δεν θα συμβεί έτσι και αλλιώς γιατί ο ρεμπελς έχει να μπει κανα μήνα στο παιχνίδι και μάλλον έχει αποσυρθεί) αλλά γιατί οσο απιστευτο και αν φαίνεται δεν τα κατάφερα. επίσης ασχετο αλλά εδώ και κάποιες μέρες έχω σιγουρέψει ότι αυτή την άνοδο αν τη θέλει δεν θα τη χάσει ο Αρης. Σε αντίθεση με τον φλοιντ(κυρίως αυτόν που ο μέσος όρος ηλικίας των παικτων του είναι γύρω στα 33) και τους άλλους, έχει νέους παίκτες που βδομάδα τη βδομάδα ανεβαίνουν αισθητά. Και καλυτερα είναι για μας τους υπολοιπους να <<ξεκουμπίζετε>> να δούμε τι θα κάνουμε εμείς του χρόνου.Γιατί αν γίνει καμία στραβή και κάτσει και του χρόνου ο άνθρωπος το 22-0 το έχει για πλάκα

This Post:
11
238336.37 in reply to 238336.36
Date: 5/8/2013 3:34:52 PM
Παλιά Πολη
III.3
Overall Posts Rated:
1111
Second Team:
Old Town BC
Κανένα πρόβλημα φίλε μου. Μην ανησυχείς καθόλου, ούτε που το σκέφτηκα. Αυτά τα αποτελέσματα δίνουν ενδιαφέρον στο παιχνιδάκι. Καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά.

This Post:
00
238336.38 in reply to 238336.37
Date: 5/9/2013 5:29:22 AM
Overall Posts Rated:
99
φίλες φίλοι μαλλον την έκανε τη ζημιά του ο μολων λαβέ. ο σεκιουρικος έχει να μπει από την πρώτη του μηνος λέτε να τον κόψανε?και επειδή θεωρώ ότι έκανε τίμια πώληση, έτσι πετάγεται ένας γραφικός μας δίνει και χωρίς έλεγχο μας πετάνε έξω από το παιχνίδι?

This Post:
00
238336.39 in reply to 238336.38
Date: 5/9/2013 2:57:28 PM
Overall Posts Rated:
157157
καλησπέρα.Εχει να μπει απο 1 του μηνα και ο φιλος του απο την ΙV.30 στο μπλε ομιλο ironliaxen που εκανε τη μεταγραφη.εχουν κανει 3 μεταγραφες μεταξυ τους.γραφικος δεν ειμαι φιλος ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις.οπως εσυ εκρινες οτι εκανα μεταγραφη μαιμου ετσι και εγω εκρινα οτι εκανε μεταφορα χρηματων ο φιλος σου ο σεκιουρικος.Μπορεις να δεις και την ιστορια μεταγραφων του φιλε stamferson !Αν ειναι παλαιος χρηστης καποιος του game δεν σημαινει οτι ειναι και τελειος.τελικα ουδείς αναμάρτητος...

This Post:
00
238336.40 in reply to 238336.39
Date: 5/9/2013 7:39:48 PM
Overall Posts Rated:
99
φίλε μου προσπαθώντας να λήξω το ζήτημα θα πω τα εξής:έχω ήδη παρατηρήσει 2 μεταγραφές μεταξύ τους(λες 3 κατι θα μου ξέφυγε μάλλον θα έχεις δίκιο). Συνεχίζω να μη βλέπω κάτι το μεμπτό καθώς είναι με διαφορά ετών κιόλας. Ο σεκιούρικος δεν είναι φίλος μου. Μου είναι και αδιάφορος καθώς δεν έχουμε μιλήσει καν στο μπάζερ. Εγώ δεν έκρινα ότι έκανες μεταγραφή μαιμού, έκανες μεταγραφές μαιμού. Συνεχίζω να αδυνατώ να κατανοήσω γιατί παθιάζεσαι τόσο για να αποδοθεί δικαιοσύνη σε ένα έγκλημα που έχεις ήδη διαπράξει και καταδικασθεί για αυτό. Και τελευταίο( αλλά πραγματικά κυριότερο), έχεις δίκιο πραγματικά δεν με ξέρεις και δεν σε ξέρω. Και ίσως είσαι μια χαρά παιδί στην πραγματικότητα. Αλλά ρε φίλε τουλάχιστον μέσα από αυτά που εχω δει από εδω, τουλάχιστον μόνο για το μπάζερ,μονο με αυτή τη λέξη(που δεν είναι απαραιτήτως κακή) μπορώ να σε χαρακτηρίσω. Τονίζω ότι δεν πρόκειται ποτέ ξανά να αναφερθώ στο θέμα καθώς το εξαντλήσαμε (τουλάχιστον εγώ)

This Post:
00
238336.41 in reply to 238336.40
Date: 5/21/2013 3:15:15 PM
Overall Posts Rated:
99
Κυρίες και κύριοι, φίλες και φίλοι.Παρατηρώ σιγή ασυρμάτου τον τελευταίο καιρό. Μάλλον θα προετοιμάζεστε για να βγείτε ακόμα πιο δυνατοί στα πλέι οφ. Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα είμαι υποχρεωμένος να παλέψω για την τέταρτη θέση( ο αρχικός στόχος με 8 παίκτες καθόλη τη διάρκεια της χρονιάς ήταν η έκτη) απέναντι σε μια ομάδα που κατά την ταπεινή μου άποψη αξίζει περισσότερο την θέση στην τετράδα. Αλλά το παιχνίδι θα είναι ντέρμπι το λέω από τώρα. Κατα τα λοιπά οι διασταυρώσεις φαίνονται ως εξής. Ζιζου- εγω(ή μπιανκοβέρντε) και φλόιντ-αρης. Το εύκολο κομμάτι είναι το φλόιντ-αρης. Είχα πει ότι θα ξεφουσκώσει ο φλόιντ και ότι δεν είναι έτοιμος ακόμα και με πλεονέκτημα να το παρει. Ο Άρης αυτή τη στιγμή παίζει το καλύτερο μπάσκετ και το αποδεικνύει σε κάθε παιχνίδι. Εύκολα και με μειονέκτημα έδρας θα πάρει το ματσάκι. Αν ο Ζιζού πέσει με τον Μπιάνκο θα αντιμετωπίσει περισσότερα προβλήματα από ότι με μένα. Φρονώ όμως ότι εύκολα η δύσκολα και με την προσθήκη του καινούργιου παικταρά του ο Ζίζου θα καθαρίσει. Ο τελικός μεταξύ ζιζου-αρη με πλεονέκτημα του ζιζου κρίνεται σε μια κλωστή. Νομίζω ότι παρά το μειονέκτημα θα επικρατήσει ο Αρης. Σε κάθε περίπτωση είτε περάσει ο ζιζου (με πλεονέκτημα με τον κουμπα) είτε ο Αρής (με μειονέκτημα) θα τον καθαρίσουν τον Κούμπα. Ετσι λέω εγώ...περιμένω και το δικό σας τζογάρισμα. Συγχαρητήρια σε όλους για την καλύτερη και πιο ανταγωνιστική χρονιά όσο είμαι στο μπάζερμπίτερ. Εύχομαι του χρόνου να σας κερδίσω όλους(που πας βρε κακομοίρογλου)

This Post:
00
238336.42 in reply to 238336.41
Date: 5/21/2013 4:18:43 PM
Overall Posts Rated:
2727
Κρίνοντας από τα ρόστερ και μόνο, στον Cuba θα πόνταρα. Μ'αρέσουν γενικά οι ομάδες που είναι στημένες όπως οι Cuba/Άρης, με μια ψιλο-ισορροπημένη πεντάδα και 3-4 ποιοτικούς παγκίτες. Ο Ζίζου είναι προφανώς δυνατός, αλλά οι ομάδες που είναι στημένες γύρω από ένα τέρας και καθόλου πάγκο κινδυνεύουν να καταρρεύσουν στην πρώτη στραβή, οπότε επιφυλάσομαι. Ακόμα και χωρίς να γίνει στραβή, από το game shape και μόνο μπορεί τη μια βδομάδα να έχεις μια πεντάδα που παίζει σαν να αξίζουν 500 χιλιάρικα και την επόμενη να μην μπορούν να πάρουν τα πόδια τους.

Αν ο Άρης στρώσει λίγο το game shape του μέχρι τους τελικούς της περιφέρειας και της κατηγορίας, τό'χει. Αν η διαχείριση συνεχίσει ώς έχει, τότε ο Cuba έχει σαφές πλεονέκτημα. Κρατάει όλους τους βασικούς του μεταξύ high strong και proficient, είναι μεγάλη δουλειά αυτό. Από εκεί και πέρα, ο Ζίζου παραμένει ο μπαλαντέρ που μπορεί να καεί από το δεύτερο γύρο ή να τα πάρει όλα περπατώντας και μετά στην III να προσθέσει 2-3 ρολίστες και να μπει με τη μία playoff. Είναι ρίσκο, αλλά αν βγει, θα αξίζει.

υγ: Δεν έχω τσεκάρει πως διαχειρίζεστε τη διάθεση. Αν κάποιος από τους 3 που ανέφερα έχει μείνει κάτω από το ~8-9 μέχρι τα play off, τότε καλή τύχη, αλλά δεν υπάρχουν εγγυήσεις :Ρ

edit: Άρη αγόρι μου, ξεφορτώσου αυτόν τον τύπο 34 χρονών που πληρώνεις 6 χιλιάρικα, μόνο χώρο πιάνει :Ρ

Last edited by Xamos at 5/21/2013 4:24:15 PM

From: bubis
This Post:
00
238336.43 in reply to 238336.32
Date: 6/1/2013 5:22:01 PM
Zizoufatatsou
III.3
Overall Posts Rated:
1111
Τα θερμα μου συγχαρητηρια στον Αρη για την πεντακαθαρη νικη που πηρε με το σπαθι του...εμεις ενω καποια στιγμη ειπαμε να τα παρατησουμε, καποιες αναπαντεχες(ευπροσδεκτες) ηττες των βασικων μας αντιπαλων μας εκαναν εστω και χωρις να το πολυπιστευουμε οτι κατι θα μπορουσε να γινει, τελικα εγινε το αναμενομενο... στους τελικους ουτε που μπορω να φανταστω τι μπορει να γινει...το μονο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι θα γινει ΤΙΤΑΝΟΜΑΧΙΑ... ειναι ηλιου φαηνοτερο οπως ειχε γραψει και ο stamenfenson παλιοτερα, οτι συσσωμος ο κοκκινος ομιλος ειναι με τον Αρη, για να την κανει μπας και δουμε ποτε και εμεις( μετα απο 2-3 σεζον εννοω στην καλυτερη) μια ασπρη μερα.... let the game begin....

This Post:
00
238336.44 in reply to 238336.43
Date: 6/2/2013 11:23:39 AM
Overall Posts Rated:
99
υπάρχει και ένα άλλο θέμα βέβαια. Από τα λίγα που έχω καταλάβει αν ο Αρης ανέβει η ομάδα που θα πέσει από την τρία θα έρθει στον δικό μας υποόμιλο. Ετσι ενώ κάθε παιχνίδι στον όμιλο μας θα είναι ντέρμπι(γιατί κατά την ταπεινή μου γνώμη η μόνη ομάδα που δεν θα ενισχυθεί θα είναι ο φλόιντ-σκέψου να ρθει και κάνας σχετικά καλός στη θέση του gsbara από την πέμπτη) ο κούμπα θα περνάει την ώρα του στον άλλο υπόομιλο. Έτσι η λογική λέει πως οποιος και να είναι ο δικός μας πρώτος(και εφόσον δεν αποδυναμωθεί ο κούμπα,πράγμα που δεν βλέπω να συμβαίνει) δεν θα έχει καλύτερο ρεκόρ από τον Κούμπα. Ο μεγάλος κερδισμένος αυτής της σεζόν είναι όποιος πάει να αράξει κάνοντας οικονομία στην 7η θέση που φυσικά θα τον κρατήσει στην κατηγορία. Γιατί όποιος πάει για πρωταθλητισμό( και εδώ σας κάνω τη δήλωση ότι θα προσπαθήσω να είμαι ένας από αυτούς, για πρώτη φορά στην ιστορία των σαλιγκαριών) μάλλον θα φάει το κεφάλι του και θα χάσει τα λεφτά του.
Εαν από την άλλη ο κούμπα στεφθεί πρωταθλητής χέσε μέσα. Ο Άρης θα κάνει πλάκα με κλαδογέννη και αλικανιώτη και οι υπολοιποι θα τρώμε το πουλί. Με μια πρώτη ανάγνωση των καταστάσεων τον Μπιανκοβέρντε και τον Ζιζού υπολογίζω να είναι πολύ δυνατοί και λογικά ο λδμ έκανε οικονομία από ένα σημείο και μετά αποκλείεται και του χρόνου να είναι τόσο κακός. Σφήνα θα προσπαθήσω να μπω και εγώ όσο οι εβδομαδιαίοι μισθοί αντέξουν στο επίπεδο των 160-170 χιλιάδων. Αλλά για αυτά έχουμε χρόνο. Προέχει η τιτανομαχία που πιστεύω θα δώσει τον τίτλο στον αρη παρά το χαμηλότερο ενθουσιάσμ, το μειονέκτημα έδρας και το ότι ποτέ δεν αλλάζει επιθετική και αμυντική τακτική.

This Post:
00
238336.45 in reply to 238336.44
Date: 6/4/2013 3:28:39 PM
Overall Posts Rated:
1414
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη αν και ο κύριος λόγος είναι για να με τζάσετε απο τον όμιλο (χαχαχαχαα το καταλαβαίνω απόλυτα) και σας ζητώ συγνώμη για σήμερα που δεν ικανοποίησα τις προσδοκίες σας (εξαιρουμένου του αντιπάλου μου στον τελικό). Θα εξηγήσω τους λόγους της σημερινής κακής απόδοσης μετά το τέλος των τελικών. Συνεχίζουμε με πίστη ( σαν outsider)

Καλό βράδυ.

Advertisement