BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]Reprezentacja sezon 9/10

[NT]Reprezentacja sezon 9/10

Set priority
Show messages by
This Post:
00
96174.353 in reply to 96174.330
Date: 8/23/2009 8:53:43 AM
Overall Posts Rated:
299299
Rudy uratowany, nawet coś przez sezon trenował, więc chyba było warto go ratować :) Potrzebny jest mu trening obrony na dystansie, podań i kondycji :))

Są jacyś chętni, tak wygląda, niech się jeszcze President wypowie, czy warto zostawić go w PL.

Wlodzimierz Rudy ((6025789))
Small Forward
Właściciel:
Gladiator Team

Pensja (tygodniowo):
$ 16 460
DMI: 207200
Wiek: 21
Wzrost: 6'6" / 198 cm
Potencjał: MVP
Stan formy: sprawny

Rzut z wyskoku: wspaniały Zasięg rzutu: silny
Obr. na dystansie: przeciętny Kozłowanie: cudowny
Wejście pod kosz: zdumiewający Podania: okropny
Rzut z bliska: rewelacyjny ↑ Obr. pod koszem: silny
Zbieranie: niezdarny Blokowanie: słaby
Kondycja: żałosny Rzuty osobiste: niezdarny
Doświadczenie: tragiczny

Moim zdaniem potrzebne mu z 5-6 poziomów obrony na dystansie i podań i tak z 4-5 poziomów kondycji

Krus wywalony :)) jutro po jego powrocie entuzjazm spadnie o 1, ale i tak zlejemy Hiszpanów :))


Last edited by Leszek(World Champion) at 8/23/2009 8:55:47 AM

This Post:
00
96174.354 in reply to 96174.330
Date: 8/23/2009 10:02:54 AM
Overall Posts Rated:
88
Szefciu, powoli zanęcasz na tylu łowiskach, że do podsumowań dojdziesz na emeryturze:) a tak w temacie, to po pierwsze żadna to tajemnica jak robić coś szybko, po prostu trzeba być szybkim i trochę pomyśleć, zresztą już Ci pokazałem jak unikając zbędnego klikania szybko uaktualnić pensje zawodników z bazy etc, podobnymi metodami można przeglądać draft w ligach, dużo RAMu też nie zawadzi. Zresztą jak zapowiadałem jak będę miał czas bazy mogę robić (gorzej, że ten draft wypadnie bodajże podczas eurobasketu, a siedząc w hali raczej lig przeglądać nie dam rady:/)

Co do samej listy, to choć robiłem to szybko, przejrzenie tych kilkuset lig które mamy obecnie w Polsce połączone z równoczesnym sprawdzaniem i wprowadzaniem skilli (co mam wrażenie pojawiło się w tym wątku) jest mało realne czasowo; nawet gdyby robili to równocześnie dwaj selekcjonerzy, i przy założeniu, że nie zagramy w barażach a li i jedynie w Pucharze Pocieszenia (wtedy mamy w NT dwa resety entuzjazmu, tydzień po tygodniu, ale już w U21 tylko odchodzący trener w kilka dni mógłby to przerobić, bo nowy raczej na to czasu mieć nie będzie) a i to i tak przy założeniu, że BBcy nie będą się ociągać z aktualizacjami; a poza tym imho bezcelowe.

Kwestia, którą postawiliście, a mianowicie podziału graczy, na tych którzy są idealni do koncepcji, tak btw czy my nie za często zmieniamy te koncepcje? Mój i vinniego_jones'a projekt był tylko uzupełnieniem istniejącego modelu, a teraz to jednak bardziej rewolucja niż ewolucja, zwłaszcza, wracając do meritum, gdy podzielimy graczy na dobrych i złych, na podstawie bazy którą przygotuje selekcjoner/zy skończy się tym, że owszem będziemy mieli listę fajnych graczy, ale połowa z nich będzie musiała być ratowana, co raczej średnio nam dotąd wychodziło, a odpady w ogóle przestaną być kontrolowane.

Moim skromnym zdaniem cenniejsze byłoby gdyby już od 1 kontaktu skauta z właścicielem (właśnie skauta, bo to oni mają prowadzić graczy przez dłuższy okres, bo wszak kadencje tyle co rozwój gracza nie trwają) następowało nakierowanie poszczególnych graczy na poszczególne kierunki rozwoju i wtedy jeżeli Prezes jest zainteresowany to "molestujemy" go dalej, a jak nie bierzemy się za innych graczy, tych pozostawiając w bazie matce (bo a nóż prezesowi się odwidzi, albo sprzeda potencjalną gwiazdę do rozsądniejszego klubu). Dla tego "systemu" ważniejsze jest jak najszybsze skontaktowanie się z wszystkimi właścicielami graczy z bazy niż oczekiwanie, często kilku tygodniowe na info od właścicieli tych najlepszych, a dopiero potem kontakt z tymi gorszymi.

Jeszcze w skrócie o 2 tematach. Co do wyglądu kadrowicza, choć jak na razie mam wrażenie w Szefcia postach widzicie więcej niż on chce w nich zawrzeć, no ale mniejsza, można oczywiście dyskutować dowolnie, trzeba jednak pamiętać o tym, że mimo wszystko nie mamy rzeszy Prezesów znudzonych BB i posiadających równocześnie duży zapas gotówki, którzy mogliby poświęcić swoje drużyny dla rozwoju potencjalnych kadrowiczów i dawać selekcjonerowi/skautom pełną dowolność w doborze kierunków rozwoju. Teraz mimo wszystko często mam wrażenie z naszej winy dochodzi do kolizji na linii kadra-właściciel gracza, bo czy Prezes który najpierw dowiaduje się, że jego gracz nie zagra w U21 bo jest za słaby (a wiadomo w U21 można przymknąć oko na pewne braki, bo bardziej liczy się "ogień") ale szanse na NT i owszem ma, tylko musi poprawić to i to. I gdy on poprawia te rzeczy, okazuje się, że jego gracz jest niżej opłacany od niedorobionych mutantów produkowanych pod U21 i głównie dlatego Ci mutanci łapią się do NT, to jakie on wysnuwa wnioski na przyszłość?

2 kwestia, Mysza i mam wrażenie nie tylko on chciałby bazę, otóż moim skromnym zdaniem sytuacja w której dochodzi do krążenia baz między użytkownikami nie powinna się zdarzyć i dlatego 1 osobą która ma pełną bazą powinien być selekcjoner, bo przecież to jemu zaufaliśmy wybierając go na tą funkcję. Natomiast w okrojonej wersji nie widzę problemu.

From: cortez

This Post:
00
96174.355 in reply to 96174.352
Date: 8/23/2009 10:53:54 AM
Overall Posts Rated:
22
ja mógłbym pomóc przy skautowaniu pg/sg

This Post:
00
96174.356 in reply to 96174.353
Date: 8/23/2009 12:08:14 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Tak jak napisałeś potrzeba mu jeszcze 5-6 poziomów OD i tyle samo PA.Do tego kondycja i trochę osobiste...Czyli jakieś 1,5 sezonu treningu choć już ciut wcześniej może mógłby w kadrze zagrać...o ile był by lepszy od innych...

This Post:
00
96174.357 in reply to 96174.356
Date: 8/23/2009 2:15:04 PM
Overall Posts Rated:
515515
Mam wrazenie ze jesli BB nie zmieni dotowania zawodnikow w kadrze moze byc klopot
Mozemy miec plan -super, ale kasy im nie przelejemy
Moze macie jakies info o takich zmianach?
Oczywiscie to miecz obosieczny
Popieram Szefcia w jego wizji, moja jest doklanie taka sama
Zastanawiamia mnie tylko kierunek rozwoju BB ktory moze wszystkie plany zniweczyc jesli okaza sie drastyczne
Moim zdaniem mamy za duzo kasy, oczywiscie to tylko moje wizje
Jak wejde do II ligi to calkowicie popre Szefcia ze uniwersalizm to klucz do sukcesu ;-)
pozdro
boro

From: m4ti_

This Post:
00
96174.358 in reply to 96174.355
Date: 8/23/2009 4:23:16 PM
Overall Posts Rated:
2121
Napisz do Mr.Presidenta ale pewnie się zgodzi;]

Ale jak co to ja radami, formułkami, przykładami i doświadczeniem służe ale i tak masz ja większe i bogatsze wiec dasz lepiej rade niz ja;]

This Post:
00
96174.359 in reply to 96174.358
Date: 8/23/2009 4:38:14 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ja czytam posty na forum więc i głos corteza słyszałem:)Już niebawem będziemy wiedzieli ilu nowych skautów potrzebujemy.Na pewno doświadczenie i umiejętności takiego managera jak cortez chętnie skorzystam:)

PS.Tylko nie mogę mu zapomnieć że mnie w PP ograł;;;)))

This Post:
00
96174.360 in reply to 96174.359
Date: 8/23/2009 4:42:28 PM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II
Eee tam ja bym też Cię ograł jak bym I rundę przeszedł ;-)

From: m4ti_
This Post:
00
96174.361 in reply to 96174.358
Date: 8/23/2009 4:43:53 PM
Overall Posts Rated:
2121
To prawda zbyt dużo czasu by zajeło uzupełnianie danych przez selekcjonerów ale naprzyklad najlepsza 20 z kazdej pozycji pokojnie by dali uzupełnić.

Na razie posługujemy się tylko ogólnikami a uważam, że nadszedł czas na konkrety. Uważam, też ze pomysł Szefcia można by było też wprowadzić nie tylko dla nowego rocznika z jubileuszowego 10 draftu ale tez z wcześniejszych. Tak dla przykładu posłużę się statystykami pewnego fajnie rokującego SG/PG z Draftu nr 8. Mowa o Kamilu Frymusie(8215983)(manager pozwolił mi udostępnić dane tego zawodnika).
Oto jego umiejętności:

Rzut z wyskoku: rewelacyjny Zasięg rzutu: silny
Obr. na dystansie: wybitny Kozłowanie: sprawny
Wejście pod kosz: silny Podania: sprawny
Rzut z bliska: przeciętny Obr. pod koszem: porządny
Zbieranie: przeciętny Blokowanie: tragiczny
Kondycja: przecietny Rzuty osobiste: tragiczny

Jak widzicie fajnie go manager rozwinąl na "górze" ale też jego dół jest taki całkiem całkiem. Jak widzicie można by było z niego zrobić praktycznie co chcemy. SF, SG, PG ale teraz takie pytanie co dla takiego zawodnika będzie najlepsze. Chciałbym usłyszeć a potem przedstawie to co ja myślę.

Uważam ze Kamil jest przykładem na jakich zawodnikach powinniśmy się skupić i takich na początku wyselekcjonować i o takich walczyć aby zostali w Polsce. Wiem, że jego SB mogło by byc wyższe ale naprawdę manager jest taki z jakim zawsze bym chciał mieć do czynienia skautując graczy wiec pewnie by się zgodzil aby i ten trening mu zapodać.

Chyba kazdy mi przyzna rację że Kamil fajnie się prezentuje i może byc naszą pociechą już w końcówce jak nie wcześniej w u-21. Takich jak Kamil pewnie w drafcie będzie kilku dlatego warto by było ich jak najwcześniej odkryć i odpowiednio już na początku wyselekcjoowac do odpowiedniej grypy treningowej. Proponował bym utworzenie takiego "wzorca reprezentanta" z podanymi jak ma wyglądać gracz i wtedy skauci by się tylko takim zawodnikiem opiekowali i ewentualnie jakby managerowi coś odmieniło się to przenosili do innych klas treningowych. Ktoś tu napisał, ze to glównie skauci mają rozdzielać ze ten będzie bardziej defensywny ten bardziej ofensywny itp ale uważam że skaut tez człowiek i może sie pomylić więc jakbyśmy przedyskutowali ta sprawę i wspólnie uzgodnili wzór gracza to by zmieszało szanse popełnienia błędu.


From: Silverado

This Post:
00
96174.362 in reply to 96174.361
Date: 8/23/2009 4:57:48 PM
Overall Posts Rated:
170170
znam juz troche tego managera i potwierdzam, ze Frymus to nasza szansa na idealnego reprezentanta, trzeba tylko ustalic jaki ma byc, a taki bedzie. :) a mysle ze o to chodzi, bo jak podejrzewam nie zawsze jest szansa ulepić goscia dokladnie tak jak tego chcemy :)

From: Czesław

This Post:
00
96174.363 in reply to 96174.361
Date: 8/23/2009 5:31:35 PM
Overall Posts Rated:
179179
Poruszyłeś tu ciekawą sprawę, tzn " wzorzec reprezentanta". Choć to raczej pytanie do obu selekcjonerów. Dlaczego do tej pory na forum nie mamy wśród tych wyróżnionych, wątku o wymaganiach dot. kandydata na reprezentanta. Jasno i wyraźnie opisanych. tak jak np. ma to miejsce na forum Hiszpanii. W wątku tym mogliby znaleźć się też wymienieni poszczególni skauci. W ten sposób np.byłoby to też potwierdzenie ich wiarygodności w kontaktach z właścicielami jakiegoś ciekawego zawodnika.

Wracając do hiszpańskiego forum, zerknijcie tutaj: (46043.2) , na wytyczne odnośnie SG, IS jest bardzo wysoko. Ciekawe, prawda? Co o tym sądzą mądre głowy?:)


Advertisement