BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Litwa

[U21] Litwa

Set priority
Show messages by
From: Mario

To: MuzG
This Post:
00
164728.36 in reply to 164728.35
Date: 11/29/2010 3:43:52 PM
Overall Posts Rated:
605605
Mi się zdaję, że to my mamy złe podejście. W końcu oni graja dalej a my nie. Może trafią dalej na drużyny które też CT zagrały? Zawsze lepiej grać dalej niż przegrywać i żalić się na rywali że CT zagrali.
Co do meczu to po fakcie już wiemy co i jak. Może na CT ich by wystarczyło szybszą taktyką zagrać, albo LI w ataku? Wnioski trzeba wyciągnąć na przyszłe sezony.

From: al_said

To: MuzG
This Post:
00
164728.37 in reply to 164728.35
Date: 11/29/2010 3:46:00 PM
Overall Posts Rated:
88
gdyby oni zagrali CT a my TiE to rozumiem, że można by na to zwalać całą winę, a tak chyba jednak zbyt szybko spychamy winę za porażkę na to, że rywale grali z wyższym nastawieniem

From: MuzG

This Post:
00
164728.38 in reply to 164728.36
Date: 11/29/2010 3:50:20 PM
Overall Posts Rated:
3030
Mi się zdaję, że to my mamy złe podejście. W końcu oni graja dalej a my nie. Może trafią dalej na drużyny które też CT zagrały? Zawsze lepiej grać dalej niż przegrywać i żalić się na rywali że CT zagrali.

Po części zgadzam się z Tobą, ale sam pewnie przyznasz że na 10 przypadków kiedy do turnieju głównego awansuje drużyna która zagrała CT, na 9 przypadków nie osiągnie ona końcowego sukcesu.
Ja do vinniego nie mam pretensji, bo grając (prawdopodobnie) normala celował w medal w dalszej części rozgrywek. Sam bym wolał trochę się pomęczyć i walczyć o końcowe zwycięstwo, niż pójść na totalną łatwiznę wciskając CT. Że tak nieładnie to ujmę wcisnąć CT to każdy głupi umie...

From: MuzG

This Post:
00
164728.39 in reply to 164728.37
Date: 11/29/2010 3:52:36 PM
Overall Posts Rated:
3030
gdyby oni zagrali CT a my TiE to rozumiem, że można by na to zwalać całą winę, a tak chyba jednak zbyt szybko spychamy winę za porażkę na to, że rywale grali z wyższym nastawieniem


Całej winy na CT nie zwalam, bo napisałem:
Oczywiście bardzo wiele czynników miało wpływ na klęskę

Oznacza to naturalnie że trzeba by jeszcze porozmawiać o innych czynnikach mających wpływ na porażkę, ja ze swojej strony na razie poruszyłem tylko ten jeden.
Nie zmienia to jednak faktu, że przy tak małej różnicy punktowej w końcowym wyniku nastawienie miało troszkę większe znaczenie niż zwykle.

Last edited by MuzG at 11/29/2010 3:56:22 PM

From: al_said

To: MuzG
This Post:
00
164728.40 in reply to 164728.39
Date: 11/29/2010 4:04:24 PM
Overall Posts Rated:
88
Jak na laika, którym w temacie kadry U21 jestem obecnie mógłbym równie napisać, gdyby nie było 3-4 fauli to oni nie rzuciliby tych 5 punktów z osobistych i wynik byłby w drugą stronę:).

This Post:
00
164728.41 in reply to 164728.39
Date: 11/29/2010 4:15:50 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Miałem napisać jutro jak ochłonę, ale napiszę dzisiaj na gorąco.
No cóż, przed meczem mieliśmy taki układ formy u naszych zawodników, że ciężko było wymyślić coś bardzo skutecznego. Na grę spod kosza nie mieliśmy optymalnej formy u Owsianego i Kamockiego, czyli naszych najlepszych zawodników na swoich pozycjach do gry spod kosza. Oczywiście znając wynik, taka taktyka wydaje się najsłuszniejsza, ale trzeba pamiętać, że z Węgrami graliśmy na SF Wichurą, zawodnikiem bardzo dobrym pod koszem, ale mającym słabe OD jak na kadrę U-21. Litwini mają jednego z najlepszych SF w kadrach U-21. W dodatku był w sprawnej formie. Obawiam się, że gdyby miał grać na Wichurę to zostalibyśmy rozstrzelani przez jednego zawodnika, tak jak to miało ostatnio miejsce w meczu NT z Nową Zelandią. Moglibyśmy oczywiście spróbować grać LP/LI z Banaśkiewiczem na SF, ale łatwo się mówi jak się widzi jak zagrał rywal.
Na granie Motion nie mieliśmy za bardzo kim, bo Lubas był jedyne w silnej formie, a to nasza jedyna opcja w taktykach ataku z obwodu. Zresztą jak pokazał mecz, Lubas sobie nie radził, więc granie Motion skończyłoby się jeszcze gorzej. O RnG w ogóle nie ma co mówić, bo nie mamy ani PG, ani SF, którzy by gwarantowali odpowiednią jakość w takim meczu jak z Litwą.
Uznałem, że Litwini muszą zaryzykować ze strefą w obronie, dlatego naturalnym rozwiązaniem wydawało się granie Princeton. W tej taktyce uważam że czujemy się dobrze i mamy do tego naprawdę niezłych graczy...

No cóż, zagraliśmy normala, bo uznałem, że trzeba zaryzykować. Oczywiście lepiej grać na ME w Top-12 i mieć rozbite morale, niż nie grać tam wcale.
Podjąłem ryzyko i przegraliśmy. Według mnie główną przyczyną porażki było to, że Litwini zagrali CT. Przy tak wyrównanych drużynach różnica w nastawieniu robi jednak bardzo dużą różnicę. Ktoś się może ze mną nie zgadzać, ale takie jest moje zdanie, które wyrobiłem sobie nie tylko na podstawie tego meczu czy meczu z Islandią.
Wystarczy prześledzić mecze PP czy też spotkania różnych reprezentacji. Po prostu wciśnięcie CT daje ogromny bonus, który potrafi zniwelować spore braki ( w przypadku drużyn słabszych) lub też przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w przypadku drużyn wyrównanych.

To tyle co mi przychodzi do głowy, nie sądzę żebym był w stanie wymyślić coś bardziej mądrego...

Bardzo dziękuję wszystkim współpracownikom oraz właścicielom zawodników, którzy znaleźli się w kadrze i tym którym trochę zabrakło. To Wy tworzyliście tą reprezentację. Byliśmy bardzo blisko, żeby móc grać o najwyższe cele. Nie udało się. Przepraszam Was i wszystkich kibiców reprezentacji U_21.
Całkowitą winę za brak awansu biorę na siebie. Jestem otwarty na merytoryczną dyskusję i krytykę, ale proszę bez personalnych wycieczek, bo to nikomu nie jest potrzebne.
Postaram się rzetelnie odpowiedzieć na każde pytanie.

Jutro napiszę noty i oceny zawodników w meczu z Litwą.

Last edited by vinnie_jones at 11/29/2010 4:19:27 PM

From: MuzG

This Post:
00
164728.42 in reply to 164728.40
Date: 11/29/2010 4:22:46 PM
Overall Posts Rated:
3030
Jak na laika, którym w temacie kadry U21 jestem obecnie mógłbym równie napisać, gdyby nie było 3-4 fauli to oni nie rzuciliby tych 5 punktów z osobistych i wynik byłby w drugą stronę:).

A ja równie dobrze mógłbym napisać w tym momencie że faule o których piszesz spowodowane były właśnie naszym niższym nastawieniem (Polacy mniej przykładali się do meczu przez co częściej faulowali).
Algorytm BB jest na tyle skomplikowany że "zwalanie" winny na jeden czynnik nijak się ma do rzeczywistości, dlatego uważam że zarówno Twoja jak i moja opinia obrczona jest sporym błędem.

Last edited by MuzG at 11/29/2010 4:23:24 PM

From: al_said

To: MuzG
This Post:
00
164728.43 in reply to 164728.42
Date: 11/30/2010 1:10:20 AM
Overall Posts Rated:
88
"zwalanie" winny na jeden czynnik nijak się ma do rzeczywistości

i tu pełna zgoda, specjalnie wziąłem na warsztat FT, żeby wykazać jak patrzenie na jedną daną może zaciemnić obraz;)

This Post:
00
164728.44 in reply to 164728.41
Date: 11/30/2010 1:13:15 AM
Overall Posts Rated:
88
Szkoda vinnie, naprawdę liczyłem, że kto jak kto ale ty skończysz z klątwą akcji Mistrzostwa Świata w Polsce, ale widać musi być te 20 sezonów bez MŚ z udziałem naszego kraju...

This Post:
00
164728.45 in reply to 164728.41
Date: 11/30/2010 1:13:36 AM
Overall Posts Rated:
1919
A ja i tak gratuluje ogólnej postawy naszej kadry! jeszcze się odegramy!!!

From: Mario

This Post:
00
164728.46 in reply to 164728.43
Date: 11/30/2010 4:58:41 AM
Overall Posts Rated:
605605
Z FT na początku q4 mieliśmy 13 fauli, więc większość wynikała z tego że goniliśmy wynik. Brakło trochę szczęścia, bo słabsi na pewno nie byliśmy w tym meczu. Od strony taktyki to teraz możemy szukać co było by lepsze. Patrząc na obronę to mogliśmy zagrać szybszą taktyką w ataku, może by to już wystarczyło.

Advertisement