BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]Reprezentacja sezon 9/10

[NT]Reprezentacja sezon 9/10

Set priority
Show messages by
From: Czesław

This Post:
00
96174.363 in reply to 96174.361
Date: 8/23/2009 5:31:35 PM
Overall Posts Rated:
179179
Poruszyłeś tu ciekawą sprawę, tzn " wzorzec reprezentanta". Choć to raczej pytanie do obu selekcjonerów. Dlaczego do tej pory na forum nie mamy wśród tych wyróżnionych, wątku o wymaganiach dot. kandydata na reprezentanta. Jasno i wyraźnie opisanych. tak jak np. ma to miejsce na forum Hiszpanii. W wątku tym mogliby znaleźć się też wymienieni poszczególni skauci. W ten sposób np.byłoby to też potwierdzenie ich wiarygodności w kontaktach z właścicielami jakiegoś ciekawego zawodnika.

Wracając do hiszpańskiego forum, zerknijcie tutaj: (46043.2) , na wytyczne odnośnie SG, IS jest bardzo wysoko. Ciekawe, prawda? Co o tym sądzą mądre głowy?:)


This Post:
00
96174.364 in reply to 96174.363
Date: 8/23/2009 6:22:25 PM
Overall Posts Rated:
170170
wkrecilem sie troche w ich forum i musze przyznac ze jestem pod wrazeniem jak nas rozpisali :) a sadzac po tym ktorego naszego zawodnika uznali za najwazniejszego domyslam sie ktora strefa moga zagrac ;)

a z innej beczki, troche smieszne jest ze tlumacza nazwy taktyk doslownie :) Run and Gun jest tak jakby u nas "Biegać i Strzelać" a LI "Patrzeć Do Wewnątrz" ;) dobrze ze nasi odpuścili sobie takie tłumaczenie :)))

From: al_said

This Post:
00
96174.365 in reply to 96174.361
Date: 8/24/2009 1:27:00 AM
Overall Posts Rated:
88
Tylko co to znaczy 20 najlepszych? Wiesz dobrze, że w bazie którą co sezon dostawaliście najlepsi nie zawsze byli Ci którzy najwięcej zarabiali, a innych wyznaczników za bardzo nie ma na początku.

Generalnie uważam, że nic wielkiego się nie stanie, jak skauci dostaną tydzień, no dwa po otrzymaniu bazy na kontakt z właścicielami, i po tym pierwszym sicie (wiadomo nie wszyscy odpowiedzą) bazy powinny wrócić do selekcjonerów, ewentualnie jakiegoś koordynatora, który poprzerzuca graczy pomiędzy pozycjami i wtedy jedziemy z wytycznymi i treningiem.

Wzór gracza fajna sprawa, ale jeżeli przyjmiemy coś takiego, musimy się tego bezwzględnie trzymać, bo bez problemu mogę sobie wyobrazić sytuację w której ktoś trenuje grajka poza "systemem" i za 4 sezony podsyła jego skille do selekcjonera U21 i ponieważ nie poprawiał boków (co w systemie jest koniecznością, a to trwa i odbędzie się kosztem głównych skilli), ma napakowane główne skille i tu kwestia czy takiego gracza selekcjoner U21 nie powoła.

From: hatchet
This Post:
00
96174.366 in reply to 96174.365
Date: 8/24/2009 7:17:16 AM
Overall Posts Rated:
99
Przebrnąłem przez tą tyradę postów i bardzo się ciesze że mimo mojej nieobecności nadal pozostałem w waszych głowach :)

I chyba nie przypominam sobie abym ja się gdzieś żalił że po przegranym meczu mnie atakujesz Ty lub Twój kolega z ligi...


Tylko po co tak na około, każdy wie o kogo chodzi ;)

Jeśli mag nie jest Twoim kolegom to sorki.Miałem wrażenie że tak jest:)Ale to pewnie maga nie ucieszy...


Al_said, foch z przytupem ;p

A teraz ad rem bo tu nudnawo jakoś ;)

A żeby było uczciwie będzie od serca, żeby nikt nie miał pretensji że się komuś do czegoś pakuje ze swoim tyłkiem tam gdzie nie trzeba.
Owszem mogło być tak że byłem jakoś lekko zawiedziony po przegranych wyborach i zwłaszcza moje komentarze po pierwszym meczu NT były dogryźliwe i wyszukiwane nieco na siłe. Tu się uczciwie przyznaje. Moja wina.

Natomiast wszystkie inne pytania, komentarze albo niepewności związane z prowadzeniem kadry są oznaką tylko i wyłącznie mojego zainteresowania nią i założeniem że powinna ona funkcjonować jak najlepiej. A nie wynikiem mojej frustracji czy jakiegoś niedopieszczonego ego.
Więc łaskawie proszę wszystkich "życzliwych" o zaniechanie komentarzy w wiadomym stylu pod każdym moim pytaniem o kadrę bo to wcale śmieszne raczej smutne.

Jeżeli ktoś ma jakiś zarzut merytorzyczny co do moich pytań to niech go postawi, a nie do wszystkiego stawia zasłone dymną albo lekko odbija piłeczkę.

Dlatego teraz proszę o odpowiedź, bo pytam z czystej taktyczno/merytorycznej świadomości.

Dlaczego w spotkaniu z Hiszpanią graliśmy CT?

Bo nie doszukałem się odpowiedzi w wątku o meczu. Nie lepiej było bawić się w minimalizowanie porażek i 2 PICe z Hiszpanami i Niemcami a potem CT z Francją?

Po drugie pytanie do Mr.President umawiałeś się na jakiegoś podwójnego PICa?
Czy z góry założyłeś że nie tędy droga bo nie pamiętam tego z kampanii.

Zasadniczo zostały 2 mecze, scenariusz jaki ma nasz Selekcjoner, przynajmniej jeśli o podejście z Ent. mogę przewidzieć. Mam nadzieje że da nam to przynajmniej wygraną nad żabami. Ale uczciwie mówie, niestety realizuje się scenariusz który zakładałem przed2 rundą ME.

Na koniec od serca.
łaskawie proszę żeby parę osób zastanowiło się czy przyklejanie mi łatki "mąciciela" czy innego "upartego osła" który chce zaszkodzić kadrze to rozsądny pomysł.
nigdy nie ukrywałem że po tym sezonie najprawdopodobniej będę szalał na TLu i moim celem będzie wytrenowanie minimum 1 grajka pod U21/NT.
Dlatego nie chciałbym żeby moja osoba była powodem dla którego nasz kadra będzie tracić.
Jeżeli komuś ze sztabu kadry, otoczenia selekcjonera lub scautów, nie podoba się fakt, że BYĆ MOŻE któryś z naszych młodych zdolnych trawi do Pssycholi niech to napisze tu i teraz żebym kasy i czasu nie marnował.

PS. Ja naprawdę w tej grze osiągnąłem co chciałem. Byłem trenerem U21, zdobyłem 2 PP, miałem reprezentanta, grałem w BBB. Ja nie czuję potrzeby nikomu i niczego udowadniać. Jeżeli coś pisze bo mi na czymś zależy a nie dlatego że coś do kogoś mam.

Życie jest na serio, a sztuka dla przyjemności :)

From: al_said

This Post:
00
96174.367 in reply to 96174.366
Date: 8/24/2009 7:31:04 AM
Overall Posts Rated:
88
Jeśli mag nie jest Twoim kolegom to sorki.Miałem wrażenie że tak jest:)Ale to pewnie maga nie ucieszy...

Al_said, foch z przytupem ;p

myślałem, że chociaż ty dostrzeżesz subtelną różnicę pomiędzy kolegą a znajomym z ligi, normalnie foch z dwoma przytupami;)

This Post:
00
96174.368 in reply to 96174.366
Date: 8/24/2009 10:18:44 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ciesze się że wróciłeś:)Serio...i nie mówię tego ironicznie:)
Odpowiem Ci na pytania które kierowałeś pod moim adresem bo nie czuję się władny odpowiadać na to czy ktoś przykleja Ci jakieś łatki..
Otóż graliśmy CT i Hiszpanią bo nie chciałem minimalizować porażek tak jak napisałeś.Z tego by wynikało że zadowalałem się zwycięstwem nad Litwą i liczę na ewentualny sukces z Francją...Ja chciałem grać o coś więcej...
Planowałem inaczej-CT z Hiszpanią-co przy ich nie najlepszej formie mogło dać nam wygraną...Niestety pechowo przegraliśmy...
Później TiE z Niemcami i budowanie entuzjazmu na pewnych awansu Francuzów...Później CT z Francją i 3 wygrane mogły nam dać 3 miejsce w grupie...
Co do ustawianych TiE to był takowy z Portugalią.Tak na marginesie później Portugalczyk oszukał Niemca...Hiszpan chciał się umówić ale nie odpowiedziałem mu bo miałem inny plan...No i dzisiaj Niemiec...
A co do Twojego udziału w szkoleniu młodego talentu dla reprezentacji to wierz mi że jestem gorącym tego zwolennikiem:)Jak napisał kiedyś Czesław jesteś jednym z najlepszych managerów w tej grze i nie mam wątpliwości że wychowany przez Ciebie zawodnik mógłby być silną stroną reprezentacji bez względu na to kto ją będzie prowadził.

This Post:
00
96174.369 in reply to 96174.366
Date: 8/24/2009 10:31:34 AM
Overall Posts Rated:
299299
znajdzie się pewnie jakiś grajek dla Ciebie ;))

From: m4ti_

This Post:
00
96174.370 in reply to 96174.365
Date: 8/24/2009 3:44:40 PM
Overall Posts Rated:
2121
Tylko co to znaczy 20 najlepszych? Wiesz dobrze, że w bazie którą co sezon dostawaliście najlepsi nie zawsze byli Ci którzy najwięcej zarabiali, a innych wyznaczników za bardzo nie ma na początku.


To znaczy, że uzgodnilibyśmy kryterium odnośnie potencjału, wieku i wzrostu i pensji chociaż ona nie jest moim zdaniem głównym wyznacznikiem odnośnie siły zawodnika ale jest ważnym i dlatego taki na przykład w moich oczach ten jeden z 20 najlepszych PG by wyglądał tak:potencjal supergwiazda, 185 cm, pensja 5k.

Moim zdaniem jak skauci dostaną bazę po 2 tygodniach to pewnie po kilku dniach wyślą maile, kilka dni będą czekać na wiadomość zwrotną z czego tylko 60% jest z treścią jaką się oczekuje. Więc tak naprawdę możemy stracić 3-4 tygodnie zanim przynajmniej połowie uzupełnimy statystyki a gdzie tu jeszcze czas na podzielenie i selekcje? Tu moim zdaniem powinniśmy szybciej zadziałać.

A co do "wzorca reprezentanta" to uważam, że by to był wzór do którego dążylibyśmy i dzięki temu mielibyśmy się na czym opierać. Jeśli zawodnik byłby trenowany poza systemem to nie tracilby szans na reprezentacje tylko trafiał do "kadry B" o której już pisałem wyżej. Po prostu uważam że lepiej wiedzieć do czego chcemy dążyć w rozwoju zawodnika niż dzialać troszkę tak po omacku.

@szalony_mag

Nie odniosę się do tego co wyżej bo nie w tym rzecz ale sam doskonale wiesz ze jesteś jednym z lepszych graczy, do tego masz nieporównywalne doświadczenie, do tego jesteś jedną z barwniejszych postaci na forum bez którego bywa nudnawo na forum z tym chyba nikt nie bedzie polemizował;] Do tego dokonaleś tego o czym większość z nas może tylko pomarzyć, przeszedłeś do historii Polskiego BB;].

Ale uważam, że właśnie zabrakło Cię bliżej kadry, a dokładniej chodzi mi oto aby nie tylko się patrzeć i wypomnieć coś ale też wspomóc doświadczniem naprzykład wtedy kiedy była końcówka el.ME;]

A co do gracza to sam doskonale wiesz, że jestes odpowiednią osobą do trenowania gracza na u-21 i żaden skaut nie jest na tyle głupi aby z Tobą w tej kwestii polemizować;]

From: al_said

This Post:
00
96174.371 in reply to 96174.370
Date: 8/25/2009 2:19:35 AM
Overall Posts Rated:
88
Ale czemu zbieranie bazy ma trwać 2 tyg? Jeżeli to ma tyle trwać, to lepiej podzielić ligi między kilka(kilkanaście) osób i załatwić to w 2-3 dni, plus 1 dzień na scalenie baz. To nie jest jakiś wielki wysiłek, ostatni draft z vinnie_jones'em zrobiliśmy w 4 dni (w to wliczam sprawdzenie "naszych" graczy i podzielenie się nimi).

Z postulatem podziału mnie nie przekonacie, bo każde sito ma dziury:)[w twojej propozycji wzrost, potencjał (PG pod U21 nie musi mieć mega potencjału no i takich z 5k to może z 3-5 się znajdzie:)), pensja, wiesz ilu fajnych potencjalnych SFów wyłowiliśmy na PF/C?] wysłanie kilkudziesięciu maili to nie jest kwestia kilku tygodni, więc spokojnie każdy skaut by to ogarnął w kilka dni, a sprawdzając kilkudziesięciu wybranych graczy ręcznie (ja mimo wszystko sprawdziłem wszystkich z odpowiednim potencjałem) sprawi, że opuścimy graczy fajnych skillowo, ale nie mających nabitych 2-3 skilli, no i jak sam dobrze wiesz, właściciel zwłaszcza z IV-V ligi potrzebuje kontaktu ze skautem. Inna sprawa, że jak będzie się co kilka dni/tygodni (bo jak rozumiem nawet w waszej opcji z każdym właścicielem trzeba by się skontaktować) przerzucać w bazie to powstanie takie zamieszanie, że co drugi gracz będzie miał 2 skautów nadzorujących jego rozwój.

This Post:
00
96174.372 in reply to 96174.371
Date: 8/25/2009 9:39:16 AM
Overall Posts Rated:
2222
Co więc zostało ustalone? Kto wie jak są szkoleni zawodnicy pod kadrę i jak będzie to przebiegać dalej? Do jakich wniosków doprowadziły powyższe refleksje?

Czy zawodnicy będą szkoleni według ścisłych szablonów? Opracujemy kilka typów graczy do których mozolnym treningiem przyszły kadrowicz będzie dążył? A może będzie to indywidualna praca pod sugestiami skautów?

Czy jakieś cechy urosną do bardziej istotnych przy planowaniu treningów? Dla jakich pozycji? Które dla jakich?

Jak powszechnie wiadomo aby z dyskusji coś dobrego wynikło, należy postępować konkretnie i wyciągać wnioski. Jakie wnioski tym razem zostały wyciągnięte i jakie decyzje zapadły?

This Post:
00
96174.373 in reply to 96174.372
Date: 8/25/2009 2:00:52 PM
Overall Posts Rated:
88
Dyskusja zrobiła się czysto akademicka, bez wniosków:)

Moje stanowisko mogę uporządkować tak:

Zacznijmy od tego, że przyznaję trochę z mojej winy mamy poplątanie z pomieszaniem z postrzeganiem obu kadr jako jedno jeśli idzie o trening, a ja bym tego tak nie widział. To co dobre dla U21 nie koniecznie jest dobre dla NT, i odwrotnie. I tu bym dokonał pierwszego rozgraniczenia. Pytanie czy już na początku po drafcie można tak podzielić graczy (na tych pod U21 i tych pod NT). Mimo wszystko byłbym na nie. Osobiście uważam, że pod kątem kadry juniorów, gracze powinni być wstępnie podzieleni pod konkretne taktyki (do czego zresztą zawsze namawiałem skautów), oczywiście kwestia wyważenia proporcji, bo SG z OD 16-17 i jedno cyfrowym JS, JRem to chyba jednak nie taka specjalizacja o jaką powinno nam chodzić. I Ci gracze do 21 roku życia a więc do ostatniego sezonu w którym może się "załapać" do kadry, powinien jechać bazę. Później albo gracza powołujemy i selekcjoner pod rywali ustawia trening, albo już w tym momencie przejmują go skauci seniorów i albo dalej jadą główne skille, albo skupiają się na bokach. Gracze powołani do kadry juniorów powinni również od połowy sezonu dostawać trening boków, żeby później dołączyć do zaplecza kadry seniorów. W wieku 22 lat przejmują wszystkich skauci kadry seniorów i jadą z treningiem stricte pod kadrę seniorów.

Czemu przez 3 sezony bym trenował tylko bazę? Cóż ja bym osobiście np. Smykowskiego do kadry nie powołał, ale selekcjoner (pewnie co 2-4 sezony nowy) ma mieć wybór w jak najlepszych graczach i to jego decyzja czy chce zwracać uwagę na boki czy nie, wybrzydzać w U21 raczej nie można, i mimo wszystko w kadrze juniorów detale nie są tak istotne jak w kadrze seniorów. Dlatego dla dobra kadry juniorów powinniśmy jak najwięcej graczy prowadzić jak najwyżej, oczywiście można by opracować system, w którym ktoś określa górny pułap pensji do której chce doprowadzić swojego gracza i wspólnie ze skautem ustawia trening pod ten pułap.

Inna bajka to kadra seniorów. Kilka razy pytałem na forum co się dzieje z obecnymi 22-latkami i nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi, a przecież to o czym rozmawiamy ostatnio tak szeroko na forum powinno moim skromnym zdaniem głównie tych zawodników dotyczyć. Być może to moja wina, że skauci "pracują" z zawodnikami do 21 roku życia (choć system zaczęliśmy 5 sezonów temu, więc 22-latkowie z niego pojawili się dopiero teraz) no trudno, jeden rocznik w dużym stopniu popłynął, ale tych graczy którzy przekroczą wiek poborowy do kadry juniorów będzie przybywać i jeżeli coś trzeba ruszyć to właśnie ten temat. Skautów dla graczy prosto z draftu co najwyżej bym jeszcze bardziej uczulił na kierunkowanie graczy, niż wywracał to co jak widać po wynikach kadry Leszka Skorupskiego aż tak źle nie funkcjonuje.

Advertisement