BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.44 > Season 19

Season 19

Set priority
Show messages by
This Post:
00
209286.37 in reply to 209286.36
Date: 03/03/2012 17:58:35
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Ο πρώτος κύκλος του πρωταθλήματος τελείωσε...(Αν βρω χρόνο θα σχολιάσω εκτενέστερα πάνω στο θέμα αυτό....)

Αυτό που ήθελα να επισημάνω είναι ότι ενώ στον δικό μας όμιλο (τον κόκκινο ) τα πράγματα φαίνονται να πηγαίνουν νορμάλ με βάση την διαφορα πόντων (το ΔΠ στον συγκεντρωτικό πίνακα) από την απέναντι όχθη στους μπλέ γίνεται ότι να 'ναι...!!! Κοιτάξτε τις διαφορές πόντων στο μπλέ όμιλο και θα καταλάβεται τι εννοώ....

ΥΓ Σίγουρα από μόνη της η διαφορά πόντων δεν λέει κάτι αλλά τουλάχιστον είναι μια ένδειξη που δείχνει πάνω κάτω πόσο καλή είναι μια ομάδα επιθετικά και αμυντικά...Ισχύει όμως αυτό και στους μπλέ...???

ΥΓ 2 Απόλυτο Χάος λοιπον στους μπλέ...!!! :-)

Last edited by Kung Flu at 03/08/2012 05:32:49

This Post:
00
209286.38 in reply to 209286.37
Date: 03/08/2012 05:37:51
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Άκρα του τάφου σιωπή,στο κάμπο βασιλεύει....!!




From: sainhs

This Post:
00
209286.39 in reply to 209286.38
Date: 03/08/2012 06:00:05
Overall Posts Rated:
4343
Ω καλα εισαι, παντα ετσι ηταν, 2-3 ατομα με το ζορι γραφαμε...
Αντε προτεινε κανενα θεμα αν εχεις να συζητησουμε....

This Post:
00
209286.40 in reply to 209286.39
Date: 03/08/2012 06:48:57
Ionikos Lamias
III.5
Overall Posts Rated:
9999
Εγω βλέπω πως η ομάδα του Kung Flu θα πάρει το πρωτάθλημα ο sainhs ακόμα ψάχνετε κ για μένα ίσως μπορώ να τα καταφέρω να ειμαι μέσα στην τετραδα.ενταξει η παραμονή μου είναι εύκολη υπόθεση

From: Kung Flu

This Post:
00
209286.41 in reply to 209286.39
Date: 03/08/2012 06:51:09
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο ξενέρωτο να παίζεις ένα παιχνιδάκι και να μη λές 5-10 πράγματα γι' αυτό...Να ανταλάξεις μια άποψη βρε αδερφέ...Δε λέω να λύσουμε το κυπριακό....

Τέλος πάντων...!

Θέμα 1:
Πάλι ταρακούνησες τα νερά από ότι είδα... Αντε να δώ τι άλλοuς λαγούς θα βγάλεις από το καπέλο...(To συγκεκριμένο δεν ήταν λαγός αλλά αρκούδα.Αναρωτιέμαι πώς χώρεσε στο καπέλο...!!!)

Ρε άνθρωπε έχεις μια ομάδα...Την αντιμετωπίζουμε και είμαστε εντάξει....Τώρα τι τις θές αυτές τις κινήσεις...?Τους άλλαξες όλους και δεν ξέρουμε τι αντιμετωπίζουμε...Και το πρόβλημα είναι ότι παίζουμε ξανά 3 αγωνιστηκές πριν την έναρξη των play off...!!!Θα με αναγκάσεις να προβώ σε ενέργειες που δεν ήταν στα πλάνα της ομάδας με αυτά που κάνεις... :-)


Θέμα 2:
Θεωρώ ότι το παιχνίδι γίνεται αρκετά πιο πολύπλοκο όταν έχεις υποχρεώσεις και στο κύπελλο...Βέβαια τα 50χιλιάρικα δεν είναι άσχημα....Όμως πρέπει να σκέφτεσαι και τους 3 αγώνες της εβδομάδας για να κατεβάσεις 5 άδες και να μην μαμήσεις τα λεπτά συμμετοχής και να κερδίζεις...Ήδη την προηγούμενη βδομάδα κάποιοι ξέφυγαν και δεν ήταν καλά αυτή τη βδομάδα...Σήμερα παίζω με μια ομάδα 5ης κατηγορίας και είχα υπολογίσει την 5άδα που θα κατεβάσω με βάση το ρόστερ που είχε την προηγουμενη βδομάδα...Έλα όμως που το τυπάκι πήρε 3 παίκτες απο τότε...Το μόνο καλό είναι ότι δεν έχουν τόσο καλή αγ.κατάσταση....Κατα τα άλλα αν ήθελα να τον κερδίσω θα μπορούσα εύκολα να το κάνω αλλά θα έπαιζαν πολλά λεπτά οι παίκτες και την επόμενη βδομάδα θα ήταν σκατά....Οπότε σήμερα υπάρχει περίπτωση να είναι ντέρμπι και δεν ξέρω αν θα κατέβει κ δυνατά...Θα δούμε....!!

This Post:
00
209286.42 in reply to 209286.41
Date: 03/08/2012 07:15:00
Ionikos Lamias
III.5
Overall Posts Rated:
9999
Φιλε μια χαρά είναι το 50αρικο εγώ λέω να κοιτάξεις να περάσεις στο κυπελάκι κ να πας όσο το δυνατό μπορείς πιο μακριά.κ ματς να χάσεις στο πρωτάθλημα δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα στην συνεχεια,καλα από δω δεν το συζητάω δεν έχουμε κ την τοπ ομάδα που μπορεί να σε σταματήσει

This Post:
00
209286.43 in reply to 209286.42
Date: 03/08/2012 08:11:03
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Ναι όντως το 50άρικο είναι καλό...Την προηγούμενη σεζόν έχτισα αρκετό γήπεδο λόγω αυτού...(Μην ξεχνάμε ότι είναι μόλις η 3η σεζόν που παίζω το παιχνίδι...)

Τώρα για το πρωτάθλημα.... Προσωπικά η μοναδική απειλή που βλέπω μέχρι στιγμής είναι από τον Στέφανο (σα'ί'νη)...Ασχετα με το αν ψάχνεται ή όχι προσπαθεί να βελτιωθεί...Μπορεί οι τελευταίες κινήσεις που έκανε να να είναι εξαιρετικές ,μπορεί και όχι....Δεν έχω ικανοποιητικό δείγμα παιχνιδιών οπότε δεν μπορώ να το κρίνω ακόμα...

Θάνο καλά τα πάς... Βλέπεις ότι και με το χαμηλό σε μπάτζετ ρόστερ που έχεις,γίνεται η δουλειά...(Βλέπε Αποελ...!!)... και αυτό γιατί κάποιοι αγνοούν βασικά κομμάτια του παιχνιδιού....Ώς εκ τούτου η 4άδα για την οποία μιλάς μάλλον εφκιτός στόχος είναι...

From: sainhs

This Post:
00
209286.44 in reply to 209286.41
Date: 03/08/2012 16:29:59
Overall Posts Rated:
4343
Ε δεν εκανα και τρελες αλλαγες, απλα προσπαθω να μπω σε ενα πιο επικερδες πλανο σε σχεση με πριν για να εχω οφελος απο την επομενη σεζον. Δηλαδη μια καλη 5αδα-6αδα με 3-4 μικρους απο πισω για προπονηση. Απλα τοσες σεζον εγω δεν ειχα πιασει το νοημα, οτι ολο το ζουμι ειναι η οικονομια (την ειχα δει Ζελικο κ κοιτουσα τις τακτικες)...Παναθηναικος γαρ, νομιζα οτι ημουν καλα (λες κ ειχα καναν αδερφο Γιαννακοπουλο απο πισω να ταιζει...).
Εσυ μην αγχωνεσαι, εισαι τρενο για την ανοδο. Το μεγαλο σου οπλο, η αμυνα, δυσκολα σπαει σε αυτη τη φαση.
Και κανα τουμπανο να παρω (που και συ μπορεις να παρεις ασχετα αν γραψουμε ολοι μαζι μειον), παλι η ομαδικη σου αμυνα δυσκολα σπαει. Καμια κινηση ισως κανω ακομα, αλλιως θα αραξω και θα περιμενω το πληρωμα του χρονου...

Επισης συμφωνω με τον Lamioti, η ανοδος ειναι σιγουρη οποτε δεν εχανες κ τιποτα να ριξεις λιγο βαρος στο κυπελο...δυστιχως αποκλειστικες απο μικροτερη ομαδα (πηγε για καφε ο Budimirovic?) αλλα το 200αρικο το βγαλες χαλαρα...
Τωρα σαν αναλυση, αυτος ισως να ειχε σχετικα καλη αμυνα συν οτι ειχε καλυτερη διαθεση απο σενα, εσυ ησουν απτην αλλη εντος εδρας, χωρις τους βασικους C-PF αλλα και παλι δε περιμενα τετοιο αποτελεσμα. Εβγαλες περιεργα χαμηλα ποσοστα σκοραρισματος. Anyway....οτι εγινε εγινε...

ps: Στο ΙΠ γιατι κολλησες στο LP και δεν πειραματιζεσαι και σε κανα αλλο συστημα ή καμια τρελη πενταδα? Ειναι μεγαλο πλεονεκτημα για σας τους Υποστηρικτες το ΙΠ, γιατι μπορειτε να βγαλετε πολλα εξτρα συμπερασματα για τις τακτικες και τις ομαδες σας...ελπιζω να γινω συντομα και γω...


Last edited by sainhs at 03/08/2012 16:33:21

From: Kung Flu

This Post:
00
209286.45 in reply to 209286.44
Date: 03/08/2012 17:29:14
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Για το κύπελλο το ήξερα ότι θα ήταν ντερμπι αλλά τελικά αποφάσισα ότι μπορώ και έτσι να το χτυπήσω ...Κατέβηκα κανονικά και ο άλλος δυνατά...Ήξερα επίσης ότι θα παίξει εξωτερικά....Για να καταφέρω να χάσω το παιχνίδι έκανα 2 χοντρά λάθη...
1ον έπαιξα εσωτερικά με στόχο να φορτόσω με φάουλ το αντίπαλο 5άρι που είχε αδέξιος αγ.κατάσταση κάτι το οποίο δεν έγινε ....Κόλλησε στα 4 φάουλ...Τον βοήθησε και το δυνατά που έπαιξε..2ον έκανα και μία μακακία στις αλλαγές και δεν έπαιξε αρκετά λεπτά ο Jordan,Τον είχα υπολογίσει να παίξει κανένα 20λεπτο και τελικά έπαιξε 4 λεπτά...Τον Budimirovich για καφεδάκι εκτός αποστολής...Συνοψίζοντας ρίσκαρα και τον ήπια ,τον καφέ με τον Budimirovich...!!!

Στα του πρωταθλήματος τώρα...Μου φαίνεται ότι ή υποτιμάς την ομάδα σου...!Προφανώς και δεν θεωρώ ότι πάω τρένο για την άνοδο...Θα ήταν κουτό από μέρους μου να το κάνω...Η βαθμολογία μπορεί να δείχνει ότι πάω τρένο αλλά τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι..Οι αλλαγές που έχεις κάνει κατά πάσα πιθανότητα θα σε βοηθήσουν θετικά....Το πόσο θετικά δεν ξέρω....Αυτό που πιθανολογώ είναι ότι σε μεταξύ μας παιχνίδι όπως είσαι τώρα μάλλον το χάνω...Δηλαδή με τους παρώντες παίκτες αν δεν πάρω κάποιον ,πολύ πιθανότατα να χάνω....Το παιχνίδι έχει και άλλους απρόβλεπτους παράγοντες...Όπως τους τραυματισμούς....Και μην ξεχνάμε ότι στα πλέι οφ θα έχουμε ένα και μόνο παιχνίδι μεταξύ μας....Με κάποιο τραυματισμό βασικού παίκτη τότε αλλάζουν πάρα πολύ οι ισορροπίες....

Η οικονομία είναι το πάν μακροπρόθεσμα...

Για το ιδιωτικό τώρα...Κάνω κάποιες μικροαλλαγές κάθε φορά και μπορεί να δοκιμάσω και άλλο κοιτα μέσα...!Προς το παρών με ενδιαφέρει να δώ αποτελέσματα στα 2 αυτά εσωτερικά συστήματα και πως επηρεάζεται επιθετικά η απόδοση της ομάδας μου...Θα μπορούσα να δοκιμάσω και άλλα συστήματα και σίγουρα θα το κάνω στο μέλλον απλά προς το παρόν με ενδιαφέρει αυτό που είπα προηγουμένως....

From: sainhs

This Post:
00
209286.46 in reply to 209286.45
Date: 03/08/2012 20:01:45
Overall Posts Rated:
4343
Χαιρετισματα στον Vojin απο μενα...
Μπα δυσκολα να χανεις ακομα και τωρα. Αυτος ο ψηλος που πηγε για καφε στην επιθεση, μαζι κ η δυνατη αμυνα θελουν δουλεια ακομα για να τα χτυπησει καποιος στην κατηγορια μας.
Για φετος δεν μπορω να εχω ακομα ασφαλη συμπερασματα για σενα, γιατι επαιξες με περιπου +3 διαθεση απο μενα, εντος εδρας σου και δυνατα, συν οτι 4 απο τους 7 δικους μου που επαιξαν σε εκεινο το ματς ειναι παρελθον.

Εγω ενα παικτη θελω σε μια θεση, αλλα δεν μπορω να τον βρω ετσι οπως τον θελω...(ή ειναι πανακριβος).

Οκ, εσυ ξερεις για το ΙΠ. Εγω απο μερικα φιλικα κ παλιοτερα που επαιξα "τρελα" συστηματα εβγαλα μερικα συμπερασματα...

This Post:
00
209286.47 in reply to 209286.46
Date: 03/10/2012 07:33:50
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Κατά πάσα πιθανότητα απαγορεύεται από τους κανονισμούς αυτό που κάνω αλλά δεν άντεξα....!!!

Πουλάω εξαιρετικό παικτάκι με εμπειρία και προοπτική...Δεν έχει πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση γιατί στα τελευταία παιχνίδια δεν έπαιξε λόγω διακοπών αλλά με 1-2 παιχνιδάκια θα στρώσει...

Ενδεικτικά σας αναφέρω ότι σε ματς του κυπέλλου στις 16/2/2012 σε μόλις 23 λεπτά είχε 3/4 εν.π με 1/1 τρίποντα,3/4 βολές,2 κλεψίματα,4 τάπες και συνολικά 12 πόντους...

Μιλάμε για φοβερή ευκαιρία...Αρχική τιμή εκκίνησης το ευτελές ποσό του 1ος $.....Τρέξτε όσο προλαβαίνετε......!!!! :-)

Υγ: Δεν κουράζεται ποτέ και έχει έφεση στους τραυματισμούς τον αντίπαλων center....H πραγματική του αξία μόνο για το τελευταίο είναι ανεκτίμητη....!!! :-P

Last edited by Kung Flu at 03/10/2012 07:36:29

Advertisement