BuzzerBeater Forums

BB Hrvatska > U21 4.0

U21 4.0 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
265198.37 in reply to 265198.36
Date: 12/13/2014 7:23:53 AM
Overall Posts Rated:
338338
imas forum bugovi i prijavi,samo ja garantiram da je tvoja greska jer nikad nigdje nije bilo jedne rijeci o ovome o cemu ti trenutno pricas

This Post:
00
265198.38 in reply to 265198.36
Date: 12/13/2014 7:51:44 AM
Overall Posts Rated:
378378

Spridon: Cuj ja ti prvo iskautiram Kombinirano i Demonstraciju i onda pojedinacno sve nize igrace .... Naravno da ako unutar tih igraca koji se iskautiraju u Grupnom i Kombiniranom skautiranju nadem nekoga koji ima dobar potencijal stavljam ga na listu ( zato i je PF bio moj prvi pick iako je zapravo bio nize na mojoj listi odabranih igraca). Kasnije za igrace koji nisu bili uhavaceni u tim skautiranjima onda idem trosit na skauting pojedinacno , znaci ako mi je prioritet PG i SG onda idem trazit nize igrace, nemam niti love niti bodova da idem svakog igraca iskautirat na toj listi.


Meni je 40 tisuća tjedno uvijek bilo dovoljno za pregledati sve 18 godišnjake. Još bi ostalo i za kojeg od 19 godina.
Doduše ako je nakon scoutinga provizorna ocjena manje od 5 lopti, na tog igrača više ne trošim bodove da bih ga intervijuirao. No, nema veze, ti imaš svoj način, ja ti mogu preporučiti drugačije, ali nemam pravo nametati svoju metodu.

Inače meni su se pojavili igrači na draftu. Valjda su čekali da napišem kako valja scoutirati. :D
Navali narode!!!

This Post:
00
265198.39 in reply to 265198.37
Date: 12/13/2014 11:02:08 AM
Overall Posts Rated:
2828
Znaci ako nisam prijavio bug to se nije desilo ??? Majstora.... Zivot ide dalje jebiga, desi se ali nemas ti kaj garantirat ako ti ja garantiram da nisam budala koja je 3 puta zajebala potvrdit prvi pik sa 5 loptica potencijala , vise mi na zivce ides stari , sjasi......
Sada cu biti puno oprezniji i obracat cu paznju na te stvari puno vise ukljucujuci i uzimanje screen shotova ako se to ponovi i idemo dalje. Prica gotova.


Spridon: Cuj meni je frka lova , ti si mozda dovoljno nabio love kroz neke transfere pa da se mozes tak odlucit da trosis 40 K ali ja nemam tu lovu za svaki draft :)

Sada npr kroz grupnu i kombinirano sam uspio naletit na 9 klinaca sa 5 star ratingom, od tih 9 sam interviewirao njih 5 i jos mi 4 ostala :) Nakon toga sibam dalje sa 18 godisnjacima. To mi je proces , prvo rijesim sve kaj vrijedi od igraca koje sam prvotno iskautirao grupno i kombinirano i kasnije picim onak kak sam ti pisao. Cuj za sada imam 2 lika sa 4 lopte potencijala, budemo vidli ima li kaj bolje :)

Last edited by Cobra_hehe at 12/13/2014 11:10:09 AM

This Post:
00
265198.40 in reply to 265198.39
Date: 12/13/2014 11:50:30 AM
Overall Posts Rated:
338338
em nekak :)

From: Stiskavac

This Post:
00
265198.41 in reply to 265198.40
Date: 12/14/2014 7:30:43 AM
Overall Posts Rated:
4040
Ajd da se malo maknemo od dosadašnje teme...

Jeste li vidjeli i proučili nove opcije kod treninga van prave pozicije za trening?
Zanima me jedna stvar, a za to ću uzeti primjer dodavanja.

ako treniraš na poziciji playa, dobijaš 100% exp-a
ako treniraš na poziciji beka dobiješ 80%, na krilu 70% itd. i taj dio je jasan.

E sad, dio koji me zanima podrazumijeva trening na dvije pozicije.
Ako treniraš dodavanje na SG/SF, dobiješ 80%. Pitanje glasi: da li svaki igrač dobije 80% (nije logično, ali ali možda...) ili tih 80% dijele, pa je to 40% exp-a za svakog?

Sad sam pogledao još jednom i shvatio da ima početna stavka kod treniranja na dvije pozicije (boje su me ubile, pa nisam vidio), pa zna li netko koliko u postotku ona nosi u odnosu na treniranje na jednoj poziciji.

Last edited by Stiskavac at 12/14/2014 7:33:30 AM

This Post:
00
265198.42 in reply to 265198.41
Date: 12/14/2014 9:28:30 AM
Critters
A-1 Superliga
Overall Posts Rated:
47884788
Ako treniraš dodavanje na SG/SF, dobiješ 80% treninga od PG/SG...koji je i sam cca 50% od treninga dodavanja na jednoj poziciji (PG)...

Što znači da svaki igrač na SG/SF poziciji dobije cca 40% treninga u odnosu koliko bi dobio da je treniran na PG s treningom na jednoj poziciji...

Pa onda uzmimo da treba 2 tjedna, tj. 2x100% treninga kako bi pass skočio za 1 skil ako je treniran na PG poziciji...4 tjedna na PG/SG poziciji...to znači da bi s tim treningom na SG/SF pozicijama trebalo 5 tjedana treninga za skok +1 pass...obično to u praksi znači jedan tjedan više bar za jednog igrača...s godinama starosti možda još + koji tjedan...

Bottom line...6 tjedana za 1 skil passinga u idealnim uvjetima na SG/SF poziciji...primjenjivo možda ako igrač baš mora igrati na svojoj poziciji iz nekog razloga...

Moja ocjena: neisplativo

Tak sam ja to skužio...ali nije mi palo na pamet gubiti treninge kako bi to potvrdio u praksi...

Last edited by Ray Sadomazođubrilović at 12/14/2014 9:30:18 AM

This Post:
00
265198.43 in reply to 265198.42
Date: 12/14/2014 10:15:42 AM
Overall Posts Rated:
4040
Tako sam i ja otprilike razmišljao, a ne da mi se isprobavati. Čini mi se ok opcija u rijetkim slučajevima, npr. u finalu, ako baš mora...

From: Jukic

This Post:
00
265198.44 in reply to 265198.41
Date: 12/15/2014 5:21:14 PM
Zivine
A-1 Superliga
Overall Posts Rated:
464464
Ajd da se malo maknemo od dosadašnje teme...

Jeste li vidjeli i proučili nove opcije kod treninga van prave pozicije za trening?
Zanima me jedna stvar, a za to ću uzeti primjer dodavanja.

ako treniraš na poziciji playa, dobijaš 100% exp-a
ako treniraš na poziciji beka dobiješ 80%, na krilu 70% itd. i taj dio je jasan.

E sad, dio koji me zanima podrazumijeva trening na dvije pozicije.
Ako treniraš dodavanje na SG/SF, dobiješ 80%. Pitanje glasi: da li svaki igrač dobije 80% (nije logično, ali ali možda...) ili tih 80% dijele, pa je to 40% exp-a za svakog?

Sad sam pogledao još jednom i shvatio da ima početna stavka kod treniranja na dvije pozicije (boje su me ubile, pa nisam vidio), pa zna li netko koliko u postotku ona nosi u odnosu na treniranje na jednoj poziciji.


e sad da napisem svoje iscrpno misljenje o ovoj vrsti treninga


.....


NE

This Post:
22
265198.45 in reply to 265198.44
Date: 12/20/2014 4:24:55 AM
Overall Posts Rated:
378378
U ponedjeljak smo poraženi od Izraela u gostima. O utakmici se može reći da su nas pregazili. Imali smo veći trud, pogodio sam njihov fokus napada, ali nije puno pomoglo. Oni su igrali niski post, mi motion. Međutim to je sve malo važno, kad izgubiš sa 35 razlike razlog poraza ne mogu biti taktike, trud, pogađanje/promašivanje protivnikove taktike nego razlika u kvaliteti.
Što reći o sezoni?
Ekipa nije bila nešto dobra, samo je 7 21godišnjaka igralo, imali smo samo jednog igrača s plaćom preko 20 tisuća. Imali smo i poprilično loš ždrijeb. Protiv Izraela i Francuske nismo imali nikakve šanse. Još smo poraženi od Švicarske koja ima skor 7:1, ali mislim da je u tom susretu presudio njihov domaći teren, trud je bio isti, taktika ista, DMI igrača sličan. Još je LCD našem playu s unutarnjim šutem na 8 dao 2 minute, a taktika je bila pod koš. Na primjeru Švicarske se može vidjeti koliko je bitno da te ždrijeb pomazi. Na početku sezone oni su imali rejting 42, mi 44, a dobili su kudikamo lakše protivnike i još su protiv nas igrali doma.
Četvrti poraz je bio protiv Portugala. O tome sam pisao prošli tjedan. Iako sam do tada igrao utakmice sa sva tri fokusa, jednostavno je imao nos da ću igrati vanjsku taktiku. Što je najbolje, ni ja nisam bio siguran što bi igrao protiv njih. Dvoumio sam između podkošne i pucačke taktike. Da sam se odlučio za podkošnu, gotovo sigurno bi pobjedili i vjerovatno prošli dalje. Portugal je prvi dio završio na 2 mjestu sa skorom 8:0.
21godišnjaci su sada već bivši mladi reprezentativci. O njima ću idućih dana nešto više napisati. Selekcionirao sam 12orku koja je trenutno najbolja. Tu je zasad samo jedan 19 godišnjak, ali razmišljam i o tome da ubacim još jednog 19 godišnjaka umjesto kokše. Oba 19godišnjaka su članovi kuće slavnih. Uglavnom iduće sezone bi trebali imati solidnu mladu repku.
Nažalost ono koliko sam škicnuo ovogodišnje i prošlogodišnje rookie to je jad i bijeda.
Situacija je više nego alarmantna. Dvojica od trojice ovogodišnjih ČKSa su na dobrom putu u propast, a i treći je početak sezone profučkao. MVPi isto na putu za nikamo.
Najmanji je problem mlada repka, ali ni velika neće prosperirati.
Stoga apeliram da svi koji su voljni kupiti 18 godišnjeg ČKSa ili MVPa da se ovdje jave ili meni na privat. Možda netko ima dobrog ČKSa ili MVPa od 20-24 godine, pa bi ga prodao, a krenuo trenirati rookia. Za dobro trenirane nešto starije igrače bi se mogao naći kupac kojemu su rookiji preslabi za trenutne ambicije.
Ono što se sa velikom vjerovatnošću može reći je da će dobro trenirani igrači sa 21 biti mladi reprzentativci, a kako stvari stoje vjerovatno će i sa 20 biti reprezentativci. Čak i dobar 19 godišnji draftirac ima dobre izglede za mladu repku. Primjer je Viki Luština koji je ove sezone bio u mladoj repki, a radi se o draftircu iz vremena kad 19 godišnji draftirci nisu imali osmice.
Ako ovo dobro izvedemo, imamo šanse barem slijedeću generaciju izvesti na koliko toliko pravi put.

This Post:
00
265198.46 in reply to 265198.45
Date: 12/21/2014 1:48:28 PM
Overall Posts Rated:
378378
Zasad su se javili Cliff77 i Ivan J.
Cliffu ću potražiti 2 MVP+ beka sa slijedećeg drafta.
Ivan J ima trenirce, ali na kraju slijedeće sezone bi vjerovatno prodao mladog reprezentativca Vicu Barca (33016074).
Dakle Vice sad ima 20 godina, sa 22 godine bi trebao ići u prodaju. Dakle za dvije sezone 22 godišnji ČKS centra bi trebao biti u prodaji. Dovoljno vremena da potencijalni kupci razmisle treba li im takav netko.

Ima li još netko da želi kupiti 18 godišnje MVP+ igrače iduće sezone?
Možda netko želi 19 godišnje? Situacija je takva da i 19 godišnji rookie ima dobre izglede za mladu repku, naravno ako se dobro trenira.
Ako netko želi trenirca nižeg potencijala, možemo i to naći.
Samo se javite, ovdje ili na privat.

This Post:
00
265198.47 in reply to 265198.46
Date: 12/21/2014 2:53:22 PM
Overall Posts Rated:
8888
Mogu ja nekog, samo da mi se uklopi u trening s Jugovcem. I mora biti jeftin, nisam baš na ti s parama.

Advertisement