BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]Reprezentacja sezon 9/10

[NT]Reprezentacja sezon 9/10

Set priority
Show messages by
This Post:
00
96174.377 in reply to 96174.376
Date: 8/26/2009 5:04:55 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Obecni 22-latkowie maja się nie najgorzej: aż 8 z nich jest w kadrze. I chyba zostaną w niej na dłużej, bo potencjał mają dobry. Pozostali są za słabi, część trenuje, a część nie. Jeszcze kilku może się w przyszłości w kadrze znaleźć ;)

This Post:
00
96174.378 in reply to 96174.377
Date: 8/26/2009 5:57:18 AM
Overall Posts Rated:
88
dzięki za info vinnie:) nie będę z Tobą polemizował, bo nie ty powinieneś takie info w tym temacie zamieścić, ale czy aby każdy z tej 8 od początku sezonu był koordynowany? Czy każdy właściciel gracza który ma 22-lata rozmawiał z kimś z kadry w tym sezonie? Czy wreszcie stałoby się coś wielkiego gdyby skauci graczy pod kadrę U21 przeszli do kadry U21, a w kadrze seniorów pojawili się nowi skauci odpowiedzialni za tych graczy? (co prawda ja to ogarniałem sam, ale ja miałem wszystkiego nawet nie setkę, teraz co sezon będzie ponad stu 22-latków się pojawiać, których skauci U21 prowadzili, co z nimi?)

This Post:
00
96174.379 in reply to 96174.378
Date: 8/26/2009 6:11:48 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Masz rację, coś trzeba zrobić, najlepiej nowy podział skautów.
Z 22 latkami jest tak, że ci co są w kadrze to są i ja się do nich nie mieszam, z pozostałych jest jeszcze Kugler (ma kontuzję +3) i 2 zawodników z Siary. Odkąd cortez gra w PLK w mojej konfie przestałem go wypytywać o jego zawodników z wiadomych powodów. Nie wiem czy ktoś się z nim kontaktuje. Jest jeszcze 3-4 których warto pilotować, a resztę po prostu bym odpuścił. Uważam, że wiek po skończeniu 21 lat powinien być takim sitem. Kilku najlepszych zostawiamy i nakierowujemy na NT, a na pozostałych po prostu szkoda czasu, bo jest ich za dużo ;)

Last edited by vinnie_jones at 8/26/2009 6:12:03 AM

This Post:
00
96174.380 in reply to 96174.379
Date: 8/26/2009 6:13:43 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Mr. President zrobi teraz aktualizację baz i będziemy wiedzieć na czym stoimy. Trzeba zrobić selekcję, żeby przyszły selekcjoner wiedział na kim budować kadrę.

This Post:
00
96174.381 in reply to 96174.379
Date: 8/26/2009 7:10:58 AM
Overall Posts Rated:
88
czy szkoda czasu to bym polemizował, bo jednak znaczna część z tych najlepszych już nie trenuje, a w wizji jaka tutaj przebija 22-latkowie powinni imho najintensywniej pracować z wszystkich roczników

From: kozlik4

This Post:
00
96174.382 in reply to 96174.373
Date: 8/26/2009 8:20:25 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ci gracze do 21 roku życia a więc do ostatniego sezonu w którym może się "załapać" do kadry, powinien jechać bazę. Później albo gracza powołujemy i selekcjoner pod rywali ustawia trening, albo już w tym momencie przejmują go skauci seniorów i albo dalej jadą główne skille, albo skupiają się na bokach. Gracze powołani do kadry juniorów powinni również od połowy sezonu dostawać trening boków, żeby później dołączyć do zaplecza kadry seniorów. W wieku 22 lat przejmują wszystkich skauci kadry seniorów i jadą z treningiem stricte pod kadrę seniorów.

Zapominasz o jednej bardzo ważnej rzeczy...o pensji. O ile w przypadku PG, SG, SF może nie jest ona aż tak uciążliwa, to w przypadku PF i C już w wieku mniej więcej 21 lat, zmusza do wystawiania na TL i najczęściej przerywa trening...a o trenowaniu boków za granica możemy zapomnieć. Także trenując bazę do U-21 ciągle będziemy mieli gołych u góry podkoszowych. Stąd pomysł, żeby na starcie podzielić podkoszowych (nawet umownie przez scautów) na dwie grupy czarnych u góry i czerwonych u góry Tym całkowicie czarnym u góry (takim Smykowskim) nie opłaca się trenować góry, więc przeznaczyć ich na U-21 i trenować im tylko główne skille, a tym czerwonym trenować górę (oczywiście główne skille w odpowiednim czasie też). Trening tych czerwonych byłby dłuższy więc pewnie do U-21 by się nie załapali ( może pod koniec sezonu) ale w dorosłej kadrze mielibyśmy kompletnych C, a w U-21 grali by Ci całkowicie czarni u góry jak Smykowski, który w U-21 spisywał się przecież bardzo dobrze.

Czemu przez 3 sezony bym trenował tylko bazę? Cóż ja bym osobiście np. Smykowskiego do kadry nie powołał, ale selekcjoner (pewnie co 2-4 sezony nowy) ma mieć wybór w jak najlepszych graczach i to jego decyzja czy chce zwracać uwagę na boki czy nie, wybrzydzać w U21 raczej nie można, i mimo wszystko w kadrze juniorów detale nie są tak istotne jak w kadrze seniorów.

Właśnie dlatego, że w U-21 wybrzydzać nie można, to moim zdaniem plan, który przedstawiłem po pierwsze nie szkodziłby U-21, po drugie byłby z korzyścią dla dorosłej reprezentacji, po trzecie likwidowałby problem pensji, który przerywa trening i produkuje graczy podkoszowych "gołych" u góry.

A co do Smykowskiego i jego przydatności w NT, to moim zdaniem nie należy stawiać na nim grubej kreski. Może jest czarny u góry i faworytem nie jest, ale w tym momencie nie możemy mówić, że mamy tylu czerwonych u góry podkoszowych graczy, z głównymi skllami na poziomie Smykowskiego, że możemy z niego zrezygnować. Trzeba pamiętać też o tym, że ma chyba najwyższe bloki spośród wszystkich naszych C. Jakby jego nowy właściciel się zgodził to ja bym trenował mu PS i DV i w przypadku słabej formy podkoszowych mógłby się przydać. Szkoda, że w tym sezonie nie trenowane mu były boki. Podobno w głównych i tak już nie skakał bo ograniczała go pensja, także można było chociaż DV podciągnąć...

Last edited by kozlik4 at 8/26/2009 8:20:51 AM

This Post:
00
96174.383 in reply to 96174.379
Date: 8/26/2009 8:20:43 AM
Overall Posts Rated:
22
moj trening LZ i BS wypadł słabo 3 i 5 skoków, ale trenowałem oprócz tego sporo staminy bo trudno w PLK pilnować minut:) a uczestniczyli oni w jakiś 80% treningów, nie wiem czy mają jeszcze szanse na kadre ale jak będzie aktualizacja baz po sezonie to sie spytam Mr.Presidenta jak wypadają na tle innych:)

This Post:
00
96174.384 in reply to 96174.382
Date: 8/26/2009 8:47:24 AM
Overall Posts Rated:
299299
namawiałem właściciela od początku sezonu by jechał trening 1 na 1, ale wybrał trenowanie skilli podkoszowych. Ciężko będzie, żeby Igor coś trenował, bo ten co go kupił pewnie będzie go wystawiać na C...

Trenowanie pobocznych centrom na pewno zaskodzi, ale jak chcemy mieć silną kadrę NT, to jest to moim zdaniem konieczne... :)

From: al_said

This Post:
00
96174.385 in reply to 96174.382
Date: 8/26/2009 9:42:30 AM
Overall Posts Rated:
88
Także trenując bazę do U-21 ciągle będziemy mieli gołych u góry podkoszowych.

No i? Przecież napisałem interes U21 to nie jest interes NT i z tym trzeba się pogodzić, albo pogodzimy się z tym i nadal będziemy mieli szansę przy odrobinie szczęścia na sukcesy w U21 albo możemy sobie odpuścić te rozgrywki.

Stąd pomysł, żeby na starcie podzielić podkoszowych (nawet umownie przez scautów) na dwie grupy czarnych u góry i czerwonych u góry Tym całkowicie czarnym u góry (takim Smykowskim) nie opłaca się trenować góry, więc przeznaczyć ich na U-21 i trenować im tylko główne skille, a tym czerwonym trenować górę (oczywiście główne skille w odpowiednim czasie też).

Fajno, fajno tylko zapominasz o jednej ważnej rzeczy. No ale weźmy już tych nieszczęsnych PF/C np draft z 7 sezonu, na początku było ich 157, po 1 sezonie zostało 68, teraz znowu ta liczba spadła dramatycznie, z czego trenowanych trenowanych jest może kilkunastu. Także jak ich na początku podzielicie to nadających się do gry w kadrze U21 po 3 sezonach będzie może kilku, stąd mój projekt, trochę na około ale gwarantujący nam co sezon świeżą krew w U21. W NT mimo wszystko nie musi grać 18 graczy z 1-2 roczników. Także czy w jednym sezonie przejmiemy 5 czy 10 graczy 22-letnich nie ma takiego wpływu na jakość.

A co do Smykowskiego i jego przydatności w NT, to moim zdaniem nie należy stawiać na nim grubej kreski. Może jest czarny u góry i faworytem nie jest, ale w tym momencie nie możemy mówić, że mamy tylu czerwonych u góry podkoszowych graczy, z głównymi skllami na poziomie Smykowskiego, że możemy z niego zrezygnować.

O i o tym właśnie pisałem do m4ti_'ego napiszecie piękne przemówienia, piękne formuły, piękne programy, wszystko będzie piękne. Będziemy się klepać po plecach jak to jest pięknie i wspaniale, a na koniec powołujemy kogoś takiego do kadry. Nie tędy droga, ryba psuje się od głowy i jeżeli zawodnicy mają mieć jakieś boki to mają je mieć wszyscy, każdy wyjątek sprawi niebezpieczny wyłom i ten wyłom z czasem rozsadzi wasz system.

This Post:
00
96174.386 in reply to 96174.385
Date: 8/26/2009 10:03:21 AM
Overall Posts Rated:
2222
Nie rozumiem Twojego stanowiska. Ryba psuje się od głosy. Ok. Wszyscy zawodnicy mają mieć boki? Bo... jak wszyscy to wszyscy? Masz jakieś argumenty dla swojej tezy, bo nie znajduje odpowiedzi na proste pytanie: ... dlaczego?

Według mnie niema co skreślać nikogo. Szkólmy zawodników bardziej uniwersalnych. Siłą rzeczy będą i zawodnicy bardziej spolaryzowani w rozkładzie cech. Niech i tacy będą w kadrze, jeśli tylko selekcjoner uzna że ich potrzebuje. Niech ma prawo wyboru i niech za owy wybór odpowiada. Czy weźmie LB Jamesa w polskim wydaniu czy Smykowskiego - jego decyzja. A system szkoleniowy niech uwzględnia szeroki wachlarz zawodników. Jeśli w drafcie pojawi się zawodnik mogący być szkolony na uniwersalnego to szkólmy go tak, ale jak się zjawi taki który u góry jest czarny jak asfalt, to... szkólmy go. Ale tak jak można. Nie skreślajmy. Może ten zawodnik przez pierwsze 4 lata nigdzie nie zagra, po czym nagle dostanie powołanie do NT, zagra 15 minut i "wygra" mecz z Hiszpanią? Bo będzie dokładnie takim zawodnikiem jakiego selekcjoner będzie potrzebował na te 15 minut?

From: kozlik4

This Post:
00
96174.387 in reply to 96174.385
Date: 8/26/2009 10:44:13 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ad.1 Chyba się nie zrozumieliśmy...Pisząc, że będziemy mieli gołych zawodników u góry miałem na myśli NT, a nie U-21. Po treningu przez 3 sezony głównych skilli pensja podkoszowego w wieku 21- lat będzie ponad 100k i będzie najprawdopodobniej ograniczać już dalszy rozwój zawodnika. Taki zawodnik trafi na TL i możemy zapomnieć o tym, że ktoś za granicą będzie trenował mu górę.

Ad.2
W związku z tym co napisałem w Ad.1 warto by było moim zdaniem podzielić podkoszowych na tych czarnych u góry, którzy trafialiby do U-21 jak Smykowski, a tych czerwonych trenować zupełnie inaczej, żeby miała z nich pożytek NT.
Także jak ich na początku podzielicie to nadających się do gry w kadrze U21 po 3 sezonach będzie może kilku, stąd mój projekt, trochę na około ale gwarantujący nam co sezon świeżą krew w U21.

Może co sezon będzie świeża krew w U-21 ale w NT znowu nic się nie zmieni i będziemy mieli ciągle gołych u góry podkoszowych. Chyba, że stawiamy wszystko na kadrę U-21, a NT odpuszczamy? Mi się wydawało, że nadrzędnym planem jest przede wszystkim dobry wynik NT.

Tych kilku podkoszowych, o których mówisz z naprawdę mocnymi głównymi skillami moim zdaniem wystarczy do U-21. Do tego jeszcze kilku trenowanych programem dla czerwonych u góry i będzie solidna. Nie wiem jak robicie to w tym Waszym programie "idziemy po złoto" ale według mnie Ci podkoszowi z tego programu też powinni być trenowani w górnych skillach. Macie tam przecież zawodników z najwyższymi potencjałami, którzy sie do tego treningu najbardziej nadają. Moim zdaniem trochę ich szkoda trenować tylko w głównych skillach, bo po osiągnięciu pensji około 100k zostaną sprzedani, a ich góra pozostanie nieruszona.

Ad.3
To nie chodzi o to, żeby przemówienia były piękne, tylko żeby to co z nich wynika było skuteczne i żeby wynikało z tego coś dobrego dla kadry. Jesteś poniekąd jednym z ojców tego systemu szkolenia, który jest teraz i który też przecież okazał się dla Naszej reprezentacji sukcesem, krokiem w przód, więc się nie dziwię, że tak go bronisz...ale moim zdaniem powinniśmy zrobić kolejny krok, by odnosić jeszcze większe sukcesy.

Co do Smykowskiego i graczy mu podobnych to uważam, że powoływanie ich w konkretnej sytuacji, do konkretnych zadań, jeśli nawet nie spełniają kryteriów przez Nas wyznaczonych, ale za to wyróżniają się czymś innym co może pomóc reprezentacji nie jest czymś nieodpowiednim. Czy komuś to szkodzi? Jeśli do konkretnego zadania nie potrzeba np. górnych skilli, a nie ma nikogo lepszego to w czym problem? W kadrze grają najlepsi...Myślę, że jest to uczciwe.

Last edited by kozlik4 at 8/26/2009 10:46:56 AM

Advertisement