BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] TURCJA - POLSKA (półfinał ME)

[NT] TURCJA - POLSKA (półfinał ME)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
215867.38 in reply to 215867.34
Date: 5/13/2012 9:22:23 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Według mnie jeśli chodzi o BB rzuty podczas meczu można podzielić na trzy kategorie: wyższej jakości(wolna taktyka dąży do takich rzutów), średniej jakości (szybka taktyka dąży do takich rzutów), kasztany (rzuty w ostatnich sekundach akcji w których nie udało się oddać rzutu lepszej lub średniej jakości w zależności od przyjętej taktyki).


Ciężko mi się z tym zgodzić, ani nie zgodzić. To jest wszystko takie trochę gdybanie. Mi się z kolei wydaje, że w każdej taktyce zawodnicy dążą do oddawania rzutów wysokiej jakości. Po prostu różnica jest tylko taka, że wolne tempo pozwala dokładniej przygotować akcję. Jeśli zawodnicy przewyższają umiejętnościami kreowania akcji swojego rywala, to przy wolnej grze powinni według mnie spokojnie kreować dobre pozycje do rzutu. Tak było z np. z bardzo podobnymi do Turków (jeżeli chodzi o skille) Litwinami.

Zwróć uwagę, że do tej pory przy LP notowaliśmy bardzo dużo asyst.

Trudno powiedzieć dlaczego z Turcją szło tak ciężko. Litwini na obwodzie też mieli bardzo wysokie OD. Możliwe, że to HCA daje aż tak dużo. Turcy przecież wcześniej na turniejach tej rangi nie istnieli, a też jakichś postępów wielkich nie zrobili.

I skoro na obwodzie nie mamy multi, którzy są w stanie oddawać rzuty "lepszej jakości" blisko kosza, granie LP spowodowało, że mieliśmy stosunkowo mało rzutów "lepszej jakości" (mało asyst) i więcej kasztanów, które nie wpadały...

Wydaje mi się, że mylisz kreowanie akcji z wykańczaniem akcji. IS obwodowych nie ma wpływu na kreowanie tylko na wykańczanie. To, że oddawane są tak zwane kasztany w ostatnich sekundach akcji nie wynika ze słabej umiejętności wykańczania akcji tylko z nieudolności kreowania. Słaby IS mógłby powodować pudłowanie rzutów "dobrej jakości" po podaniu pod kosz, a nie na rzucanie z daleka w końcówce akcji.



From: Joa

This Post:
00
215867.39 in reply to 215867.37
Date: 5/13/2012 9:26:08 AM
Overall Posts Rated:
382382
HCA - przewaga parkietu, Turcy grali u siebie przecież ;)

This Post:
00
215867.40 in reply to 215867.33
Date: 5/13/2012 9:36:51 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
To LP tak gryzie bo wcześniej cały czas wygrywaliśmy jak graliśmy LI Gdybyśmy wcześniej wygrywali tyle samo grając LP to by problemu niebyło

No chyba właśnie LP gryzie;-) Z tym, że wynik z tych ME nie jest wcale gorszy od poprzednich, a byliśmy zdecydowanie bliżej finału niż poprzednio.

Trzeba też pamiętać, że turniej to nie liga. By wygrać turniej zawsze oprócz umiejętności potrzeba mieć trochę szczęścia. O podziale medali często decyduje dyspozycja dnia jak to się mówi, a nie dyspozycja przez cały sezon. Dlatego każdy medal (nieważne z jakiego kruszcu) na turnieju mistrzowskim to duży sukces i potwierdzenie przynależności do najlepszych drużyn.

This Post:
00
215867.41 in reply to 215867.38
Date: 5/13/2012 10:02:35 AM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II

Wydaje mi się, że mylisz kreowanie akcji z wykańczaniem akcji. IS obwodowych nie ma wpływu na kreowanie tylko na wykańczanie. To, że oddawane są tak zwane kasztany w ostatnich sekundach akcji nie wynika ze słabej umiejętności wykańczania akcji tylko z nieudolności kreowania. Słaby IS mógłby powodować pudłowanie rzutów "dobrej jakości" po podaniu pod kosz, a nie na rzucanie z daleka w końcówce akcji.


Na mój gust to teraz Ty się strasznie w tym wszystkim pogubiłeś...

Jakie kreowanie akcji i wykańczanie? Chyba nie uważasz, że kolesiowi kompletnie bez ISa silnik jest w stanie wykreować rzut dobrej jakości spod kosza, to nie możliwe jak on nie umie rzucać spod tego kosza!!! Tak samo jak masz super płynność i silnik "wykreuje" samotnego pozostawionego Centra bez JRa za linią trzech punktów i on oczywiście nie trafi tego rzutu to znaczy, że jest dobrze "wykreowana" akcja, tylko źle wykończona??? come on...

This Post:
00
215867.43 in reply to 215867.41
Date: 5/13/2012 10:58:54 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
chyba nie uważasz, że kolesiowi kompletnie bez ISa silnik jest w stanie wykreować rzut dobrej jakości spod kosza, to nie możliwe jak on nie umie rzucać spod tego kosza!!!

Nie tyle rzut co pozycję do rzutu dobrej jakości (łatwiejszy rzut)...A czemu nie? Tak właśnie uważam. Zawodnik bez ISa może dostać dobrą piłkę na czystą pozycję pod kosz i nie trafić. Często podczas meczu zdarza się taka sytuacja, że zawodnik dostaje dobre podanie (sytuacja łatwiejsza do trafienia rzutu), a mimo to nie trafia.

From: Kychu

This Post:
00
215867.44 in reply to 215867.43
Date: 5/13/2012 3:58:18 PM
Overall Posts Rated:
5555
Mi się nasuwają dwa pytania po tym meczu.Czemu grając LP nasza pierwsza piątka nie gra po te 35-40min w meczu tylko dzieli się z rezerwowymi niemal 50:50 jak to było w przypadku pozycji "C","PF" i "SF". Przecież przy wolniejszym graniu tacy gracze jak JW który ma jak się orientuje kondychę sprawną to winien tam przebywać znacznie dłużej.Drugie to już takie bardziej błache po jaką cholerę na minutę przed końcem półfinałowego meczu zeszła nasza pierwsza piątka i weszła rezerwa?Dla mnie to wyglądało jakby trener oddał mecz Turkom:P

Last edited by Kychu at 5/13/2012 3:58:42 PM

This Post:
00
215867.45 in reply to 215867.44
Date: 5/13/2012 4:08:27 PM
Overall Posts Rated:
296296
takie już uroki bungi :)

poza tym to nie jest jak w klubie gdzie masz super S5 i gorszych rezerwowych. w reprezentacji cięzko powiedzieć kto jets startem a kto zmiennikiem z graczy jak Rakus/Gurak/Ludo/Stanczak

This Post:
00
215867.46 in reply to 215867.45
Date: 5/13/2012 5:26:04 PM
Overall Posts Rated:
299299
wiadomo, że Rakus to starter :D:D widzę, że chcesz CT w nowym sezonie :D:D

From: kozlik4

This Post:
00
215867.47 in reply to 215867.44
Date: 5/13/2012 6:07:26 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
W zasadzie na oba pytania jest jedna odpowiedz. W reprezentacji nie ma rezerwowych:-)

From: luki_raku

This Post:
00
215867.48 in reply to 215867.44
Date: 5/14/2012 3:36:42 AM
Overall Posts Rated:
1919
Też mi się wydaje, że gdyby wyjściowa piątka grała dłużej to mogło by być lepiej :) Bo nie przez przypadek wychodzili oni w pierwszym składzie :)

Advertisement