BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 32

Sezon 32 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis

This Post:
00
272484.38 in reply to 272484.36
Date: 10/20/2015 4:36:26 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
451451
Second Team:
The D-fenders
ai jucat patient cu missmatch exagerat. cate puncte te asteptai sa iti marcheze PG. asta e specificul patient, missmatch position isi asuma aproape jumatate din aruncarile echipei. relax

This Post:
55
272484.40 in reply to 272484.39
Date: 10/21/2015 11:14:07 AM
Overall Posts Rated:
807807
Deci faptul ca Spasov a inscris 62 de puncte acum e mai mult meritul meu decat meritul lui Captain Tsubasa


Sigur nu e meritul meu. Te aprinzi prea tare, dar te inteleg, pentru tine a fost un meci important care, din ce ai declarat inainte, nu stiai daca o sa-l castigi. Modul in care l-ai castigat te-a surprins si ti-a intrecut asteptarile.
Eu am renuntat la PO mult mai devreme, de la meciul cu Brigada, cand nu ma asteptam sa pierd. Daca bateam antrenam forma pana la sf. sez.. Acum antrenez pivotul pe pase si altii care mai au nevoie. In ce ma priveste nu are legatura cu finantele, eu pot sa-mi sustin salariile. In sezoanele trecute aveam problema asta, acum sunt ok.
Ceilalti au incercat sa-ti explice tactic meciul, neluand in calcul latura personalizata care o dai echipei. Fiecare cred ca personalizeaza intr-un mod sau altul echipa sau un jucator. Eu am hatarul sa am numai romani cu potential minim MVP. Altii poate alte lucruri care ii fac sa joace buzzer-ul.
Nu am inteles ce ai vrut sa zici cu afirmatia:
Eu nu sunt genul care sa joace 4-5-6 sezoane pentru unul singur
si daca te referi la mine?
In rest sanatate si continua sa animezi forumurile.

From: Otis

This Post:
00
272484.42 in reply to 272484.41
Date: 10/21/2015 3:06:11 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
451451
Second Team:
The D-fenders
pe scurt, nankatsu a articuloat foarte frumos si elegant ce era de spus. nu sare nimeni pe tine din moment ce pe acest thread se posteaza de 4 ori pe luna.

cat despre faza ca a fost meritul lui x in proportie de y, e irelevant, ai avut echipa mai buna si ai castigat din cauza contextului.
eu am vrut sa-ti zic ca patient e tactica de missmatch pe perimetru. eu am castigat o cupa jjucand asa atunci cand NIMENI nu juca neutru, iar slow decat low post mai jucau unii.
ca sa nu crezi ca sunt fixat pe tine iti dau exemplu de jucatori care inscrie 60+ punct, procentajul il calculezi tu la 26 din 31
http://www.buzzerbeater.com/match/86015357/boxscore.aspx in 3 sferturi, ca veni vorba a fost precum kobe cand a marcat in 3 sferturi mai mult decat adversarul la un loc. iete https://www.youtube.com/watch?v=Stu1w9QhlNA -----Kobe Bryant 62 Points in 3 Quarters vs Mavericks (Outscores Mavs)

hai sa depasim momentul. e meritul tau ca ai ajuns in PO. fiecare crede ce vrea despre cum ar fi fost altfel. joci PO marti, daca crezi ca ultima victorie a fost apogeul, daca il bati pe jibou prin vreo surpriza te asigur ca nu vei sti cum sa reactionezi. si sa stii ca ai o sansa. anul trecut toti credeam ca BD va lua omor de la jibou in finala de conferinta si nu s-a intamplat.

bafta

This Post:
00
272484.44 in reply to 272484.42
Date: 10/21/2015 3:53:18 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Acum hai sa fim realisti, nu il vad pe jibou sa mai piarda si sezonul acesta, sansa de a juca finala, in conditiile in care are toti titulari apti pentru PO. daca se intampla din nou, inseamna ca echipa lui are o problema mare. Sa nu mai luam in calcul ca a iesit destul de devreme si din cupa, sa rateze sa joace finala, ar fi fiasco pentru el, cel putin asta e parerea mea.
Problema lui a fost ca nu a putut testa mai multe tactici, datorita jocului exact a lui Zalau si asta ar putea sa-l faca destul de previzibil, chiar si asa mi se pare o echipa bine inchegata.
Pentru mine sezonul asta marcheaza sfarsitul lungilor sezoane de antrenament, in care fara sa vreau am facut si ceva performanta de-a lungul lor: 2 semifinale de cupa, o cupa castigata, si inca cel putin o finala (maine vad daca e mai mult), 2 participari in PO consecutive, 3 cu cea din acest sezon.
Deci partea cu antrenament pentru performanta eu sunt de parere ca e cea mai buna strategie, si nici nu mai zic ca paritatea e cam egala, adica antrenez 4-5-6 sezoane si ai sansa inca cel putin 4 sa faci performanta.

From: CMN90

This Post:
00
272484.46 in reply to 272484.45
Date: 11/8/2015 9:39:49 AM
Overall Posts Rated:
1919
Ehhhhh.....Sa nu exageram ,era un obiectiv nu un vis ,dar nah totusi e ceva.Am o curiozitate,in meciurile din B3 se accidenteaza juucatorii?

From: Otis

This Post:
00
272484.47 in reply to 272484.46
Date: 11/8/2015 10:53:55 AM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
451451
Second Team:
The D-fenders
In b3 nu ti se accidenteaza jucatori in timoul meciului dar nu te afecteaza. Nici minutele jucate in acele meciuri nu se lun la socoteala. E ca private league. Nu poti sa dai tir normal sau ct.
In caz de cictorie orimesti doar 20k, nimic in plus, gen stadion sau marketing revenue.

Singura buba e ca daca vrei sa ai sanse la victorie tb sa ai entuziasm mare. Daca dai un CT in campuonat deja sansele in utopia scad exponential. Oricum vei vedea cand se publica peogramul. Ca sa mergi in eliminatorii ai voi sa inregistrezi o singura infrangere, sau 2 dar sa ai cosaveraj f mare.
Depunde mult de ce adversari ai. Poti nimeri meciuri cu 3 contenderi sau cu echipe din micronatiuni. In orice caz de 2 echipe monstru tot dai.