BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > U21 VI

U21 VI (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
256035.384 in reply to 256035.383
Date: 1/9/2015 5:52:22 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Egy picit meg kell vedjem Dzsevaszt.
Mindig hangoztatta es nem titkolta hogy o fog olyat csinalni ami nem szokvanyos, szeret kockazatni es nem sablont jatszani.

Tobbszor kert tanacsot nyiltan is, kinek milyen tapasztalat van bizonyos taktikakkal, de ahogy utolag irta nulla azaz nula visszajelzest kapott.
Ha az adott meccsre nem latott eselyt egyetlen modon se, miert ne lehetett volna epp itt behuzni valami ujat?
Te hianyolod hogy nem volt letesztelve, o pedig kerdezte ki tesztelte mar.
Te jatszod ezt, vagy jatszanad a bajnoksagod karara, kitalalas, nezelodes, adatgyujtes miatt? Hmmm, nem? O megtette.
Szerintem fejezzuk be itt a cseszegetest.
Korrekt modon felkinalta a lehetoseget mindenkinek mindenre, nulla valasszal a hata mogott dontott igy.

This Post:
00
256035.385 in reply to 256035.384
Date: 1/9/2015 6:44:28 AM
Overall Posts Rated:
350350
Nem szokványos például a 2-3 is. Akkor is üres medencébe ugrásnak érzem a dolgot. Mert, ha szeret kockáztatni, azt megtehette volna kis csapatok ellen megnézve pl a b. vegyes működését ott.
A klub más mint az u21 válogatott. Nem is értem mit lehet összehasonlítani egy bajnoki meccsen az u21-hez viszonyítva.
Két külön csapat. Magyarul a tesztelésnek semmi teteje! Ha QQbence nekiáll tesztelni azzal az u21 semmivel sincs előbbre. Más QQBence csapata,mint az u21 kerete. Ezért kellett volna az u21 könnyebb meccsein tesztelni.

Last edited by ReMiX ™ ☎ at 1/9/2015 6:45:41 AM

This Post:
00
256035.386 in reply to 256035.385
Date: 1/9/2015 7:30:57 AM
Overall Posts Rated:
4141
Nem értek veled egyet, mert ez nem tesztelés volt, hanem kockáztatás... Mind a ketten tudjuk, hogy 1-1 védekezéssel semmi esélyünk nem lett vna, én is húztam volna valami váratlant, amiről semmi infóm nincs hátha beválik... Mindenki tudja, hogy ez nem a tesztelgetés helye, de kockáztatni mindig is kell/kellett ahhoz hogy nyerjünk, mert a standard vereséget szerintem senki nem fogadja el..

This Post:
00
256035.387 in reply to 256035.385
Date: 1/9/2015 7:42:15 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Nem ertek egyet veled.
Ha tesztelesre, osszeteteleben hasonlo csapatot kerunk fel (gondolok itt arra, hogy tudjuk milyen az U21 kerete es ahhoz hasonlo osszeallitasu csapatot keresunk), es nem kell hogy skillek tekinteteben ugyanaz legyen, csak skillek eloszlasaban kozel egyezo legyen szerintem az ugyanazt az eredmenyt hozhatja. Ennel fogva az elemzes, a kiadott informacio is az lesz.
Ebben az esetben szerintem teljesen mindegy, hogy 15-os KV val vagy 12-sel, vagy 15-os 2 pontossal, vagy 12-sel tesztelunk ha a mintacsapat osszetetele azonos, vagy hasonlo. A mukodesere vagyunk kivancsiak.
Ehhez pedig miert ne lehetne jo a bajnoki vagy akar a PL? Felteve ha valaki csinalja. (en pl. tamadasban az idei PL-ben konstansan probalgatok valamit amit elesben meg sosem jatszottam, de ha vege lesz a PL nek, ossze tudom gyujteni az osszes meccs statjat es ki tudom elemezni, hogy az en csapatommal, es skill eloszlassal fuggetlenul a skillek merteketol, az a taktika mit muvelt)

This Post:
00
256035.388 in reply to 256035.386
Date: 1/9/2015 9:07:04 AM
Overall Posts Rated:
350350
A kockáztatás és a hazárdírozás két külön fogalom. Az utóbbi történt meg. Kockáztatni egy 2-3 zónával lehetett volna, azt ismerjük. A b. vegyes hazárdírozás volt. Ettől függetlenül egyetértek, hogy NEM 1-1 volt. Viszont beleugrani az ismeretlenbe az "év meccsén" hogy is mondjam: felelőtlenség mindennemű tapasztalat (teszt) nélkül.

This Post:
00
256035.389 in reply to 256035.387
Date: 1/9/2015 9:23:26 AM
Overall Posts Rated:
350350
Tudsz hasonló tudású, skillszerkezetű csapatot mutatni? Én látatlanban nemigen. És mivel nem ismerjük az u21 skilljeit csak sötétben tapogatóznánk, ha azt mondanám ez vagy amaz csapat hasonló. Miből szűrnéd le a hasonlóságot?
Az nem jó módszer, hogy megnézel két hasonló grafikonos értékelést.
Azt már sokszor mondtam, mások is, hogy grafikonos értékelést az ki lehetned dobni a játékból egy az egyben. Annyira megtévesztő ugyanis.
Már bocs, de miért lenne mindegy hogy 12 vagy 15-ös skill?* Hiszen bizonyosan döntő faktor a skill,mint egyik játékelem.
Sőt ha teszem azt két meccset nyomnának le 2-3 zónában akkor is lenne eltérés a dobóteljesítményben.
Azt tudnád megsaccolni, hogy pl 15-20%-ban dobna az hátvédpáros fejenként vagy nagyobb arányban dobálná el a helyzeteket. Az biztos, hogy 2-3 zóna ellen átcsoportosul támadás és a levédett posztok (pl Ecs+C) kevesebbet vállalnak dobásban.
Ha már szóba került a b. vegyes. Az szerintem váltakozó fókuszú védekezés lehet. Hol rámennek a két bentire, hol a bd-t fogják le és néha még a hátvédeket is. Nem tudom konkrétan kijelenteni, hogy a b. vegyes vagy zóna lett volna jobb megoldás.
De zónáról van már tapasztalatunk és ha az így van nem állunk neki hazárdírozni egy tökre ismeretlen taktikával az "év meccsén".
Úgysem fogjuk meggyőzni egymást, nekem ez a véleményem ti meg azt fújjátok, amit Dzsevasz a háttérből kér.


*: Ezt egész konkrétan úgy értem, hogy nem tudni egy 12 skill szett az mennyivel kevésbé hatékony,mint egy 15-ös. Szerintem vannak difik! (saját tapasztalat is beszél belőlem) pl egy magasabb skillszetű pl 14-es v 15-ös 2 p, 13 tempó az hatékonyabb ,mint 12 2 p és 11 tempóval. Mármint dobó %-ra értem természetesen védők hasonló kaliberek,mint a támadók.
Nemzetközin olvastam régen, hogy a magas 2 p + magas tempó kombó az hatékonyabb dobóteljesítményt garantál.

Last edited by ReMiX ™ ☎ at 1/9/2015 9:42:33 AM

This Post:
00
256035.390 in reply to 256035.389
Date: 1/9/2015 10:14:24 AM
Overall Posts Rated:
2222
Szerinted 2-3 zónával reálisabb esélyünk lett volna nyerni a törökök ellen ?

This Post:
00
256035.391 in reply to 256035.390
Date: 1/9/2015 10:19:55 AM
Overall Posts Rated:
350350
Írtam, hogy nem tudom biztosra mondani. DE azt (2-3) már ismerjük ellenben a másikkal. Szerintem a b. vegyes védek a gyp ellen baromi hatékony tud lenni.
Én is kérdezek: Te bevállaltál volna egy olyan taktikát a kulcsmeccsen, amiről nem tudod mire képes?

This Post:
00
256035.392 in reply to 256035.391
Date: 1/9/2015 10:24:25 AM
Overall Posts Rated:
2222
Ha tudom, hogy az ismert lehetőségek közül valószínűleg egyik sem vezet eredményre akkor mindenképp.

Kis ismertető a benti vegyesről illetve a kinti vegyesről:
http://en.wikipedia.org/wiki/Box-and-one_defense

This Post:
00
256035.393 in reply to 256035.389
Date: 1/9/2015 11:22:09 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
184184
Second Team:
Ground Zero
Akkor kifejtem, mert nem sikerult megertened, lehet en fogalmazok rosszul.
De elotte reflektalok erre:

És mivel nem ismerjük az u21 skilljeit csak sötétben tapogatóznánk, ha azt mondanám ez vagy amaz csapat hasonló. Miből szűrnéd le a hasonlóságot?


Dzsevasz mindenkinek odaadta a skilleket aki erdeklodott, igy pontosan lehetett tudni mik a sracok kepessegei. Es ennek tukreben kerte a tanacsokat. Tehat te sem kerted el, nem erdeklodtel, de ez most mindegy is...

Az nem jó módszer, hogy megnézel két hasonló grafikonos értékelést


En nem grafikonos ertekelesrol beszeltem. En azt mondtam, hogy mivel tudjuk milyenek az U21 jatekosai, keresni kell (vagy eppen felajanlkozik egy manager akit erdkekel) egy hasonlo csapatot. Hangsulyoztam hogy nem az szamit hogy minden skill pontosan ugyanannyi legyen minden jatekos eseteben, hanem hogy skill eloszlas tekinteteben hasonlok legyenek.

Es ertelemszeruen az ahhoz a csapathoz passzolo ellenfellel kell tesztelni. Legyen Alma <> Alma, korte <> korte. Nyilvan ha egy pont olyan csapatot lehetne talalni az lenne a tokeletes, de nem szuksegszeru.
Te az adott skill nagysagara es annak hatasara koncentralsz en (es gondolom Dzsevasz is) pedig arra hogy a taktika hogyan mukodik.

Csak irok egy peldat, ha a U21 Ir jatekosa, 12,9,15,12,1212, DH jatekosa: 14,12,15,10,10,8 (es most maradjunk csak ket jatekosnal, de a metodika ugyanaz)
Es a teszt csapat meg mondjuk: IR jatekos, 10,7,12,10,10, DH pedig 12,10,12,8,8,7 tehat a skill eloszlas ugyanaz a nagysaguktol fuggetlenul, es ezt egy hasonlo csapattal engedjuk ossze a kert taktikaval, akkor a motornak ki kell adnia hogyan mukodik.
Hiszen ez lenne a jatek alapja nemde? IV osztalyban is ugyanaztkell csinalnia a taktikanak mint I-ben vagy akar a vilagbajnoksagon.
Remelem ertheto.
Sz.

Last edited by Szepiz(U21 NT) at 1/9/2015 11:25:31 AM

This Post:
00
256035.394 in reply to 256035.393
Date: 1/9/2015 12:38:07 PM
Overall Posts Rated:
350350
Amit írsz az eloszlásról az tiszta, de pont az pláne, hogy nem mindegy a skill nagysága! Igen, egy erősebb skillű jobban teljesít még akkor is, ha kb ugyanolyan szintű védőt kap. Régen volt erről nemzetközin egy nagy beszélgetés. Ott elemezték, hogy milyen az ideális benti ember értsd skill szempontból. Illetve konkrét példákat hoztak fel hatékonyságukra.
Mondjuk ez is nehéz ügy, mert minden bajnokság vagy liga más erősségű így nehéz pontos képet kapni.
Viszont az volt megfigyelés összegzése, hogy egy magasabb tempós, 2 pontosos benti játékos általában véve hatékonyabb,mint egy hasonló eloszlású, de gyengébb tudású ember. (Ezt irtam fentebb is)
Ebből adódik az következtetés, hogy lehet eltérés taktikától függetlenül Alma1 vs alma2 és körte1 vs körte2 képességű csapatok közt. Nem fog kijönni ugyanaz az eredmény Alma vs almán,mint körte vs körtén. Itt most azt is figyelembe veszem, amit mondasz, hogy tegyük fel azonos skilleloszlás a két csapat közt.
S mivel nincs két tökre hasonló csapat, ezért jelölöm 1 és 2 jelzővel őket. Mondjuk úgy skill eloszlásban hasonlóak.

Ezt nem az ujjamból szoptam nem tudom hol van az téma, elég rég volt talán másfél 2 éve is, hogy ezt vitatták.

Ez így tiszta? Ez sem konkrétum persze, csak egy tesztsorozat eredménye.

Last edited by ReMiX ™ ☎ at 1/9/2015 12:44:33 PM

Advertisement