BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]Reprezentacja sezon 9/10

[NT]Reprezentacja sezon 9/10

Set priority
Show messages by
This Post:
00
96174.388 in reply to 96174.386
Date: 8/27/2009 1:40:46 AM
Overall Posts Rated:
88
Wybacz, ale chyba nie rozumiesz o co mi chodzi. Ja po prostu patrząc na wzniosłe plany w tym wątku obawiam się, że większość graczy która wejdzie w system proponowany w tym wątku nigdy nie zagra w kadrze, bo zawsze znajdzie się część Prezesów która uzna, że taki trening nie jest mu do niczego potrzebny i będzie jechał bazę i choć jego gracz na początku w tej bazie był gorszy to dzięki temu w przyszłości siłą rzeczy będzie miał wyższą bazę i tu pojawia się pytanie czy ludzie którzy podporządkowali się kadrze są a) frajerami; b) jedynymi którzy powinni dawać graczy kadrze.

A co do "ryby"? Wiesz ilu Prezesów chciało mi wsadzić do kadry graczy bez bloków [bo przecież nikt nie wie do czego to potrzebne (cytat z jednego Pana który ma teraz gracza w kadrze)], ilu dowodziło mi, że ze staminą inept jego gracz może z powodzeniem śmigać po światowych parkietach, ilu nie widziało sensu trenować defa u obwodowych, bo przecież on ma zdobywać punkty, ale od początku miałem swoje priorytety i stopniowo co sezon odsiewałem graczy po kolejnych kryteriach, każdy miał szansę się poprawić, ale dopiero po poprawieniu mógł liczyć na powołanie i moim zdaniem tak powinno być ze Smykowskim. Trening 1 na 1 dla SF/PF to nie dużo jak na flagę (choć naprawdę nie rozmawiajmy o personaliach bo nie tam ma rozmowa zmierzać).

Last edited by al_said at 8/27/2009 2:02:33 AM

From: al_said

This Post:
00
96174.389 in reply to 96174.387
Date: 8/27/2009 1:57:11 AM
Overall Posts Rated:
88
Ad.1 Czyli uważasz, że gracz nietrenowany ale z bokami powinien grać w kadrze seniorów? No cóż w takim razie co sezon będą nas lać, bo rywale będą stale się rozwijać a my będziemy mieli graczy z bokami.

Ad.2 Ale o co chodzi? Przecież ja napisałem prosto i węzłowato, przez 3 sezony (18, 19, 20) jedziemy bazę u wszystkich, gdy osiągają 21 rok życia, selekcjoner U21 wybiera grupę powiedzmy 25 graczy z szansami na powołanie i oni trenują pod przeciwników na kolejnych etapach imprezy która właśnie się rozgrywa, a reszta już wtedy przechodzi pod nadzór skautów seniorów. Sezon czy dwa chyba wystarczą na podciągnięcie boków? No chyba, że chcecie zrobić C z dajmy na to PSem 20? Czy PG z RB 18? Także Ci gracze którzy są w kadrze juniorów, od powiedzmy meczu gwiazd przechodzą na trening ustawiony już pod ich przyszłość w NT. W twoim podejściu do sprawy skończy się to tym, że jak napisałeś będziemy mieli kilku graczy z wysoką bazą, ale czy Ci gracze będą mieli formę? Trenowanie w systemie wychowajmy 6 graczy pod U21 i powołamy z tego za 3 sezony 4 jest drogą donikąd.

Ad.3 Ja niczego nie bronię, ja po prostu nie rozumiem czemu chcecie wywalać system od dołu, gdy wyżej są braki. Naprawdę czy zaczniemy poprawiać boki w wieku 18 czy 21 lat nie ma znaczenia w kontekście kadry seniorów ale w kontekście kadry juniorów może oznaczać być albo nie być na kolejnych imprezach i tyle.

A co do naszego systemu. Jak osobiście napisałem na początku nie wychowujemy całej kadry tylko kilku, którzy mają pociągnąć grę kadry i dlatego od początku mogliśmy wybrać optymalnych graczy, reasumując o ile nie uznacie, że podania, obrona na dystansie, wejścia na kosz mają być dwucyfrowe u PF/C już pod kadrę U21 a tylko powiedzmy respectable, to tacy będą.

Last edited by al_said at 8/27/2009 1:58:34 AM

From: kozlik4

This Post:
00
96174.390 in reply to 96174.389
Date: 8/27/2009 9:39:38 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ad.1 Czyli uważasz, że gracz nietrenowany ale z bokami powinien grać w kadrze seniorów? No cóż w takim razie co sezon będą nas lać, bo rywale będą stale się rozwijać a my będziemy mieli graczy z bokami.

Na serio właśnie to wyczytałeś z moich postów?:) Uważasz, że chodziło mi o to, żeby trenować tylko boki, a główne skille całkowicie odpuścić?
Naprawdę czy zaczniemy poprawiać boki w wieku 18 czy 21 lat nie ma znaczenia w kontekście kadry seniorów ale w kontekście kadry juniorów może oznaczać być albo nie być na kolejnych imprezach i tyle.

Właśnie ma znaczenie i to próbuję przekazać. W tym momencie jest tak, że poprawiamy boki po osiągnięciu 21 lat, a raczej mamy taki zamiar...bo wiadomo jakie boki maja Nasi podkoszowi i co się z nimi dzieje po tym jak po 3 sezonach treningu głównych skilli ich pensja osiąga ponad 100k. Bo jak to wychodzi w praktyce?? Czy taki Wisniewski, Poskrobko, Smykowski czy tam jeszcze ktoś inny ma trenowane boki?? Prawda jest taka, że jak zawodnik osiągnie te 100k pensji, to idzie za granicę, a zagraniczny właściciel nie po to wykłada 3bańki, czy nawet więcej żeby jeszcze trenować takiemu zawodnikowi boki. No i zostają boki w postaci takiej jakie dała zawodnikowi natura...czyli nieruszone.

From: kozlik
This Post:
00
96174.391 in reply to 96174.390
Date: 8/27/2009 11:05:25 AM
Overall Posts Rated:
77
Jestem przykladem (moze nie najlepszym ale jestem) ze Fedyszyna musialem sprzedac bo 90k bym nie udzwignal w przyszlym sezonie.
Nienajlepszy przyklad, bo Fedyszyn mial stosunkowo kiepskie boki i trudno byloby go duzo bardziej poprawic
Teraz tez mam zawodnika pod kadre, ktory ma sporo lepsze boki (choc slaby potencjal:-() i przymierzam sie aby w przyszlym sezonie zrobic mu gore a dopiero w kolejnym znowu pakowac dol
Jest pewne ze taki rozklad bardziej wytrzymam finansowo, choc moze chlopak byc za slaby na U21. Chyba nie ma tutaj zlotego srodka i trzeba cos wybrac

From: al_said

This Post:
00
96174.392 in reply to 96174.390
Date: 8/27/2009 11:56:07 AM
Overall Posts Rated:
88
Nie rozmawiajmy o personaliach bo to droga donikąd, naprawdę (bo akurat z Poskrobką to chyba Ci nie wyszło, z JW do pewnego stopnia też).

Co ja mogę Ci napisać. Ja naprawdę nie jestem przeciwko trenowaniu boków, uściślijmy, że u wszystkich, bo czemu "łoicie" tylko podkoszowych nie wiem, ja bym chciał zobaczyć jak w kadrze na obwodzie nie ma ludzi z czarnymi blokami, rebsami poniżej, a zaszalejmy patrząc na kadrowiczów, average itp (ba ja bym chciał zobaczyć jak wszyscy mają podania na poziomie bloków tych nieszczęsnych podkoszowych). Ale wy siedliście na tych PF/C i jedziecie po nich jak po łysej kobyle.

No ale spójrzmy sobie na obecną kadrę U21, czy naprawdę wszyscy C zarabiają powyżej 100k? Nie zarabiają, jak dla mnie zarabiają umiarkowane sumy i przy opcji, że oni już od 1 sezonu jadą mniej ważne pod kątem U21 rzeczy ich poziom nie wzrośnie tylko spadnie, a więc czy naprawdę wielką zbrodnią byłoby gdyby gracz zarabiający 60-70k dostał trening boków już po powołaniu do kadry? Albo od razu po ukończeniu 21lat? (owszem gdyby jakiś 20-latek skakał co tydzień, to jak napisałem w jednym z postów właściciel mógłby określić pułap zarobków którego przekroczyć nie chce) Przecież odchodząc od tych nieszczęsnych C, aby wychować fajnego grajka na obwodzie czasu jest naprawdę niewiele. I tyle, ba nawet więcej bo efekty pracy z obecnymi 20-latkami (już we wrześniu 21) zobaczylibyśmy za sezon, dwa a na efekty rewolucji od dołu musielibyśmy czekać 5-6 sezonów (stawiam dolary przeciw orzechom, że żaden selekcjoner ich nie powoła w wieku 22-lat) także moje odejście od rewolucji w stronę ewolucji może paradoksalnie dać rewolucyjne zmiany.

From: al_said

This Post:
00
96174.393 in reply to 96174.391
Date: 8/27/2009 12:00:53 PM
Overall Posts Rated:
88
Cóż Ciebie nie było stać żeby trzymać Fedyszyna, ale czy w kadrze seniorów muszą grać gracze z jednego rocznika? Czy 18 najlepszych (najlepiej stale trenowanych)? Trenowałeś żeby grał w kadrze U21 i z tego zadania wywiązałeś się wspaniale, w tym sezonie nie zarabiał nie wiadomo jakich sum i tym lepiej dla Ciebie, także ja nie widzę problemu, że go sprzedałeś, bo czy byś mu ciągnął w między czasie boki czy nie i tak nie byłoby Ciebie stać żeby wychować reprezentanta kadry seniorów.

This Post:
00
96174.394 in reply to 96174.393
Date: 8/27/2009 1:25:24 PM
Dudopol Dudowizna
IV.21
Overall Posts Rated:
9595
(2479329)PG Hiszpanii

fajny grajek ;] na TL

jesli jzu ktos go pokazywal na forum, to sorki ;p

Ave Wisła!
This Post:
00
96174.395 in reply to 96174.394
Date: 8/27/2009 1:30:12 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ten rudzielec nas załatwił w meczu z Hiszpanami:/
Mimo wszystko Swiatczakowi może ręcznik podawać...

This Post:
00
96174.396 in reply to 96174.395
Date: 8/27/2009 1:37:22 PM
Dudopol Dudowizna
IV.21
Overall Posts Rated:
9595
no Patrykowi to wiekszosc PG moze tylko reczniki podawac ;]

Ave Wisła!
This Post:
00
96174.397 in reply to 96174.394
Date: 8/27/2009 1:42:17 PM
Overall Posts Rated:
00
Gdyby mial ze 3 poziomy wyzej zbiorki, to pensja bylaby ~10-15 k wieksza. ;D

This Post:
00
96174.398 in reply to 96174.395
Date: 8/27/2009 1:44:44 PM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
Widzimy jego skille, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego zdobył tyle więcej pkt? Zaważyło jego ID?

Advertisement