BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]Reprezentacja sezon 9/10

[NT]Reprezentacja sezon 9/10

Set priority
Show messages by
This Post:
00
96174.396 in reply to 96174.395
Date: 8/27/2009 1:37:22 PM
Dudopol Dudowizna
IV.21
Overall Posts Rated:
9595
no Patrykowi to wiekszosc PG moze tylko reczniki podawac ;]

Ave Wisła!
This Post:
00
96174.397 in reply to 96174.394
Date: 8/27/2009 1:42:17 PM
Overall Posts Rated:
00
Gdyby mial ze 3 poziomy wyzej zbiorki, to pensja bylaby ~10-15 k wieksza. ;D

This Post:
00
96174.398 in reply to 96174.395
Date: 8/27/2009 1:44:44 PM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
Widzimy jego skille, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego zdobył tyle więcej pkt? Zaważyło jego ID?

This Post:
00
96174.399 in reply to 96174.398
Date: 8/27/2009 1:50:04 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Już wcześniej podawałem jego skile...IS okropne a przypominam że LI grali....DV tez sporo słabsze od Swiatczaka a mimo to w meczu okazał się lepszy...

This Post:
00
96174.400 in reply to 96174.399
Date: 8/27/2009 1:54:16 PM
Overall Posts Rated:
99
nie zapominajcie o expie :)
exp. tez gra :)

ale grajek ... beznadziejny :/

From: kozlik4

This Post:
00
96174.401 in reply to 96174.392
Date: 8/27/2009 1:56:33 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ja czepiłem się tych nieszczęsnych C/PF bo to ich najbardziej obciąża pensja i to najczęściej w ich przypadku wysoka pensja zmusza do wystawienia na TL i przerwania treningu. Chociaż oczywiście problem boków dotyczy także innych pozycji...

Nie rozmawiajmy o personaliach bo to droga donikąd, naprawdę (bo akurat z Poskrobką to chyba Ci nie wyszło, z JW do pewnego stopnia też).

Piszę dając przykłady konkretnych zawodników, bo łatwiej jest mi bazować na rzeczywistym Poskrobko, czy JW niż fikcyjnym Kowalskim, czy Nowaku. A z tym czy mi wyszło, czy nie to niestety nie zgadzam się z Tobą. W przypadku JW, chodziło mi raczej o to czy był w ogóle trenowany na górze, a nie o tym jak ta jego góra wygląda, bo jego akurat natura obdarzyła dość dobrą górą jak na C...ale faktycznie można uznać, że z JW wyszło mi tylko do pewnego stopnia, co nie zmienia faktu, że jego góra też mogła by być lepsza. Natomiast już góra Poskrobki pozostawia wiele do życzenia. Możliwe, że różni Nas po prostu pojęcie tego jak czerwona powinna być góra. Z tego co pisałeś można zrozumieć, że poziom respectable Cię satysfakcjonuje. Faktycznie tak jest? Według mnie chociaż niektóre górne skille powinny być lepsze.

Mamy wiele, często innych spojrzeń na różne sprawy. Szefciu przedstawia pewną wizję na forum, z która ja z resztą też się utożsamiam, Hiszpania wygrywa z Nami grając TiE, przy Naszym CT, Juniorro narzeka, że nie ma konkretnej wizji zmian i trudno mu niestety się dziwić, a czas działa na Naszą niekorzyść. Może warto by było przedyskutować kilka spraw w pewnym wąskim gronie (np. skauci, selekcjonerzy i menadżerowie z PLK) i opracować jakiś konkretny system szkolenia, tak jak mają to zrobione najlepsze reprezentacje? Albo niech scauci poszczególnych pozycji opiszą swoją wizję szkolenia w oddzielnych wątkach i poddać tą wizję pod dyskusję. Może dojdziemy do jakichś dobrych wniosków, bo przecież też nie chodzi o to żeby na siłę coś zmieniać. Acha...napisałem w wąskim gronie, bo mam wrażenie, że w szerokim nigdy nie dojdziemy do jakichś konkretnych wniosków...

Last edited by kozlik4 at 8/27/2009 1:59:05 PM

This Post:
00
96174.402 in reply to 96174.400
Date: 8/27/2009 1:57:30 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Faktycznie doświadczenie ma 3 poziomy wyższe od Patryka.Kurcze ale żeby to aż tyle znaczyło?Jeszcze jakby grali runa to jakoś bym to przełknął...ale przy LI..:/

From: al_said

This Post:
00
96174.403 in reply to 96174.401
Date: 8/27/2009 2:26:18 PM
Overall Posts Rated:
88
Mam wrażenie, że pomyliłeś Poskrobkę z JW pisząc o dobrej górze (bo jeden ma 1 w PSie, a drugi w OD co ważniejsze dla C?), poza tym JW dostawał trening góry w swoim macierzystym klubie, więc cały czas trafiasz kulą w płot.

Czemu Hiszpanie z nami wygrali? A czemu ja ich pokonałem grając normal-tie? Po prostu kadra się cofa i tyle, ale jak ja o coś pytam to zaraz odzywa się chórek pod tytułem krytyka. Trudno. A i jaki ten system szkolenia dajmy na to w Hiszpanii? Bo ja jak patrzę na seniorów to widzę 6 graczy z pensją powyżej 100k.

Tak z ciekawości jakie boki powinny być dwucyfrowe u C? Bo ja co najwyżej widziałbym OD 10 u PFa plus JS na rozsądnym poziomie i w momencie zagarnięcia do kadry ustawiony trening 1 na 1 dla SF/PFa żeby dobił z DV.

Aha jeszcze jedna kwestia co do Szefcia, wy naprawdę wyciągacie z jego postów więcej niż on chciał i napisał, ale mam nadzieję że tak jak mi pisał, dzisiaj ponownie zabierze głos.

This Post:
00
96174.404 in reply to 96174.403
Date: 8/27/2009 5:22:08 PM
Overall Posts Rated:
112112
Ja ostrzegałem, że mnie tydzień nie będzie i słowa dotrzymałem...Niestety wszystko się jeszcze nie wyjaśniło, więc bardzo możliwe, że do środy nadal nie będę w pełni władz umysłowych na potrzeby BB.

Aha jeszcze jedna kwestia co do Szefcia, wy naprawdę wyciągacie z jego postów więcej niż on chciał i napisał, ale mam nadzieję że tak jak mi pisał, dzisiaj ponownie zabierze głos.


Sporo w tym prawdy. Jednak nadużyciem nie będzie także, jeśli powiem, iż al_said robił dokładnie to samo - sam widział w moich postach więcej niż bym chciał :) Tłumaczylim my to sobie sporo czasu i mam nadzieję, że teraz będzie łatwiej. Nie ma sensu tego tutaj koniecznie przytaczać...

Wnioski końcowe - ja jestem miętką fają, a al autokratą :D
Mi jest z tym dobrze, al_saidowi chyba nawet lepiej...Mniejsza z tym, bo to już wyższe poziomy igraszek psychologicznych ;)

Czym się te podejścia różnią? Ano al_said wyznaje podejście, że wyjście końcowe i wniosek muszą być jednościeżkowe, jedyne i słuszne...a no i najlepsze...
Skutki: Po wsze czasy będziemy opierać się na najczęściej pojedynczych "decyzyjnych"...ktoś się kiedyś pojawi spoza, to już nic nie będzie wiedział...każdy będzie bał się cokolwiek pomyśleć, bo będą "decyzyjni"...każdy będzie zasłaniał się nieznajomością graczy kadry, bo przecież są "decyzyjni" i na pewno oni wybrali najlepszych...

U mnie zaś w tym miętkim podejściu...do którego ktoś sobie dopisał akademicki wydźwięk i brak wniosków ;) Tak właśnie ma być póki piszę ogólnie do wszystkich...Jeśli będę sam formułował jakieś wnioski to o tym napiszę - na razie prawie ich nie było. Ja niemal w każdej wypisanej sytuacji potrafię wypisać jej zalety i wady. Dla mnie obie te strony są równie ważne i warto o nich rozmawiać, by być może wspólnie ograniczyć wpływ wad lub wymaksować zalety...Decyzyjni zaś lubią wybrać jedną ścieżkę, zamknąć się po stronie zalet i najlepiej ukryć wady...Wolę też pisać ogólnie do wszystkich, wciągać innych w dyskusję by naprawdę więcej osób miało pojęcie o tym co się dzieje w kadrach lub obok nich (tak właśnie rozumiem tą głoszoną przez Myszę "otwartość" repr). Takie podnoszenie świadomości sprawi, że przyszli selekcjonerzy wybierani przecież z ludu będą już jakoś przygotowani, zarazem kibice będą wiedzieli, że na przykład w seniorach pod koszem gramy raczej gościami 4x14 a nie 4x12 (coraz częściej słyszy się wypowiedzi w stylu "nie wiem jakim potencjałem dysponują nasze repry")...

Póki co widzę tu głównie zabawę w nadinterpretowanie tego, co kto inny napisał...Na moich dwóch postach niektórzy popłynęli niesamowicie...później na tych następni dopisali coś czego autorzy nie mieli namyśli...Ktoś napisał, że trenować podania to inny już, że skoro trenować to pewnie dłuuugo i pewnie wysoko - i już go ochrzaniać...A tego chyba nie było konkretnie nigdzie. Moim zdaniem (nie, to nie jest zabawa w mojsze i twojsze racje i nigdy nie była) wszystko jest kwestią policzenia pewnych rzeczy (np. ile rzeczywiście sezonowo treningów można wyciągnąć i tym samym ile nam w tej chwili do tego brakuje)...Dotychczas mi samemu się nigdy nie chciało, ale jak widać i to będzie trzeba obadać. Tak samo było z tymi wzorkami...Ja naprawdę nie mam parcia, żeby wszystko tutaj opierać na liczbach i błyszczeć matematyką. Wydawało mi się tylko, że takie całkowicie syntetyczne dowody będą dobrym argumentem we wnioskach, które w końcu miałem wysnuć. Jak widać myliłem się...Wychodzi na to, że lepiej abym jednozdaniowo napisał co myślę i liczył na to, że w to uwierzycie tylko dlatego, że gram w PLK - na mój gust to bez sensu, bo prowadzi do zabawy w licytowanie się w dłuższe staże w grze, większą ilość zwycięstw, napisanych postów itp.

Post ckliwy i niesprawiający mi frajdy, ale może ktoś go przeczyta i choć kilku nieporozumień się wyzbędziemy.

This Post:
00
96174.405 in reply to 96174.404
Date: 8/27/2009 5:47:59 PM
Overall Posts Rated:
112112
No to pora na pierwsze wnioski...

Wzorki pojawiły się głównie po to, aby pokazać możliwości. Również doczepiłem się głównie PF/C, bo to właśnie tam już na poziomie juniorskim wtapiamy treningowo i czasem przydałoby się właśnie takie podratowanie wykorzystaniem możliwości.

Niestety musi być nazwisko: Smykowski
Jest to wzór do naśladowania jeśli chodzi o trening czysto podkoszowy - tu mogliby się od niego uczyć wszyscy następcy. Jak wyliczymy być może się okaże, że osiągnał niemal maksa tego co mógł w prędkości treningu...Jeśli dobrze pamiętam to jest 14-14-14-13, tak? Tylko, że on to osiągnął w 3 sezony, a później na dobre zblokował go potencjał.

Sorry, że znowu argumentuję, ale ciągle nie jestem pewny, że mi ufacie ;P Mamy więc to:

bench warmer - 8k
role player -13k
6th man - 15-17k
starter - 21-24k
star - 33-40k
allstar - 40-65k
perennial allstar - 80-100k
superstar - 125-145k
MVP -165-195k
hall of famer - Unknown
all-time great - Unknown

Igor to supergwiazda, która pułap 140k osiągnęła już jako 20latek...Faktem jest, że jako 21latek już nie skoczył ani razu - pensja wzrośnie (może i nawet sporo) przez podpoziomy...Faktem jest jednak, że walka z potencjałem, kiedy się już jest w sidłach jego ograniczeń jest jak kopanie się z koniem...

Uwaga - wniosek!
Kalkulator niech służy skautowi do tego, aby zatrzymać w podkoszowym rozwoju takiego właśnie "Smykowskiego" przed granicą jego potencjału i niech wtedy (a może i wcześniej) stara się przepchnąć trening którejś z górnych umiejętności - które pensji co było we wzorkach już nie podwyższają...Wtedy ten trening odbywać się będzie jeszcze normalnie, gdy już wejdzie w zakres blokady - niestety nie będzie niczego :) Póki gadamy o jednym Smykowskim to wiadomo, że można się bronić, że przecież i tak był gwiazdorem i główną siłą...Jednak w przyszłości mam nadzieję, że będziemy wybierać już spomiędzy 3-4, a może i 10 Smykowskich, więc głupio by było powielać błędy...

Jak widać ani słowem nie napisałem jak długo i do jakich poziomów te górne umiejętności trenować - to zaś zostało mi przypisane już pewnie z 2 tygodnie wstecz ;)

Podkreślona sprawa
....to ona się właśnie z tego co widzę przebija na forum na pierwszy plan...moim zdaniem sprawa pod całkowicie osobną dyskusję niż powyższa...

This Post:
00
96174.406 in reply to 96174.405
Date: 8/27/2009 6:28:33 PM
Overall Posts Rated:
299299
Igor to supergwiazda, która pułap 140k osiągnęła już jako 20latek...Faktem jest, że jako 21latek już nie skoczył ani razu - pensja wzrośnie (może i nawet sporo) przez podpoziomy...Faktem jest jednak, że walka z potencjałem, kiedy się już jest w sidłach jego ograniczeń jest jak kopanie się z koniem...


małe sprostowanie ;))
jako 21 latek skoczył chyba 2-3 razy w skilach podkoszowych :))

edytka dodaje, że znalazłem bazę z początku sezonu i tak wyglądał Smyku:
3 1 1 1 1 1 13 13 14 13 5 9 2
więc zaliczył skok w IS, w ID i 2 skoki w kondycji :)

Last edited by Leszek(World Champion) at 8/27/2009 6:30:56 PM

Advertisement