BuzzerBeater Forums

BB Poland > Pensja oraz Dochód z biletów/Liga

Pensja oraz Dochód z biletów/Liga

Set priority
Show messages by
From: Bobiq

To: Pewu
This Post:
00
152275.4 in reply to 152275.2
Date: 7/22/2010 2:31:15 AM
Overall Posts Rated:
33
Dziwne pytanie na tak doświadczonego menadżera.

Na pierwszy rzut oka pytanie rzeczywiście dziwne. Ale...

Chodzi o to, że mam w składzie reprezentanta Polski, którego cały czasz trenuję. Pensja rośnie. Pensja trenera, który go trenuje też rośnie, a tak szybko go nie zmienię bo kupiłem go za $ 1 703 900. Obecnie zarabia $ 33 305.

Halę non stop rozbudowuję, z tym że jakoś kibice nie chcą chodzić - a biletów za drogich nie mam.

Stąd moje pytanie; trochę może retoryczne; jak długo uda mi się jeszcze wychodzić na "0".

Może jakieś porady. ;)

From: Pewu

This Post:
00
152275.5 in reply to 152275.4
Date: 7/22/2010 4:22:54 AM
Overall Posts Rated:
914914

Halę non stop rozbudowuję, z tym że jakoś kibice nie chcą chodzić - a biletów za drogich nie mam.

Stąd moje pytanie; trochę może retoryczne; jak długo uda mi się jeszcze wychodzić na "0".

Może jakieś porady. ;)


Powinieneś rzucić okiem na ankietę kibiców przeprowadzoną przez rzecznika prasowego. Na pewno brakuje Ci kulek przy wynikach z zeszłego sezonu, bo nie awansowałeś do PO. Halę i tak masz ogromną, ale nie wiem jak to wygląda na tle innych drużyn z 3 lig. Spójrz na porównanie finansowe z resztą drużyn ligowych, jeżeli masz gdzieś braki to tam szukaj cięć.

From: melerowy

This Post:
00
152275.6 in reply to 152275.4
Date: 7/22/2010 4:30:42 AM
Overall Posts Rated:
44
Niestety finanse nawet w tej grze to nie bajka, nie ma latwo. Jesli nie wygrywasz to nie awansujesz, jesli nie awansujesz, to twoje przyhody beda ciagle oscylowac wokol pewnych granic minimum i maximum i przestana rosnac. A pensja Bujoka bedzie szla w gore. Jak ona bedzie szla w gore, to przestaniesz placic za scouting, pozniej kupisz gorszego lekarza i rzecznika, wkoncu sprzedasz innych graczy, az druzyna stanie sie farma na reprezentanta :D

Sory, fantazja mnie poniosla i troche przesadzilem :D

Buduj hale, obnizaj troszke ceny biletow.
Dobrym rozwiazaniem bylby awans do II ligi. Twoj Bujok ma 120k pensji, moze warto mu poprawiac skille, ktore nie powoduja jej szybkiego wzrostu. Albo znajdz jakiegos menagera z PLK, ktory go kupi.

Last edited by melerowy at 7/22/2010 4:31:12 AM

From: Hawkeyed

This Post:
00
152275.7 in reply to 152275.4
Date: 7/22/2010 5:08:04 AM
Overall Posts Rated:
7474
Na pierwszy rzut oka pytanie rzeczywiście dziwne. Ale...

Chodzi o to, że mam w składzie reprezentanta Polski, którego cały czasz trenuję. Pensja rośnie. Pensja trenera, który go trenuje też rośnie, a tak szybko go nie zmienię bo kupiłem go za $ 1 703 900. Obecnie zarabia $ 33 305.

Halę non stop rozbudowuję, z tym że jakoś kibice nie chcą chodzić - a biletów za drogich nie mam.

Stąd moje pytanie; trochę może retoryczne; jak długo uda mi się jeszcze wychodzić na "0".

Może jakieś porady. ;)

Przede wszystkim to powinieneś szukać cięć w kosztach.

Pensje zawodników nie powinny przekraczać 60-70% wszystkich przychodów.
Żeby kibice przychodzili do Twojej hali musisz wygrywać mecze. Nie pomaga w tym odpadanie z Pucharu Polski w I rundzie czy porażka z odwiecznym rywalem na własnym terenie, bo to odbija się w słynnych piłeczkach ;)
Poza tym trzeba kombinować z cenami biletów. Których dopasowanie jest chyba jednym z natrudniejszych elementów w tej grze.

Last edited by Hawkeyed at 7/22/2010 5:08:37 AM

From: Big Z

This Post:
00
152275.8 in reply to 152275.4
Date: 7/22/2010 5:30:35 AM
Overall Posts Rated:
6363
Jeśli chcesz, żeby kibice przychodzili na Twoją halę i masz mocny skład to spróbuj skupić się na meczach wyjazdowych. Jeśli wygrasz na wyjeździe, to w następnym meczu w Twojej hali będzie miał pełniejsze trybuny (ostatni mecz ma duży wpływ na frekwencję w następnym meczu - widać to w zakładce fani).

W kwestii zawodników niewiele mogę Ci doradzić, bo ja nigdy nie miałem takiego drogiego jak Bujok, choć gram w PLK :) Jeśli nie chcesz go sprzedawać to zostaje Ci zaprzestanie treningu lub trenowanie czegoś co nie wpływa znacząco na pensje: może podania lub 1na1 i do tego obowiązkowo próba awansu do II.

This Post:
00
152275.9 in reply to 152275.8
Date: 7/22/2010 6:15:12 AM
Overall Posts Rated:
2121
Warto też przypomnieć podstawy wzięte prosto z instrukcji, a mianowicie: Jeśli będziesz zakładał, że w danym sezonie możesz coś ugrać czyli po prostu nie będziesz chłopcem do bicia możesz śmiało spróbować podwyższać ceny biletów ale na ławki. Chodzi o to, że im gorsze miejsca tym bardziej frekwencja uzależniona jest od wyników, a nie od cen. Oczywiście mówię tu o niewielkich odchyleniach w cenie, bo jeśli dasz maxa to i tak zbyt wiele osób nie przyjdzie, ale warto to zawsze przemyśleć na początku sezonu. Dodatkowo możesz poobserwować jak inni z twojej ligi ustawiają ceny żeby zmaksymalizować wpływy.

Osobiście bardzo żałuję, że cen biletów nie można zmieniać na bieżąco tylko w określonych terminach bo to by znacznie ułatwiło maksymalizację zysków z tej dziedziny.
No a tak w ogóle to najlepszym sposobem na pozbycie się kłopotów finansowych jest awans wyżej :>

Dodatkowo mam także pytanie: Czy przychody z gadżetów są zależne od ligi? Tzn. czy jeśli mam reprezentanta w 4 lidze to dostane tyle samo ile dostałbym w ekstralidze za reprezentanta?

This Post:
00
152275.10 in reply to 152275.4
Date: 7/22/2010 6:17:33 AM
Overall Posts Rated:
112112
Bujok ma 23lata...

Trenuj mu wszystko co nie jest Rzutem z wyskoku, Zasięgiem rzutu, Obroną na dystansie czy Zbiórkami, a nie zginiesz.

Skończy się sezon, będziesz wiedział w jakiej jesteś sytuacji ligowej i finansowej...i będziesz mógł spokojnie dumać nad kolejnym.

From: aimar

This Post:
00
152275.11 in reply to 152275.1
Date: 7/22/2010 6:53:24 AM
Overall Posts Rated:
16491649
Przede wszystkim dobuduj "miejsc przy przy parkiecie" , od maja masz tam ciągle komplety i nie reagujesz:P
Miejsc dla Vip'ów też możesz z 5 dostawić, bo od kilku meczy i tam full:).
Jeśli nie uda ci się w tym sezonie awansować , konieczna będzie sprzedaż Bujoka.


Last edited by aimar at 7/22/2010 6:54:12 AM

This Post:
00
152275.12 in reply to 152275.11
Date: 10/15/2010 3:51:25 PM
Overall Posts Rated:
44
Twój team jest modelowym przykładem hodowli, a jak powiedział Najman: "Pudzianowski już niedługo przekona się, czym różni się hodowla organizmu od uprawiania sportu..." , sam powoli zaczynam się borykać z podobnym problemem, to istna "gorączka złota", klapki jak u konia i wszystko robione pod kadrowicza... trener, team w stylu 1+2 i reszta, itd., na dodatek Twój Bujok nie dość, że wygląda jak Arnold, to ma jeszcze iście hollywoodzki kontrakt... ale ja Cię rozumiem, kiedy znajduje się diament to liga nie ma znaczenia:D, nie patrzymy na to, że Bujok w 4 lidze to niczym John Wall w PLK... Jednak pojawiają się pytania/dylematy, przed którymi i Ty wkrótce staniesz... KIEDY SPRZEDAWAĆ?? no i co najważniejsze (przynajmniej dla mnie), do jakiej pensji trzymać trenera??? Ja mam trenera 5lvl kupionego za ok 300.000$ z pensją 64.528$!!@#&:*, czekam na sugestie... pozdro

This Post:
00
152275.13 in reply to 152275.12
Date: 10/15/2010 4:30:17 PM
Overall Posts Rated:
1212
Spadek,ponowny awans i wielka hala<<dosc krotka i dobra recepta jak ktos raczej nie ma opcji na konkretne zyski i wyjscie z dolka...najlatwiejsza opcja jest wygrywanie meczy,ale z tym wiadomo jak jest.)

2 male sugestie: rozwijam i trenuje swoj team pod katem dobrych wynikow i mojej filozofii gry...trenowanie graczy dla reprezentacji wymaga duzo czasu i poswiecen<<poki co srednio mam na to ochote i troche przymruzam oko na repre,ktora niektorzy traktuja jak swieta krowe<<wrong i LOL...po drugie trener 5 przy obecnych cenach(pewnie ze 300-650k za takich z pensja nie wieksza niz 25k) mija sie z celem jak dla mnie,dla 1 czy max 2 skokow rocznie mam placic dodatkowe setki tysiecy?...raz mialem 5,dalem dosc duzo za nabycie i trzymalem go do pensji chyba ponad 50k i wcale przez to nie wytrenowalem lepiej moich grajkow.Jak ktos umie trenowac to z trenerem 4 osiagnie wiecej niz nie jeden menadzer z 5 cz 6.Jak ktos opiera gre swojego zespolu na 1 czy 2 megagwiazdach to oczywiscie im wyzszy trener tym lepiej...tylko potem wlasnie zakladaja takie watki,bo zapedzili sie w kozi rog i maja twardy orzech do zgryzienia...Wiele aspektow sie sklada na finanse,ale w duzej mierze zaleza ona od tego czym sie kierujemy jako menadzerowie i jaka droge obralismy dla swojego swojego klubu.

Last edited by ThugMan4shoo at 10/15/2010 4:44:56 PM

This Post:
00
152275.14 in reply to 152275.12
Date: 10/15/2010 4:33:53 PM
Overall Posts Rated:
6363
Trenera zmieniaj jak najszybciej. Za ok 400 k dostaniesz 5lvl z ponizej 30tysięczną pensją.

Last edited by ozi90 at 10/15/2010 4:34:35 PM

Advertisement