Cik svarīgas ir papildprasmes? Vai tās ir jātrenē?Papildprasmes ir svarīgas un ir izšķirošs faktors lēmumos par spēlētāju iekļaušanu izlasēs.
Vai man tās ir jātrenē?
U21 spēlētājiem NĒ, ja vien izlases treneris nav devis kādus norādījumus! Ja runājam par aizsargiem un garajiem, tad papildprasmju treniņam nav īsti laika. Tā vietā svarīgi ir augsti pamatskili, kas būtībā izšķir rezultātu U21 izlasēs.
Ja aizsargam ir labs IS, tas padara viņu labāk izmantojamu pie spēles uz apakšu. Ja aizsargam ir labs ID/REB, spēlētāju var izmantot SF pozīcijām uzbrukumiem no perimetra, pie tam mazais spēlētājs, kurš var savākt rebus, var būt būtiska loma izšķirošos brīžos. Aizsargi ar labu bloķēšanu ir labāki, aizsargājoties pret caurgājieniem.
Daudzi pieredzējušāki menedžeri ļoti augstu vērtē garo spēlētāju ”augšu”. Starpība starp HA/PA 1 un HA/PA 4 bieži vien varbūt 2-3 kļūdas spēlē. Starpība starp OD 1 un 4 var būt daudz punkti, sevišķi, ja pretspēlētājs ir labs metējs. Ja garajam ir labs JS/JR, spēlētājs kļūst daudz noderīgāks pie perimetra taktikām, tāpat arī uz, apakšu spēlējot, viņi ir daudz grūtāk apturami.
Piemēram, ir iespēja izvēlēties starp šādiem 2 spēlētājiem:
A: JS 6, JR3,OD 3, HA 1, DR 6, PA 1, IS 17, ID 15, RB 16, SB 8
B: JS 7, JR 8, OD 7, HA 8, DR 6, PA 6, IS 16, ID 15, RB 15, SB 8
Katra spēles situācija ir savādāka, un reizēm izlasei ir nepieciešams spēlētājs ar labākiem pamatskiliem, bet ja sezonas sākumā būtu jāizvēlas starp 2 šādiem spēlētājiem, tad viennozīmīgi spēlētājs B būtu izlasē. Tātad papildprasmes ir svarīgas!
Esam nonākuši līdz
soda metieniem. Ne tikai mēs skatamies uz FT prasmi, mūs interesē arī izdarītais soda metienu skaits (protams, atkarīgs no konkurentu spēka), kas norāda, cik spēlētājs ir agresīvs un izprovocē sodus. Ja ir augsta FT prasme (7+ U21 līmenī ir ok) un spēlētājs izprovocē daudz sodus, tas ir milzīgs +. Ja ir zema FT un daudz izmestu sodiņu, tad labāk šo prasmi pietrenēt!
Tā kā U21 svarīga ir katra prasme, tad,
kamēr spēlētājs ir jauns, labāk izturībai un FT klāt neķerties! Jo jaunāks spēlētājs, jo ātrāk trenējas. Uz ST un FT šis apgalvojums neattiecas, tā kā, ja ir nepieciešams, ātrāk šīs prasmes netrenēt kā 20g vecumā!!!
Tāpat kā parastā komandā, arī U21 svarīgi, lai spēlētājs pēc iespējas mazāk taisītu piezīmes! Ja spēlētājam ir tendence bieži ‘’izfouloties’’, tad lielas konkurences apstākļos viņa iespējas uzspēlēt izlasē samazinās.
Izturība nav tik svarīga izlasēs, kā parastās klubu komandās, kur izlašu spēlētājiem jāspēlē daudz. U21 un NT parasti ir līdzvērtīgākas maiņas, tomēr stamina tāpat tiek uzskatīta par priekšrocību, it sevišķi, ja spēlētājs spēlē nozīmīgu lomu pie x taktikas. Tomēr U21 menedžerus ieteiktu pārāk neaizrauties ar šo prasmi, varbūt pāris skillupi citai prasmei būs noderīgāki, ja spēlētājam ST ir, piemēram, 4+
FormaJa spēlētājam nebūs vismaz teicama (8lvl) forma, viņš netiks iekļauts sastāvā ne U21, ne NT. Ja viņi jau ir sastāvā, tad NESPĒLĒS!! Izņēmums ir sezonas sākums, kad visiem ir ‘’defaultās’’ formas - 7lvl. Tāpēc menedžera pienākums ir darīt visu, lai forma būtu maksimāli augsta. Ideālai formai spēlētājam jānospēlē 55-75min. Jo vairāk viņš neiekļaujas šajās robežās, jo lielāka ir iespēja, ka forma samazināsies! Vairāk par trenējamo spēlētāju minūšu sadalījumu tālāk rakstā.
Vairāk par formu angļu valodā
(144856.10)Iemesls, kāpēc tik stingri tiek pievērsta uzmanība U21/NT spēlētāju formām, jo tai ir milzīga ietekme uz spēlētāju sniegumu un reitingiem.
Last edited by yapiyapo at 9/15/2012 7:27:51 PM