BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 35

Sezon 35 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
278971.40 in reply to 278971.39
Date: 07/16/2016 04:08:47
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
446446
Second Team:
The D-fenders
si o ultima chestie. daca la DR si JS ai skilluri sub standard, adica mediocre average, daca cresti 1vs 1 elasticul nu prea te va ajuta fiindca pana cand ajungi la elastic ai pierdut foarte mult timp.

personal as dezvolta skillul cel mai ridicat, dupa aia elastic.
ca sa fiu inteles. daca am OD PA SI HA 7 si JS DR 4 sau 5, mi s-ar parea inportun sa antrenez JS si DR, fiidca cresc repede si cand o sa ajung al 12 cu ele o sa am elastic. mai bine le dezvolti pe celalalte acum. motivul principal ca in afara de elastic varsta este un factor foarte important. am antrenat in mai multe valuri, morala pe care o am si acuma pe creier, antreneaza aparare acum fiindca mai tarziu o sa plangi cand iti creste 1 treapta pe luna (cu noroc, daca e aparare aferenta pozitie OD pt mici si ID pt giganti) si cu toate astea acea treapta nu e de la 14 la 15 ci de la 9 la 10.

This Post:
00
278971.41 in reply to 278971.40
Date: 07/18/2016 00:12:07
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Ai dreptate varsta conteaza, dar daca apararea creste greu la inaltimea potrivita, iti dai seama cum e sa antrenaz apararea ca secundara, mai ales ca ai inaltimea nepotrivita.
Concret in cazul meu, daca aparare in caciula se antreneaza greu la varste mai mari si la inaltimi de EXF/PIV, iti dai seama ca stai si mai mult pe aparare exterioara sa creasca. Prefer sa imi fac mai intai secundare si apoi sa nu mai imi bat capul la salarii mai mari si sa astept sansa sa antrenez secundare.
Eu vad lucrurile in felul urmator. Si daca incepi cu principale si daca incepi cu secundare, teoretic tot la skilurile alea trebuie sa ajungi la 27-28 ani. E pur si simplu o chestie de preferinta si de strategie, cu ce sa incepi. Nu stiu daca am dreptate, daca nu am va rog sa ma contrati, cu argumente evident.
De exemplu eu nu stiu daca as fi avut rabdarea ta sa-l antrenez pe Rizquez la 190k salariu (parca asa avea cand l-ai luat la 22) la secundare. Acum nici nu stiu ce secundare ai reusit sa-i faci. Inca scrie PIV in dreptul lui, nu cred ca ai reusit sa faci ce ti-ai fi dorit, asta si din cauza ca are 226 si la inaltimea asta e greu sa scoti pivot cu secundare mari.

This Post:
00
278971.42 in reply to 278971.41
Date: 07/18/2016 01:45:58
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
446446
Second Team:
The D-fenders
rizquez l-am luat la salariu de 140k, si urma sa sara la sf anului, cand a ajuns la 200 deja imi creease training exemption de 50k. plus ca l-am luat pt principale si SB. totusi, ca sa vb de celalalte skilluri, secundare. avea 1 la 5 skilluri si JS 5, deci un total de 10 TSP pe exterior. azi are 31 iar singurul motiv pt care nu are si mai mult e ca am tras juniori si i-am tras in linie moarta antrenamentul, nush daaca a primit 5 saptamani de orice in ult 2 sezoane.

inteleg chestia de prferinta. ce incrc sa zic e: dintre toate secundarele, antenreaza apararea care iti e secundara in loc de Jump range driving sau altele. ia in calcul ca driving si passing sunt independente de intaltime, pot sa iti confirm. la malac de 226 crestea la passing fara nicio problema, driving la fel. astea le poti face mai tarziu in cariera, antreneaza aparare, principala,l secundara, ce vrei tu dar aparare sa fie. daca aveai DR foarte mare puteai sa incepi cu aia si sa folosesti elasticul, dar nu aia asa ceva, caz in care sugerez aparare exterioara/interioara, care o fi.

eu am avut pe Gasca care a inceput cu TSP foarte mare. l-am antrenat la pase ca prim skill fiindca era mare si crestea repede fiindca nu era penalizat cu inaltimea. pana si azi m0-am chinuit cu el si are skilluri de 10 pe linie, dar nu pot face nimic cu el in div A sau NT, desi are TSP mare.


iar daca nu ai OD/ID, degeaba are cacalu skilluri la 24, daca nu are aparare sa stea pe teren. iar la NT nu intri pe teren pe exterior cu aparare sub 17 pe interior/exterior iar pe SF 14 14. iar astea sunt minimum.

This Post:
00
278971.43 in reply to 278971.42
Date: 07/18/2016 03:47:34
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Asta am de gand sa antrenez, adica OD, pentru jucatori de interior ca sa stiu ca am scapat. Am antrenat DV pentru ca nici cu 1 la DV nu puteam sa las pe vre-unul din ei, si am zis ca datorita elasticului sare mai repede DV, dar nu mi-a iesit chiar asa de bine, nu cum ma asteptam. Atata vreme cat am 3 meciuri pe saptamana sa antrenze, va fi numai de aparare, pana ajunge la un nivel decent, macar un 10.
Stiu valoare apararilor, doar ai putut viziona jucatorii care i-am avut. Pe exterior nu am avut sunt 18 iar pe interior nici acolo sub 17, iar extrema a for 17 16.

This Post:
00
278971.45 in reply to 278971.44
Date: 07/18/2016 16:49:40
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
Prin transfer list am gasit si un jucator al echipei The Snow Kids care vad ca si el a fost facut bot tot azi.

This Post:
00
278971.47 in reply to 278971.46
Date: 07/18/2016 23:15:14
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Asta e, unii pleaca, vestea buna e ca vin altii noi, prin div III vad ca au aparut cateva echipe noi. Noi ca tara intr-adevar avem putini useri.
Ca numar de utilizatori suntem aproape la fel ca si Slovenia (locul 5 in lume), doar ca ne lipseste mobilizarea sa facem o nationala mai buna. La romani e fiecare pentru el. Ce nu intelegem e avantajul de a avea jucatori romani de calitate si preferam sa luam straini ca sa facem performanta cat mai repede, si aici recunosc ca a fost si cazul meu.
Cred ca ar trebui facut un lobby pe forumuri ca sa stie tot omul ce avantaje are cu romani in echipa, mai ales cei de nationala.

From: CMN90

This Post:
00
278971.50 in reply to 278971.49
Date: 08/13/2016 19:38:08
Overall Posts Rated:
1919
Ehh.......norocul nu are nimic de a face cu aceasta situatie .Eu am vrut si pozitie in draft desi deocamdata nuu am gasit ceva iesit din comun,

Advertisement