BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]Reprezentacja sezon 9/10

[NT]Reprezentacja sezon 9/10

Set priority
Show messages by
This Post:
00
96174.427 in reply to 96174.1
Date: 8/28/2009 4:21:01 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Patryk Swiatczak (5148120) pojawił się na TL... Można zobaczyć jakie postępy zrobił w tym sezonie...Szkoda by było jakby ten Turek go sprzedał bo do współpracy z nim nie można mieć zarzutów...Cena jakby zaporowa...ale jakby ktoś zechciał mieć kogoś takiego w składzie...:)

This Post:
00
96174.428 in reply to 96174.427
Date: 8/28/2009 5:20:48 PM
Overall Posts Rated:
00
Haha, troche przegial pale. No, bardzo ladnie wyglada Patryk, forma ladna. Dobrze, ze nikt go nie kupi.

This Post:
00
96174.429 in reply to 96174.428
Date: 8/28/2009 5:25:43 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Gość liczy na szybki zysk...kupił go za nie co ponad 4 bańki i prawie drugie tyle chce na nim teraz zarobić....ale przez ten sezon sporo z niego na treningu wycisnął:)

This Post:
00
96174.430 in reply to 96174.416
Date: 8/28/2009 6:20:34 PM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II
Powiem wam, ze jak ktos przez jeden, dwa dni zaniedba ten wątek to potem przebrnąć przez niego to nie lada wyczyn ale bardzo wiele można z niego wyciągnąć więc na pewno warto i to jest zaleta takiej polemiki... Co do sedna sprawy pozwolę tylko nie zgodzić się z jednym:
Wnioski (moje, subiektywne):

- dzielimy (najlepiej selekcjonerzy, skauci...) graczy na 2 grupy i szkolimy ich pod U-21 albo pod NT. Tych, którzy rodzą się z "fajnymi" bokami dajemy dla U-21, tych z dziurami dla NT.


No tu akurat tych rodzących się już z bokami "fajnymi" zdecydowanie przeznaczyłbym do NT bo i łatwiej zrobić te boki naprawdę bokami i więcej czasu zostanie na trenowanie bazy niż przy graczach od początku ciągniętych z czarnych dziur bokowych, a jak tu już zauwaŻono w U21 boki i tak maja mniejsze znaczenie niż w NT, no chyba, że uznajemy U21 za priorytet ale to już rozmowa na inny wątek.

From: kozlik4

This Post:
00
96174.431 in reply to 96174.414
Date: 8/28/2009 9:27:04 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
No wybacz napisałem już wieki temu nie rozmawiajmy o personaliach bo to droga donikąd, nie wiem czemu wiele osób robi to w rozmowach ze mną, co dyskusja nagle wyskakuje jakiś Smykowski, JW, AW czy teraz też Poskrobko.

A więc jeszcze raz tłumaczę:) Piszę personalnie, bo tak według mnie łatwiej coś wytłumaczyć, ukazać itp. Poza tym po prostu lubię się posługiwać przykładami, bo na ich podstawie można wyciągnąć ciekawe wnioski...Z Tobą chyba faktycznie nie da się rozmawiać wymieniając między wierszami jakieś nazwiska:)) Zaraz albo coś przekręcasz albo sprowadzasz na jakieś dziwne tory. Ale jeszcze raz spróbuję:)

JW dostawał boki w macierzystym klubie

Jakie boki dostawał JW w macierzystym klubie? Z tego co udało mi się dowiedzieć dostawał tylko DV, które Twoim zdaniem C nie jest potrzebne...i to tylko dlatego, że jadła go pensja. Z resztą za dużo tego DV nie zdążył dostać...może gdyby zdążył to dzisiaj byłby bardziej uniwersalny i lepiej spisywałby się na PF. Był przykład, a teraz co chciałem przez to przekazać: Jak sami nie wytrenujemy boków, to tym bardziej nie zrobi tego nikt za granicą. Co innego z głównymi skillami, które jak pokazuje przykład JW, mogą być rozwijane nawet za granicą.

Poskrobko od dawna siedzi za granicą, więc w jego przypadku pisanie, że poszedł za granicę jako ukształtowany gracz i boków nie dostanie też jest bez sensu

Ja nigdzie nie napisałem, że Poskrobko poszedł za granicę jako ukształtowany gracz. Wręcz przeciwnie. Moim zdaniem to on poszedł za granicę co najwyżej napakowany na maksa w głównych skillach...i boków już nie dostanie:) Piszesz o tym, żeby trenować boki po U-21. Pytanie: Kto z podkoszowych dostaje taki trening jak większość po skończeniu kariery w U-21 idzie za granicę bo nikt w Polsce nie jest w stanie ich utrzymać? Ja nie chcę się czepiać ale tak to wychodzi w praktyce.

Ja widzę kadrę seniorów jako zbiór graczy z potencjałem równym, wyższym od MVP, siedzących w PLK i II lidze i stale rozwijanych przez swoich właścicieli

Też bym chciał, żeby tak było, ale życie pokazuje niestety co innego. Pewnie za jakiś czas na TL-u znajdzie się Krus. To są tylko moje przypuszczenia...oby właściciel zdołał utrzymać go jak najdłużej, ale prędzej czy później uważam że to nieuniknione. Ciekawe jak będą się bili o niego menadżerowie z PLK mając w perspektywie płacenie grubo ponad 100k za jego pensję. To jest poważny problem...Ten system szkolenia, który aktualnie jest w toku dyskusji w jakiś sposób ten problem rozwiązuje.


Last edited by kozlik4 at 8/28/2009 9:27:29 PM

From: al_said

This Post:
00
96174.432 in reply to 96174.431
Date: 8/29/2009 1:25:46 AM
Overall Posts Rated:
88
Do rozmowy o personaliach mnie nie przekonasz, bo to nie o tym chyba mieliśmy tu rozmawiać? Wszak system od dołu da owoce za 5-6 sezonów, a więc Ci panowie będą już nieco zmurszali:)

Ciekawe jak będą się bili o niego menadżerowie z PLK mając w perspektywie płacenie grubo ponad 100k za jego pensję. To jest poważny problem...Ten system szkolenia, który aktualnie jest w toku dyskusji w jakiś sposób ten problem rozwiązuje.

Oczywiście, że go nie kupię, bo po co mam tracić gotówkę? Ja jestem zwolennikiem pracy organicznej i dlatego prowadzę od 0 mojego "Niemca" tudzież Namibijczyka. Potencjału chyba mu wystarczy, patrząc na to z jakiego poziomu go prowadzę mi chęci też nie zabraknie i to jest kierunek w którym powinniśmy zmierzać, niech na początek każdy w PLK czy II lidze ma jednego MVP+ do treningu.

Co do systemu który jest aktualnie w dyskusji, to patrząc prawdzie w oczy, nie bawiąc się w ozdobniki, zakończy on przygodę z U21 a także zrobi z nas solidnych, ale jednak, średniaków w NT. Największych, a co za tym idzie najbogatszych jak widać stać na utrzymywanie graczy z wysokimi pensjami i stałe ich rozwijanie, my jesteśmy nadal na etapie gonienia króliczka, więc naprawdę "kasiastych" farm trudno się spodziewać.

Niestety ale nadal nie potrafisz zrozumieć, że w kadrze seniorów nie musi grać jeden rocznik graczy, a więc powinniśmy bazować na rodzynkach z każdego rocznika, na graczach których właściciele są gotowi do poświęceń, jeżeli rocznik x nie da nam żadnego gracza, trudno zostaną starsi, ale jeżeli rocznik y nie da plonu w U21 nie poradzimy sobie w żaden sposób.

From: Mysza

This Post:
00
96174.433 in reply to 96174.426
Date: 8/29/2009 4:53:01 AM
Overall Posts Rated:
1717
ty się nie liczysz bo jesteś szalony, no i sam sobie poradzisz, ja bardziej myślę o tych graczach z niższych lig, którzy kiedyś staną przed dylematem co dalej


Myślę, że nawet jak będą chcieli sprzedać po 4 sezonach to NT na tym zyska zawsze warto mieć z czego wybierać. Myślę, że jeśli chętny się zgłosi do prezesa to spokojnie się porozumieją dla dobra NT.

This Post:
00
96174.434 in reply to 96174.433
Date: 8/29/2009 1:20:40 PM
Overall Posts Rated:
2121
Zgadzam się z Tobą, zresztą sam taki pomysł przedstawiłem. To uważam za kompromisowe wyjście z tej sytuacji, nie trzeba z nikogo rezygnować, skreślać ani nic podobnego. Uważam, że mamy na tyle graczy z każdego draftu, że powinniśmy oba systemy wypełnić.

Nie zgodzę się jednak z tym(to już nie do Ciebie:P), że trzeba którąś kadrę poświęcić aby w drugiej osiągnąć sukces. Udaje się Hiszpani, Włochom czy tez Niemcom to dlaczego ma się nam nie udać? Czujecie się gorsi od nic? Szczerze mówiąc ja nie;].
Dlatego ewolucja a nie rewolucja bo żaden system nie jest doskonały, w każdym trzeba coś poprawić.

Zapowiadałem przedstawić swoją wizję takiej ewolucji oto ona:

Kadra A

Trafiają tu gracze z tzw. "czarnymi" bokami. Byli by to gracze głównie przeznaczeni do u-21.

Zacznę od C bo o nich jest tu najgłośniej.

Center

Tutaj trening przebiega tak jak było do tej pory z małą modyfikacją, że skauci dodają do swojej bazy danych kalkulator pensji i notują sobie poziom do jakiego moga w treningu dojść. Mała zmiana ale moim zdaniem bardzo pomoże w opracowywaniu treningu. Dzięki temu na bieżąco możemy modyfikować jego trening wiedząc kiedy się on zatrzyma. Mamy dzięki temu większy wpływ na podział skoków.

Power Forward

Tutaj też bym nie przewidywał większej ilości zmian, tu też by był dodany kalkulator pensji. Tu przed wyczerpaniem potencjału przydało by sięaby zawodnik dostał odpowiedni trening boków, odpowiednio dla ofensywnego typu JS a dla defensywnego PS.

Small Forward

Jedyna pozycja na której nie można przyjąć zawodnika z brakiem czegokolwiek więc tutaj też by standardowo przebiegał trening zależny od typu SFa, czyli albo pod obwód lub trumnę. Pragnę też zauważyć że zarówno JS jak i DV nie mają wpływ na pensje tego zawodnika więc można to wykorzystać ale oczywiście przed wyczerpaniem potencjału u tego zawodnika ale oto na tej pozycji jest trudno. Uważam też, że zarówno IS jak i DV są na tej pozycji przydatne.

Shooting Guard & Point Guard

Tutaj uważam, że jest wszystko ok więc bym tu nic nie zmieniał odnośnie tej kadry i tego jak do jest prowadzone do tej pory.

Kadra B

Chciałbym aby w tej kadrze przez większą część sezonu trenowane były boki. Z moich obserwacji wynika ze statystycznie w pierwszym sezonie zawodnik średnio skacze 9 razy więc w zależności od innych czynników wpływających na szybkość treningu mamy do rozdania około 7 skoków(pewnie by było tego więcej ale uważam, że lepiej jest tą wartość zaniżyć). Na tej podstawie będę "rozdawał" te skoki odpowiednim pozycjom wedle mojego pomysłu.
Ale jedno jest pewne, tutaj nie mogli by trafiać gracze z strasznymi brakami w głownych jak i pobocznych skilach.

Center

Główny nacisk bym tutaj kierował na trening PS i HN i głownie tam te punkty rozdał.
Oczywiście tutaj też kalkulator pensji by był pomocny ale zarówno PS jak i HN nie marnowały by potencjału. Też by tutaj był podział na zawodników ofensywnych i defensywnych.

Power Forward

Tu mamy większe pole do popisu;] Punkty by były rozdany głownie na podstawie przynależności do różnych taktyk więc dla Runa porządane by było wbicie JS na 8/9 poziom i do tego OD też na taki poziom oraz resztę na PS. Do LI głownie bym rozdzielił w PS oraz HN.

Small Forward

Tutaj by obowiązywała ta sama zasada co w kadrze A

Shooting Guard

Mało o obwodowych się w tej dyskusji mówiło a uważam, że w nich jest największy potencjał.
Te 7 punktów też bym rodzielil względem na odpowiednie taktyki. Dla Runa by to było głownie DV podciagniete oraz SB(tak do 6-8 lvl). Dla LI było było by to DV+IS oraz RB.

Point Guard

Też bym tu chciał główną wagę położyć na SB(6-8 lvl) oraz IS w taktyce LI oraz ewentualnie RB oraz dla Runa to samo jak dla SG.

Głównie chodzi mi oto aby przez pierwszą część sezonu trenować boki a potem ruszać normalnie z koksem, wiem, że to można osiągnąc i taki zawodnik co prawda nie byłby dla u-21 przydatn

From: m4ti_
This Post:
00
96174.435 in reply to 96174.434
Date: 8/29/2009 1:28:16 PM
Overall Posts Rated:
2121
CD.

Tacy zawodnicy z kadry B nie byli by przydatni dla u-21 ale dla NT mając 23 lata już tak i do tego mogli by się dalej rozwijać. Nie możemy poświęcać jednej z kadr bo to moim zdaniem jest niepotrzebne i jedno nie wyklucza drugiego.

Teraz przedstawię plusy tego projektu:
-nie tracimy żadnych zawodników
-w tym pomyśle jest miejsce dla idei takich jak Myszy
-mamy 2 silne kadry

Minusy:
-szczególnie do kadry B potrzeba managerów którzy będą skłonni poświęcić sezon na boki
-zależy od draftu czy wypełnimy obie kadry

Uważam też, że każdy skaut by mógł zarówno kadrę A i B z jednego rocznika ogarnąć. Dlatego tez więcej osób mogło by się w to zaangażować i dzięki temu dokładniej się swoją pracą zajmować.

Czekam na opinie mam nadzieje.

This Post:
00
96174.436 in reply to 96174.429
Date: 9/3/2009 5:58:52 AM
Overall Posts Rated:
6363
Większość najlepszych graczy z mojej ligi (Zelek, Kustra, Głuszek, Włoskowicz, Kugler, itp.) dostało wczoraj powołanie do kadry, a następnie z niej wylecieli. To normalna procedura pod koniec sezonu?

This Post:
00
96174.437 in reply to 96174.436
Date: 9/3/2009 6:02:00 AM
Overall Posts Rated:
299299
jak już się kończą oficjalne spotkania reprezentacji, to jest najlepszy czas, na uzupełnianie baz o nowe skille potencjalnych kadrowiczów, bo na początku sezonu i tak jest reset entuzjazmu ;)

Advertisement