BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Anglia

[U21] Anglia

Set priority
Show messages by
This Post:
22
203760.43 in reply to 203760.39
Date: 12/7/2011 11:26:17 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Twoje argumenty są co najmniej dziwne. Najpierw zaprzeczasz samemu sobie pisząc że liczy się realna siła drużyny, by w następnym poście napisac, że liczy się rozstawienie z koszyków...


Cały King;-) Naginanie faktów by uargumentować wcześniej rzuconą (choćby najgłupszą) tezę to jego specjalność;-) Totalna taktyka chaosu, tak aby na koniec rozmówca nie wiedział o czym w ogóle dyskutują:D

This Post:
11
203760.44 in reply to 203760.40
Date: 12/7/2011 11:33:03 AM
Overall Posts Rated:
270270
BB King ma rację.

Decyzja była błędna, bo Anglicy zagrali TiE. Przed meczem nie mogłeś tego wiedzieć i musiałeś zadecydować czy zagrać zachowawczo czy zaryzykować. Wybrałeś wariant zachowawczy i tyle. Nawet B.B.King nie ma o to pretensji do Ciebie (sam pisze, że możliwe że też by zagrał normala).

To tak jak w prawdziwym życiu. Często trzeba podejmować decyzje mając niepełne informacje, a czy te decyzją są prawidłowe czy nie okazuje się po czasie.
Co nie zmienia faktu, że często gdyby się miało okazję podjąć tą decyzję jeszcze raz, to mając ten sam (niepełny) zakres informacji podjęłoby się tą decyzję jeszcze raz (i jeszcze raz popełniłoby się błąd).
I tak samo nawet jeśli każdy inny manager na twoim miejscu podjąłby taką samą decyzję co do nastawienia w tym meczu (nawet BB King) to mimo iż była ona uzasadniona i w momencie jej podejmowania wydawała się słuszna to z perspektywy czasu okazała się błędna. I tyle.

A czy ten błąd będzie nas kosztował? To już zależy od twoich następnych decyzji i błędów rywali (nie tylko w meczach z nami). Mam nadzieję, że nie :)

This Post:
00
203760.45 in reply to 203760.42
Date: 12/7/2011 11:36:24 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

Mecz z Islandią był grany na równym encie. A tutaj już ent nie musiał być równy. Może oni mieli słabszego enta? Gdzieś po drodze go mniej lub bardziej wykruszyli? Ciężko wyczuć, bo wszystkie mecze grali z równym nastawieniem do rywali. Ale próbowałeś jakoś to w jakiś sposób wysondować lub wyczuć?


Anglicy grali przed nami z Portugalią, Estonią i Bułgarią, czyli z rywalami z którymi my właśnie będziemy grac. Czy uważasz, że ktoś z tych krajów dał by nam informację jak grali przeciw Anglikom. Wszystkie mecze grali na tym samym entuzjazmie co rywal. Mogli więc równie dobrze grac 3 razy CT co 3 razy TiE, nie mówiąc o sytuacjach pośrednich. Według mnie byli po 1 albo 2 normalach, ale nie mam nawet 30% pewności.




Poza tym uważam, że dygać to się mogliśmy wcześniej, gdy półki z medalami były puste. Wtedy faktycznie mogła być presja, trzeba było grać ostrożniej.
Teraz sytuacja jest inna, rywale mają więcej respektu, my mamy prezesa Twojego ulubionego klubu i jego szalone imprezy po swojej stronie, trzeba to wykorzystywać, zanim inni nie zaczną się na te imprezy wkręcać.

Nie mogę się z tym zgodzic. Właśnie od Banana nikt nie oczekiwał cudów, nie było specjalnej presji na (zwłaszcza na ME) jego kadrę, a on zdobył 2 medale. Wielki szacunek dla niego. Podobnie było w Twoim przypadku, nikt nie spodziewał się, że z ME przywieziesz medal.

W tym sezonie dla wielu liczy się praktycznie tylko złoto. To presja nieporównywalna, chociaż ja to traktuję z dystansem, bo dla mnie BB to po pierwsze zabawa i nie zapominam, że to internetowa gierka, więc nazwałbym to taką wirtualną presją albo bardziej motywacją do pracy ;)

This Post:
00
203760.46 in reply to 203760.45
Date: 12/7/2011 11:38:37 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Chyba nie przeczytałeś: (203760.41)

Czy według Ciebie błędem było granie przez selekcjonerów przegranych drużyn Tie w tych meczach czy podjęli słuszne decyzje?

(17329) (12372)



Last edited by vinnie_jones at 12/7/2011 11:39:23 AM

This Post:
00
203760.47 in reply to 203760.1
Date: 12/7/2011 11:45:29 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Ja nikomu nie odbieram prawa do sądzenia, że popełniłem błąd. Tylko skoro tak ktoś uważa, to niech napisze mi skąd ma pewnośc, że grając TiE przeciw CT Anglikom mieliśmy zagwarantowane zwycięstwo?
Czekam na realne argumenty, bo póki co poza mądrzeniem się po zobaczeniu statów z meczu nie widzę żadnych konkretów.

Last edited by vinnie_jones at 12/7/2011 11:45:56 AM

This Post:
00
203760.48 in reply to 203760.45
Date: 12/7/2011 11:48:16 AM
Overall Posts Rated:
12061206
No to jak trzęsiemy portkami przed piątym koszykiem to ciężko może być o to złoto ;-)
Zauważ, że teraz masz o niebo lepszą sytuację, bo wszyscy trzęsą portkami przed Polską. To jest atut. Bo wiele drużyn planuje strategicznie odpuścić Polsce i napiąć się na kogoś innego (żeby daleko nie szukać zrobiła to właśnie Anglia). A wcześniej to zwykle było tak, że wiele drużyn odpuszczało drużynie z pierwszego koszyka a napinało się na Polskę (na zasadzie, że to właśnie nas trzeba pokonać, żeby zająć drugie miejsce i awansować).

A co do tamtych dwóch meczów, to Banan górę błędów taktycznych w tamtym meczu popełnił - dopiero potem zaczął się słuchać ;-)
A Francja, to skoro przegrała, to był błąd ;-) (Oprócz tego zrobiła jeszcze więcej błędów taktycznych) ;-)

This Post:
00
203760.49 in reply to 203760.48
Date: 12/7/2011 11:49:41 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

A co do tamtych dwóch meczów, to Banan górę błędów taktycznych w tamtym meczu popełnił - dopiero potem zaczął się słuchać ;-)
A Francja, to skoro przegrała, to był błąd ;-) (Oprócz tego zrobiła jeszcze więcej błędów taktycznych) ;-)



Niech to będzie puentą dyskusji ;-)

From: Mario

This Post:
00
203760.50 in reply to 203760.48
Date: 12/7/2011 11:52:39 AM
Overall Posts Rated:
605605
Czekam na realne argumenty, bo póki co poza mądrzeniem się po zobaczeniu statów z meczu nie widzę żadnych konkretów.

Odp: trzęsiemy portkami przed piątym koszykiem.

koniec tematu.

Graj zawsze TiE kiedy wygrywasz mecze bo wszyscy sie nas boją. Mamy lepsze staty jesteśmy z najniższego koszyka itd. = Same konkrety.

This Post:
00
203760.51 in reply to 203760.46
Date: 12/7/2011 11:53:51 AM
Overall Posts Rated:
270270
Chyba nie przeczytałeś: (203760.41)


No fakt nie przeczytałem :) Umieściłeś to kiedy ja pisałem swojego posta :)




Czy według Ciebie błędem było granie przez selekcjonerów przegranych drużyn Tie w tych meczach czy podjęli słuszne decyzje?

(17329) (12372)



To też były błędne decyzje :) Chodzi mi o to że przed meczem nie można stwierdzić czy twoja decyzja jest błędna czy nie (no chyba że zagrałbyś CT). To dopiero zweryfikuje sam mecz. Przed meczem to można stwierdzić czy twoja decyzja jest racjonalna i czy jest zachowawcza czy ryzykowna.
Ja w żaden sposób Cię nie krytykuję, sam też bym zagrał normala bo uważam że przesłanki na to że Angole zagrają CT były dostatecznie duże i też wolałbym ewentualnie popełnić mały błąd (jak się stało) niż zagrać va banque i ryzykować ogromny błąd ( przegrać TiE vs CT).

Generalnie to co napisałeś :
Tutaj zgoda, po meczu mówiłem, że granie normala było błędem ;) Przed meczem granie normala było decyzją racjonalną i słuszną ;)

jak dla mnie wyczerpało temat :)

Powodzenia w kolejnych meczach.

This Post:
00
203760.52 in reply to 203760.44
Date: 12/7/2011 12:17:30 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Tylko, że w tej grze decyzje podejmuje się przed meczem, a nie po meczu i słuszność tej decyzji należy oceniać na podstawie przesłanek przed meczem, a nie tego co się wydarzyło w trakcie meczu, czy na podstawie meczu.

To trochę tak jakby specjaliści, meteorolodzy itp. zapowiadali duże ryzyko wystąpienia powodzi w jakichś regionach, miasto i społeczeństwo się na tą falę powodzi przygotowało, a tymczasem okazało się że przyroda rządzi się swoim prawami i wbrew wszelakiej logice zachowała się zupełnie inaczej niż zwykle, a ktoś złośliwy oskarża władze miasta/państwa, że na darmo wydały pieniądze by zabezpieczyć społeczeństwo przed falą...

Owszem każda dyskusja (nawet najbardziej gorąca) jest owocna, pod warunkiem, że niesie jakieś mądre przesłanie na przyszłość...a ta dyskusja do czego prowadzi? Jakie przesłanie niesie??! By następnym razem podejmować decyzję na zasadzie rzutu moneta?? By przed wyborem taktyki udać się do wróżki? Ludzie nie bawmy się w szamanów! Przed meczem wszystko zapowiadało CT Anglików i tyle w tym temacie...

Pisanie, że Anglicy zagrali dobrze grając TiE to też jakaś mega głupota. Po pierwsze równie dobrze mogliśmy wbrew logice zagrać TiE, tak jak i oni zagrali wbrew logice TiE. Po drugie wysoki entuzjazm przed meczem z Luksemburgiem i Cyprem zupełnie nic im nie daje i nawet gdyby mieli przegrać z nami grając CT vs Normal to to był najodpowiedniejszy moment by podjąć takie ryzyko i spróbować awansować dalej. W tym momencie praktycznie stracili już szansę na awans i wysoki entuzjazm zabiorą ze sobą na mecze towarzyskie;-)

Poza tym w tej grze trzeba mieć trochę szczęścia. O tym kto kiedy jakim nastawieniem zagra często decyduje właśnie ślepy los (rzut monetą). Nie da się tego do końca przewidzieć i trudno mieć do kogoś pretensję, że nie przewidział że akurat wypadnie orzeł, a nie reszka:D Popatrzcie np. na reprezentację Finlandii:

1. mecz (17300)
2. (17302)
3. (17308)
4. (17309)

From: B.B.King

This Post:
00
203760.53 in reply to 203760.50
Date: 12/7/2011 12:18:24 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Czekam na realne argumenty

A wygrana 46-ma punktami wymaga jeszcze jakiś dodatkowych argumentów? ;-)

bo póki co poza mądrzeniem się po zobaczeniu statów z meczu nie widzę żadnych konkretów.

Ja też nie widzę żadnych konkretów w drugą stronę. Potrafisz udowodnić, że przegralibyśmy grając tie vs ct?
Pewności nie ma nigdy, czasem po prostu trzeba wyczuć albo nawet zaryzykować.

Advertisement