BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Sezon 28- Mistrzostwa Europy

[U21] Sezon 28- Mistrzostwa Europy

Set priority
Show messages by
From: Siwy
This Post:
44
261634.43 in reply to 261634.41
Date: 8/2/2014 5:13:18 PM
Overall Posts Rated:
15061506
Minął tydzień i nasza kadra w uszczuplonym składzie (13 zawodników, w tym 2 kontuzje) przystępuje do 3.kolejki eliminacji ME. Następnym rywalem biało-czerwonych będzie Walia. Zespół ten sklasyfikowany jest na 69 miejscu w światowym rankingu i nie oszukujmy się- w naszej grupie pełni rolę dostarczyciela punktów. Mamy bowiem do czynienia z kolejną drużyną, w której grają 18-latkowie, zawodnicy z pot. gwiazda, a najlepsi zawodnicy ledwo przekraczają próg 10 000 $ pensji... Jak można się domyślić, Walia zajmuje ostatnie miejsce w grupie z kompletem porażek. Chyba więc oczywiste wydaje się tu wysokie zwycięstwo uzyskane po TiE.

A teraz ciekawostki o Walii:
-Zacznijmy od klasyka:
– Halo! Tu Informacja Kolejowa. Czym mogę służyć?
– Dzień dobry. Chciałbym zasięgnąć informacji na temat pociągu relacji Londyn Euston – Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch...
– Przepraszam, czy mógłby Pan przeliterować?
– Proszę uprzejmie: E-U-S-T-O-N.
(z Nonsensopedii oraz z Wikipedii)
-"Mae Cymru (hefyd Saesneg: Wales) yn wlad Geltaidd. Gyda'r Alban, Cernyw, Gogledd Iwerddon a Lloegr, mae Cymru'n rhan o'r Deyrnas Unedig. Lleolir y wlad yn ne-orllewin gwledydd Prydain gan ffinio â Lloegr i'r dwyrain, Môr Hafren a Môr Iwerydd i'r gogledd a'r gorllewin. Cymru yw tywysogaeth fwyaf y byd, ond bellach nid yw'r term "tywysogaeth" yn cael ei defnyddio'n aml i'w disgrifio. Cymraeg yw iaith frodorol y wlad ond siaredir Saesneg gan y cyfan o'i dinasyddion erbyn heddiw; gall oddeutu 19% o'i phoblogaeth siarad Cymraeg."- kolejny przykład języka walijskiego
-No właśnie, 19%. Tylko taki odsetek Walijczyków posługuje się swoim językiem? Odczuwacie ulgę?
- Niektórzy mogą się śmiać z ligi walijskiej (wypowiedzi TNS po słynnym dwumeczu z Legią), ale tak naprawdę w Walii swoją siedzibę ma parę całkiem niezłych klubów. Swansea City udało się nawet zakwalifikować do fazy grupowej LE, Cardiff City też ma uznaną markę w Wielkiej Brytanii. Wrexham i Newport County też są znane przeciętnemu Brytyjczykowi.
To w czym sęk? Sęk w tym, że wszystkie te kluby grają w ligach angielskich...
- Z Walii wywodzi się wielu brytyjskich aktorów, m.in.: Anthony Hopkins, Catherine Zeta-Jones, John Rhys-Davies, czy Richard Burton(świętej już pamięci).
- Symbolem Walii jest por. Wykorzystuje się go m.in. w zupie o nazwie cawl.
- Częścią walijskiego śniadania jest laverbread, smażone puree złożone z owsianki... i krasnorostów z gatunku bagniowych.
- Walijska drużyna narodowa w koszykówkę nie należy do potęg. Pamiętacie, jak ostatnim razem pisałem, że Malta zdobyła wicemistrzostwo Europy małych państw? Cóż, po drodze pokonała ona właśnie Walię. To chyba świadczy o zainteresowaniu basketem w tym kraju...

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Thurin

To: Siwy
This Post:
00
261634.44 in reply to 261634.43
Date: 8/3/2014 8:00:12 AM
Overall Posts Rated:
11131113
Do tej pory myślałem, że jesteś selekcjonerem.
Świetna robota, jaką robisz!

From: Siwy

This Post:
00
261634.46 in reply to 261634.45
Date: 8/4/2014 1:02:48 PM
Overall Posts Rated:
15061506
54-50 dla Polski na początku Q3. Walia nadal może wygrać...
Jeśli tak się stanie, to będzie katastrofa...

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
This Post:
00
261634.47 in reply to 261634.46
Date: 8/4/2014 2:37:08 PM
Overall Posts Rated:
5454
Tak się zastanawiam - jaki jest powód tak niskich zbiórek? Czy każdy z kadrowiczów ma okropny w zbiórkach? Bo inaczej sobie tego wytłumaczyć nie umiem... bo nawet grając z jednym-dwoma centaurami-mutantami to powinno być sporo więcej na zbiórkach.

Last edited by pOzdrO pocwicz at 8/4/2014 2:39:19 PM

From: Siwy

To: Siwy
This Post:
99
261634.48 in reply to 261634.46
Date: 8/4/2014 2:41:48 PM
Overall Posts Rated:
15061506
Na całe szczęście Polacy wygrywają dzisiejsze starcie z Walią 105-82! Po raz kolejny dobry występ zaliczyli Brzuszczak oraz Jeziórski. Warto zauważyć, iż Karim zdecydował się dziś na użycie Princetona. Niemniej jednak znowu gra Polaków zostawiła dość duży niedosyt. Znów przegraliśmy zbiórki, a oceny w obronie, mimo osiągnięcia równowagi pomiędzy grą podkoszową a obwodową, są po prostu słabiutkie. Tylko dwa porządne. Dla odmiany Litwini mają solidny na obwodzie i znaczący pod koszem...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niemniej jednak to nie jest najważniejszy problem, z jakim boryka się nasza kadra. Większość społeczności BB (chodzi mi raczej o osoby skupiające się tylko na klubie, nie związane z forum itd. itp., po prostu zwykłych graczy) nie ma pojęcia, jak wygląda sytuacja w naszej reprezentacji. Tak więc krótko mówiąc- w U21 panuje chaos. To, co się dzieje, już nie zagraża nam 2-sezonową katastrofą. W obecnej chwili obawiam się, że ta katastrofa może być 5-sezonowa.

Komunikacja na linii Karim-skauci praktycznie nie istnieje. Osoby, które poświecają swój cenny wolny czas na to, by dbać o największe talenty wydraftowane w naszym kraju, nie mogą zrobić nic. Dlaczego? Nie mają baz danych. Tylko selekcjoner ma uprawnienia do tego, by widzieć skille wszystkich zawodników z danego kraju, pod warunkiem, że ich powoła. Dzięki temu można uzyskać informacje na temat całego rocznika- kto jest najlepszy z danego rocznika, jak wydajny jest trening graczy, kto jeszcze ma szanse na U21, itd.

Owszem, jest to ciężka praca. Owszem, trwa kilka godzin. Ale łatwiejszej nie ma.
Niestety, Karim najprawdopodobniej tych baz nie ukończył. Co to oznacza? Przede wszystkim totalny paraliż wszystkich roczników. Skauci, nawet jeśli chcą, nie mogą zrobić nic. Poza tym, istnieją mocno uzasadnione podejrzenia o to, iż Karim nadal uzupełnia te braki, Czy to dobrze? Nie! Każdy powołany w ramach sprawdzenia zawodnik musi zostać powołany do kadry. A następnie z niej wyrzucony. Proces ten sprawia, iż ent naszej reprezentacji spada, dlatego też takich rzeczy nie można robić w trakcie rozgrywek- to po prostu gigantyczne osłabienie kadry U21. Jeśli pogłoski są prawdziwe, to właśnie może tłumaczyć dzisiejszy wynik.

Zapewne kojarzycie konkurs prowadzony przez KrzychaMicha. W założeniu miał on nagrodzić zawodnika, który miałby najwyższe SS4 na koniec sezonu, trzymiesięcznym Supporterem. Niestety, projekt umarł. Dlaczego? Właśnie przez ten brak komunikacji. Brak baz danych powoduje, iż nie wiadomo, komu przyznać taką nagrodę. Owszem, można pytać poszczególnych właścicieli o skille. Ale nie wszyscy, w tym potencjalny zwycięzca, odpisze. Czy w takim razie przyznanie nagrody było sprawiedliwe?

Z posiadanych informacji wiem, że jeśli do końca tygodnia sytuacja się nie zmieni, może dojść do zerwania współpracy przez skautów z wymienionych powodów. Po prostu, pomimo wielu maili z prośbami, nie otrzymują oni pomocy. Coraz bardziej prawdopodobne jest to, iż skauci nadal będą wykonywali swoją pracę, ale już bez oficjalnego wsparcia U21. Chcą oni bowiem mimo wszystkich trudności nadal budować potegę naszych Orłów.

Tak, wiem, że się rozpisałem, ale po prostu nie mogę znieść tego, iż coraz więcej osób ma pretensje do skautów, a nie do selekcjonera, ponieważ wiele (niestety) wskazuje na to, że to właśnie jego wina. Chcę po prostu wyjaśnić całą sytuację i mam nadzieję, że jak najwięcej osób dzięki temu postowi zrozumie choć trochę kryzys U21. Owszem, istnieją również i inne czynniki wpływające na rozwój sytuacji. Ale to już inna historia...

PS Czy tylko ja mam wrażenie, że w tym sezonie w społeczeństwie rozpoczęła się akcja "Flame your local U21 Manager(Joaborczi/Karim)?" Tak, wiem, że wiele osób uzna ten post właśnie za działanie w tej kategorii, ale podkreślam- MOIM CELEM NIE JEST TU OCZERNIENIE POSTACI KARIMA.



Last edited by Siwy at 8/4/2014 2:53:34 PM

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
This Post:
00
261634.50 in reply to 261634.48
Date: 8/4/2014 2:59:11 PM
Warsaw Mutants
II.2
Overall Posts Rated:
10801080
Pytanie czy w U21 przekazuje się wszystkie ważne informacje odnośnie prowadzenia kadry nowemu selekcjonerowi? Może Karima nikt nie wprowadził w tajniki prowadzenia kadry.
Nie wiem jak to wygląda w U-21 ale w dorosłej kadrze wygląda to tak, że ustępujący selekcjoner przekazuje wszystkie ważne informacje na temat prowadzenia kadry nowemu trenerowi. Taka praktyka obowiązuje conajmniej kilka lat. Ja wprowadziłem Boro, mnie Asta a jego Kozlik. I były to zawsze bardzo obszerne informacje.
Super by było gdyby w U-21 było tak samo (mam nadzieję, że jest taki zwyczaj). To według mnie absolutna podstawa by kadra dalej mogła dobrze funkcjonować.

Last edited by Kaznodzieja at 8/4/2014 3:03:38 PM

This Post:
00
261634.51 in reply to 261634.50
Date: 8/4/2014 3:01:18 PM
KK Falcons
II.4
Overall Posts Rated:
701701
Borczi dokładnie wprowadził nowego trenera przekazjuąc wszystkie informacje.

Również podpisuję się pod postem Siwulssona.

This Post:
00
261634.52 in reply to 261634.51
Date: 8/4/2014 3:04:52 PM
Warsaw Mutants
II.2
Overall Posts Rated:
10801080
To super. Tak zresztą myślałem. Borczi to poważna firma. Czyli Karim chyba olał sprawę.

This Post:
00
261634.53 in reply to 261634.52
Date: 8/4/2014 3:22:29 PM
Overall Posts Rated:
593593
To super. Tak zresztą myślałem. Borczi to poważna firma. Czyli Karim chyba olał sprawę.


Poważną byłem kiedyś Teraz szczerze mówiąc traktuję to już delikatnie mówiąc inaczej (grę - a nie U21).

Nowy Szef dostał ode mnie wszystko, co wiedziałem - łącznie z wyszukaniem w necie i wysłaniem programów pomocnych w Kadrze... Karim nie olał - napisał, że dostał maila i dziękuje. Odpisałem i potwierdzam, że pozostaję do dyspozycji i stawię się na rozkaz, jeśli tylko coś będzie niejasne. Karim pewnie ma swoją koncepcję, a że jest SZEFEM, to wspierajmy ją i akceptujmy. Ma też do pomocy jakby co wspaniałych fachówców w postaci Skautów!!!

Ps. Cisza na forum może świadczyć po prostu, że Karim lubi spokój

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
Advertisement