BuzzerBeater Forums

BB România > intrebari 2

intrebari 2 (thread closed)

Set priority
Show messages by
Message deleted
This Post:
00
111211.46 in reply to 111211.44
Date: 2/26/2010 11:07:56 AM
Overall Posts Rated:
33
Sunt mai nou in acest joc, mai exact 2 saptamani.

Am vazut ca se discuta despre training aici, asa ca voi fi la subiect. Am si eu cateva nedumeriri

1. E indicat sa schimbi antrenamentul in cursul saptamanii ? Adica sunt cazuri in care un jucator sa progreseze la 2 categorii in aceeasi saptamana?
2. Daca antrenez pe 3 pozitii jucatorii sar la urmatorul nivel mai greu fata daca as antrena pe 2 pozitii ?
3. Antrenez la inside shot PF si C si in 2 saptamani mi-au crescut doar 2 jucatori. E normal ?(mentionez faptul ca PF si C au potential destul de mare - all star si perennial allstar - 5 jucatori)
4. Se intampla sa sara doua unitati un jucator? Daca da, cum imi dau seama ?

Si o intrebare ce nu are legatura cu antrenamentul

5. Daca sunt in liga 4, jucatorii ce vor fi draftati sunt mai slabi fata de cei care sunt in liga 3, nu ? (ma gandesc ca asa ar fi logic)

Multumesc mult si o zi buna tuturor !

This Post:
00
111211.47 in reply to 111211.46
Date: 2/26/2010 12:00:18 PM
Universitatea Cluj
RBBA
Overall Posts Rated:
7373
Second Team:
Napoca Praetorians
1. Nu conteaza de cate ori schimbi antrenamentul in timpul saptamanii, se va lua in considerare cel pe care o sa il ai in momentul actualizarii antrenamentului, in fiecare vineri la amiaza.

2. Cu cat antrenezi mai multe pozitii, cu atat scade "doza" de antrenament pt fiecare jucator. Majoritatea managerilor adopta calea de mijloc. Daca vrei sa creezi jucatori f tari, le dai antrenament maxim cu 1 pozitie acolo unde se poate, respectiv 2 pozitii. Nu e indicat sa folosesti antrenamentul pe 3 posturi.

3.E foarte probabil sa fie normal. Nu iti pune problema daca este normal ci incearca sa descifrezi sistemul. Rareori da acesta gresi si de cele mai multe ori noi, managerii suntem problema.

4. Se poate intampla si acest lucru si se intampla mai des la abilitatile asemanatoare (ex: Patrundere si Control). Iti dai seama in acelasi mod, ti se arata prin acea sageata.

5. Calitatea jucatorilor din draft nu are nici o legatura cu nivelul ligii.

Verifica thread-urile astea si cred ca o sa-ti raspunda la multe intrebari. Mai sunt si curiozitati interesante p-acolo.



Last edited by ilysian at 2/26/2010 12:05:04 PM

This Post:
00
111211.48 in reply to 111211.46
Date: 2/26/2010 12:12:05 PM
Overall Posts Rated:
99
Sa incerc sa te edific:
1. Antrenamentul il poti schimba de cate ori vrei tu intr-o singura saptamana insa actualizarea de vineri (ora 12) a antrenamentului va tine cont doar de ultima optiune de antrenament aleasa...In concluzie jucatorii care au jucat minim 48 min pe pozitiile antrenate vor creste doar la Skillul selectat in momentul actualizarii. Exista situatii in care un jucator poate sari 2 trepte in aceeasi saptamana insa in majoritatea cazurilor, acest lucru este o exceptie. Se intampla atunci cand anterior ai antrenat o alta pozitie. Ex: antrenand REC, jucatorul primeste si ceva Aparare in caciula, antrenand Aparare in Caciula, primeste Capace + Aruncare din caciula, etc.
2. Recomandabil este insa, pt o mai buna eficienta a antrenamentului sa setezi numarul minim de pozitzii antrenabile pe un antrenament, EX: pt REC : PIV/EXF, pt Aparare in caciula: PIV, pt Aruncare din caciula: PIV. Antrenand mai putine pozitii, jucatorii vor creste mai repede.
3. Precum iti spuneam... antrenezi 2 pozitzii, iar minimul pt IS este 1 pozitzie... este normal sa sara un pic mai greu..referitor la potential, acesta conteaza cu adevarat doar in momentul in care jucatorul atinge varsta de 20 de ani, pana la aceasta varsta toti antrenandu-se relativ la fel. Daca te gandesti sa-i vinzi mai tarziu, ar fi indicat ca jucatorii sa aiba potential cat mai ridicat, de la vedeta de durata (Perenial allstar) in sus.
4. Ti-am explicat la intrebarea 1.
5. Jucatorii draftati sunt la fel pt toate ligile. Sezonul trecut jucatorii trasi la draft in liga a 4-a au fost mult mai buni decat cei din Ligile 1,2,3, deci daca esti activ si selectezi ordinea draftului inainte ca aceasta sa fie stabilita, poti prinde un jucator bun.

Mult succes!

This Post:
00
111211.50 in reply to 111211.48
Date: 2/26/2010 12:35:34 PM
Overall Posts Rated:
33
Multumesc tuturor pentru timpul acordat si pentru raspunsuri.

Mai am o singura nelamurire:

Draftul este general, adica participa echipele din toate ligile ? Sau este doar local(de exemplu la draftul din lifa a 4-a participa doar echipele din liga a 4-a)

Multumesc inca odata !

This Post:
00
111211.51 in reply to 111211.44
Date: 2/26/2010 12:40:24 PM
Overall Posts Rated:
1818
din cite inteleg "competent" e lvl 2

cred ca asta e principala ta problema

am fost si eu incepator, dar antrenor mai jos de lvl 4 n-am avut ( si acela doar vreo 2-3 sapt)

sfatul meu: ia-ti un antrenor de lvl 5 ( superior) cu salariul 25 000+
nu va fi prea scump insa jucatorii se vor antrena mult mai repede ;)

This Post:
00
111211.53 in reply to 111211.50
Date: 2/26/2010 12:51:24 PM
Universitatea Cluj
RBBA
Overall Posts Rated:
7373
Second Team:
Napoca Praetorians
Sunt cate 48 de jucatori pt cele 16 echipe din fiecare liga.

This Post:
00
111211.54 in reply to 111211.52
Date: 2/26/2010 12:53:40 PM
Overall Posts Rated:
1818

"competent" parca e lvl 3

posibil, eu folosesk meniul in engleza

Advertisement