BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Trening kadrowicza

[U21] Trening kadrowicza

Set priority
Show messages by
This Post:
00
166787.48 in reply to 166787.47
Date: 1/14/2011 3:45:47 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
ok.

From: Mario
This Post:
00
166787.49 in reply to 166787.48
Date: 1/14/2011 7:00:25 PM
Overall Posts Rated:
605605
Miałem o tym nie pisać, bo myślałem że VJ to poruszy, al e skoro nie to ja się wypowiem .
VJ zapoczątkował w moim mniemaniu akcję, która bardzo wiele dobrego może przynieść kadrze U21 jak i NT. Jednak.... na przyszłość ktokolwiek będzie podobną akcję organizował, nie ważne czy w U21 czy NT. Dobierać ludzi którym zależy w 100% na powodzeniu akcji i na wynikach U21/NT.
Niestety nigdy nie osiągniemy sukcesów w bb jak nie zaczniemy działać razem ponad podziałami, będziemy gotowi do poświęceń. Mówimy, że mamy jedną z liczniejszych nacji w BB i należy się nam jakiś sukces. Ilość nie znaczy jakość. Dopóki będziemy walczyć między sobą nie osiągniemy sukcesu. Jak na razie nie zasługujemy na żaden sukces w bb, czy to w U21 czy NT.
Dziś rano była akcja, że dwóch managerów z projektu VJ, zaczęło walczyć o niejakiego Cezary Andrecki(SS10- 55, S12- 63, domyślna pozycja PG. Gracz normalnie powinien zejść za ok 1kk, bo od tej ceny rywalizacja zaczęła się między Polskim managerami o gracza. Jeden ma trenera lvl 6 drugi 7. Wygrywa licytacje ten pierwszy, bo drugi manager odpuszcza, bo nie widzi sensu rywalizacji, która nic dobrego nie przyniesie. Moim zdaniem taka sytuacja jest nie dopuszczalna. Jeżeli ludzie biorą udział w pewnym projekcie i rywalizują między sobą to głupota. W takich projektach własne ego niestety trzeba odstawić na boczny tor i umieć się dostosować dla wyższego dobra. Jeżeli mamy świetnego gracza do treningu to pierwszeństwo w jego licytacji powinien mieć manager, który oferuje mu najlepsze warunki rozwoju, czyli mający jak najwyższego trenera i lekarza, chęci nie liczę bo zakładam, że są równe i ten gracz zawsze w tygodniu będzie rozgrywał mecze na trenowanej pozycji.
Oczywiście można mówić, że jest wolny rynek i każdy ma prawo licytować kogo che i za ile chce. Nie mniej taka sytuacja psuje obraz całej akcji. Dopóki nie zaczniemy się szanować nawzajem nic nie osiągniemy w tej grze. Ludzie poświęcają swój cenny czas by rywalizować ze swoim "kolegą" z projektu? Chore! Lepiej by było by taki gracz nie był umieszczany w tym projekcie tylko figurował sobie jako wolny elektron.
Poświęcając się dla kadry trzeba wiedzieć kiedy odpuścić walkę o potencjalnego reprezentanta i oddać go w ręce gdzie będzie miał lepsze perspektywy rozwoju. Jeżeli się tego nie potrafi to nie powinno się być w takim projekcie. Wzajemna rywalizacja na TLu prowadzi do tego że zamiast wydać pieniądze na jeszcze jednego ciekawego gracza do treningu, marnuje się je przepłacając innego bez potrzeby.

Napisałem to, by taka sytuacja się w przyszłości nie powtarzała, bo uważam ją za chorą i przynoszącą dużo więcej szkody niż pożytku.

This Post:
00
166787.50 in reply to 166787.49
Date: 1/14/2011 8:24:08 PM
Fragmin Team
III.7
Overall Posts Rated:
11191119
Miałem o tym nie pisać, bo myślałem że VJ to poruszy, al e skoro nie to ja się wypowiem .
VJ zapoczątkował w moim mniemaniu akcję, która bardzo wiele dobrego może przynieść kadrze U21 jak i NT. Jednak.... na przyszłość ktokolwiek będzie podobną akcję organizował, nie ważne czy w U21 czy NT. Dobierać ludzi którym zależy w 100% na powodzeniu akcji i na wynikach U21/NT.
Niestety nigdy nie osiągniemy sukcesów w bb jak nie zaczniemy działać razem ponad podziałami, będziemy gotowi do poświęceń. Mówimy, że mamy jedną z liczniejszych nacji w BB i należy się nam jakiś sukces. Ilość nie znaczy jakość. Dopóki będziemy walczyć między sobą nie osiągniemy sukcesu. Jak na razie nie zasługujemy na żaden sukces w bb, czy to w U21 czy NT.
Dziś rano była akcja, że dwóch managerów z projektu VJ, zaczęło walczyć o niejakiego Cezary Andrecki(SS10- 55, S12- 63, domyślna pozycja PG. Gracz normalnie powinien zejść za ok 1kk, bo od tej ceny rywalizacja zaczęła się między Polskim managerami o gracza. Jeden ma trenera lvl 6 drugi 7. Wygrywa licytacje ten pierwszy, bo drugi manager odpuszcza, bo nie widzi sensu rywalizacji, która nic dobrego nie przyniesie. Moim zdaniem taka sytuacja jest nie dopuszczalna. Jeżeli ludzie biorą udział w pewnym projekcie i rywalizują między sobą to głupota. W takich projektach własne ego niestety trzeba odstawić na boczny tor i umieć się dostosować dla wyższego dobra. Jeżeli mamy świetnego gracza do treningu to pierwszeństwo w jego licytacji powinien mieć manager, który oferuje mu najlepsze warunki rozwoju, czyli mający jak najwyższego trenera i lekarza, chęci nie liczę bo zakładam, że są równe i ten gracz zawsze w tygodniu będzie rozgrywał mecze na trenowanej pozycji.
Oczywiście można mówić, że jest wolny rynek i każdy ma prawo licytować kogo che i za ile chce. Nie mniej taka sytuacja psuje obraz całej akcji. Dopóki nie zaczniemy się szanować nawzajem nic nie osiągniemy w tej grze. Ludzie poświęcają swój cenny czas by rywalizować ze swoim "kolegą" z projektu? Chore! Lepiej by było by taki gracz nie był umieszczany w tym projekcie tylko figurował sobie jako wolny elektron.
Poświęcając się dla kadry trzeba wiedzieć kiedy odpuścić walkę o potencjalnego reprezentanta i oddać go w ręce gdzie będzie miał lepsze perspektywy rozwoju. Jeżeli się tego nie potrafi to nie powinno się być w takim projekcie. Wzajemna rywalizacja na TLu prowadzi do tego że zamiast wydać pieniądze na jeszcze jednego ciekawego gracza do treningu, marnuje się je przepłacając innego bez potrzeby.

Napisałem to, by taka sytuacja się w przyszłości nie powtarzała, bo uważam ją za chorą i przynoszącą dużo więcej szkody niż pożytku.

A czy nie wystarczyło, żeby osoba odpowiedzialna za dany projekt napisała do obu zainteresowanych coby się nie zadziobali na śmierć? W sumie proste - ale jak mogłoby pomóc... Ale ja się nie znam...
Pozdro!

From: mucha8

This Post:
00
166787.51 in reply to 166787.49
Date: 1/14/2011 10:26:52 PM
Overall Posts Rated:
1919
Od razu napisz przecież że zarąbałem Ci gracza! Myślałem że bb@ wszystko wyjaśniły, ale widzę nie. Skoro odpuszczasz projekt po 1 nie udanym transferze widocznie nie zależało Ci na nim. Na TL było/jest dużo Polskich grajków o których mogłeś powalczyć: między innymi wczoraj ok 19:15 Brzeziński kończył swój żywot na TL a miał SS10 chyba o +1 od wyżej wspomnianego gracza. Po prostu wiedziałem że mnie o tej nie będzie i że muszę powalczyć o tego grajka z rana. Nie rozumiem Twojego lamentu. Wiadomo 1 projekt, 1 cel, ale również i korzyści dla klubu.
Dziękuję, do widzenia

From: Mario

This Post:
00
166787.52 in reply to 166787.51
Date: 1/15/2011 4:23:25 AM
Overall Posts Rated:
605605
Moim celem nie był atak na Ciebie, tylko wskazanie błędu, którego w przyszłości trzeba uniknąć.
Ty tego nie rozumiesz, że będąc w takim projekcie własny biznes trzeba odstawić na boczny tor. Jakoś na TLu nie widze takiego mnóstwa ciekawych graczy do treningu. Ostatnio było 3 ciekawych polaków do treningu: Cezary Andrecki, maciej jurak, Artur Brzegowy. Pisałem VJ, że dwoma pierwszymi jestem mocno zainteresowany. Specjalnie zamieniłem się robotą, by licytować tych dwóch graczy. Dzień wcześniej wieczorem widziałem żę VJ zalicytował 1,5kk za juraka. Rano wchodzę w licytacje Andreckieo i patrze jeden klub mnie przebija i to niby z tego samego projektu. Bezsens. Rozumiałbym jeszcze, że miałbyś trenera lvl7, ale póki co nie masz. Moglibyśmy Andreckiego do 3kk licytować tylko pytam po co? Za tą kasę jeszcze kogoś inne do treningu można dokupić. Ja w odróżnieniu od Ciebie z VJ nawet nie zaczynałem licytacji, bo wiem, że VJ też najlepszego trenera i walka między nami nie ma żadnego sensu.
Brzezińskiego czemu nie licytowałem. Zgadnij? W robocie byłem od 14 do 22, bo się zamieniłem by licytować Andreckiego i Juraka.. Skoro się wzajemnie nie szanujemy to nic nie osiągniemy w tej grze.

Licytowałem już bardzo dużą liczbę ciekawych 18latków z zagranicy i powiem wam, że z taką sytuacją się nie spotkałem by dwóch managerów z tego samego kraju zacięcie rywalizowało o potencjalnego kadrowicza. Za to naprawdę im zależy na utrzymaniu w kraju takich graczy i naprawdę za ciężko przepłacone pieniądze kupują graczy.

"skoro odpuszczasz projekt po 1 nie udanym transferze widocznie nie zależało Ci na nim." - A jaką mam gwarancję, że sytuacja znów się nie będzie powtarzać? Żadnej. Dopóki nie zrozumie się, że w takim projekcie chodzi by najlepsi gracze wylądowali u najlepszych trenerów to będzie lipa. Poświęcam swój czas na tą grę i nie mam ochoty rywalizować z "kolegami: bezsensownie i bez potrzeby o graczy.
Uważam, że licytacja była tego gracza źle skoordynowana. Trzeba było mi powiedzieć, że jest chętny za wszelką cene manager chcący go kupić. To wtedy poszedł bym normalnie do roboty od 6do 14 i mógłbym po południu licytować Brzeźińskiego.
Efekt jest taki że Brzezińskiego nie licytowałem, bo nie mogłem. Dalej, jeden slot mam zajęty do treningu. Kupiłem Litwina z SS10=59 za 1,1kk i już najprawdopodobniej Polska U21 będzie miała rywala.

From: Ray Jay

This Post:
00
166787.53 in reply to 166787.52
Date: 1/15/2011 4:38:19 AM
Overall Posts Rated:
168168
Ale z Ciebie Klose :P U nas nie wyszło to pojechał strzelać dla Niemców ;D

This Post:
00
166787.54 in reply to 166787.53
Date: 1/15/2011 4:53:42 AM
Overall Posts Rated:
7474
Cały świat się zbuntował przeciwko Mario ;)

Silnik mu mecze przegrywa. Na TL zawodników mu przebijają...

This Post:
00
166787.55 in reply to 166787.54
Date: 1/15/2011 5:01:41 AM
Overall Posts Rated:
88
No tu to akurat ma rację Mario. Nie powinno się tak robić, zwłaszcza że coś tam zapewne było wcześniej uzgadniane... W gronie tych co się tym wszystkim zajmują..

This Post:
00
166787.56 in reply to 166787.55
Date: 1/15/2011 5:04:25 AM
Overall Posts Rated:
7474
Widocznie nie było, skoro do takiej sytuacji doszło.

Ale to nigdy nie jest powodem do tego, żeby od razu z czegoś rezygnować.
Może ta sytuacja to był precedens i trzeba było o tym wspomnieć, żeby to zmienić.

Tak jak wcześniejsze poddaństwo draftowe dla U-21.

This Post:
00
166787.57 in reply to 166787.56
Date: 1/15/2011 5:05:36 AM
Overall Posts Rated:
88
Cóż, może jednak wystarczyło żeby zrezygnować. Różni ludzie grają w BB. Mario zadecydował tak, a nie inaczej i wydaje mi się że należało by szanować jego decyzję, jaką by nie była... Proste.. ;)

Last edited by CrazyArek at 1/15/2011 5:06:08 AM

This Post:
00
166787.58 in reply to 166787.57
Date: 1/15/2011 5:08:21 AM
Overall Posts Rated:
7474
Fakt, zapomniałem, że na tym świecie są ludzie którzy się poddają ;)

Advertisement