BuzzerBeater Forums

Hellas - III.5 > Σεζόν 21

Σεζόν 21

Set priority
Show messages by
This Post:
00
225578.48 in reply to 225578.47
Date: 9/26/2012 6:52:23 AM
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
IV.20
Overall Posts Rated:
10761076
kalhspera se olous!!

siga siga ksekatharizoun ta pragmata gia to poies omades tha prwtagwnisthsoun!

h omada mou ekane mia anelpisth nikh sumfwna me thn ekseliksh tou agwna!oi elpides gia thn 5h thesh einai efiktes pia,an k oi supernova einai sigoura pio dynath omada!

sth nikh mou me ton oust epeleksa kinhsh kai 3-2!enw o antipalos koita mesa kai man to man!to parakseno einai oti sto 33 vghke me 6 faoul o PF mou,o opoios ws tote htan o monos pou skorare me synepeia!k hmoun kai pisw sto skor me 5-6 pontous!se antithesh me ayton oi perifereiakoi eixan spasei ta kalathia!
epishs,o antipalos eixe pio vathy roster apo emena k o center mou eixe 5 faoul!

k ekei pou perimena sigourh htta,oi perifereiakoi anasththikan kai me ena 40-25 sth teleytaia periodo gyrise to mats!

opoios exei oreksh as sxoliasei to paixnidi kai giati synevh ayto!!!

This Post:
00
225578.49 in reply to 225578.48
Date: 9/26/2012 10:30:19 AM
Overall Posts Rated:
3030
Αν και δεν ειμαι τοσο ειδικος στο παιχνιδι πιστευω πως 1 παραγοντας που μπορει να συνεβει αυτο ειναι η αντοχη. Αν οι περιφερειακοι σου εχουν αντοχη απο 7 και πανω και του αντιπαλου κατω απο 4 πιστευω κατι τετοιο ειναι λογικο να συμβει. Ας σχολιασει και καποιος πιο εμπειρος γιατι και εγω παραξενευτηκα...

This Post:
00
225578.50 in reply to 225578.48
Date: 9/26/2012 2:19:36 PM
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Απλά οι ουστ πλήρωσαν το δυνατά στο προηγούμενο ακριβώς παιχνίδι με την Μπαρτσελιώσια...Οι αγωνιστικές καταστάσεις των ουστ ήταν εξαιρετικές (μέσα έξω και αλλαγές) απλά νομίζω ότι θέωρησε ότι μπορεί να πάρει και τα δύο παιχνίδια της βδομάδας με λίγο τύχη και ρίσκο...Προσωπικά αν ήμουν οι ούστ θα είχα παίξει χαλαρά την Μπαρτσελιώσια κανονικά εσένα και θα είχα 1 νίκη και μία ήττα όπως και τώρα με την διαφορά ότι θα έμενα και σε πολύκαλά επίπεδα ενθουσιασμού για την συνέχεια...Δεν είχε νόημα δηλαδή το δυνατά κατά την ταπεινή μου άποψη αν είναι να ρισκάρω το ακριβώς επόμενο παιχνίδι που θεωρητικά το έχω...Αλλά όλα είναι θέμα άποψης και στρατηγικής...Μπορεί να κάνω και λάθος απλά παραθέτω τον τρόπο σκέψης μου...!!

Λογικά τα 6 φάουλ από την άποψη ότι έπαιζες 3/2 και ο άλλος κοίτα μέσα...Λογικά με τέτοιες αγ.καταστάσεις που είχε όταν πέρναγε η μπάλα μέσα θα ήταν η κάρφωμα ή φαόυλ...

Συνοψίζοντας θεωρώ ότι πέρα από την έδρα το μεγαλύτερο κομμάτι της νίκης σου (ή της ήττας των ούστ) οφείλεται στην διαφορά ενθουσιασμού...

Last edited by Kung Flu at 9/26/2012 2:33:54 PM

This Post:
00
225578.51 in reply to 225578.50
Date: 9/26/2012 7:04:08 PM
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
IV.20
Overall Posts Rated:
10761076
nai!an ontws epaikse dynata sto prohgoumeno,exei mia ekshghsh!

to parakseno einai oti an eixa egw parapanw enthousiasmo+thn edra ta faoul htan ypervolika yper tou!se mia stigmh htan 6-21!to 16-22 diamorfwthike sto telos logw faoul sto teleytaio lepto!

ayto pou eipes gia koita mesa exei logikh,alla an thymasai sto metaksu mas mats me ta idia sxedon dedomena(k kalutera giati eixame idio enthousiasmo) eixe ginei pagkosmio rekor kai den eixes riksei oute mia volh!!!!!!!

telospantwn!!ena matsaki htan!synexizoume!!
sto thema tou upovivasmou,an o chicken den oloklhrwsei to roster tou,eimaste oloi oi alloi mia xara!alliws,opoios termatisei 6os sto group mou,isws exei provlhma!

This Post:
00
225578.52 in reply to 225578.51
Date: 9/27/2012 5:43:16 AM
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
an ontws epaikse dynata sto prohgoumeno,exei mia ekshghsh!


H ομάδα Α παίζει με την ομάδα Β: Στο φύλλο αγώνα μετα την ολοκλήρωση του παιχνιδιού (και μερικές ώρες για να τυπωθέι το χαρτί :-P) gr;afei ενα από τα 3:

1)H Α είχε το ίδιο επίπεδο πρασπάθειας από την ομάδα Β
2) Η A έδωσε περισσότερα από την ομάδα Β
3)Η Α φάνηκε σαν να ήταν η μοναδική ομάδα που προσπάθησε στο παρκέ

Στο 1) οι ομάδες έχουν παίξει με ίδια διάθεση
Στο 2) η ομάδα Α έπαιξε ή κανονικά ή δυνατά (και η Β χαλαρά ή κανονικά αντίστοιχα)
Το 3) είναι το πιο ωραίο απ'όλα γιατί ξέρεις ακριβώς με τι διάθεση έπαιξαν οι ομάδες : H A δυνατά και η Β χαλαρά

Αν πάς λοιπόν στο φύλλο αγώνα των ούστ vs μπαρτσελιώσια θα δείς ότι είμαστε στην περίπτωση 3...

ayto pou eipes gia koita mesa exei logikh,alla an thymasai sto metaksu mas mats me ta idia sxedon dedomena(k kalutera giati eixame idio enthousiasmo) eixe ginei pagkosmio rekor kai den eixes riksei oute mia volh!!!!!!!


Τώρα γιατί ξυπνάς εφιάλτες του παρελθόντος....? Τον Villardel ακόμα τον βλέπω στον ύπνο μου...Και επειδή δεν τον είδα να περνάει το αντιντόπινγκ γιατί επικαλέστηκε γαστρεντερίτιδα σε προειδοποιώ στο μεταξύ μας αν κατέβει στο παρκέ θα βγει minimum με 3 βδομάδες τραυματισμό...!!!Προφύλαξέ τον για τη συνέχεια του την έχουν στημένη...!!!

This Post:
00
225578.53 in reply to 225578.52
Date: 9/27/2012 4:27:42 PM
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
IV.20
Overall Posts Rated:
10761076
1on)thanks gia thn plhroforia!kati eixa pshliastei,alla den hmoun sigouros!!!!

egw apla gegonota anaferw!xaxaxaxa!

to epiasa to mhnyma?o Villardel tha profasistei traymatismo sto sygkekrimeno mats kai athoryva tha ksanantoparistei gia na einai etoimos sta play-out!xaxaxxaxax!

This Post:
00
225578.54 in reply to 225578.53
Date: 9/28/2012 6:51:11 PM
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Δε δαγκωνα τι γλώσσα μου που μιλαω για τραυματισμούς αντίπαλων παιχτών...

4 βδομαδούλες τσιμπησα στο κύπελλο....

Πιστεύω ακράδαντα ότι υπάρχει μαυρόγατα εδώ γύρω...Που θα μου πάει? Θα την ξετρυπώσω...

Υγ 1: Από την εξίσωση βγαίνουν τα κοτόπουλα για προφανείς λόγους,ο παο.νεων επιβατών που είχε και αυτός σοβαρό τραυματισμο...Όλοι οι υπόλοιποι πρέπει να διερευνυθούν...Και οι παλιοί που είναι στη 2.4 και τώρα σιωπούν...!!!

Να ψαχτουμε λίγο γιατί δεν παν καλά τα πράγματα...!

Υγ 2: Επειδή στο κύπελλο έπαιζα με Gm να του τραβήξω μία καταγγελιά....? Αλλά αυτός είναι μέσα στα κόλπα...Κάπως θα ξεγλιστρήσει...Αλλα απ την αλλη τι θα πω στη καταγγελία...?Ότι οι παίχτες του βαράνε άσχημα ή ότι οι δικοί μου είναι βουτηρομπεμπέδες ...?

Last edited by Kung Flu at 9/29/2012 5:26:58 AM

This Post:
00
225578.55 in reply to 225578.54
Date: 9/29/2012 8:35:39 PM
Overall Posts Rated:
88
Αν δεν ειχα φιλε αυτο τον τραυματισμο στοχος μου ηταν η 2η θεση και αν εβγενε ο στοχος... θα τους εκανα μια εκληξουλα τους παλιους...
τωρα απλα παμε για το κυπελο...

This Post:
00
225578.56 in reply to 225578.54
Date: 9/30/2012 6:40:22 AM
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
IV.20
Overall Posts Rated:
10761076
pros Kung Flu: den xreiazetai na psaxneis allo :-)!!!!h mayrogata eimai egw!!!vlepontas oti exw xeiroterh omada ksepastrevw enan-enan tous paixtes sas!!stoxos na sas apodekatisw olous kai sto telos na kerdisw thn anodo!!xaxaxaxxa!!

gia ton teleytaio agwna mou,opoios thelei leei kai mia gnwmh!(na katalavw k egw :-)!

pera apo thn diafora ths symperiforas,an riksete mia matia tha deite oti o sportingara ypereixe pantou!se oles tis kathgories ektos apo thn perifereiakh epithesh!

epishs,se oles tis theseis ths pentadas skorare parapanw pontous ana 100 sout se sxesh me tis dikes mou!

parola ayta kerdisa kai sxetika eykola kiolas!

thewrw oti me ena koita mesa tha eixe parapanw pithanothtes nikhs,alla k pali mou fainetai ligo parakseno to apotelesma!

Y.G. kai den tou traymatisa kai KANENA :-)!!!!!!!!!

This Post:
00
225578.57 in reply to 225578.56
Date: 10/4/2012 7:38:53 AM
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Δεν έχω να σχολιάσω κάτι στο παιχνίδι αυτό απλά πρέπει να δούμε γιατί όταν κερδίζεις σου φαίνεται παράξενο ενώ όταν χάνεις σου φαίνεται φυσιολογικό ?!! Αυτό νομίζω είναι το το περίεργο... Για όλα τα μάτς που ήθελες κάποιο σχόλιο τα είχες κερδίσει,ξεκινώντας από το δικό μας...!!

Μήπως νόμιζες ότι θα έρθεις στην 3η και θα σε περάσουν όλοι από πάνω...?? Δεν είναι όπως βλέπεις ακριβώς έτσι τα πράγματα και παίζουν διάφοροι παράγοντες ρόλο σε ένα αποτέλεσμα όπως ενθουσιασμός-αγ. καταστάσεις-έδρα-διάθεση-πρόγραμμα (πχ κύπελλο) κά ....

This Post:
00
225578.58 in reply to 225578.57
Date: 10/5/2012 12:39:34 PM
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
IV.20
Overall Posts Rated:
10761076
les na eimai toso apaisiodoksos :-)!?

vasika ola ta mats pou exasa,ta exasa polu fusiologika!se ayto ekshghsa ti mou fanhke parakseno!

Advertisement