BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Transfery

[U21] Transfery (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Hawkeyed

This Post:
00
138252.500 in reply to 138252.498
Date: 6/30/2010 5:42:58 AM
Overall Posts Rated:
7474
Skoro tak uważasz to tym bardziej z ciekawością będę się przyglądał rozwojowi Podniesińskiego.
Jestem bardzo ciekawy czy za dwa sezony, czyli za pół roku (gdy już obecnego właściciela nie będzie na niego stać) ktoś zapłaci za niego te rokowane 10 mln

This Post:
00
138252.501 in reply to 138252.499
Date: 6/30/2010 5:45:55 AM
Overall Posts Rated:
2020
Trochę poczytałem i rozumiem obie strony :) Co do ceny to wydaje mi się że był tyle wart, gdyż ma potencjał i może się rozwijać. Tak jak już ktoś wcześniej napisał to główne skille ma wyrobione i teraz trzeba robić boki jakieś 2 sezony i cała górna 6 będzie na dobrym poziomie. A akurat z tym że Radek też by grał z podobnymi statystykami w U21 z inną drogą treningu to się nie zgodzę. Taki Damian Łuszczewski jak wiadomo z Radkiem nie wiele się różnią i są bardzo podobni. Tak samo Kalisz. Łuszczewski ma teraz pensję 130k, a Kalisz 110k. Radek ma więcej bo ma zbiórki na poziomie porządnym. Jakbym trenował go inną drogą to Łuszczewski i Kalisz nie dali by mu zagrać nawet minuty. A swoją drogą to Hawkeyed przecież nikt Ci nie bronił 4 sezony ciężko trenować gracza poświęcając się przy tym, a potem sprzedać go za godziwe pieniądze ;))

This Post:
00
138252.502 in reply to 138252.499
Date: 6/30/2010 5:55:00 AM
Overall Posts Rated:
7474
Gdy pisałem o "karaniu" miałem na myśli również względy psychologiczne tego medialnego wydarzenia ;)
Już tłumaczę.
Medialnego dlatego, że przed transferem R-Allen napisał na forum z 20 postów nt. przyszłej/aktualnie trwającej sprzedaży swojego wychowanka.
Na fali entuzjazmu po transferze sięgającej chyba poziomu 16 napisał jakieś 40 postów nt. chęci kupna debiutantów pod trening PG.

Inni gracze mogli się temu wszystkiemu przyglądać i wyciągnąć swoje wnioski typu pozytywnego dla Ciebie z pozycji selekcjonera tzn. ja też tak chcę! ;)
Załóżmy, że niesieni udzielającym się zapałem R-Allena też szukają przyszłych Podniesińskich, żeby potem zgarnąć 7 baniek.
Znajdują ich. Płacą za nich. Nie dostają ich w drafcie, co było zarówno decyzją (wszak ustawiamy listę) jak i zrządzeniem losu (nie znamy wieku ani poszczególnych umiejętności) w przypadku R-Allena.
Trenują ich mozolnie przez 4 sezony, żeby wyglądali jak Radek.
Kadra U-21 ma z nich pociechę. Później NT być może również.

Ale po tych 4 sezonach z racji pensji o ile nie grają w PLK (a pewnie nie, bo zbyt wielu nacjonalnychaltruistów tam nie ma) są zmuszeni tych swoich wychowanków sprzedać.
I teraz sprawa najważniejsza.
O ile jakimś cudem uda im się znaleźć "jelenia" na 7 mln mogą potem na podobnym entuzjaźmie trenować dalej, kolejnych. Jak zamierza R-Allen.

Gorzej jeśli rogatych nie znajdą. Przywiązani do zawodnika a mimo to będą musieli się go pozbyć (jak właściciel Medonia). W dodatku uzyskana kwota może nie być tak zadowalająca jak oczekiwali.
Ilu z 10 takich delikwentów zdecyduje się ponownie trenować zawodnika pod U-21?
Być może w ten sposób wg Twojej optymistycznej wizji kadra zyskuje, gdy jest takich ochotników wielu.
Ale czy efekt długofalowy sprawy Podniesińskiego nie może okazać się wręcz przeciwny do zamierzonego?

This Post:
00
138252.503 in reply to 138252.501
Date: 6/30/2010 6:05:41 AM
Overall Posts Rated:
7474
Ale ja Tobie niczego nie zazdroszczę!

Tak się składa, że też trenowałem 4 sezony Polaka do tej samej kadry. Jak chcesz to możesz zapytać selekcjonera czy skautów. Albo sprawdzić sobie ostatni mecz kadry U-21.
Czy nawet wystarczyłoby zajrzeć w mój skład.
Można też sobie przypomnieć moje posty, w których narzekałem na stratę 4 sezonów na trening allstara, który i tak nie ma szans zakwalifikować się do kadry na pozycję SG. Czego wcześniej przekonująco nie zgłoszone i nie wprowadzono.

Nie tylko trenowałem gracza, ale trzech graczy. I dwóch z nich (w sumie, nie jeden bo ze względu na potencjał raczej aż taki jeleń by się nie znalazł) są pewnie o wiele więcej warci niż sam Podniesiński.
Tylko, że ja nie zamierzam ich sprzedawać.
Tak samo jak nie zamierzam się kłócić która droga i który model treningu jest lepszy. Czy ten pod kadrę (bo selekcjoner patrzy) czy ten pod klub.

Jeśli Podniesiński i te Twoje 7 mln mają zachęcić innych (bez żadnych negatywnych skutków ubocznych - w postaci traumy pourazowej pensjo-transferowej) to nie stało się teoretycznie nic złego ;)

This Post:
00
138252.504 in reply to 138252.502
Date: 6/30/2010 6:14:29 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Chyba zostaniemy przy swoich zdaniach:)
Dla mnie Podniesiński był wart takich pieniędzy i nie uważam, że jego nabywca był "jeleniem". To co R-Allen zrobił i chce zrobić dla kadry też jako selekcjoner pochwalam.
A swoją droga zobaczysz, że Medoń zejdzie za podobne pieniądze - głównie ze względu na pensję - choć nie ma takich możliwości rozwoju jak Podnieś

This Post:
00
138252.505 in reply to 138252.504
Date: 6/30/2010 6:26:31 AM
Overall Posts Rated:
7474
A tego co ja zrobiłem to już nie pochwalasz, bo trenowałem jakiegoś marnego allstara, którego dostałem razem z klubem w momencie jego powstania, tak? ;)))

Życzę właścicielowi Medonia podobnego efektu transferowego do Podniesińskiego. Tym bardziej, że obserwowałem poczynania jego klubu odkąd mieliśmy okazję spotkać się w Pucharze Polski 11 sezonu.
Tak jak i obserwuję pozostałych moich rywali, bez znaczenia czy to oni mnie wyeliminowali czy też ja ich. Chociaż przyznam, że tych pierwszych pamiętam o wiele lepiej ;)
Z sezonu na sezon tych "powiązanych" ze mną klubów przybywa i naprawdę fajnie, gdy widzę iż prezes któregoś z nich trenuje zawodnika pod reprezentację.
Tym bardziej fajnie, gdy okazuje się iż jego gracz nie tylko grał ale również był podstawowym PG kadry podczas, gdy mój w ogóle się do niej nie zakwalifikował.
Także teksty o zazdrości Hawkeyeda są zdecydowanie przesadzone ;)

Przyznam się również do haniebnego czynu, czyli pod wpływem zadowolenia z pracy ze skautem i możliwości otarcia się o kadrę namawiam także, gdy mam ku temu okazję nie tylko do trenowania zawodników do kadry U-21 czy NT Polski, ale również... innych krajów.
Dywersant, nie? ;)
Wierzę, że to ma pozytywny skutek tzn. że gdy uda się zakwalifikować gracza do "łatwiejszej" reprezentacji to potem będzie próbował swoich sił z kwalifikacją wychowanka do gry dla własnego narodu

This Post:
00
138252.506 in reply to 138252.505
Date: 6/30/2010 6:32:05 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Na TL 2 PG z szansami na kadrę;
Ktoś ma ochotę ich kupić:

Patryk Pierzyna (11034220)- potrzebny trening podań

Anton Bityugov (11025780)- trening podań i JR tyle ile sie da do wyczerpania potencjału.

This Post:
00
138252.507 in reply to 138252.505
Date: 6/30/2010 6:44:03 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ciebie też pochwalam za to, że trenowałeś zawodnika do U21:) bo wiem, że to nie łatwe i często wymaga wielu wyrzeczeń. Sam miałem w U21 Galona i inaczej bym go prowadził gdyby w tej kadrze nie był. A tak Vinnie mi się wcinał i później stał się popychadłem w kadrze;) - taki żarcik:)
Z tym dywersantem to nie do końca tak - sam trenuję swojego Węgra i może w końcu do ich kadry się przyda:) Ale jak zaczynałem go trenować nie miałem pojęcia, że warto trenować polskich graczy. No ale teraz go nie sprzedam, bo by mi serce pękło;) Jednak gdy trafi do węgierskiej kadry obiecuję zdradzić jego skile naszemu selekcjonerowi jeśli będziemy grać z Węgrami:) Taki że mnie patriota;)

This Post:
00
138252.508 in reply to 138252.505
Date: 6/30/2010 6:52:17 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ja się też z Tobą nie zgadzam. Podniesiński to na prawdę ciekawy gracz. Ty widzisz tylko 3 skille, bo prawdopodobnie naoglądałeś się SF-ów na TL-u;-) Ja widzę np. bardzo fajne boki IS i RB jak na zawodnika zaraz po U-21, które u SG są raczej rzadkością. Bardzo się cieszę, że został w Polsce i myślę, że jest to jeden z największych sukcesów jeżeli chodzi o zatrzymywanie najbardziej perspektywistycznych polskich zawodników w kraju. 7 mln oczywiście działa na wyobraźnię ale ja jestem zdania, że pieniędzy tych był wart. Drugim sporym sukcesem jest Falborski:) Oby więcej takich graczy trafiało do najwyższych lig w Polsce.

From: lipiluk

This Post:
00
138252.509 in reply to 138252.498
Date: 6/30/2010 8:04:07 AM
Overall Posts Rated:
1010
Gdybym miał wolne 7 mln to bym go kupił i podbijał PLK.


A gdybym ja miał wolne 7mln to kupił bym już ukształtowanego Hiszpana (takiego co Radek będzie za jakieś 2 sezony) za 5.8mln (patrz t_mac) a za resztę kupił bym młodzieńca z draftu ze świetnym potencjałem i także bym podbijał ligę.

From: kozlik4

This Post:
00
138252.510 in reply to 138252.509
Date: 6/30/2010 8:19:39 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Fakt t_mac dobrze kupił:) Ale z drugiej strony porównując Hiszpana t_maca i Radka dochodzę do zupełnie innych wniosków. Hiszpan ma sporo większą pensję, no i ma już 26 lat (był kupiony w wieku 25 lat)...to też jest bez znaczenia jeżeli chodzi o cenę. Radek ma 22 lata, jak wspomniałeś za 2 sezony treningów może być podobnym zawodnikiem, a więc ma dwa sezony do przodu. Różnica w cenie 1,2 mln nie jest wcale taka duża. No i jeszcze jedna ważna rzecz...Radek jest Polakiem!:D To wbrew pozorom bardzo ważna rzecz. Jeśli będzie grał w reprezentacji, a prawdopodobieństwo że będzie jej członkiem na długie lata jest dość spore, a do tego będzie w czołówce klasyfikacji np. strzelców swojej ligi to może sobie zarobić na część swojej pensji poprzez wpływy z gadżetów, które w takich przypadkach są dość okazałe. Także jak przepłacać to tylko za Polaków!;-)

Last edited by kozlik4 at 6/30/2010 8:21:07 AM

Advertisement