BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.509 in reply to 171604.507
Date: 2/4/2011 2:17:31 PM
Overall Posts Rated:
124124
A wystarczyło tylko wkleić skład i podać taktykę. I zamknąłbyś usta temu jednemu co krzyczał i cała reszta byłaby zadowolona i klepałaby po plecach za dobrze wykonaną robotę należącą do selekcjonera. A teraz krzyczy wielu i masz problem. Dodatkowo reagujesz arogancko i oczekujesz, że wszyscy będą Ciebie głaskali za to , co akurat robisz dla kadry.A to chyba nie tędy droga. Ja czytam wszystkie wątki, nie udzielam się ze względu na moje małe doświadczenie, ale patrząc z boku tak to wygląda. Dlatego nie dziw się, że padają określenia bufon, arogant i inne. Obrażony jesteś na cały świat i płaczesz, że tylko Cię krytykują. Przyzwyczaj się do tego. Bycie selekcjonerem, to nie tylko chwała i zaszczyty. Zamiast pisać posty na pół strony za co jesteś obrażony i do kogo masz żal, wystarczyłyby trzy linijki z odpowiedziami na pytania. I zapewniam, że walka na słowa, którą teraz prowadzisz, zakończyłaby się szybciej niż myślisz.

From: aMORFIczny

To: Jax
This Post:
00
171604.511 in reply to 171604.31
Date: 2/4/2011 3:35:27 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
Ja mam taka sugestię, pozwólcie BB-King'owi sezon być selekcjonerem, a jak sie nie podoba to przynajmniej nie przeszkadzajcie, kolejne polskie piekiełko, zamiast zrobic cos by reprezentacja była lepsza to zależy Wam na uprzykrzaniu życia. Poza tym BB to jest tylko zabawa, bawcie sie tym, a nie ujadajcie, to żadna walka. Jax za rok może będziesz selekcjonerem, a teraz jak masz ciekawe pomysły to może dla dobra kadry pomozesz BB-Kingowi w pracy.

ja tylko chciałbym sie zgłosic do prowadzenia baz zawodników naszych reprezentacji i proponowaniu kadry pod nastepny mecz w założeniu do informacji z kim gramy, jaka bedzie taktyka, itd. itp.

pozdrawiam

This Post:
11
171604.512 in reply to 171604.510
Date: 2/4/2011 3:40:43 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Bo VJ nie podaje ;-)
A ja się na nim wzoruje, chciałbym mieć pijar choć w połowie tak dobry jak on ;-)
Poza tym uważam, że póki silnik nie przeliczy meczu, to dużo może się zmienić. Mało to zwiech jest w BB? Wiesz, że w kadrach U21 jest taki bug, że można powołać niektórych 24-latków? Wczoraj przeczytałem na forum dla selekcjonerów - to jest informacja sprzed 22-óch godzin. GM napisał, że BB-cy nie mają pojęcia skąd ten bug się wziął. Prosił o pomoc w namierzeniu podobnych przypadków i nawet obiecał supka dla osoby, która o czymś takim poinformuje ;-) Tacy zawodnicy są wyrzucani ręcznie przez GM-a (żeby nie spadał entuzjazm).
A w poprzednim tygodniu była zwiecha przez parę godzin i nie mogłem nikogo powołać. A reset był ręcznie robiony już w zasadzie dniu meczu z Gruzją. W zasadzie czekam na tydzień gdy nie będzie żadnego buga ;-)
Tak więc nie ma szans. Podam skład, a potem wyskoczy jakiś bug i się okaże, że mecz się nie odbył i będzie rozegrany za kilka godzin i rywal nas pyknie, bo wie co zagramy ;-)

This Post:
00
171604.514 in reply to 171604.512
Date: 2/4/2011 3:54:54 PM
Overall Posts Rated:
270270
To ja mam pytanie. Planujesz jeszcze robić takie akcje jak z Weszką? W sensie że powołujesz zawodnika który ma być filarem drużyny w danym meczu na 2 minuty przed rozpoczęciem symulacji tego meczu? Rozumiem, że chciałeś w ten sposób zaskoczyć selekcjonera Austrii, ale czy nie uważasz, że ryzyko iż BB padnie i nie będziesz w stanie zrobić tego powołania jest zbyt duże? M4ti chyba miał podobny problem w swojej kadencji, że nie dał rady ustawić taksy przez zwiechę BB, a sam przed chwilą też napisałeś , że doświadczyłeś podobnego buga w zeszłym tygodniu.

This Post:
00
171604.516 in reply to 171604.514
Date: 2/4/2011 4:10:07 PM
Overall Posts Rated:
12061206
W zależności od sytuacji. Z Weszką najbardziej bałem się tego, że jak go powołam wcześniej, to rywal zinterpretuje to tak, że ustawi strefę 32. A Weszka bardzo specjalnie nie był mi do tego powodu potrzebny - po prostu złapał formę a ktoś inny spadł. Oczywiście skoro był w lepszej formie i jest praktycznie pewniakiem do gry na dłużej, to wolałem go mieć w składzie niż kogoś innego. Powołałbym go także gdybyśmy grali LI/LP. Ale rywal tego pewnie nie wiedział i zobaczenie Weszki mogłoby go skłonić do ustawienia 32.

Bałem się tego spotkania. Bo w zasadzie tylko wygrana podtrzymywała ich w grze. Poza tym mają selekcjonera, którego uważam za niewygodnego. Gość rozgryza różne wzory w BB, robi programiki, kalkulatorki. Tacy są najgroźniejsi ;-) I ma w tym większego expa niż nasz selekcjoner ;-) Co chwilę widzę tutaj na forum odnośniki do różnych rzeczy, w których jest napisane "zrobione przez Josef Ka" ;-) Wg mnie gość wie więcej wie o BB i pewnie też o kadrach niż my wszyscy tutaj razem wzięci ;-)


This Post:
00
171604.517 in reply to 171604.515
Date: 2/4/2011 4:12:07 PM
Overall Posts Rated:
179179
Czy masz możliwość w kadrze sprawdzenia skuteczności bloków?
To bardzo rzadko trenowany skill. Kiedyś BBcy stwierdzili na zarzut o niskiej skuteczności bloków, że dopiero przy blokach na poziomie równym wielkości np. IS, warto dopiero porównywać, bo wtedy to ma jakiś sens. Zatem czy mamy kogoś w kadrze z blokiem =16 i więcej? Jak on się prezentuje na tle rywali? Jaka jest Twoja opinia w temacie Bloków? Zlewasz to, czy będziesz zwracał uwagę na ten skill?

This Post:
00
171604.518 in reply to 171604.517
Date: 2/4/2011 4:19:24 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jasne, że patrzę na ten skill. Nawet u PG ;-)
Ale oczywiście ma on o wiele większe znaczenie. Mniejsze niż ID, na każdej pozycji.
Nie mamy takiego wypasa w blokach. Jednak ja ten skill lubię. Są takie mecze, gdzie bardzo się przydaje. Na pewno jednak nie powołam kogoś tylko dlatego, że będzie miał BS +6 jeśli będzie to np. kosztem ID -3 + RB -3.
Jednak prawdopodobnie także nie powołałabym centra z BS gorszym niż 5. No chyba, że pozostałe skille podkoszowe miałby na poziomie JW, czyli 18-19, to bym się zastanowił.
Co do zbadania - nie mam za bardzo pomysłu jak to zrobić.

This Post:
00
171604.519 in reply to 171604.518
Date: 2/4/2011 4:25:56 PM
Overall Posts Rated:
179179
Kiedyś chciałem, zrobić porównanie na zasadzie ustawienia gracza np. z JS=10 na przeciwko gracza z BL=10. Oczywiście najlepiej byłby gdyby obaj mieli inne skile na takim samym poziomie. Jednak jak to w BB jest to i tak obarczone byłoby sporym błędem ( taktyka, forma, doświadczenie, kondycja?). Nie mniej, uważam, że warto promować również i ten skill. Od zaprzyjaźnionego selekcjonera, jednego z krajów słowiańskich, wiem że oni od dwóch sezonów testują efektywność bloku. Niestety to jedyne co wiem:).

Advertisement