BuzzerBeater Forums

Hellas - III.5 > Σεζον 20

Σεζον 20

Set priority
Show messages by
This Post:
00
216722.51 in reply to 216722.50
Date: 6/1/2012 4:23:20 AM
Overall Posts Rated:
3030
Σχετικα ευκολες κληρωσεις για τις ομαδες του ομιλου μας στο κυπελλο με αποκορυφωμα την κληρωση της ΣΠΟΡΤΙΝΓΚΑΡΑΣ που παιζει με μποτ ;)

This Post:
00
216722.52 in reply to 216722.50
Date: 6/2/2012 5:33:20 AM
Overall Posts Rated:
335335
ειχα προβληματα συνδεσης και αργησα να σου απαντησω..η συζητηση θα γινεται κυκλικη οσο προσπαθουμε να την καλυψουμε..
θα σταθω μονο σε αυτο
θα καταλάβεις ότι μια ομάδα που ξεκινάει από την 5η κατηγορία δεν μπορεί και να έχει ομάδα και να έχει και τα 2 ντραφτάκια με μόλις 300κ που ξεκινά....


με ποσα λεφτα ξεκιναει μια ομαδα το ββ?
με 200κ? παιρνει και τα +50 για 3 εβδομαδες δεν θυμαμαι!!κοιτα τι γινεται..
θα επαιρνα 3 παικτες για προπονηση 2 μεγαλους πολυ μετριους ψηλους..
ολη την σεζον θα προπονουσα τους 3 μου..
(θελεις δεν θελεις ανεβαινεις απο την 5η κατηγορια)
στην 4η κατηγορια τωρα..θα ειχα 3 παικτες με 14 περ αμυνα οι οποιοι θα συνεχιζαν την προπονηση τους..και θα ειχαν πολυ οικονομικο μισθο,γυρω στα 8000!!τα λεφτα της ανοδου πανε για γηπεδο φυσικα..
η ομαδα θα πετουσε στην 4η κατηγορια,στο λεω εκ πειρας,και θα ηταν πολυ οικονομικο μπατζετ με + την εβδομαδα!!
οποτε στο τελος της σεζον πετας και 2 μετεγραφες στους ψηλους γυρω στα 50κ μισθο..
ανεβαινεις και απο εκει..τα λεφτα της ανοδου σε γηπεδο ολα..και ερχεσαι στην 3η κατηγορια με πιτσιρικαδες με 14 περ αμυνα 12 πασα και 10αρες μπασιμο χειρισμο..ετοιμοι να τους κανεις οτι θελεις..με 25χιλιαδες μισθους..πολυ ωραιο ροστερ για 3η κατηγορια..πολυ δυνατη ομαδα για το μελλον!!αυτα πανω κατω στο μυαλο μου!!

This Post:
00
216722.53 in reply to 216722.52
Date: 6/2/2012 4:54:14 PM
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
με ποσα λεφτα ξεκιναει μια ομαδα το ββ?
με 200κ? παιρνει και τα +50 για 3 εβδομαδες δεν θυμαμαι!


Ξεκινάει με 300κ και παίρνει τις πρώτες 4 βδομάδες 50κ αν δεν κάνω λάθος...


θα επαιρνα 3 παικτες για προπονηση 2 μεγαλους πολυ μετριους ψηλους..
ολη την σεζον θα προπονουσα τους 3 μου..
(θελεις δεν θελεις ανεβαινεις απο την 5η κατηγορια)
στην 4η κατηγορια τωρα..θα ειχα 3 παικτες με 14 περ αμυνα οι οποιοι θα συνεχιζαν την προπονηση τους..και θα ειχαν πολυ οικονομικο μισθο,γυρω στα 8000!!τα λεφτα της ανοδου πανε για γηπεδο φυσικα..


Έτσι όπως το θέτεις ίσως και να βγαίνει χοντρικά...Απλά για να τα κάνει μια ομάδα 5ης κατηγορίας με το που ξεκινάει το παιχνίδι μου φαίνεται λίγο χλωμό...Εκτός αν έχει φίλους που γνωρίζουν καλά το παιχνίδι και σε οδηγήσουν σε τέτοιου είδους επιλογές...(Εμένα οι δικοί μου ήταν 4η για καμιά εφταριά σεζόν ,χωρίς ουσιαστικό πλάνο και τη σεζόν που ξεκίνησα τους ξεστράβωσα-έστησα την ομάδα και ανέβηκαν 3η...) Ο ένας είχε γύρω στους 3 ή 4 χαμένους τελικούς και ο άλλος δεν αντιλαμβανόταν τη διαφορά του λόου πόστ από το κοίτα μέσα....! Άσ'τα βράστα δηλαδή...Οπότε πλέον θεωρώ ότι κάποιες από τις πρώτες επιλογές παικτών που έκανα δεν ήταν ιδιαίτερα επιτυχείς χωρις να το μετανιώνω αφού τα αλάνια προόδευσαν-προοδεύουν όσο περνάει ο καιρός...Με άλλες επιλογές ίσως να είχα καλύτερους παίκτες αλλά δεν πειράζει...Το μόνο που μένει είναι να κάνω όσο μπορώ πιο απαλή μετάβαση στην προπόνηση μονής θέσης για να μην ανησυχήσω παίκτες-προπονητές- φιλάθλους...!!!

This Post:
00
216722.54 in reply to 216722.53
Date: 6/3/2012 7:27:29 AM
Overall Posts Rated:
335335
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

αυτες οι πρωτες μετεγραφες θα μας φανε
ο πρωτος παικτης που αγορασα την πρωτη μερα που εκανα την ομαδα..παιζει ακομα :P
δεν τον αφηνω με τιποταααα!! :P

This Post:
11
216722.55 in reply to 216722.54
Date: 6/3/2012 8:11:11 AM
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
χαχαχ!

Εγώ έχω 6 παίκτες από τη σεζόν 17 που ξεκίνησα...3 από αυτούς ήταν στην αρχική ομάδα που σου δίνει το ββ(απατεωνίδης-μπαμπαλάκης-αστραχάν ο θεός να το κάνει Έλληνα!!)
και οι άλλοι 3 ήταν οι πρώτες μου μεταγραφες (zoro-perot-ruiz)...!

Όπως καταλαβαίνεις έχω 6/12 δηλαδή την μισή ομάδα από την 5η κατηγορία...Αν βγάλεις και τα 2 παλτουδάκια συμπλήρωσης λεπτών του χιλιάρικου...έχω 6/10 από την 5η...!!!!!

Ο απατεωνίδης αξίζει να αναφέρω ότι έπαιξε για κάτι δευτερόλεπτα στον τελικό υπό ομίλων της περασμένης σεζόν (παιχνίδι εξαιρετικά δύσκολο και πάλι απέναντι σε βoυνό από core skills)και παραλίγο να κρεμάσει την ομάδα δεχόμενος 3ποντο ενώ το σκορ είναι 72-67 υπερ μου...(45815022) τρεχτο στο λεπτό 46 και 45 δευτερόλεπτα...!!! Αλλά παίχτες θα βρεις πολλούς,απατεωνίδη δεν βρίσκεις...!!!

Last edited by Kung Flu at 6/3/2012 8:12:59 AM

This Post:
00
216722.56 in reply to 216722.55
Date: 6/3/2012 11:36:40 AM
Overall Posts Rated:
335335
ενταξει καταλαβα οτι με νιωθεις :P

This Post:
11
216722.57 in reply to 216722.1
Date: 6/11/2012 5:09:35 AM
Overall Posts Rated:
335335
τελειωσε το πρωτο μερος της κανονικης περιοδου..τα περισσοτετα συμπερασματα εχουν βγει..για να δουμε τι λεει το anatole magazine το Πολυκαστρου σχετικα με τις ποριες των ομαδων μας..

BlaxoiKaiSpirounia
οπως φαινεται δεν αντεχει τον ανταγωνισμο 3ης κατηγοριας..διαθετουν ενα απο τα καλυτερα 3αρια της κατηγοριας με τον De la Flor να το υπογραφει και ομως το κενο που εχουν στην ρακετα τους εχουν χαρισει το 0 ..και χωρις νικη ποζαρουν στην κοκκινη ζωνη..

PAOK4
1 νικη-1 θεση παραπανω ειναι τα παοκια που ξεφουσκωσαν σχετικα σε συγκριση με την περσινη σεζον που τερματησαν στην 2η θεση του πρωταθληματος..οι ασπρομαυροι διαθετουν περιφερεια 2ης κατηγοριας..ωστοσο η ελειψη παικτων στην ρακετα τους δυσκολευει να ανταγωνιζονται περισσοτερο ολοκληρομενες ομαδες..αισιοδοξια για οικονομικη αναγεννηση στην ομαδα..

AOKavalas
οικονομικωτατη οι Καβαλιωτες με μια γκαμα πολλων παικτων..φαινονται αποδυναμομενοι απο την 19 σεζον και αυτο γιατι μεχρι στιγμης βρισκονται στην ζωνη των μπαραζ..ισως μετα το αποκλεισμο στο κυπελλο να κερδισουν το χαμενο τους εδαφος..

Olympiakos Volou B.C.
μια ακομη συμπαθιτικη ομαδα με σχεδιασμο φαινεται να ειναι ο γαυρος του Βολου..μια θεση πανω απο την περσινη τους πορια,εντος στον θεσμο του κυπελλου και με βλεψεις να ανεβασουν αποδοση με το περασμα των αγωνιστικων!

Supernova Elites
η μεγαλη εκπληξη? ..δεν θα το λεγαμε..παντως ειναι η πολυσυζητημενη ομαδα της κατηγοριας μας ;)
γεματο ροστερ οι ελιτ ανεβηκαν κατηγορια, εστω και τυχαια, για να ταραξουν τα νερα..εντος πλει οφ με διαφορα που τους αναπαυει..με διαφορα η πιο ανερχομενη ομαδα..

Boney M B.C.
η φανερα αποδυναμομενη ομαδα..πεφτε σκαλια κατω σε συγκριση με την περσινη της πορια..η πανακριβη ελληνικη ομαδα χρειαζεται περισσοτερη δουλεια για να κινυγησει την πρωτια και φετος..ωστοσο εχει στην διαθεση της τους παικτες που μπορουν να το καταφερουν..συναρπαστικη η συνεχεια του πρωταθληματος..

Barceliosia B.C.
τωρα μπορουμε να μιλησουμε για εκπληξη..περσι με το ζορι εντος των πλει οφ..φετος οχι μονο ανετα..αλλα και εντος στο κυπελλο..μεγαλο ροστερ με πολλες δυνατοτητες..ωστοσο χρειαζεται το ενα παραπανω αν θελει να κανει το ενα βημα πιο ψηλα..

Famous B.C
καθολου τυχαιο το 7-0 για τους φειμους..μικρο ροστερ με εκλεκτους με φηρμες για την ελληνικη κοινοτητα..οπως ο γκαλε και ο τσατσαρωνης..μεχρι στιγμης ευκολη πρωτια δειχνει η αποδοση τους..ωστοσο αν προπονηται ο τσατσαρωνης ισως να υπαρξει καποια κοιλια για την ομαδα στην συνεχεια..

From: pazinok

This Post:
11
216722.58 in reply to 216722.57
Date: 6/11/2012 5:26:55 AM
Overall Posts Rated:
335335
απο τους μπλε..
brasidas
εαν δεν αλλαξει κατι αμεσα θα υποβιβαστει και παλι στην 4η κατηγορια..

KOUTSOUMPILO
αρκετα ανταγωνιστικη ομαδα που ηρθε και αυτη απο τα χαμηλωτερα σαλονια..διαλεγει παιχνιδια και προχωραει στο κυπελλο..οταν αποκλειστει απο εκει,ισως τους δουμε να σκαρφαλωνουν θεσεις και στο πρωταθλημα!!

alexandros
συμφωνουν σε διαζυγιο με τον σταρ τους Φραντιδη..η ομαδα τα καταφενρει σε πρωταθλημα και κυπελλο..ωστοσο θα χρειαστει καποια παραπανω ενισχυση για το κατι παραπανω φετος..

Procrustes
η μεχρι στιγμης χαμενη ομαδα ειναι οι προκρουστες..λατρευω την αρχαιοτητα και γνωριζω την ιστοριουλα ;)
στο αγωνιστικο κομματι.η εμπειρια μου λεει οτι πολλα μπορουν να αλλαξουν οταν βγει απο την μεση του κυπελλο..και το λεω αυτο για να κρατησω μια πισινη αφου οι προκρουστης εχουν θετικο προσιμο

chicken force
για τους περισσοτερους τα κοτοπουλα ανηκει στην 3αδα κορυφης στον υποομιλο..και ετσι ειναι..αλλη μια ομαδα που μετα το κυπελλο θα προσπαθησει να καληψει το κενο αφου μεχρι στιγμης εχει διαλεξει παιχνιδια..

fire-water
οι μεγαλοι νικητες μεχρι στιγμης στο πρωταθλημα..ωστοσο σιγα σιγα θα αρχισουν να πεφτουν μετα το ξεπουλημα!

Anatolia Polikastou
μεχρι στιγμης 2η ενω οποιος εβλεπε οτι πεσαμε απο την 2η κατηγορια θα περιμενε σαφως περισσοτερα απο εμας..το θεμα ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν εχουμε την τυχη με το μερος μας και εχουμε παρει πολλους τραυματισμους στο κεφαλι μας..το ροστερ μας αντεχει ομως και με το ροτεισον προχωραμε και στο κυπελλο οσο μπορουμε..

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚΑΡΑ
η ακριβη ομαδα με το απολυτο 7-0 εχει σαρωσει και πρωταθλημα και κυπελλο..ωστοσο πολλα παιχνιδια τους εχουν χαριστει..το δυσκολο ειναι να παραμενεις στην κορυφη και οχι να φτασεις λενε..η σπορτινγκαρα ομως διαθετους τις μοναδες και μπορουν να συνεχισουν το πρωταθλημα κρατοντας την πρωτια στα χερια τους!

This Post:
00
216722.59 in reply to 216722.58
Date: 6/11/2012 8:20:44 AM
ΣΠΟΡΤΙΝΓΚΑΡΑ
III.2
Overall Posts Rated:
33
Mηπως εισαι υπερβολικος?Ποιος μου χαρισε παιγνιδια,αν εννοεις τα κοτο... μαλλον εριξε το βαρος του στο κυπελλο.

This Post:
00
216722.60 in reply to 216722.59
Date: 6/11/2012 1:52:49 PM
Overall Posts Rated:
3030
Για να μην υπαρξει παρεξηγηση δεν κατεβηκα αφενος για να μαζεψω ενθουσιασμο και αφετερου για να μην εχω προβλημα με αγ. καταστασεις. Ολα αυτα εγιναν γιατι θα κυνηγησω το κυπελλο.

This Post:
00
216722.61 in reply to 216722.59
Date: 6/11/2012 2:08:38 PM
Overall Posts Rated:
335335
Mηπως εισαι υπερβολικος?Ποιος μου χαρισε παιγνιδια,αν εννοεις τα κοτο... μαλλον εριξε το βαρος του στο κυπελλο.



mhn trelenesai re...1.den thewrw kako na sou deinoun ta paixnidia..auto deixnei oti eisai i anwteri omada

Για να μην υπαρξει παρεξηγηση δεν κατεβηκα αφενος για να μαζεψω ενθουσιασμο και αφετερου για να μην εχω προβλημα με αγ. καταστασεις. Ολα αυτα εγιναν γιατι θα κυνηγησω το κυπελλο.


sou zitise kaneis ta resta??
2..einai polu suxni taktiki na pigaineis gia kupello....allwste den anaferomoun mono se esena..alla kai se koutsou kai alexandro

tespa mia prospatheia na spasei o pagosekana //

Advertisement