BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 31

Sezon 31 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
269221.51 in reply to 269221.50
Date: 7/4/2015 1:28:11 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
447447
Second Team:
The D-fenders
am gresit ca mi-am pus SG pe SF, ma asteptam ca folosind patient sa gaseasca acel missmatch si sa profit de el deci acolo a fost pierduta sansa ofensiva.
iar PF-ul care mi-a iesit a fost un dezastru. el ste unidimensional defensiv, odata iesit de pe teren ai erupt (in sfertul 3).
ma gandeam sa te ghicesc pe interior dar am ezitat dupa surpriza din tur. am dat zona 2-3 cand ar fi trebuit man to man, daca ai vedea skillurile mele ai intelege de ce; am optat pt zona tocmai in speranta in care jucatorii se mai ascund si evita foulturi succesive, m-am inselat.

acesta e sentimentul pe care l-am avut tot anul, ca sunt putin nesincronizat cu jocul. am dat normal cu zalau si BCC cand defapt trebuia sa ma potolsc. pe de alta parte am dat TIE cu Carbo intr-un meci pe are il castigam sigur in contextul (transferurilor/formelor) de la acea data.

tot sezonul a fost asa. anul trecut am risipit multi bani ca sa prind locul 5 si cand am vandut jucatorii luati atunci am remarcat ca am pierdut 1 mil (incluand si salariile).

acum o sa vand PG chiar daca ajung la baraj. cred ca va fi necesar sa intru cu bani in banca in div II ca sa nu risc sa fiu fortat sa vand o piesa din dintre SG-PF-C

This Post:
00
269221.52 in reply to 269221.51
Date: 7/4/2015 1:41:18 PM
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
Da inteleg ce zici. Mie personal de cand a intrat optiunea de previziune mi se pare sincer ca au inceput sa fie si mai multe missmatch-uri decat inainte. La mine e mai simplu ca aveam echipa formata pe o tipologie destul de clara si atunci interiorul era varianta evidenta. Incet sper sa reusesc sa schimb asta ca sa nu mai fiu asa descoperit.

Sezonul meu putea sa mearga ceva mai bine daca nu aveam 1 accidentat constant mai pe SF. Dar problema cea mai mare a venit din partea meciurilor disputate acasa. Desi am avut putin noroc la inceput cu draft-ul am avut de 2 ori saptamani cu 2 meciuri in deplasare care mi-au cam golit conturile. Acum macar urmeaza doua meciuri acasa sa speram ca victoria asta o sa conteze. Din cate am vazut Iwillsurvive a cam patit-o in meciul asta (ma refer la Zbigniew Drgas). Sa vedem cum se termina sezonul.

This Post:
00
269221.53 in reply to 269221.52
Date: 7/4/2015 2:25:02 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
447447
Second Team:
The D-fenders
Din cate am vazut Iwillsurvive a cam patit-o in meciul asta (ma refer la Zbigniew Drgas). Sa vedem cum se termina sezonul.


plot twist

This Post:
00
269221.56 in reply to 269221.55
Date: 7/16/2015 6:07:06 AM
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
eh, au fost si vremuri mult mai rele, cand echipa retrogradata direct din seria albastra avea tot atatea victorii cat ultima calificata in play-off in seria rosie...

This Post:
11
269221.57 in reply to 269221.56
Date: 7/18/2015 1:23:04 PM
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
Foarte interesanta ultima etapa sincer.

Vad ca nu a zis nimeni pana acuma dar felicitari lui Jibou NRG pentru cupa.

This Post:
00
269221.59 in reply to 269221.58
Date: 7/18/2015 3:22:53 PM
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
My bad
Nu prea am mai intrat pe forumuri.

This Post:
00
269221.60 in reply to 269221.57
Date: 7/18/2015 3:27:16 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
447447
Second Team:
The D-fenders
Foarte interesanta ultima etapa sincer.


intr-adevar. victoria lui reghin a bulversat complet PO.
la cum stateau lucrurile daca IWS castiga atunci ar fi jucat cu smar si ar fi putut sa castige fara pivot, eventual sa il recupereze pt meciul urmator. acum a picat pe 3 si joaca la jibou acasa. imi pare rau dar upset not happening

tu ai un meci facil cu smar datorita pozitiei in care se afla acesta din urma.

reghin chiar are sanse de promovare in conditile in care synergy la ora actuala nu si-a cumparat nimic. un jucator de perimetru cu salariu mare luat last second l-ar face favorit. are bani din felul in care a economisit, dar in otice ca, soarta acelui meci la baraj se transeaza in orele care au ramas pana la deadline.

in final am prins barajul. nu era exclus dar am fost nevoit sa toc tot entuziasmul ca sa ajung aici . jucand si in deplasare chiar nu am sanse. daca nu im vand PG cu un pret bun il voi cumpara inapoi. aiurea ca as pierde bani (25% din valoare cu care il vand)ar scadea si la forma, dar as avea niste sanse reziduale la baraj. in mod realist n-am sperante. am sanse mici, dar nu sperante.


oricum, tin sa il felicit pe BCM zalau care a terminat cu al doilea record in liga.. a depasit orice asteptari. a investit in stadion, si-a imbunatatit echipa iar in final a prins locul 2 ocupand doar locul 6 la salariuu.

eu v-am tot spus de jibou ca e in pozitia sa castige tot. lumea noooo way ca nu stiu ce.....voi fi aici si cand castiga titlul. felicitari lui. o ascensiune cu cap care va putea fi sustinuta. jos palaria

This Post:
00
269221.61 in reply to 269221.60
Date: 7/18/2015 3:33:38 PM
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
O sa vedem pana la urma cine castiga. Nu stiu daca are forta sa castige cu Ares 2/3 cu 2 meciuri acasa la el.
Plus ca in acest sezon a schimbat tactica care o avea pana acuma si a renuntat la echipa total Romaneasca si asta s-ar putea sa il deranjeze de sezonul vitor cand nu o sa mai aiba boost de la promovare.
Si stii si tu ca in playoff lucrurile sunt mai grele dar totusi si eu il vad cu sansa a 2-a la castigat.

Advertisement