BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > Magyar válogatott V.

Magyar válogatott V.

Set priority
Show messages by
This Post:
33
270099.519 in reply to 270099.518
Date: 11/09/2022 08:45:35
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek, aki bizalmat szavazott a választáson! Szoros csata volt, igyekszem kivívni a Péterre szavazók bizalmát is a következő két szezonban.

Tegnap már elkezdődött a munka adatbázis építéssel, a stáb megszervezésével. Ígéretem szerint ki szeretném nyitni, hozzáférhetővé szeretném tenni a Válogatottat mindenki számára, aki tudásával, tapasztalatával, idejével és energiájával tudja és szeretné támogatni a csapatot. Ennek jegyében több kiváló menedzser mellett a korábbi kapitány Péter is a stábom tagja lesz, ahogy a korábbi scout/másodkapitány Gábor is kulcsfontosságú szereplője marad a Válogatott irányításának.

Köszönöm mindenkinek, aki eddig is nevelt válogatottnak. Akivel eddig nem vettem fel a kapcsolatot személyesen, a héten fel fogom. Aki úgy érzi, hogy tudja és szeretné támogatni a válogatott, az dobjon egy BB-mailt és kezdjünk beszélgetni a lehetőségekről!

Folyt. köv. EB kerethirdetéssel és az idei célok kitűzésével!

Üdv,
P

This Post:
11
270099.520 in reply to 270099.519
Date: 11/22/2022 04:00:36
Sziasztok! Hoztuk a kötelezőt az Albánok (115-72) és a Grúzok (100-88) ellen és már 36. helyen a válogatott! Az eddigi hibátlan mérleg mellett jó csapatszellemmel megyünk bele a Spanyolok elleni meccsbe, megpróbálunk meglepetést okozni.

Nagyon erős a csoportunk, nem vagyunk favoritok a továbbjutásra. De talán pont a "fekete ló" státuszunk miatt jöhetünk ki jól az egészből, ha sikerül megcsípni 1-2 meglepetés győzelmet. Azon vagyunk a stábbal, hogy ez így történjen.

Ha van kedved közelebbről megismerkedni a Válogatottal, segítenéd a munkánkat tudásoddal vagy nevelőként, írj egy BB-üzenetet! HAJRÁ MAGYAROK!

This Post:
22
270099.521 in reply to 270099.520
Date: 11/22/2022 16:52:46
Osmaston
III.2
Overall Posts Rated:
1414
Second Team:
Baro baktalo
Gratulálok! :)

Nehéz a csoportunk de majd kihozzuk a maximumot amit lehet.

This Post:
55
270099.522 in reply to 270099.521
Date: 12/14/2022 03:37:31
Az utolsó három mérkőzésünkön sajnos nem sikerült meglepetést okozni. A bivalyerős spanyolok ellen jól tartva magunkat egy tanulságos meccsen kaptunk ki, majd szoros meccsen vertük a hozzánk hasonló szinten lévő szlovákokat. Az EB-szereplésünk csúcspontja lehetett volna a hétfői portugálok elleni mérkőzés, de sajnos elmaradt a szenzáció, a rendes játékidő végén több lehetőségünk is adódott eldönti a meccset, de a hosszabbításban végül jobbnak bizonyult az ellenfél.

3-2-es mérleggel a papírformának megfelelően csoportunk 4. helyén állunk 2 meccsel a kör vége előtt. Az eddig veretlen hollandok elleni zárás előtt a dánokat kell megvernünk ahhoz, hogy emelt fővel távozhassunk a tornáról. A stábunk remek munkát végzett, köszönöm nekik ezúton is.

Last edited by Pelican (HUN NT) at 12/14/2022 03:37:56

This Post:
22
270099.523 in reply to 270099.522
Date: 05/04/2023 05:20:34
Sziasztok!

Egy rövid szezonértékelő következik.

6-2-vel zártuk a vigaszági-világbajnokság csoportkörét, amivel magabiztos rájátszást érő helyen végzett a csapat. Egyetlen meccset emelnék ki, ami nem a papírforam szerint alakult győzelemmel vagy vereséggel. Meglepetésre hatalmas skalpot szereztünk: megvertük Törökországot, akik jövőhéten a döntőért játszanak a franciákkal. A legjobb 32 között az erős Brazíliával kerültünk össze, akiktől végül mindössze 6 pontos vereséget szenvedtünk idegenben és búcsúztunk a tornától.

Csalódás, hogy ilyen közel voltunk a rájátszás első körében az újabb meglepetés győzelemhez, de valójában ez egy nagyon szép szezon volt így.

Most pedig kicsit a jövőről.

Öregszik a keretünk. A válogatott gerincét 32-35 éves játékosok adják, akiktől fokozatosan kénytelenek vagyunk elbúcsúzni. Vannak nagyszerű játékosok a következő generációban (26-30 évesek), akik tényezőkké kezdenek érni, de nem elegen. A nagy egészet nézve a következő néhány szezonban a legjobb eset az, ha sikerül tartanunk a színvonalat, előrelépésre nem számítok.

Pánikra viszont semmi ok! A válogatott életében egy rövid átmeneti időszak következik most, de a munka amit elkezdtünk pár szezonnal ezelőtt, ami a küldetésem, be fog érni. A 18-22 éves korosztály MINDEN válogatott-esélyes játékosa (és felkészülten várjuk a következő draftot is) jó kezekben van, stábtagoknál, nevelőinknél vagy kooperáló külföldi menedzserknél azzal a céllal, hogy megvalósítsunk egy olyan víziót, ami egy nagyon sikeres Magyar Válogatottat eredményez.

Nagyon izgalmas idők előtt állunk, addig pedig próbálunk minél több törökverést és hasonló meglepetést okozni a kapott anyaggal.

HAJRÁ!

This Post:
22
270099.524 in reply to 270099.523
Date: 05/04/2023 06:59:12
Osmaston
III.2
Overall Posts Rated:
1414
Second Team:
Baro baktalo
Gratulálok az idényhez, igazából nem volt rossz az idei teljesítmény, a kötelező győzelmeket tudtuk hozni pl szlovákok ellen is, sajnálom hogy Brazília ellen pár pont híján lemaradtunk.

Az utánpótlás-nevelés valóban nagyon jó kezekben van, illetve megköszönném mindenkinek aki nevel illetve nevelni fog nekünk a beletett munkát, bizok benne hogy kölcsönösen profitálunk majd a közös együttműködésből!

Külön köszönet a stábtagoknak is, Péternek és Tamásnak is, hogy próbáltak az egész szezon folyamán jó tanácsokkal ellátni a meccsek előtt.

Hajrá!

This Post:
11
270099.525 in reply to 270099.524
Date: 05/04/2023 10:08:35
Bizony, nagy köszi mindenkinek és neked különösen Gábor!

This Post:
00
270099.526 in reply to 270099.519
Date: 06/11/2023 07:17:36
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
(https://www.buzzerbeater.com/match/69616/boxscore.aspx)

Ugye ez csak elírás, hogy mi tettünk meg mindent a mérkőzés megnyeréséért?

HUNGARY!
This Post:
00
270099.527 in reply to 270099.526
Date: 06/11/2023 08:21:32
Nem az, sajnos. A kérdésfeltevésedből nem tudom eldönteni, hogy a teljes erőbedobás mögötti elhatározás vagy az erőviszony különbség kiütközése a megdöbbentőbb, úgyhogy hosszabb választ adok.

A csoport úgy néz ki, hogy a két továbbjutó helyre toronymagas esélyesek a spanyolok, mögöttük a bosnyákok és a szlovénok erősek, mi pedig a horvátokkal mérkőzünk a 4. helyért papíron. A maradék három válogatott nagyon gyenge. Meg akartuk kavarni a dolgokat egy meglepetéssel az első fordulóban, nyitvahagyva a lehetőségét, hogy a várhatónál jobb helyen zárjuk a csoportot. Be is jött a számítás annyiban, hogy azonos feltételek mellett de 2x hozzáállás előnyben játszhattunk a bosnyákokkal. Ennél jobb lehetőségünk nincs megverni őket, legalább lehetett volna egy kis tétje a következő meccseknek.

És akkor izzadság nélkül elvernek minket. Nagyjából feleannyi aktív bosnyák menedzser van, mint magyar. Nagyon kiábrándító, hogy ez a jelenlegi keret ennyire képes, én hittem abban, hogy laza vs. teljes erőbedobásnál jók vagyunk egy győzelemre. Eddig is lehetett tudni, én is leírtam nagyjából minden megszólalásomban, hogy az előző szezonok kulcsembereinek kiesésével következik egy általános minőségromlás a válogatott teljesítményében, de azt nem gondoltam, hogy ekkora a baj.

Sokan vagyunk azon, hogy ez változzon és jobb minőségű, taktikára szabott játékosokkal legyen tele a válogatott. Addig meg abból főzünk, ami van.

Last edited by Pelican (HUN NT) at 06/11/2023 08:26:41

This Post:
00
270099.528 in reply to 270099.527
Date: 06/11/2023 11:35:46
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl
Hát szerintem elég bátor dolog az első tétmeccsen motsolni, de ez csak az én véleményem.

HUNGARY!
This Post:
00
270099.529 in reply to 270099.528
Date: 06/11/2023 11:57:04
Nincs vita, hogy ez egy unortodox húzás volt. Kár, hogy ilyen kockázat vállalása is szinte tét nélküli. A kötelezőt hozzuk, de a meglepetés - ahogy az ábra mutatja - nagyon mesze van idén.

Advertisement